نظارت مجلس بر روی ترال های خلیج همیشه فارس

رئیس کارگروه دام و طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس:

مجلس بر روی صید ترال فانوس ماهیان در خلیج فارس نظارت کامل دارد و کارشناسان و مراکز نظارتی کارگروه گزارش ارائه شده توسط سازمان شیلات در این زمینه را کنترل و نظارت صید ترال را انجام خواهند داد .
علی ابراهیمی درباره مطالب منتشر شده در زمینه صید غیرمجاز ترال صیادان چینی در خلیج فارس افزود: بعد از شنیدن شایعاتی در این زمینه، در روز سه‌شنبه اول خردادماه کارگروه دام و طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی جلسه مشترکی را با رئیس سازمان شیلات و معاونین اش برگزار کرد و سازمان شیلات گزارشی را در این زمینه ارائه داد.
وی افزود : بنابر گزارش شیلات ما یک نوع ماهی به نام فانوس ماهیان داریم که در عمق بالای 200متر زندگی می‌کند و به سطح آب نمی‌آید و صید این ماهی‌ها نیاز به تجهیزات خاصی دارد و با صیدهای معمولی متفاوت است. تعدادی صیاد ایرانی این تجهیزات را خریداری کرده اند و تعدادی دیگر دستگاه‌ها را به صورت مشارکتی استفاده می‌کنند و این امر با نظارت سازمان شیلات ایران صورت می‌گیرد. صید این ماهیان با نظارت صید ترال و ابزیان دیگر کاملا سازمان شیلات و با رعایت قوانین آبزی‌پروری در حال انجام است. اگر هر طرف تخلفی انجام دهد و یک مورد به ما گزارش شود پروانه آنها تعلیق شده و دیگر مجوز صید نخواهند داشت.
ابراهیمی افزود: گزارش شیلات را کارشناسان پیگیری می کنند…

برای مشاهد خبر ” ممنوعیت پخش گوشت ” کلیک نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =