تغذیه گوساله مهمترین اصل

تغذیه گوساله مهمترین اصل

تغذیه گوساله مهمترین اصل

محققین دانشگاههای Alberta و Guelph کانادا بر این باورند که تدابیر صنعتی امروزه به نحوی است که گوساله های تازه به دنیا آمده را از مواد مغذی حیاتی و لازم برای رشد دستگاه گوارش محروم می دارد.
Michael Steele استادیار تغذیه نشخوار کنندگان دانشگاه Guelph به همراه دستیارانش مطالعه و پژوهشی را انجام دادند که اخیراً در مجله علمی Journal of Dairy Science به چاپ رسید.

در این پژوهش گوساله ها 2 ساعت پس از به دنیا آمدن، آغوز با نسبت 7.5 درصد وزن بدن دریافت کردند. از 12 تا 72 ساعت(پس از به دنیا آمدن)، 8 گوساله هر 12 ساعت به نسبت 5 درصد وزن بدنشان یکی از تغذیه مایع زیر را دریافت می کردند:
1-آغوز: شیر آغوز کامل بدون پاستوریزه.
2-مخلوط : نصف شیر آغوز، نصف شیر کامل.
3-شیر کامل : شیر کامل استاندارد، که بسیار نزدیک به تغذیه صنعتی است.

در این پژوهش یک ساعت پس از به دنیا آمدن به هر گوساله یک سوند ورید گردنی زده می شود تا مشکلی برای نمونه گیری های متعدد خون پیش نیاید.

محققین به تفاوت های بارزی در رشد روده ای گوساله ها برای آن دسته ای که آغوز و شیر مخلوط خورده بودند در مقایسه با آن عده که شیر کامل خوردند رسیدند که از آن جمله :
• بلندی پرز روده ای  آن دسته از گوساله هایی که با شیر کامل تغذیه شده بودند در مقایسه با آن دو گروه دیگر، به طور متوسط پرزهای روده کوچک 1.8 برابر و در روده بزرگ 1.5 برابر کوتاه تر بود. اما بلندی پرزها در اثنی عشر برای گوساله هایی که با شیر مخلوط تغذیه شده بودند 1.5 بار بلندتر از آن دسته از گوساله هایی بود که با شیر کامل تغذیه شده بودند.
• مساحت سطحی روده کوچک در گوساله های تغذیه شده با شیر کامل 60 درصد کمتر از گروهی بود که با آغوز تغذیه شده بودند و 58 درصد کمتر از آن گروهی که شیر مخلوط دریافت کرده بودند. در روده بزرگ، تغذیه با شیر مخلوط در مقایسه با شیر کامل، 54 درصد سطح بیشتری به وجود آورده بود.
محققین این گونه نتیجه گرفتند که تغذیه گوساله ها از روز دوم یا سوم با شیر مادر یا شیر بطری و یا ترکیب مساوی آغوز با شیر کامل (یا پودر شیر) به همان اندازه تغذیه با آغوز تا 3 روزگی ارزش های تغذیه ای و ایمیونولوژی برای گوساله به همراه خواهد داشت.

برای مشاهده مقاله ” رابطه سلامت مرغ و تخم مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
رابطه سلامت مرغ و تخم مرغ

رابطه سلامت مرغ و تخم مرغ

رابطه سلامت مرغ و تخم مرغ

 

رنگ یکی از مهم ترین فاکتورها است که در انتخاب و ارزیابی مصرف کنندگان غذا، از جمله مصرف کنندگان تخم مرغ، تاثیر می گذارد. سلامت مرغ برای تاثیر کاروتینوئیدها در رنگ زرده لازم است.
گرفتن نتایج خوب از مرغی که روی تخم خوابیده بستگی زیادی به سلامت و زیست پذیری مرغ دارد. باید برنامه بهداشتی خوبی، از جمله واکسیناسیون، برای طیور وجود داشته باشد تا بهترین حفاظت را در طول مرحله پرورش داشته باشیم. پارامترهای زیست محیطی مرغداری نیز باید به منظور ایجاد بهترین شرایط برای آسایش مرغ ها مدیریت شود. با این وجود، گاه به علت وجود انگل ها(کوکسیدیوز )، کرمها، ویروس ها یا موجودات بیماری زا سلامت مرغ های خوابیده روی تخم تهدید می شود که می تواند بر روی روده ها تاثیر ویژه ای بگذارد و در نتیجه جذب کاروتینوئیدها را مختل کند و زرده تخم مرغ را کم رنگ نماید.از این رو درخشندگی زرده تخم مرغ می تواند به عنوان نشانه سلامت و کارایی خوب کل طیور مرغداری تلقی شود.

اهمیت کاروتینوئیدها در سلامت طیور

در سال 1831، واکنردر(Wackenroder)، کاروتینوئید زرده شفاف را، که بعدها کاروتن نامیده شد، از کاروتینوئید خانواده هویج مجزا نمود و در سال 1837برسلیوس از برگ درختانی که در فصل پاییز رشد کرده بودند، کاروتینوئیدهای زرد استخراج نمود و آن را زاتوفیل نامید. امروزه، 750 ترکیب از خانواده کاروتینوئید شناخته شده است که رنگ های مختلفی را در برمی گیرد، از زرد روشن گرفته تا قرمز تیره. کاروتینوئیدها زمانی که با پروتئین ها ترکیب می شوند می توانند رنگ های سبز و آبی به وجود آورند.
کاروتینوئیدها در طول تاریخ به دلیل مشخصات رنگ زرده تخم مرغ شناخته شده هستند و قبلا تصور می شد که نقش ویژه ای در رشد جنین طیور دارند. امروزه، تحقیقات نشان می دهد زمانی که نوع ویژه ای از کاروتینوئیدها مانند کانتازانتین در رژیم غذایی قرار گیرند می توانند ظرفیت آنتی اکسیدان تخم ها را افزایش دهند.
کاروتینوئیدها به کاروتن ها، کاروتینوئیدها، که اکسیژن را در مولکول ها حفظ نمی کنند، و زانتوفیل ها یا اکسی کاروتنوئیدها تقسیم می شوند. کاروتن ها منابع غنی ویتامین آ هستند. با این حال، فقط کمتر از 10 درصد کاروتینوئیدهای شناخته شده می توانند به ویتامین آ تبدیل شوند. نقش کاروتینوئیدهایی که پروویتامین نیستند باید مشخص شود، اگرچه نقش و عملکردهای مهم و اساسی آن از جمله فعالیت های آنتی اکسیدانی، علامت دهی سلولی و تنظیم عامل رونوشت، پیشرفت تفاوت سلولی، تنظیم تکثیر سلولی و ویژگی های رنگ طبیعی مشخص شده است.

 تاثیرات جذب کاروتینوئید و جذب و ترکیب غذا

 

نقش کاروتینوئیدها در ظاهر پر و بال طیور
به نظر می رسد که ظاهر جذاب و دفاع ایمنی می تواند به وسیله کاروتینوئیدها تعیین شود؛ این فرض وجود دارد که کاروتینوئیدها بر رنگ و ظاهر طیور نر و سلامت بیشتر آن ها موثر باشند.
وجود کاروتینوئید در پرندگان ماده غیر اهلی زیبایی پرهایشان را بیشتر کرده است. در نتیجه فقط در طیور سالم و مناسب است که کاروتینوئید مستقیما بر پرها تاثیر می گذارد. هرگونه مشکل مثل انگل، استرس اکسیداتیو ونقص های رژیم غذایی می تواند مصرف کاروتینوئیدها برای سلامت طیور را کاهش دهد و برای حل بیماری به کار گرفته شود و در نتیجه زیبایی پرها نیز کاهش یابد.

جذب کاروتینوئید
هرچند که شناخت ما از جذب کاروتینوئید در گونه های طیور کافی نیست اما به نظر می رسد که کاروتینوئید در تهی روده آن ها جذب می شود. شکل 1 شمایی کلی از جذب کاروتینوئیدها در روده را نشان می دهد. بعد از هضم غذا، کاروتینوئیدها از طریق هضم آنزیم ها، از جمله آنزیم لیپاز، از رحم بیرون می آیند.

 

 

برای مشاهده مقاله ” نشانه تخم مرغ رنگی هفت سین ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
نشانه تخم مرغ رنگی هفت سین

نشانه تخم مرغ رنگی هفت سین

نشانه تخم مرغ رنگی هفت سین

 

همه ی ایرانیان از دیر باز هنگام تحویل سال و شروع سال نو بر سر سفره ی هفت سین عید نوروزشان تخم مرغ های رنگی زیبایی می گذارند.
که نشان از باروری و رشد و زایش خوبی‌هاست و سمبل شکوفایی و نمو در سال جدیدی است که می خواهند پر بار تر از سال قبل آغاز کنند و خاطره ی خوش این سفره ی رنگی را در کنار سفره های هفت سین سالهای گذشته بچینند.در این بخش سایت آسمونی اشاره ای به فلسفه ی استفاده از تخم مرغ در سفره هفت سین می کنیم.فلسفه‌ی تخم مرغ رنگی
تخم ‌مرغ رنگی معمولاً یک تخم مرغ طبیعی و گاه مصنوعی است که آن را با روشهای گوناگون تزئین می‌کنند و در جشن‌هایی مانند نوروز و عید پاک استفاده می‌شود.
اغلب هنگام نوروز و در سفره هفت سین برای زیبایی به کار می رود. برای رنگ آمیزی آن از مواد طبیعی مانند : لبو، پوست انار، زرد چوبه و … و یا رنگهای شیمیایی استفاده می کنند.
انواع سفید و رنگین آن باید زینت بخش خوان نوروزی باشد. چون تخم و تخمه نمادی از نطفه و نژاد است و در روز جشن تولد آدمیان تخم مرغ تمثیلی از نطفه باروری است که بزودی باید جان بگیرد تا زایش کیهانی انجام پذیرد.
پوست تخم مرغ خود نمادی از آسمان و طاق کیهان است. میترا نیز بنابر اسطوره از تخم کیهانی به وجود آمد.
در روستاها رسم بر این است که یکی از تخم مرغ ها را بر روی آیینه می گذارند و اعتقاد دارند که در هنگام تحویل سال وقتی که گاو آسمانی کره زمین را از شاخی به شاخ دیگر خود می افکند ، تخم مرغ بر روی آیینه خواهد جنبید.

برای مشاهده مقاله ” سیستم اتوماتیک بوقلمون ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
سیستم اتوماتیک بوقلمون

سیستم اتوماتیک بوقلمون

سیستم اتوماتیک بوقلمون

 

یکی از مشکلاتی که برای فرآوری گوشت بوقلمون وجود دارد این است که برخلاف مرغ های گوشتی که وزن و سایز دقیقی دارند، بوقلمون را نمی توان به عنوان جوجه های بزرگ با وزن و اندازه یکسان در نظر گرفت.
شرکت مارل پولتری (Marel Poultry) یک شرکت بزرگ هلندی است که در زمینه فرآوری فعالیت دارد. فرآوری گوشت بوقلمون این شرکت روی نیازهای خاص این بازار تخصصی تمرکز دارد و نتیجه آن، دانش عمیق بازار و همچنین تکنولوژی های فرآوری است. ویژگی های خاص بوقلمون راه حل های فرآوری خاصی را می طلبد. با استفاده از این سیستم های منحصر به فرد، فرآوری کنندگان بوقلمون می توانند از صحیح انجام دادن هر مرحله از فرآوری بوقلمون اطمینان داشته باشند و در عین حال مواد ورودی و محصول نهایی را به خوبی کنترل کنند.
شرکت مارل پولتری معتقد است که در زمینه فرآوری بوقلمون در بازار پیشتاز است و این پیشرو بودن را طی سال ها تجربه در زمینه پیشرفت تجهیزات خاص برای این صنعت به دست آورده است. این شرکت می گوید: «امروز ما بالاترین سطح اتوماسیون را برای بالاترین ظرفیت های فرآوری های موجود داریم. ما راه حل های اساسی برای فرآوری وزن های امروزی بوقلمون در توان عملیاتی ساعتی ارائه داده ایم. توان عملیاتی ساعتی از 250 پرنده تا حداکثر 3000 پرنده نر و 3600 پرنده مادّه متغیر است. علاوه بر حاصل شدن فرآوری اتوماتیک موثر و مفید، راه حل های ما برای شرایط بهتر اپراتورها نیز طراحی شده است.»
فرآوری کنندگان همیشه در تلاش خواهند بود تا آنجایی که می توانند تولید موثر داشته باشند و در عین حال سلامت و کیفیت غذا را به حداکثر برسانند. روند تولید باید بالاترین زمانِ به ‌کار و بیشترین بازدهی را داشته باشد – زمانِ به ‌کار به مدت زمان اندازه ‌گیری شده‌ای که یک سامانه به طور صحیح و فعال بدون دخالت عمل می‌کند، می‌گویند که هزینه های آن نیز پایین ترین میزان ممکن را داشته باشد. همزمان باید توجه و دقت نیز وجود داشته باشد تا محصولات سالم و با کیفیت به شیوه ای مسئولانه و اخلاقی تولید شود. علاوه بر اضافه شدن ارزش افزوده به شیوه ای موثر، رفاه حیوانات، مدیریت دقیق مواد خام ارزشمند، قابلیت ردیابی کامل و توجه به مصرف آب و انرژی نقطه های شروع برای راه حل ها و خدمات مارل پولتری هستند.بیهوش کردن قابل کنترل حیوان قبل از کشتن
راه حل های مارل پولتری برای مدیریت بوقلمون زنده وعمل بیهوش کردن قبل از ذبح به فرآوری کنندگان این امکان را می دهد تا این مراحل را به طور کامل تحت کنترل داشته باشند. یک فرآوری کننده بوقلمون در بازار می تواند بین بیهوش کردن با حمام آب (water-bath stunning) و جو کنترل شده برای بیهوشی (Controlled Atmosphere Stunning) یکی را انتخاب کنند.
  • آویزان کردن پرنده های هوشیار نیاز به زمان و تلاش فیزیکی بیشتر اپراتور دارد و می تواند برای بوقلمون ها استرس زا باشد و حتی باعث جراحت آنها شود. بستن پای بوقلمون ها بعد از بیهوشی مانع از این استرس و جراحت می شود.
بیهوش کننده های حمام آب مارل پولتری، از الکتریسیته برای تضمین موثر بودن بیهوشی استفاده می کنند. این روش بیهوشی بر اساس تنظیمات مورد استفاده، باید از بروز خونریزی جلوگیری کند و در نتیجه وضعیت گوشت فیله نیز بهتر می شود اما این امر برای کارخانه های فرآوری اروپایی چالش هایی را ایجاد کرده است زیرا مقررات 2009/1099 نیازمند جریان بالای برق است تا بتواند با استانداردهای رفاه بالای حیوانات مطابقت داشته باشد.
جو کنترل شده برای بیهوشی یا CAS راه حلی منحصر به فرد برای این چالش ها ارائه می کند که استانداردهای رفاهی بالا را با کیفیت خوب گوشت در هم می آمیزد. زمانی که از روش CAS استفاده می شود، پرنده ها از طریق اصل خروج به ترتیب ورود (یا FIFO) عمل می کنند.  بوقلمون ها به آسانی قابل انتقال هستند. این قابلیت کنترل استثنایی، به محصول نهایی ارزش قابل توجهی اضافه می کند.
منفعت دیگری که روش بی حسی CAS دارد بستن پای بوقلمون های سنگین است. آویزان کردن پرنده های هوشیار نیاز به زمان و تلاش فیزیکی بیشتر اپراتور دارد و می تواند برای بوقلمون ها استرس زا باشد و حتی باعث جراحت آنها شود. بستن پای بوقلمون ها بعد از بیهوشی مانع از این استرس و جراحت می شود.
در رابطه با روش اسکالدر باید گفت که حتما باید ترجیحات بازار محلی را در نظر گرفت. خواسته ها و نیازهای مشتریان در تعیین شکل محصول تاثیرگذار است. برای فرآوری کننده مهم است تا قبل از هرچیز با مشتری خود در مورد پوست داشتن یا نداشتن محصول به توافق برسد. بعد از آن می تواند در مورد اسکالدر تصمیم گیری کند.
با توجه به محصول نهایی، اسکالدرهای مخصوص کار سنگین می توانند دمای دقیق اسکالدر و دمای محیط را تنظیم کنند. دستگاه های اسکالدر بوقلمون دارای تجهیزاتی برای محصولات بسیار بزرگ هستند؛ این دستگاه ها کیفیت آویزان شدن از قلاب را به حداکثر و تلفات محصول را به حداقل می رسانند.
آویزان کردن بوقلمون ها نیازمند توجه خاصی است. بوقلمون های یک گله هر کدام به شکل چشمگیری وزن و اندازه هایشان با هم متفاوت است وهدایت آنها از طریق آویزها می تواند کار دشواری باشد زیرا وزنشان زیاد و انعطاف پذیر نیستند. تنظیم خط آویختن بوقلمون می تواند به طور وسیعی به توان عملیاتی و وزن پرنده های در حال فرآوری بستگی داشته باشد.
تکنولوژی های مختلفی برای آویختن پرنده وجود دارد که هر کدام از آنها به زمینه های خاص خود اختصاص داده شده اند و برای همه توان های عملیاتی مناسب هستند و تنظیم آنها بسیار آسان است.
یکی از چندین گزینه موجود در بازار، اصل چرخش در جهت متضاد است که دمای اسکالدر را کمتر می کند. این شیوه نیازمند تجهیزات کمتر با سرعت خطوط  فرآوری بیشتر است و در نتیجه آسیب رسانی به بال ها را به حداقل می رساند.
محصول مارل پولتری صرف نظر از وزن پرنده، برای آویختن تمام قسمت های بوقلمون عالی است. انعطاف پذیر بودن این دستگاه در مرحله پرکنی گامی بسیار موفق برای این شرکت بوده است.

وجود طیف وسیعی از قلاب های ریلی، پیکربندی ها و انتخاب های تولید بی حد و مرزی را ارائه می دهد و به سیستم این امکان را می دهد تا با همه ظرفیت ها و نیازهای بازار مورد استفاده قرار گیرد

سیستم آویزان بودن از سه نقطه
فرآیند جدا سازی درون لاشه شامل تعدادی از قلاب های ریل متحرک می شود که می تواند بر حسب نیازها، ظرفیت فرآوری و میزان اتوماسیون را تنظیم کند. محصولات از یک سیستم نقاله آویزان می شوند که بالای سر آنها قرار می گیرد. سیستم آویختن از سه نقطه، محصولات را از سه زاویه آویزان می کند تا این محصولات برای هر مرحله از فرآیند وضعیت عالی داشته باشند. این تکنیک نیروی کار را ذخیره و اطمینان می دهد که دستگاه گوارش تحتانی با محصول در طول روند تخلیه درون لاشه در تماس قرار نمی گیرند و در نتیجه آلودگی رخ نمی دهد. مارل پولتری طیف وسیعی از تجهیزات را برای فرآیند انجماد بوقلمون ارائه می دهد که برای کارایی بهینه با خط تولید سریع مهندسی شده است. این وسیله محصولات را به بهترین شیوه ممکن برای سرد کردن و عملیات پایین دستی آماده می کند. فرآیند جداسازی درون لاشه برای رسیدن به بالاترین استانداردهای محصول، کیفیت و بهداشت ضروری است.
با توجه به تقاضای بازار، فرآوری کنندگان بوقلمون می توانند روش غوطه ور شدن در آب سرد یا سرمایش هوا در خط تولید (in-line air chilling) را انتخاب کنند. مارل پولتری با استفاده از تکنولوژی DownFlow Plus روندی منحصر به فرد برای سرد کردن بوقلمون ها طراحی کرده است. تونل انجماد Aqua Film Control بر اساس سرد سازی هوا ساخته شده است؛ در این سیستم هیچ فرآیند غوطه ور کردن در آب وجود ندارد. به کمک قفسه های مرطوب کننده ای که طراحی ویژه ای دارند، عملکرد بهینه سرمایش بدون خطر انجماد آب انجام می شود.
فناوری انجماد DownFlow Plus همچنین کنترل نوع ارائه و رنگ محصول را بهبود و سرعت بخشیده است. بعد از آن که محصول یخ زده خشک شد، از رشد باکتریایی جلوگیری می شود.
سیستم مدولار ACM-T برای برش تخصصی بوقلمون طراحی شده است. قلاب های ریلی جدا از هم برای برش های خاص مورد نیاز بازار فراهم شده اند.
وجود طیف وسیعی از قلاب های ریلی، پیکربندی ها و انتخاب های تولید بی حد و مرزی را ارائه می دهد و به سیستم این امکان را می دهد تا با همه ظرفیت ها و نیازهای بازار مورد استفاده قرار گیرد. دستگاه های حمل کننده، محصولات را از طریق ریل های فرآوری مختلفی حمل می کنند که این ریل ها حتی در عملیات هایی با سرعت بالا در جایگاه مناسبی قرار می گیرند و در محصولی با کیفیت بالا حاصل می شود.
نمونه هایی از قلاب های ریلی، قلاب هایی هستند که برای کشیدن محصول، برش پوست کشاله ران، برش قفسه سینه و ران استفاده می شوند. این سیستم خیلی سریع به اندازه محصولات بزرگتر یا کوچکتر در می آید و به محصول انعطاف پذیری بهینه ای می دهد. دستگاه ACM-T برای محصولاتی مناسب است که با هوا یا آب سرد منجمد شده اند و می تواند سرعت فرآوری خود را تا حداکثر 1800 پرنده نر آویخته و 2000 پرنده ماده در ساعت برساند.انعطاف پذیری در فرآیند فیله سازی
فرآوری اتوماتیک بوقلمون شرکت مارل پولتری در توانایی فیله کردن گوشت سینه منحصر به فرد است. دستگاه فیله سازFHF-XT  بیشترین گوشت سینه را از بوقلمون ارائه می دهد. تغییر قلاب ها میان بوقلمون نر و مادّه آسان است. به کمک قلاب های مختلفی که می توانند در خط تولید فیله نصب شوند، سیستم FHF-XT می تواند نیمه جلویی بوقلمون را به محصولات مختلفی تقسیم کند از جمله: بال کامل، بال و کتف، گوشت کتف با پوست یا بدون پوست، فیله، پوست سینه و لاشه. مزایای منطقی این سیستم نیز واضح است؛ در روند فیله سازی انعطاف پذیری بسیار بالا است و محصول نهایی آنها نیز تنوع بالایی دارد و تنوع زیاد در روش های فیله کردن امکان ارسال سفارشی را فراهم می کند.
این سیستم برای طیور نر و ماده حداکثر سرعت یکسانی دارد و بر اساس درجه اتوماسیون، میزان دخالت دستی در روند فیله سازی می تواند به حداقل برسد.
در این مرحله از فرآوری، تجهیزاتی موجود است که مناسب با بوقلمون ها است. برای مثال سیستم برداشت گوشت DMP45  شرکت مارل می تواند بخش های اولیه و قسمت هایی که قبلا استخوان های آن جدا شده مانند جلوی سینه، لاشه و قسمت بالای پشت را مدیریت کند. دستگاه Platino Flattener شرکت مارل به خوبی روی بوقلمون عمل می کند؛ این دستگاه می تواند گوشت سینه بوقلمون و فیله های داخلی را فرآوری کند. در مراحل نهایی فرآیند، برای هر گونه نیازی راه حل وجود دارد.
برای مشاهده مقاله ” معدوم کردن گاو ماده ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
معدوم کردن گاو ماده

معدوم کردن گاو ماده

معدوم کردن گاو ماده

 

برای این که تصمیم بگیرید کدام یک از دام ها را معدوم کنید یا از گله حذف کنید نکات مختلفی است که باید در نظر گرفته شود.
یکی از تصمیمات سختی که تولیدکنندگان باید اتخاذ کنند این است که چه زمانی باید اقدام به معدوم کردن یا فروش دام های گله خود کنند. این گاوها اغلب مدت طولانی بخشی از چرخه تولید گله بوده اند و در عملیات مربوط به دام سهمی چشمگیر داشته اند. هنگام تصمیم گیری در مورد این که کدام حیوان باید معدوم شود موارد گوناگونی را باید در نظر بگیرید.سلامت
یکی از دغدغه های تولیدکنندگان این است که “گله آن ها تا چه حد سلامت است؟”. حفظ برنامه سلامتی بهینه می تواند عمر تولید دام را افزایش دهد. با این حال، مشکلات سلامتی مداوم مانند مشکلات تنفسی، فروافتادگی عضوی از بدن، قرمزی چشم و دیگر بیماری ها می توانند به عنوان فاکتورهای موثر در تصمیم گیری برای معدوم کردن گاوهای ماده شناخته شوند. یکی از مواردی که باید به یاد داشته باشیم این است که حتما باید نسبت به مشکلات سلامتی فعال بود و با آن ها مبارزه نمود. برنامه واکسیناسیون صحیح و انگل زدایی می تواند هزینه های پزشکی کمتری را به همراه داشته باشد.

خلق و خوی دام
خوب کنترل کردن حیوانات از طریق سیستم های تولید می تواند طبیعت گاو را بهبود ببخشد. خلق و خو می تواند یکی از مهم تریم دلایل برای معدوم کردن یک گاو از گله باشد. خلق و خو یا رفتار ویژگی ارثی است در نتیجه تولیدکنندگان می توانند به کمک انتخاب ژنتیکی یا غربالگری و مشاهده، خلق و خوی آن ها را تغییر دهند. اگر یکی از دام ها دچار جنون باشد می تواند بر کل گله تاثیر گذار باشد. یکی از مواردی که باید به یاد داشته باشید این است که گاوی که از گوساله تازه به دنیا آمده خود محافظت می کند لزوما مشکل رفتاری ندارد، به خصوص اگر گوساله او اولین روزهای تولد خود را سپری کند. این رفتار می تواند مفید هم باشد و از آسیب رساندن بقیه گاوها به گوساله جلوگیری کند.

بازدهی تولیدمثل
تولید کننده ای قبلا این موضوع را مطرح کرده بود که « اگر گاو ماده نتواند تولید مثل کند، به آن نیازی ندارم و می تواند برود”.  تعداد زیادی گاو ماده وجود دارد که نمی توانند تولیدمثل کنند و باید مدیریتی قوی برای اداره کردن آن ها داشت. این موضوع قطعا برای درصد کمی از گله اعتبار دارد. بسیاری از کارهای پرورش گاو به گونه ای است که امکان زایمان برای 2 چرخه را دارد، به خصوص در تلقیح مصنوعی. گاوهایی که زایمان دیررسی دارند، یعنی 42 روز بعد از فصل زایمان، گوساله به دنیا می آورند، احتمال این که فصل آینده هم زایمان دیرتری نسبت به بقیه داشته باشند زیاد است. این گاوها همچنین باید تحت نظر باشند. همه گوساله هایی که از زایمان دیررس به دنیا می آیند، حداقل42 روز از گوساله های دیگر در افزایش وزن عقب تر هستند.  گوساله هایی که دیرتر به دنیا آمده اند، میانگین افزایش وزن روزانه آن ها 2.38 پوند (1 کیلوگرم) است و در این مدت تقریبا 100 پوند (45 کیلوگرم) از بقیه گوساله ها سبک تر هستند. مسئله این جا است که از دست دادن45 کیلوگرم وزن برای چند سال متمادی برای هر گوساله چقدر ضرر به بار می آورد؟ در نتیجه علاوه بر گاوهایی که باروری ندارند، گاوهایی که باروری دیررسی دارند نیز باید در نظر گرفته شوند.

اقتصاد
فروش گاوهای معدوم تقریبا 20 درصد از درآمد ناخالص سالانه را به خود اختصاص می دهد. کنار گذاشتن گاوهای ماده با عملکرد ضعیف و خالی کردن جا برای گاوهایی با پتانسیل ژنتییکی بهبود یافته بسیار ارزشمند است. همان طور که در بالا ذکر شد، گاوهایی که گوساله های سبک تری را از شیر می گیرند، درآمد کمتری را برای گاودار حاصل می کنند، در نتیجه در نظر گرفتن هزینه های بدون سود آن ها نیز مهم است. از دست رفتن سود گاوهای کم بازده می تواند به کل درآمد حاصل از گله آسیب برساند.
برنامه عملی معدوم ساختن می تواند عملکرد کلی گله را افزایش دهید زیرا به گاوهای ماده دیگرکه بازدهی و باروری بیشتری دارند این امکان را می دهد که جایگزین گاوهای کم بازده شوند. این کار موجب می شود که پتانسیل ژنتیکی نیز در گله بهبود پیدا کند. اگرچه گوساله ماده جوان در اولین سال باروری خود، بالاترین میزان زایش را ارائه نمی دهد، اما در طولانی مدت هم کیفیت گاوها و هم عملکرد آن ها افزایش چشمگیری خواهد یافت. مهم ترین مسئله، طراحی برنامه ای برای معدوم سازی است، در این صورت می توانید برای جایگزینی کیفیت بهتر نیز برنامه دقیق ارائه دهید.

برای مشاهده مقاله ” نکته برجسته تخم مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
نکته برجسته تخم مرغ

نکته برجسته تخم مرغ

در گذشته متخصصان بر این باور بودند که تخم مرغ یک ماده غذایی نامناسب بوده و مصرف آن برای بدن مضر می باشد ، اما تحقیقات جدید نتیجه ی کاملا متفاوتی را نشان می دهد. تخم مرغ نه تنها برای بدن مضر نیست ، بلکه فواید باورنکردنی زیادی نیز به همراه دارد.
در مطلب پیش رو ۵ دلیل خوب برای مصرف تخم مرغ ارائه می دهیم و تصمیم به عهده ی خودتان می گذاریم که از این ماده ی غذایی مفید استفاده کنید با نه. تخم مرغ برای سلامتی بدن بسیار مفید است. تخم مرغ را به صورت کامل مصرف کنید زیرا ۹۰ درصد کلسیم و آهن آن در زرده ی آن و نصف پروتئین های آن در سفیده می باشد.
اگر علاقه ی چندانی به تخم مرغ ندارید و این ماده ی غذایی را از برنامه ی غذایی تان حذف کرده اید این ۵ دلیل تلنگری خواهد بود تا نظرتان راجع به آن عوض شود. با ما همراه باشید.

تخم مرغ سرشار از ویتامین است
همین تخم مرغ کوچک حاوی ویتامین های ضروری متفاوتی است که برای سلامت بدن لازم هستند از قبیل:
ویتامین B۲ که باعث می شود بدن مواد غذایی را به انرژی تبدیل کند.
ویتامین B۱۲ که برای تولید گلبول های قرمز ضروری است.
ویتامین A یا همان رتینول که قوه ی بینایی را تقویت می کند.
ویتامین E که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند. رادیکال های آزاد به سلول ها و بافت های بدن آسیب می زند که دلیل اصلی ابتلا به سرطان است.
باید بدانید که ویتامین A و B۲ همچنین برای رشد مفیدند. حتماً به کودکانتان تخم مرغ بدهید. مصرف تخم مرغ برای رشد آن ها بسیار مفید است.

تخم مرغ تخم مرغ همیار لاغری است
حتماً تعجب کردید؟ تخم مرغ را چه به لاغری؟ بدون شک پیش از این بارها شنیده اید که تخم مرغ باعث چاقی می شود یا برای سلامتی مضر است. اما باید بدانید که نتایج پژوهشی که در Rochester Center for Obesity Research انجام شده نشان می دهد مصرف تخم مرغ برای صبحانه باعث می شود که ۴۰۰ کالری کمتری دریافت کنید. این میزان کاهش کالری به این معنی است که در ماه ۱٫۳ کیلو گرم وزن کم می کنید.
احتمالاً دلیل این مسئله این است که تخم مرغ احساس سیری طولانی مدتی تولید می کند و بعد از خوردن آن شما نیازی به مصرف میان وعده احساس نخواهید کرد. درست است که تخم مرغ حاوی کلسترول است اما هیچ دلیل قانع کننده ای وجود ندارد که تخم مرغ میزان کلسترول خون را افزایش می دهد.

تخم مرغ سرشار از مواد معدنی ضروری است
تخم مرغ سرشار از آهن، روی و فسفر است که بدن به آن ها نیاز فراوانی دارد. خانم ها بعد از عادت ماهیانه این مواد معدنی را از دست می دهند و باید آن را جبران کنند در غیر این صورت کمبود این مواد باعث ایجاد احساس خستگی در آن ها شده و زود رنج و پرخاشگر می شوند.
محققان دانشگاه Caroline du Nord فرانسه مشاهده کردند که یکی از ترکیبات زرده ی تخم مرغ به نام کولین choline احتمال ابتلا به سرطان سینه را به میزان ۲۴ درصد کاهش می دهد.
روی یا همان زینک یکی از عناصر ضروری است که سلامت سیستم ایمنی بدن را تضمین می کند و باعث می شود بدن مواد غذایی مصرفی را به انرژی تبدیل کند. فسفر یک نقش کلیدی در تأمین سلامت استخوان ها و دندان ها ایفا می کند.
علاوه بر این تخم مرغ حاوی ید نیز هست که برای هورمون های تیروئید حیاتی محسوب می شود و سلنیوم موجود در آن، آنتی اکسیدانی است که در مقابله با سرطان موثر عمل می کند.

تخم مرغ کالری کم و پروتئین خوبی دارد
یک عدد تخم مرغ متوسط ۷۰ تا ۸۵ کالری و ۶٫۵ گرم پروتئین دارد. سه عدد تخم مرغ (۲۱۰ تا ۲۲۵ کالری) حاوی ۱۹٫۵ گرم پروتئین است. زنان به طور متوسط روزانه به ۵۰ گرم پروتئین نیاز دارند.
یعنی اینکه ۳ عدد تخم مرغ نیمی از نیاز های روزانه ی آن ها را تأمین می کند. البته توجه داشته باشید که نیاز به پروتئین در افراد مختلف با توجه به وزن و میزان فعالیت های روزانه ی آن ها متفاوت است و لازم نیست همه نیازهای یک فرد به پروتئین فقط با یک ماده غذایی تامین شود. توصیه می کنیم برای شناخت میزان نیازتان با پزشک مشورت کنید.
یک بشقاب املت با ۳ عدد تخم مرغ به همراه نان کافی است تا چندین ساعت احساس سیری کرده و نیازی به خوردن غذا احساس نکنید.

تخم مرغ با سرطان سینه مقابله می کند
نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۰۳ در دانشگاه هاروارد انگلیس انجام شد نشان می دهد نوجوانانی که روزانه ۳ عدد تخم مرغ مصرف می کنند در سنین بزرگسالی کم تر به سرطان سینه مبتلا می شوند. در سال ۲۰۰۵ پژوهش های دیگری انجام شد و محققان ثابت کردند زنانی که در هفته ۶ عدد تخم مرغ می خورند ۴۴ درصد کمتر از زنانی که در هفته ۲ عدد یا کمتر تخم مرغ می خورند به سرطان سینه مبتلا می شوند.
در آوریل سال ۲۰۰۸، محققان دانشگاه Caroline du Nord فرانسه مشاهده کردند که یکی از ترکیبات زرده ی تخم مرغ به نام کولین choline احتمال ابتلا به سرطان سینه را به میزان ۲۴ درصد کاهش می دهد. مصرف دو عدد تخم مرغ برای صبحانه نصف نیاز روزانه ی بدن را به این ماده تأمین می کند.

 

 

 

برای مشاهده مقاله ” بررسی لاشه های مبتلا به سل ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
بررسی لاشه های مبتلا به سل

بررسی لاشه های مبتلا به سل

بررسی لاشه های مبتلا به سل

 

انسان می تواند هم سل گاوی و هم سل طیور را علاوه بر سل انسانی بگیرد . گاو نیز می تواند به سل انسانی مبتلا شود . از طیور فقط طوطی سل انسانی می گیرد و بقیه طیور به این سل مبتلا نمی شوند ولی طیور همگی هم به سل گاوی و هم به سل طیور مبتلا می شوند .
سل یک بیماری مزمن و عفونی است که در بسیاری از حیوانات ، انسان و پرندگان به صورت حاد نیز بروز می کند .
راههای انتقال میکروب علاوه بر راه تنفسی ، از طریق تنفس ، پوست ، دستگاه تناسلی ، انتقال عمومی از مادر به جنین و همچنین از راههای گوارشی است مثلاً از شیر و فرآوردهای آن و گوشت می تواند انتقال پیدا کند ولی احتمال انتقال از شیر و فرآورده هایش کمتر است ، چون این فرآورده ها اغلب پاستوریزه می شوند و میکروب سل در دمای پاستوریزاسیون از بین می رود . در مرحلة حاد بیماری ، میکروب در عضلات وجود دارد و انتقال آن از راه خوردن گوشت آلوده سیار آسان است .

معمول ترین راههای انتقال ، تنفسی و گوارشی است.

میکروب بعد از اینکه وارد دهان شد ، در لوزه ها مستقر می شود و به غدد لنفاوی روده و ریه می رود . اگر دوز میکروب برای ایجاد عفونت به اندازه کافی باشد و میزبان شرایط پذیرش بیماری را داشته باشد دانه های ریز خاکستری رنگ به اندازه ته سنجاق ، روی نسوج مربوطه تشکیل می شود که به آنها دانه های سل ارزنی یا دانه های لنـک‌ ( ‌Leneck ) می گویند که این سل ارزنی را Miliary Tuberculosis گویند که سل حاد اولیه است.
دانه های سرسنجاقی در کلیه یا کبد 4/1  بیرون نسج و  4/3 داخل نسج هستند و اگر به وسیله یک چاقوی نوک تیز دانه های سر سنجاقی بیرون بیاوریم گودی دانه ها باقی می ماند . برای دانه های سل ارزنی دو حالت ممکن است پیش آید:
یا آنقدر زیاد می شوند که ایجاد باکتریمی ( همراه جریان خون شده ) می کنند و بیماری عمومی می شود و سل حاد عمومی ایجاد می شود یا با مقاومت میزبان روبرو شده و جلوی گسترش آنها گرفته می شود و اطراف این دانه ها نکروزه و چروکیده می شود . این دانه های تبدیل به مناطق نکروزه می شوند و در این حالت با انهدام میکروبی روبرو هستیم ولی تعداد میکروب هیچ وقت به صفر نمی رسد . پس از مدتی در داخل ضایعه و غدد لنفاوی مربوطه به خاطر مقاومت بدن ، حالت پنیری شدن ( Caseous ) یا کلســیمـی شدن (Calcification ) یـا پنیـری ـ کلسـیمی شدن (Casco Calcification ) ایجاد می شود که در صورت برش غدد لنفاوی مربوطه صدای خش خش ایجاد شده و حالت پنیری یا کلسیمی شدن را در غدد لنفاوی شاهد هستیم که به این حالت سل مزمن و محدود گفته می شود.
در صورت تضعیف سیستم ایمنی ، این ضایعات مجدداً می توانند در بدن گسترش پیدا کرده و باکتریمی ایجاد کنند که در این حالت سل حاد ثانویه می تواند ایجاد شود گاهی میکروب در بدن وجود دارد ولی منتشر نمی شود و از بیرون ، مایکوباکتریوم جدیدی وارد شده و سل حاد ثانویه ایجاد می کند که به این حالت Suprainfection گویند.
در کشتارگاه اگر دانه های لنک یا سل ارزنی را ببینیم بیانگر سل حاد است . ضایعات سلی معمولاً در ریه ها ، کبد ، کلیه و طحال بیشتر دیده می شود و اگر یک ضایعه کهنه یا مزمن گسترش پیدا کند و مجدداً باکتریمی ایجاد کند ، چون از طریق خون انتشار پیدا می کند اولین عضو هایی که درگیر می شوند ریه ها و کلیه ها هستند.

قضاوت:
در لاشه گاو غدد لنفاوی برش داده می شوند و اگر در یکی از غدد به ضایعات سلی برخورد کردیم ، تمامی مقاطع غدد باید برش داده شوند . اگر جراحات کهنه و مزمن تنها در یک عضو دیده شود ، بیماری سل به صورت مزمن است و فقط اُرگان مربوطه ضبط می شود . مثلاً با دیدن جراحات در کبد و غدد لنفاوی کبدی ، فقط کبد را حذف می کنیم اگر یک غده لنفاوی سطحی درگیر شده باشد منطقه زه کشی مربوط به آن غده حذف خواهد شد چون در این زمان باکتریمی در خون نیست و در عضلات هم معمولاً موجود نمی باشد . مثلاً اگر در غدد لنفاوی و رتروفارینجیال ضایعه دیدیم ، سر را حذف می کنیم.
اگر دانه های سل ارزنی یا دانه لنک دیدیم چه در حالت حاد اولیه و چه در حالت حاد ثانویه به هر حال بیماری در مرحله حاد تلقی شده و نمایانگر آن است که در اثر بیماری ، میکروب در خون وجود دارد ، بنابراین حذف کلی لاشه صورت می گیرد ، حتی اگر یک دانه سل ارزنی یا لنک در کل لاشه دیدیم ، همه لاشه حذف می شود.
اگر ضایعات سلی را در چند غده لنفاوی در مناطق مختلف بدن ببینیم ، مثلاً روی غده لنفاوی سر یا غده لنفاوی پا یا دست ضایعات سلی را دیدیم با اینکه سل مزمن محسوب می شود ولی چون چند منطقه را درگیر کرده بنابراین لاشه حذف کلی می شود.

سل به صورت های دیگری نیز ممکن است تظاهر کند که در زیر اشاره مختصری به آنها میکنیم :

1- سل اگزوداتیو  Exudative:
یک نوع سل حاد به نام اگزوداتیو Exudative یا ترشحی است که بیشتر در غدد لنفاوی Mediastinal دیده می شود . اگر این غدد را شکاف دهیم یک سطح یکنواخت کاملاً مرطوب ، متورم و پنیری شکل مشاهده می کنیم‌ . این سل فقط ریه را درگیر می کند و نوعی سل حاد محسوب می شود.

در این حالت حذف کلی لاشه صورت میگیرد.

2- سل مرواریدی  Pearl Tuberculosis:
نوعی سل مزمن موضعی است . دانه های کِرِم رنگ به شکل مروارید داخل قفسه سینه و ریه ها دیده می شود که حالت بد منظره ای دارند . داخل این ضایعات ، آهکی شده است . این دانه ها در قفسه سینه چسبندگی ایجاد می کنند . احتمال وجود این دانه ها در مناطق دیگر بدن از جمله حفره شکمی وجود دارد . با وجود این ، اگر ضایعات در جای دیگر غیر از قفسه سینه دیده نشوند سل موضعی تلقی شده و تنها ناحیه قفسه سینه و امعاء و احشاء داخل قفسه سینه خارج می شود . مثلاً اگر غده لنفاوی دست را برش دادیم و دانه های مرواریدی دیدیم دست را هم حذف می کنیم.

3- سل مخملی:
از انواع سل حاد است . اگر روی ضایعات دست بکشیم مثل پارچه مخمل حالت پرز داشته و ضایعات آن تقریباً قرمز رنگ است . این ضایعات وقتی به مرحله مزمن برسند درشت تر شده و حالت آهکی Calcification پیدا می کنند که همان سل مرواریدی را تشکیل می دهند . در صورت مشاهده ضایعات مخملی ، سل حاد می باشد.

در این حالت نیز کل لاشه حذف میشود.

4- سل استخوانی :
سل مزمن عفونی است و در گاوهای مسن که اغلب هم شیری هستند یافت می شود . در این بیماری جراحات در مغز استخوان و بیشتر در مناطق ستون فقرات ایجاد می شود.
ضایعات سلی بیشتر در مناطقی که در اثر پوکی استخوان متخلل شده‌اند دیده می شوند که این ضایعات بیشتر به صورت پنیری شکل هستند و برای اطمینان از وجود بیماری غدد لنفاوی نزدیک محل زائده را در ستون فقرات بازرسی می کنیم که در صورت مثبت بودن ،‌ کل لاشه حذف می شود.

برای مشاهده مقاله ” واکسن مایت سرخ ( قرمز ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
واکسن مایت سرخ ( قرمز )

واکسن مایت سرخ ( قرمز )

واکسن مایت سرخ ( قرمز )

 

مایت قرمز آفتی همه گیر در میان مرغ های تخمگذار و گوشتی است که نوعی ناقل بیماری است و منجر به افزایش مرگ و میر در میان طیور می گردد. Jake Davies در گزارشی اعلام کرده که کشور اسکاتلند در حال انجام پژوهشی برای توسعۀ واکسن مایت قرمز است.
مایت قرمز برای مرغداری های تخمگذار هزینه و خسارات قابل توجهی را به بار می آورد و راههایی هم برای کنترل آن وجود دارد. این انگل در طول یک شب تا 5 درصد از خون یک پرنده را می مکد و منجر به کم خونی و استرس در پرنده می گردد، سیستم ایمنی او را پایین و میزان مرگ و میر را افزایش می دهد. استرس در طیور منجر به پَرکنی، کانیبالیسم یا دیگرخواری، و افزایش مصرف خوراک می گردد. علاوه بر این، مایت قرمز عامل بیماری هایی نظیر سالمونلا، E. Coli ومایکوپلاسما هم هست و بسیار فراگیر است.
انگل قرمز سالانه برای تولیدات مرغداری اروپا 230 میلیون یورو هزینه به دنبال می آورد.انگل قرمز
انگل قرمز در بدن بسیاری از پرندگان زیست می کند اما عموماً در مرغداری ها وجود دارند و چنانچه به سرعت تعداد خود را تکثیر کنند تبدیل به یک مشکل می شوند. معمولاً فارم های نو و جدید چند ماهی را در امان هستند اما به هر حال این انگل از راههای متعددی مثل افرادی که تردد دارند، نیمچه ها، شانه های تخم مرغ و یا حیوانات دیگر به فارم راه می یابند. یک مایت بالغ توده ای از تخم می گذارد که 3-2 روز طول می کشد تا تبدیل به لارو شود و تنها 2 روز پس از آن تبدیل به پروتونمف یا تخمکچه می شود و اولین غذای خود را دریافت می دارد. 5 روز پس از این زمان، مایت آنقدر بالغ شده که آمادۀ تخمگذاری است و هر مایت ماده قادر است در طول حیاتش 300 تخم بگذارد که این پروسه خود نشان می دهد که مایت ها چقدر سریع افزایش می یابند. سطح نرمال و طبیعی آلودگی هر مرغ تا 50 هزار مایت است و در حالت وخیم تر ممکن است هر مرغی آلوده به 500هزار مایت باشد.

تحقیقاتی برای کنترل مایت قرمز
تحقیقات حاکیست بیش از 90 درصد فارم های کشورهای اروپای غربی به دلیل سیستم مرغداری در محوطۀ باز و آزاد آلوده به این مایت هستند. معمولاً مرغداران از آفت کش ها و سموم مایت کش استفاده می کنند. دکتر Nisbet مدیر مؤسسۀ پژوهشی Moredun در این زمینه اظهار دارد: “برخی از نمونه های قدیمی تر این آفت کُش ها مثل ارگانوفسفات و اسپینوسین تأثیرگذار بودند اما اخیراً شاهد مقاومت در برابر آنها هستیم. مهارکنندۀ مخصوص مایت قرمز در بازار موجود است که ثابت شده تأثیرگذار هم هست اما عاقلانه نیست که تنها به یک محصول متکی باشیم. این امر منجر شد به این که از بدن مایت ها ماده ای استخراج و بررسی شود تا میزان تأثیرگذار بودن آن مشخص گردد و در نهایت منجر به توسعه و تولید واکسن مایت قرمز ماکیان گردد!”

اثبات درستی واکسن
از اولین رویکرد ها این بود که عصاره ای از مایت به بدن مرغ تزریق شود بدین ترتیب آنتی بادی در بدن مرغ تولید می شود که به هنگامی که مایت از خون مرغ تغذیه می کند با آن مقابله می کند.
برای بررسی این واکسن جدید، 800 مرغ را به دو دسته تقسیم کردند که یک دسته واکسن دریافت کردند و گروه دیگر خیر. سپس این طیور را در معرض مایت ها قرار دادند و پس از 4 ماه آن دسته از مرغ هایی که واکسن جدید را دریافت کرده بودند %75 کمتر از گروه دیگر به مایت آلوده شده بودند.

تولید واکسن مایت قرمز
به هر حال برای تولید تجاری واکسن لازم بود ساختارهایی که مایت قرمز را مهار می کند به خوبی شناسایی شود. دکتر Nisbet اذعان داشت: “مرحلۀ بعدی تقریباً 3 سال به طول انجامید. اینکه دقیقاً بشناسیم که چه ساختارهایی از بدن مایت قرمز به عنوان آنتی بادی در بدن مرغ عمل می کنند و آنها را به صورت پروتئین مصنوعی برای واکسن بسازیم! این معمولاً مانعی بر سر راه تولید اینگونه واکسن هاست.”

تشابه زیاد مایت قرمز با کنه ها
تیم پژوهشی مجبور شدند یک گام به عقب بردارند تا آنچه را که لازم است برای تولید واکسن کشف کنند. یکی از مهم ترین عناصر، داشتن یک ژنوم با توضیح و تفسیرات مشخص بود تا بهتر متوجه چگونگی تأثیر مایت قرمز (به صورت آنتی بادی در بدن مرغ) شوند. دکتر Nisbet می گوید: “وقتی آن را بررسی می کردیم متوجه شدیم که این ژنوم چقدر به کنه ها شباهت زیادی دارد! در واقع مایت ها کنه هایی کوچک هستند و همین بسیار به ما امید بخشید؛ چرا که تنها واکسنی که برای انگل های برون زی وجود داشت ضد کنه بود.”

نمونۀ اولیه
از ژنوم برای این استفاده شد تا متوجه شوند که پس از تغذیۀ مایت از خون پرنده کدام ژن شروع به فعالیت می کند. محققین متوجه شدن تجزیۀ هموگلوبین (که نوعی پروتئین است) مانع از گوارش غذای مایت می گردد. نتایج حاصله از این پروتئین منجر به واکنش آنتی بادی قوی می گردد. مایت هایی که از خون بدن مرغ های واکسن خورده، تغذیه می کردند 50 درصد تخمگذاری کمتری داشتند.

 

برای مشاهده مقاله ” پرورش اردک پکنی  ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
پرورش اردک پکنی

پرورش اردک پکنی

پرورش اردک پکنی

 

ویژگی های اصلی اردک پکنی :

بدن بزرگ با عضلات درشت و سینه های عمیق و پهن از صفات فیزیکی این نژاد می باشد.تولید گوشت این نژاد به ۳تا ۴ کیلو گرم خواهد رسید و با تغذیه اصولی تر وزن گیری بیشتری خواهد نمود.کشتار این نژاد معمولا در اواخر تابستان یا اوایل پاییز انجام می شود.

اردک ها ی پکنی سوخت و ساز شدیدتری نسبت به سایر نژاد ها دارند. دمای بدنشان بالاست بطور معمول ۴۲٫۲ و میزان تنفس آن ها ۳۰ تا ۳۵ بار در دقیقه می باشد.

یکی از ویژگی های این نژاد که منجر به وزن گیری آن می شود داشتن روده کوتاه است. که باعث میشود هضم خوبی  داشته باشند.

هر ۳  یا ۴ ساعت بطور مداوم باید خوراک بدهید تا نتایج سریع و کیفی آن را شاهد باشید. برای تغذیه از دانه های مناسب ذرت ،گندم ،سویا ،پودر استخوان ،سبوس ،سبزیجات ، میوه ها و ضایعات آشپزخانه می توان استفاده نمود.

پرورش اردک پکنی

اگر اردک در میحیطی آرام قرار گیرد سطح سر و صدا را میتوان تا مقدار قابل توجهی کاهش داد.  سیستم ایمنی قوی این نژاد و پرورش آسان افراد زیادی راعلاقمند به کار در این عرصه نموده است.آنها به راحتی هرگونه بیماری ، حتی عفونت جدی را پشت سر می گذارند و نسبت به انگل ها مقاومند.

نگهداری اولیه از جوجه اردک پکنی

فضای مورد نیاز اردک پکنی برای ۱۲-۱۵ جوجه ۱مترمربع می باشد.محیط باید خشک باشد، تهویه به خوبی انجام گیرد. پیوسته زیر پای جوجه ها تمیز شود. دمای مناسب ۲۸ نا ۳۲ درجه می باشد. در نهایت حفظ و رعایت بهداشت در بهره وری آنها تاثیر مستقیم دارد.

جوجه اردک های تازه به غذا نیاز ندارند معمولا تا دو روز تاب گرسنگی را دارند. زمانی که در حال خشک شدن هستند و شروع به حرکت می کنند باید زمینه تغذیه ای ویژه برای رشد فعال فراهم شود.

بهترین گزینه غذای غنی از پروتئین : تخم مرغ آبپز شده و خرد شده، فرنی غلات و دانه های خرد شده و شروع کمی سبزی از بهترین سبزی ها چون شبدر ، قاصدک و چمن سبز معمولی که در اطراف هر حیاط و مزرعه و درختان رشد می کند. سیب زمینی آب پز خرد شده و همچنین برای تامین کلسیم هم میتوان از پوست تخم مرغ پودر شده استفاده کرد.

باید توجه داشت میزان سبزی نباید بیشتر از سایر خوراک اردک باشد تا در وزن گیری به هدف مطلوب خود برسید. فضای باز و حضور در مزرعه برای اردک ها مفید است چرا که با گیاهان آبزی نیمی از تمام خوراک خود را جایگزین می کنند و تولیدات بهتری دارند.

نکته : مجموعه بلدرچین مزرعه سبز با عقد قرارداد ، جوجه های فروخته شده را خریداری مینماید .

 

 

برای مشاهده مقاله ” کدام پد خنک کننده بهتر است ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
کدام پد خنک کننده بهتر است

کدام پد خنک کننده بهتر است

کدام پد خنک کننده بهتر است

 

مطالعات گسترده ای به منظور مقایسۀ سیستم های تهویه با پد کاغذی و سیستم های تهویه با پد پلاستیکی صورت گرفته که نهایتاً نشان داده پدهای پلاستیکی از میزان خنک سازی کمتری برخوردار هستند . کاهش میزان خنک سازی ، افزایش هزینه های اولیۀ تولید ، و لزوم ایجاد روزنه هایی در داخل محوطه به منظور افزایش خنکی از نتایج استفاده از پدهای پلاستیکی در سیستم های تهویه است .
طی 30 سال گذشته، تغییرات اندکی در رابطه با پدهای خنک کننده در صنعت مرغداری رخ داده است نظیر زاویۀ شیارها (15 x 45 درجه در مقابل 30 x 30 درجه) ، پوشش لبه ها، و ضخامت پدها اینکه 4 یا 6 اینچ باشد (10 یا 15 سانتیمتر) اما در اکثر موارد خنک سازی همانند دهه های قبل است . اخیراً در بازار پدهای پلاستیکی مورد استقبال قرار گرفته اند . در واقع بسیاری تصور می کردند که پدهای پلاستیکی نسبت به پدهای کاغذی دوام بیشتری داشته باشند ، آسانتر تمیز شوند و نسبت به آب کیفیت پایین مقاوم تر باشند . در حالیکه پدهای پلاستیکی به ظاهر مطلوب تر از پدهای کاغذی هستند ، دلایل خوبی هم در خصوص استفادۀ متداول از پدهای کاغذی وجود دارد .
سیستم تهویه با پد پلاستیکی

طراحی و ساخت
هرچند که اینگونه به ظاهر نمی آید ، اما مهندسی قابل توجهی در طراحی و ساخت پدهای خنک کننده کاغذی مدرن به کار رفته است . ابعاد شیار پدها بایستی به گونه ای طراحی شود که نه تنها منجر به افزایش خنک سازی شود بلکه مقاومت در برابر جریان هوا را نیز کاهش دهد بدین ترتیب بازدهی فن ها بالا می رود . این تکنیک در واقع یک جور متعادل سازی ظریف است . هرچه ابعاد شیار کوچکتر باشد خنک سازی بهتری هم صورت می گیرد اما در مقابل مقاومت در برابر جریان هوا نیز بیشتر می شود و احتمال جرم گرفتن منافذ پدها توسط آبی  که بر روی پد جریان دارد هم بیشتر می شود . زاویۀ شیارها نیز بایستی به نحوی طراحی شود که جریان آب بر روی پد به خوبی برقرار باشد به گونه ای که سطح پدها تمیز باقی بماند و در نتیجه منجر به افزایش سرعت باد تولید شده توسط فن ها گردد . می توان گفت بررسی فنی و مهندسی کاغذ بهترین راهکار محسوب می شود . پدهای کاغذی به گونه ای با صمغ پوشانده شده اند که نه تنها سخت و محکم و بادوام هستند بلکه در عین حال “نرم” و به گونه ای نفوذ پذیر و متخلخل هستند که آب با خاصیت موئینگی به راحتی می تواند در سراسر پد نفوذ کند. خاصیت موئینگی در افزایش خنک سازی بسیار تأثیرگذار است . در وهلۀ اول، احتمال وجود نقاط خشک بر روی پد را کاهش می دهد .
دوم آنکه این خاصیت موئینگی به کاغذ این امکان را می دهد که مقدار قابل توجهی آب را جذب و در خود نگه دارد . به این ترتیب یک فوت (30 سانتیمتر) از یک پد کاغذی 5 فوتی (5 / 1 متری) می تواند حدود 6 / 0 گالن (3 / 2 لیتر) آب در خود نگه دارد . این بدین معنی است که وقتی پمپ آب خاموش شود ، پد کاغذی قادر است تا 10 – 15 دقیقه همان میزان خنک سازی را داشته باشد و تا 30 دقیقه بعد قادر است یک خنک سازی نسبی داشته باشد .

طراحی مشابه با خنک سازی متفاوت
اگرچه طراحی سیستم های خنک سازی پدهای پلاستیکی مشابه پدهای کاغذی است ، اما چند تفاوت فاحش وجود دارد . یکی از تفاوت های قابل توجه این است که به جای شیارهای صاف و یک در میان ، شیارهای خمیدۀ یک در میان و یا U شکل دارند . منافذ کوچکی که بر روی شیارها وجود دارد هم منجر به افزایش سطح پد می گردد و هم جریان آب بر روی پد را تسهیل می بخشد . خاصیت موئینگی در پدهای کاغذی به این معنی است که لزومی به آب رسانی مستقیم به هر سانتیمتر مکعب از پد وجود ندارد ؛ تنها یک جریان آب بر روی پد کافیست تا چند سانتیمتر از دو طرف جریان آب را خیس و نمناک سازد اما این خاصیت در پدهای پلاستیکی مشاهده نمی شود . در پدهای پلاستیکی به منظور خیس شدن کامل پد بایستی جریان آب بسیار بیشتر از آب مورد استفاده در پدهای کاغذی باشد .

خنک سازی بهتر با پدهای کاغذی
به منظور در ک بهتر تفاوت میان پدهای کاغذی و پدهای پلاستیکی، بررسی و پژوهشی به عمل آمد . در یکی از مرغداری های گوشتی ایالت جورجیای شمالی امریکا ، پد کاغذی سیستم تهویه را با پد پلاستیکی به ارتفاع 5 فوت (150 سانتیمتر) و 6 اینچ (15 سانتیمتر) ضخامت جایگزین کردند . تمامی مشخصات و ابعاد پد پلاستیکی با پد کاغذی متداول ، مشابه بود . به منظور توزیع یکسان آب بر روی سطح پد ، یک پد کاغذی با ضخامت 5 سانتیمتر بر روی پد قرار داده شد . همانطور که انتظار می رفت ، میزان خنک سازی پد پلاستیکی در مقایسه با پد کاغذی کمتر بود (نمودارهای 3،2،1) . در طول یک هفتۀ گرم که دما به 100 درجۀ فارنهایت (8 / 37 درجۀ سانتیگراد) می رسید ، پد پلاستیکی تقریباً 5 درجه میزان خنک سازی کمتری در مقایسه با پد کاغذی داشت .

کدام پد خنک کننده بهتر است.

تأثیر افزایش رطوبت
کاهش میزان “خنک سازی از طریق تبخیر” همیشه به معنی کاهش چشمگیر “خنک سازی طیور” نیست . در دمای بالا، به منظور پایین آوردن دمای محیط درون ساختمان ، خنک سازی از طریق تبخیر با افزایش انتقال گرما از طیور به محیط صورت می گیرد . نقطه ضعف این روند آن  است که خنک سازی به بهای افزایش رطوبت به دست می آید . به ازای یک درجه خنک سازی ، رطوبت مربوطه تقریباً 5 / 2 درصد افزایش می یابد اما این افزایش رطوبت موجب کاهش توانایی پرنده در خنک سازی از طریق از دست دادن آب می شود . بنابراین علیرغم اینکه ما دمای هوای محیط داخل ساختمان را پایین آورده ایم اما با بالا بردن رطوبت پیرامون ، بر روی خنک سازی پرنده اثر معکوس گذاشته ایم .
در خصوص پدهای پلاستیکی ، هر چه دمای داخل ساختمان بالاتر باشد رطوبت به میزان چشمگیری کاهش یافته و در نتیجه روند از دست دادن گرما را برای پرنده تسهیل می سازد . حال سؤال اساسی این است که خود طیور در سیستم های خنک کننده با پدهای کاغذی بهتر گرما را از دست می دهند یا پدهای پلاستیکی ؟ در پاسخ باید گفت به میزان دمای داخل ساختمان در یک روز گرم تابستانی بستگی دارد !

کدام پد خنک کننده بهتر است

میزان پایین از دست دادن گرما
هدف اصلی هر سیستم خنک کننده نگه داشتن دمای ساختمان بر روی 4 / 29 درجۀ سانتیگراد و یا حتی کمتر از آن در زمانیست که هوای بیرون گرم و نامطبوع است . با افزایش دما به بالای 29 درجه میزان خنک سازی طیور از طریق جابجایی هوا به طرز بحرانی کاهش می یابد به طوریکه دمای بالای 32 درجه سانتیگراد احتمال خطر مرگ و میر طیوری که در سن عرضه به بازار هستند را افزایش می دهد . در طول مدتی که دمای هوا بسیار بالا بود هر دو سیستم کاغذی و پلاستیکی در نگه داشتن دمای زیر 85 درجۀ فارنهایت (29 درجه سانتیگراد) موفق بودند اما در مجموع سیستم خنک کننده با پد کاغذی در پایین آوردن دما تا حدود 80 درجۀ فارنهایت (7 / 26 درجۀ سانتیگراد) موفق تر عمل می کرد . مشکل استفاده از پدهای پلاستیکی در این بود که در روزهای بسیار گرم اگرچه سعی در نگه داشتن دمای زیر 85 درجۀ فارنهایت (29 درجه سانتیگراد) بود اما دمای درون ساختمان معمولاً بین 85 تا 90 درجۀ فارنهایت (29 تا 32 درجۀ سانتیگراد) در نوسان بود .

به هدر رفتن آب
یکی دیگر از مضرات پدهای پلاستیکی به هدر دادن آب است . از آنجاییکه به منظور تضمین مرطوب بودن کامل پد پلاستیکی، نیاز به پاشیدن آب بیشتری در مقایسه با پد های کاغذی وجود دارد ، آب بیشتری نیز بر روی زمین هدر می رود . اگرچه با کم کردن شدت جریان آب از میزان آب هدر رفته نیز کاسته می شود اما از سوی دیگر میزان خنک سازی نیز کمتر می شود . البته بایستی خاطر نشان کرد که پدها به گونه ای نصب شده اند تا حجم عظیمی از آب را به گونه ای به گردش در آورند تا پدهای پلاستیکی به خوبی مرطوب شوند .
عامل دیگری که حائز اهمیت است وزن پدهای پلاستیکی است که بسیار بیشتر از پدهای کاغذی است در نتیجه پدهای پلاستیکی در سیستم هایی بایستی نصب شود که قادر به تحمل این وزن اضافی باشد .

تجمع جرم وگرد و خاک
جالب است بدانید که در پدهای کاغذی به مرور زمان با انباشتگی و تجمع گرد و خاک ، خنک سازی هم بیشتر می شود . این امر الزاماً به واسطۀ تجمع گرد و خاک و جرم در پد نیست بلکه علت آن افزایش و بهتر شدن جذب آب به واسطۀ افزایش جرم است . هر چند که این افزایش در خنک سازی کم و ناچیز است . نکتۀ حائز اهمیت در این میان آنست که اگر چه با جرم گرفتن پدها میزان خنک سازی هوا افزایش می یابد اما جریان هوای تولید شده از پد کاهش یافته و در نتیجه خنک سازی طیور نیز کاهش می یابد .
میزان جرم گیری یک نمونه پد پلاستیکی پس از گذشت یک سال

در پایان می توان گفت که پدهای پلاستیکی برای استفاده در مرغداری مناسب نیستند . بسیاری از تولید کنندگان از میزان خنک سازی کمتر و افزایش هزینه تولید شکایت می کنند . البته گفته می شود در صورتیکه ذخیرۀ آب فراوانی در اختیار تولید کننده باشد تا پد را آبیاری کند ، پد پلاستیکی می تواند یک انتخاب مناسب باشد .

 

برای مشاهده مقاله ” رابطه کیفیت هچ به عملکرد جوجه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .