راندمان بالای گوسفند شیروان

راندمان بالای گوسفند شیروان

راندمان بالای گوسفند شیروان

 

راندمان بالای گوسفند شیروان از طریق اصلاح نژادی . . .

مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: گوسفندان اصلاح نژاد شده در این شهرستان هر هشت ماه یکبار بره‌دهی داشته و شمار زیادی هم چند قلوزایی دارند.
مهران حیاتی اظهار داشت: وزن بره‌های متولد شده در مرکز اصلاح نژاد این شهرستان نسبت به جامعه سنتی روستایی یک کیلوگرم بیشتر است.
وی افزود: سالانه ۷۰ راس بره ماده اصلاح شده از طریق این مرکز در اختیار دامداران استان و شهرستان قرار می گیرد.
مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: همچنین سالانه ۱۰۰ راس قوچ اصلاحی از طریق مرکز اصلاح نژاد این شهرستان در بین دامداران توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه هر متقاضی از هر نقطه درخواست کنند به وی تحویل داده می شود گفت: اینک راندمان تولید بره دهی حیوانات اصلاح شده در هر زایش ۱.۷ است.
وجود ایستگاه پرورش و اصلاح نژاد گوسفند کردی شیروان به عنوان تنها ایستگاه بخش دولتی پشتیبانی کننده جمعیت دامی استان از جمله نقاط قوت بخش دامپروری خراسان شمالی به شمار می رود که در پروژه های اصلاح نژادی و تحقیقاتی بر روی گوسفند نقش به سزایی داشته است.
در این راستا ایستگاه اصلاح نژاد گوسفند کردی شیروان با هدف نگهداری، خالص سازی و اصلاح نژاد گوسفند کردی با تولید و توزیع قوچ های خالص کردی با راندمان تولیدی بالا به عنوان پشتوانه ای در جهت افزایش راندمان اقتصادی و سودآوری دامداران منطقه فعالیت می کنند.
گوسفند نژاد کردی بومی مناطق شمال خراسان است و بیشترین پراکنش آن در شهرستان‌های قوچان، فاروج، شیروان، کلات، درگز و چناران است.
این نوع گوسفند گونه‌ای از نژاد آواسی فلسطینی است که در طبقه بندی گوسفندان ایرانی جزو نژادهای بدن رنگین، دنبه دار با جثه متوسط طبقه بندی شده و از نظر تولید جزو نژادهای دو منظوره گوشتی – شیری است.
این نژاد دامی دارای مدت پرواربندی طولانی است اما بره‌های نژاد کردی در دوران شیرخوارگی دارای سرعت رشد بسیار بالایی هستند که از این رو اصطلاحاً به این نژاد ‘پیش رس’ گفته می‌شود.
پشم این نژاد نیز از نوع رنگین و زبر است که برای بافت قالیچه، نمد و گلیم کاربرد دارد.
تا چند سال پیش، به جز ایستگاه شیروان، یک ایستگاه دیگر نیز در زمینه پرورش و اصلاح نژاد کردی در استان کردستان فعالیت داشت که کار آن به تعطیلی کشید.
ایستگاه پرورش و اصلاح نژاد گوسفند کردی شیروان در خراسان شمالی در سال ۱۳۶۸ در روستای حسین آباد این شهرستان، در زمینی به وسعت ۱۰ هکتار تاسیس شد.

 

برای مشاهده مقاله ” تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت سوم” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت سوم

تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت سوم

تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت سوم

 

( زمان به ساعت ) ۳۵۳/۰ + ۶۱۳/۱ = درصد افت وزن 

در مطالعه دیگری افت وزن جوجه های گوشتی نر در طول ۱۲ ساعت گرسنگی و نگهداری در شرایط محیطی مختلف با استفاده از معادله چند جمله ای مورد بررسی قرار گیرد، معادلات مورد نظر جهت تخمین افت وزن بایستی تحت شرایط استاندارد بدست آمده باشد. افت وزن زنده و لاشه شکم خالی تحت تأثیر عوامل زیادی از جمله سن، جنس، مواد مغذی خوراک، شرایط محیطی، درجه حرارت محیطی، مدت زمان گرسنگی، شرایط حمل و گرسنگی در کشتار قرار می گیرد. اثر عوامل یاد شده بر افت وزن برای یک جوجه گوشتی که در سن کشتار ۴ ساعت بیشتر گرسنه بماند (۱۳ ساعت گرسنگی در عوض ۹ ساعت ) در مقایسه با جوجه ای که زودتر کشتار می شود، حدود ۲۰ گرم کمتر است. این میزان افت برای یک مجتمع تجاری با ظرفیت کشتار ۲۵/۱ میلیون قطعه جوجه در هر هفته می تواند به از دست دادن ۲۵ تن وزن زنده در هر هفته منجر شود. همچنین دوره گرسنگی قبل از کشتار بر وضعیت احشاء خوراکی، ثبات رنگ اولیه لاشه، محصول نهایی و ترکیب چربی بافت کبد مؤثر است. ثابت شده است که اگر طول دوره گرسنگی بیشتر از ۱۵ ساعت نباشد،تأثیری بر میزان پروتئین،چربی و خاکستر لاشه بوقلمون ها نخواهد داشت. طی مطالعه ای هیچ گونه کاهش قابل ملاحضه ای در میزان چربی بطنی، چربی گوشت سینه و ران همچنین ترکیب اسیدهای چرب جوجه های گوشتی که مدت ۲۴ ساعت گرسنه مانده بودند، مشاهده نشد. در آزمایش دیگری اختلاف توجهی در میزان مواد معدنی و ویتامینه جوجه های گوشتی که به مدت ۸، ۲۰ و ۳۲ ساعت گرسنه هگه داشته شده بودند، مشاهده نشد، سایر محققین نیز قادر به شناسایی تغییر معنی داری در افت پخت، آنالیز تقریبی و شاخص تردی گوشت ( Shear Value  ) جوجه های گوشتی نر نشد. به طور کلی طولانی شدن گرسنگی باعث کاهش ذخیره گلیکوژن و تردی عضلات در ۴-۲ ساعت بعد از قطعه بندی شده بود. تأثیر درجه دوم ( Ouadratic) طول حذف خوراک بر شاخص تردی گوشت سینه جوجه های گوشتی نر، چهار ساعت پس از کشتار گزارش شده است. در این مطالعه شاخص تردی گوشت سینه جوجه هایی که خوراک آنها حذف نشده بوددر مقایسه با جوجه های که خوراک آنها به مدت ۸، ۱۶ و ۲۴ ساعت حذف شده بود، بیشتر بود. کاهش معنی داری درPH و گلیکوژن ماهیچه سینه، ران و کبد همگام با افزایش زمان حذف خوراک ( تا ۳۶ ساعت) گزارش شده است. شاخص تردی گوشت پخته سینه و ران با افزایش زمان حذف خوراک زیاد می شود. اثرات گزارش شده حاصل از حذف خوراک بر کیفیت گوشت طیور متفاوت می باشد. زیرا روش های تحقیق یکسان نیست، بخصوص در مورد زمان جداسازی استخوان و ترکیب بافت مورد نظر و ارتباط آن با تردی گوشت. در این مقاله سعی شد تا اهم مطالب بسیاری از منابع علمی موجود در زمینه حذف خوراک قبل از کشتار بیان شود. پیشگیری از آلودگی لاشه طی کشتار همچنان به عنوان شاخصی از یک برنامه مؤثر حذف خوراک مطرح می باشد. این معیار به ویژه در مورد کشورهای که در آنها قوانین بازرسی جدی گرفته نمی شود و استانداردهای آنها متکی به آلودگی میکروبی قابل مشاهده است، ضروری می باشد. از نظر تولید کنندگان نیز عدم اجرای برنامه حذف خوراک به علت کمبود اطلاعات و پشتیوانه علمی کافی نمی باشد، بلکه به دلیل محدودیت های اقتصادی و عملیاتی تحمیل شده در شرایط بازار و مزرعه است. در نظر عموم مشخصات کیفی لاشه و گوشت در رتبه دوم توجه است.

 

 

برای مشاهده مقاله ” تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت دوم” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت سوم

تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت دوم

تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت دوم

 

آلودگی لاشه در مسیر کشتار
آلودگی در مسیر کشتار می تواند طی فرآیند تخلیه اتوماتیک امعاء و احشاء و از طریق سوراخ و پاره شدن لوله گوارش یا کیسه صفرا و خروج محتویات آنها درون حفره شکمی صورت پذیرد. علاوه بر این نشت از چینه دان و روده ها نیز می تواند به این آلودگی کمک کند. با وجود اینکه نقش آلودگی مدفوعی در انتشار عوامل بیماریزای داخلی انسان کاملا” در دنیا شناخته شده است، ولی هنوز قوانین و آیین نامه های مربوط به کنترل فرآیندکشتار در بین کشورهای مختلف متفاوت است. قوانین بازرسی در ایالات متحده به صورت بازرسی لاشه به لاشه است و لاشه هایی که به هر دلیل آلوده شده اند به سرعت از چرخه کشتار خارج و در محل جداگانه ای تمیز و تخلیه شده و سپس دوباره شسته و آماده می شوند.در مواردی که آلودگی خیلی زیاد باشدلاشه یا کل محموله حذف می گردند، در این بخش همچنین در قسمت های آسیب دیده لاشه هایی که آلودگی صفرایی دارندقبل از مرحله سرد کردند برداشته می شوند. در صورتی که آلودگی های ظاهری لاشه ها زیاد باشد، سرعت خط تخلیه برای دادن فرصت بیشتر به بازرسان کندتر می شوند. در کانادا نیز قوانین مشابهی مانند ایالات متحده وجود دارد. کارآیی این قوانین و عملیات در جدا کردن و دوباره فرآیند کردن لاشه های آلوده بارها وبارها از نظر میکروبیولوژی در ایالات متحده تأیید شده است. به نظر می رسد آلوده شدن به مدفوع مهمترین راه برای آلودگی لاشه به عوامل بیماریزا است؛ از این رو بعنوان شاخصی از کنترل فرآیند در کشتارگاه ها در نظر گرفته می شود. وزارت کشاورزی آمریکا معتقد است که پیشگیری از آلودگی ظاهری لاشه تا حد زیادی طی فرآیند کشتار ممکن استو به همین دلیل اخیرا” سایت Zero Tolerance را در لاشه هایی که برای سرد شدن وارد سیستم شناورسازی می شوند را در پیش گرفته است. البته افزایش طول مدت حذف خوراک جهت کاهش آلودگی لاشه یا صرفا” تبعیت ظاهری از قانون عدم آلودگی به مدفوع به تنهایی کافی نیست. زیرا ریشه آلودگی دیگر آلودگی، تکنیک های نادرست و تجهیزات نامناسب و ناکار آمد ( از نظر ناسازگاری با سیستم و نحوه نگهداری و ….) در کشارگاه ها استکه حتما” باید مورد توجه قرار گیرد. دوره های بلند حذف خوراک به خاطر کمک به افزایش عوامل بیماریزا داخلی انسان مثل سالمونلاو کمپیلو باکتر مطلوب نیستند. مطالعات اخیر نشان داده که میزان کمپیلوباکترهای مثبت موجود در چینه دان از ۲۵ درصد در قبل از حذف خوراک به ۶۵درصد بعد از آن رسیده است. طی مطالعه ای نشان داده شده استکه آلودگی کمپیلوباکتری جوجه های گوشتی به مدت ۱۸-۱۶ ساعت بدون آب و غذا در قفس نگه داشته شده در مقایسه با جوجه هایی که در همان روی بستر بوده و آب و غذایی کامل دریافت کرده بودند،۵ برابر تغییر جمعیت میکروبی چینه دان شده و باعث کاهش لاکتوباسیل های سازنده اسید لاکتیک در مقابل عوامل بیماریزا مثل سالمونلا ها و کمپیلوباکترها می گردد. همچنین در طول گرسنگی، PH چینه دان افزایش می یابد ( از ۵/۵ = PH قبل از حذف خوراک به ۵/۶ = PH در ۱۲ ساعت بعد از حذف خوراک ) که خود عامل مؤثر جهت ایجاد محیطی مناسب تر برای رشد باکتری های بیماری زا است.  

کیفیت گوشت و لاشه
وزن زنده یکی از مهمترین عامل در تعیین سن مناسب کشتار است و کاهش و افزایش آن در روزهای پایانی بسیار مهم است. وزن از آن دست رفته پرنده در فاصله حذف خوراک تا کشتار، افت وزن نامیده می شود. بهترین طول مدت گرسنگی حالتی است که گرسنگی حالتی است که در آن فرصت کافی برای تخلیه لوله گوارش و کمترین امکان برای افت وزن باشد. افت وزن زنده به واسطه تأثیر بر وزن فروش پرنده در مزرعه و نیز و وزن تولید لاشه تأثیر اقتصادی چشمگیری دارد. کاهش وزن در ساعات اولیه گرسنگی ( ۶- ۵ ساعت اول ) به تخلیه لوله گوارش نسبت داده می شود که این میزان ۶/۰ – ۳/۰ درصد وزن زنده در هر ساعت است که البته ممکن است نسبت به زمان شروع دوره گرسنگی متغیر باشد( عاملی که در بیشتر نتایج آزمایشات منظور نمی گردد). جوجه های گوشتی در ذخیره گلیکوژن محدودیت داند، به طوری که در ۶ ساعت آخر گرسنگی با تمام شدن گلیکوژن انرژی مورد نیاز نگهداری را از فعالیت لیپازها و مسیر گلیکونئوژنز تأمین می نمایند و هر چه طول مدت گرسنگی بیشتر شود، این روند شدیدتر می گردد. به همین دلیل کاهش وزن حاصله ترکیبی از بافت بدن و آب بدن است. معمولا” با افزایش مدت زمان گرسنگی افت وزن زنده به صورت خطی در محدوده ۴۲/۰ – ۱۸/۰ درصد وزن زنده در هر ساعت بالا می رود. طی مطالعه ای از طریق طراحی مدل های ریاضی میزان افت وزن توجیه و تفسیر شده است. در این بررسی رابطه خطی برای افت وزن در مدت ۲۸ ساعت شناسایی شده است که بعد از ۳ ساعت اول گرسنگی صدق می کند.

برای مشاهده مقاله ” تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت اول ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت سوم

تاثیر حذف خوراک قبل کشتار قسمت اول

تاثیر حذف خوراک قبل کشتار ( قسمت اول )

 

علت حذف خوراک قبل از کشتار
اعمال گرسنگی قبل از کشتار نه تنها موجب کاهش ضایعات مواد دفعی حاصل از غذای هضم نشده موجود در گوارش جوجه های گوشتی و بوقلمون ها می گردد، بلکه باعث آلودگی لاشه به مدفوع و خوراک هضم نشده در هنگام تخلیه اتوماتیک امعاء و احشاء می شود. ارتباط مستقیم مقدار و قوام محتویات لوله گوارش در طول کشتار با میزان مصرف آب و خوراک قبل از قطع جیره و سرعت تخلیه دستگاه گوارش کاملا” شناسایی شده است. عواملی نظیر درجه حرارت محیط، محدودیت غذایی، مصرف خوراک آردی، برنامه های نوری، خوراندن بیش از حد خوراک در سن کشتار می توانند الگوی مصرف غذا را تحت تاثیر قرار دهند. در محیطی عالی پرندگان مصرف جیره خود را در فواصل ۴-۳ ساعته تنظیم می کنند و این توالی فرصت تغذیه را به همه پرندگان سالن می دهد.وقتی که به دلیلی مثل استرس گرمایی یا سرمایی، محدودیت غذایی، غذا خوردن ببیش از حد و یا برنامه های نوری، در این الگوها اختلال ایجاد می شود،پرندگان در اطراف غذاخوری ها تجمع کرده و مصرف جیره با پرخوری آنها بالا می رود. پرندگان همچنین برای پیشگیری و تعدیل دوره های بی غذایی طولانی اقدام به مصرف بیش از حد خوراک در زمان دسترسی به آن می کنند. با این که سرعت عبور مواد غذایی در سنین کشتار تقریبا” سریع است ولی در بیشتر موارد استرس های سازماندهی شده مثل گرسنگی، کم کردن آب دریافتی، دمای محیطی، محدود کردن فضای بستر و حمل و نقل، سرعت تخلیه لوله گوارش قبل از کشتار را کند و آهسته می کند. پرندگانی که در قفس یا در محیط های تاریک نگهداری می شوند،در مقایسه با پرندگانی که در زیر نور یا بدون محدودیت روی بستر نگهداری می شوند،دارای غذا در چینه دان خود هستند. دمای پایین محیطی نیز می تواندباعث کاهش مصرف آب،افزایش تغذیه و سرعت عبور غذا گردد.  

نحوه اجرای برنامه حذف خوراک
سن کشتار معمولا” با توجه به شرایط بازار تعیین و برنامه ریزی می شود. غذا و آب نیز چند ساعت قبل از بارگیری قطع می گردد تا لوله گوارش تخلیه شود. معمولا” این زمان در جوجه های گوشتی ۴ تا ۵ ساعت و در بوقلمون ها ۲ ساعت است. البته آب برای برای تخلیه و پاک شدن غذا از پیش معده و چینه دان در دسترس باقی می ماند. اگر مدت زمان حذف خوراک بیش از حد، طولانی شود، پرنده ها شروع به خوردن بستر یا مصرف زیادی آب می کنندکه این عامل سبب خروج بقایای ناچیز غذا از سنگدان و ورود آن به روده می شود. در بیشتر موارد کوتاه نمودن زمان حذف خوراک موجب افزایش افزایش احتمال آلودگی لاشه می گردد. جوجه های گوشتی معمولا” بعد از انتقال به قفس و بارگیری و حمل به کشتارگاه در یک محوطه سر پوشیده با شرایط محیطی متغیر نگهداری می شوند. به همین دلیل برای برآورد مدت زمان مناسب گرسنگی قبل از کشتار لازم است که علاوه بر مدت زمان حذف خوراک در سالن، طول مدت زمان بارگیری، انتقال، انتظار برای کشتار نیز در نظر گرفته شوند. در شرایط مناسب و کنترل شده بهترین و بالاترین میزان تخلیه و کاهش محتویات لوله گورارش برای جوجه های گوشتی باید خوراک ۱۲- ۸ ساعت قبل از عمل کشتار برداشته شود. تأثیر گذاری دوره های کمتر از ۸ ساعت خیلی بعید به نظر  می رسد. کار آمدی برنامه های حذف خوراک جهت کنترل آلودگی لاشه به شرایط و امکانات کشتارگاه نیز وابسته است. تغییرات مشاهده شده در کارآمدی برنامه حذف خوراک به عدم انجام مستمر این برنامه ها در کشتارگاه ها گاهی پرندگانی با غذای هضم نشده در قسمت های بالایی لوله گوارش ( چینه دان و پیش معده ) مشاهده می شوندکه نشان دهنده بروز تغییر در الگوی مصرف آب و غذای پرندگان، مثلا” افزایش مصرف
خوراک قبل از حذف آن یا کاهش مصرف آب در طول گرسنگی می باشد. با این وجود گاهی پرندگان در معرض دوره های بی غذایی بیش از ۱۲ ساعت نیز قرار می گیرند. این امر می تواندبنا به دلایلی از قبیل گرسنگی اختیاری پرنده قبل از حذف خوراک،عدم دسترسی به خوراک در دانخوری ها یا سیلوها، تغییر زمانی برنامه های بارگیری، حمل و نقل، کشتار در کشتارگاه ها رخ دهد. تجارب عملی در ایالات متحده نشان می دهد که آلودگی لاشه با عواملی مثل حذف خوراک کوتاه مدت ( کمتر از ۸ ساعت) ،حذف خوراک طولانی مدت ( بیش از ۱۲ ساعت )، نوع غذا، نوع بستر، مقدار خوراک، وضعیت فیزیکی خوراک (جامد یا مایع )، موقعیت جیره در لوله گوارش ( بالا یا پایین ) و شرایط درونی لوله گوارش ( شکل، پیوستگی و استحکام پرزها و مخاط ها، شکل گیری گاز، از دست دادن آب ) تغییر می کند. محققین شکل و محتویات احشاء درونی جوجه های گوشتی را ارزیابی و آنها را بر اساس طول مدت گرسنگی طبقه بندی کرده اند.نتایج نشان داد که در دوره های کوتاه مدت حذف خوراک ( کمتر از ۷- ۶ ساعت در جوجه های گوشتی و ۵-۴ ساعت در بوقلمون ها ) لوله گوارش به خصوص چینه دان و سنگدان، از آب و غذا پر بوده، ضمنا” روده ها باد کرده و بزرگ می باشند. پر بودن لوله گوارش احتمال شیوع آلودگی در نتیجه آسیب های مکانیکی را افزایش می دهد. دوره های طولانی مدت حذف خوراک ( بیش از ۱۴-۱۳ ساعت ) نیز با افزایش شیوع آلودگی مدفوعی ارتباط داردکه دلیل آن افزایش استحکام موکوس روده ای و در نهایت افزایش شکنندگی و تردی روده ها است. مشاهده شده است که میزان شکنندگی بافت روده ها در اثر گرسنگی بلند مدت، در هوای گرم بسیار شدیدتر از هوای سرد است. در طول گرسنگی صفرا همچنان تولید شده و کیسه صفرا و آلودگی لاشه با صفرا در طول فرآیند تخلیه اتوماتیک بیشتر می شود. به علاوه با رسیدن حجم کیسه صفرا به حداکثر خود، صفرا درون دئودنوم ( دوازدهه ) تزریق شده و با حرکات دودی معکوس لوله گوارش، به سنگدان رسیده و رنگدانه های آن سبب لکه دار شدن دیواره داخلی آن می شوند؛ ضمن اینکه در این حالت برگشت صفرا به کبد نیز بیشتر شده و کبد به رنگ سبز کمرنگ در می آید.  

برای مشاهده مقاله ” عوامل استرس جوجه بومی قسمت سوم ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
عوامل استرس جوجه بومی قسمت سوم

عوامل استرس جوجه بومی قسمت سوم

عوامل استرس جوجه بومی قسمت سوم

 

5- کمی فضا برای پرسه زدن جوجه
جوجه ها از فضای تنگ می هراسند . اگر جایی که زندگی می کنند قفس باشد، حتی اگر قفسشان بسیار بسیار عالی باشد ، در آن آسوده نیستند زیرا طبیعت جوجه ها به گونه ای است که عاشق گردش کردن و پرسه زدن هستند؛ روزها به صورت گروهی به گردش می روند و شب ها داخل درخت ها لانه می کنند.
جوجه های خانگی ما خیلی زود به لانه هایی که برایشان می سازیم عادت می کنند و با کمی آموزش یاد می گیرند که روزها بعد از گشت و گذار به همان لانه های امن برگردند. اما این لانه ها باید فضا کافی برای جوجه داشته باشد تا بتواند به راحتی حرکت کند و در گوشه ای پناه بگیرد تا با اعضای سن بالاتر گله برخورد نداشته باشد. اگر پرنده هایی که از نظر جثه
ضعیف تر هستند قادر نباشند از اعضای قدیمی تر گله فاصله بگیرند، خطری جدیبرای آنها پیش می آید و ممکن است قربانی رفتارهای خشن شوند.
راه حل آن بسیار ساده است: زمانی که در حال ساختن یا خریدن یک لانه هستید، چیزی بزرگ تر از آنچه که فکر می کنید برای تعداد پرنده هایتان کافی است را انتخاب کنید. هر پرنده در لانه خود تقریبا نیم متر مربع فضا نیاز دارد. اگر می توانید آنها را در فضای باز پرورش دهید بهتر است. در فضای آزاد 1 متر مربع فضا کافی است اما داشتن فضای کافی برای گشتن و نوک زدن و جلوی آفتاب قرار گرفتن می تواند استرس را به خوبی کاهش دهد.
مرغ بومی
6- نگرانی های آب و هوایی
آب و هوا خود به تنهایی برای جوجه ها استرس زا نیست؛ جوجه ها بسیار جسور هستند و ترجیح می دهند بیرون از لانه باشند، حتی اگر آب و هوا بسیار نامناسب باشد. در این صورت است که آب و هوا می تواند اثراتی متضاد بر سلامت جوجه داشته باشد و برای آن استرس زا باشد.
در تابستان، گرما می تواند تاثیر بسیار بد بر جوجه های سالم داشته باشد. مطمئن شوید که جوجه های فری رنج هم همیشه زیر سایه باشند و آب مصرفی آنها همیشه تازه باشد. با این حال، در آب و هوای برفی یا مناطقی که اغلب هوا به مدت طولانی سرد است، سرمازدگی بزرگترین دغدغه است.مهم ترین کاری که باید انجام داد آماده کردن لانه بر اساس این نوع آب و هوا است: سیستم تهویه ای مناسب برای آنها تعبیه کنید تا رطوبت را در لانه فراهم کند.
ما قادر نیستیم جوجه هایمان را از همه مشکلات در امان نگه داریم و آنها را نازپرورده بزرگ کنیم! اما می توانیم مراقب باشیم که چگونه کارهای روزمره ما بر میزان استرس پرنده هایمان تاثیر گذار است.زمانی که صدای بال و پر زدن های پشت سر هم می آید احتمالا حیوانی درنده به گله حمله کرده است و ما باید سریعا اقدام کنیم.
برای مشاهده مقاله ” عوامل استرس جوجه بومی قسمت دوم ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
عوامل استرس جوجه بومی قسمت سوم

عوامل استرس جوجه بومی قسمت دوم

عوامل استرس جوجه بومی قسمت دوم

 

3-جیره غذایی
دوست داران آبنبات و مصرف کنندگان نوشابه در این جا با من مخالفت می کنند، اما جیره غذایی تاثیر بسیار زیادی بر سطح استرس دارد. این امر قطعا بر سلامت عمومی نیز تاثیرگذار است. اگرچه می توانید با فست فودها و غذاهای آماده لحظه ای زنده بمانید اما قطعا عوارض خود را دارند. در مورد جوجه ها نیز قطعا همین طور است.
جوجه ها چاق نمی شوند اما می توانند مقدار زیادی چربی را در یک قسمت بدن، بخصوص در اطراف اندام های تولید مثل جمع کنند. این چاقی مشکلات سلامتی جدی به همراه دارد، مانند گیر کردن تخم یا پرولاپس.
غذاهای فست فود برای جوجه ها کدام هستند؟ جوجه ها عاشق غذاهای باقی مانده در سفره غذای ما هستند اما این غذاها باید تازه باشند و هرگز فاسد و کهنه نشده باشند. هرگز به پرنده ها غذاهای چرب، شیرین یا غذاهایی که فرآوری شده اند ندهید. پرک ذرت  یا پودر آن برای جوجه ها فوق العاده خوب است اما مقدار زیاد پودر ذرت نیز برای جوجه ها مناسب نیست. در فصل زمستان میزان استفاده پودر را کاهش دهید زیرا در این فصل پرنده ها برای گرم ماندن به کالری بیشتری نیاز دارند اما نباید در مصرف آن زیاده روی کنند.
احتمالا قبلا به این موضوع فکر کرده اید که مقدار غذای روزانه آنها هم مساله مهمی است.ابتدا باید لیبل های موجود روی خوراک را بخوانید و مطمئن شوید که خوراک متناسب با سن و دوره زندگی پرنده را به او می دهید.
برای مثال، جوجه ها نسبت به مرغ های کرچ خوراک متفاوتی نیاز دارند زیرا  جوجه ها در مدت زمان اندک رشد می کنند و کلسیم نیز جذب می کنند تا به تدریج تخم گذاری را شروع کنند. اگر بودجه کافی برای پرورش دارید، سعی کنید بیشتر خوراک ارگانیک به آنها بدهید نه خوراک تغییر ژنتیک داده شده.
مرغ بومی
4- پرورش جوجه ها
پدر و مادر بودن البته کار دشواری است: همیشه مسئول هستید تا بدانید بچه هایتان غذا خورده اند یا خیر؛ همیشه و هر ساعت مراقبید که شب و روز ایمن باشند. در مورد جوجه ها نیز وضعیت به همین صورت است با این تفاوت که در مرغ و خروس ها گاهی این وظیفه فقط بر عهده مرغ مادر است و خروس وظایف دیگری دارد.
اگر تجربه شیرین جوجه آوردن مرغتان را داشته باشید، احتمالا دیده اید که جوجه های نوزاد چقدر کوچک و ضعیف هستند. مرغ های مادر این موضوع را می دانند و همیشه نسبت به خطرات، به خصوص شکارچی ها آگاه هستند. حیوانات کوچک تر نیز برای جوجه ها خطر به حساب می آیند اگر چه برای جوجه های بالغ مشکلی ایجاد نمی کنند: مثلا موش و مار. نگرانی های دیگر در مورد مرغ های دیگر گله است که ممکن است احساس کنند این اعضای جدید گله برای آنها خطر به حساب می آیند و نسبت به این جوجه ها خشن شوند.
کلید کاهش استرس در جوجه هایی که تازه مادر شده اند فقط و فقط حمایت از آنها است. مرغ های مادر باید در جایی آرام و امن باشند تا بتوانند به مدت سه هفته بعد از تخم گذاری روی تخم ها و چند هفته بعد از بیرون آمدن جوجه ها از تخم ، روی آنها بنشینند. غذا و آب را در لانه به مرغ بدهید؛ به این ترتیب مرغ مادر کمتر از لانه بلند می شود تا از خود مراقبت کند. مطمئن شوید که لانه مرغ کاملا از حیوانات شکارچی در امان است.
اگر مرغ را بدون لانه بزرگ می کنید باید شما نیز نقش مادر را برای آن مرغ ایفا کنید. فضای زیادی را به جوجه ها اختصاص دهید تا بتوانند به راحتی در آن بگردند، نوک بزنند، بخوابند، با هم ارتباط برقرار کنند و بدین ترتیب از استرس دور باشند.

 

برای مشاهده مقاله ” عوامل استرس جوجه بومی ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
عوامل استرس جوجه بومی قسمت سوم

عوامل استرس جوجه بومی

عوامل استرس جوجه بومی ( قسمت اول )

 

با شناخت عوامل ایجاد استرس و نگرانی در جوجه ها، از جمله حیوانات درنده، تخمگذاری، رژیم غذایی، آب و هوا و دغدغه های فضای زندگی آنها به حفظ آرامش در گله جوجه های خود کمک کنید.
چه چیزی در شما استرس ایجاد می کند؟ کار، کمبود خواب یا غذاهای نامناسب؟ شرایط و رویدادهایی که موجب نگرانی انسان می شود می تواند همان عوامل ایجاد استرس در جوجه های ما باشد، با این تفاوت که ما نگرانی شکار شدن توسط حیوانات درنده را نداریم. تمامی مراقبت هایی که در مورد خودمان انجام می دهیم می توانیم در مورد طیور نیز به کار گیریم تا استرس آنها را کاهش دهیم. در این مطلب به چند عامل استرس زایی اشاره می کنیم که در گله های خانگی وجود دارند.
مرغ بومی
1- استرس ناشی از حیوانات شکارچی
بزرگترین عامل استرس زا در یک جوجه مواجهه با حیوانات شکارچی است. جوجه ها ذاتا پر جنب و جوش و نسبت به خطر آگاه هستند. تمامی حیوانات درنده نیز عاشق خوردن جوجه هستند.
شما نمی توانید خوی و خاصیت حیوانات درنده را عوض کنید اما می توانید کاری کنید که گله شما در امنیت کامل باشد و در معرض خطر حیوانات شکارچی قرار نگیرند. این یعنی قبل از هرچیز قفسی کاملا امن و ایمن برای جوجه ها بسازید. به دنبال حیوانات شکارچی در اطراف بگردید و در مورد آنها و عادت های رفتاریشان اطلاع کسب کنید و سپس بر اساس آن قفس ها را بسازید. در بسیاری از مکان ها در آمریکای شمالی، جوجه ها با خطر سگ های خانگی، راکون ها و جوندگان مواجه هستند.
قفس ضد حیوانات درنده به چه شکل است؟ این قفس می تواند ویژگی های زیر را داشته باشد:•    با توجه به اینکه گله شما یک جا ثابت است یا قابل حرکت ، ساختار و ساختمانی بلند یا زمینی محکم داشته باشد.
•    داشتن فنس هایی محکم و مقاوم روی پنجره ها ، زیرا این توری های فلزی هیچ آسیبی به جوجه ها وارد نمی آورد و جلوی ورود حیوانات درنده را می گیرد.
•    قفس باید دارای در باشد تا شب ها در آن را ببندیم. بهترین نوع دستگیره برای در قفس دستگیره ای است که بتوان آن را با گرفتن و فشار دادن باز کرد زیرا راکون ها می توانند به راحتی هر دری را باز کنند.

مرغ بومی
2- تخم هایی که مرغ روی آنها خوابیده
عامل استرس زای مهم دیگر برای مرغ های خانگی تخم هایی است که هر روز روی آنها می خوابند. خوابیدن روی تخم قبل از هر چیز نیازمند محلی امن است تا مرغ بتواند با خیال آسوده 30 دقیقه یا بیشتر روی آن بنشیند. در طول این مدت، مرغ تا حدی آسیب پذیر است و به راحتی در معرض حمله حیوانات شکارچی قرار می گیرد .
اگر به خوبی ایمنی را در نظر گرفته باشید، قفس می تواند بهترین جا برای مرغ هایی باشد که تخم گذاری کرده اند اما توجه داشته باشید لانه ای که برای مرغ درست کرده اید باید تاریک، خشک، نرم و گرم باشد.
با برنامه ریزی و آماده سازی ، تمامی این موارد به دست می آیند. لانه باید درون قفس قرار داده شود، هیچ چیز اضافه ای در آن نباشد و از باران، باد و برف دور نگه داشته شود.
مرغ بومی

 

برای مشاهده مقاله ” تغذیه گوساله مهمترین اصل ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
تغذیه گوساله مهمترین اصل

تغذیه گوساله مهمترین اصل

تغذیه گوساله مهمترین اصل

محققین دانشگاههای Alberta و Guelph کانادا بر این باورند که تدابیر صنعتی امروزه به نحوی است که گوساله های تازه به دنیا آمده را از مواد مغذی حیاتی و لازم برای رشد دستگاه گوارش محروم می دارد.
Michael Steele استادیار تغذیه نشخوار کنندگان دانشگاه Guelph به همراه دستیارانش مطالعه و پژوهشی را انجام دادند که اخیراً در مجله علمی Journal of Dairy Science به چاپ رسید.

در این پژوهش گوساله ها 2 ساعت پس از به دنیا آمدن، آغوز با نسبت 7.5 درصد وزن بدن دریافت کردند. از 12 تا 72 ساعت(پس از به دنیا آمدن)، 8 گوساله هر 12 ساعت به نسبت 5 درصد وزن بدنشان یکی از تغذیه مایع زیر را دریافت می کردند:
1-آغوز: شیر آغوز کامل بدون پاستوریزه.
2-مخلوط : نصف شیر آغوز، نصف شیر کامل.
3-شیر کامل : شیر کامل استاندارد، که بسیار نزدیک به تغذیه صنعتی است.

در این پژوهش یک ساعت پس از به دنیا آمدن به هر گوساله یک سوند ورید گردنی زده می شود تا مشکلی برای نمونه گیری های متعدد خون پیش نیاید.

محققین به تفاوت های بارزی در رشد روده ای گوساله ها برای آن دسته ای که آغوز و شیر مخلوط خورده بودند در مقایسه با آن عده که شیر کامل خوردند رسیدند که از آن جمله :
• بلندی پرز روده ای  آن دسته از گوساله هایی که با شیر کامل تغذیه شده بودند در مقایسه با آن دو گروه دیگر، به طور متوسط پرزهای روده کوچک 1.8 برابر و در روده بزرگ 1.5 برابر کوتاه تر بود. اما بلندی پرزها در اثنی عشر برای گوساله هایی که با شیر مخلوط تغذیه شده بودند 1.5 بار بلندتر از آن دسته از گوساله هایی بود که با شیر کامل تغذیه شده بودند.
• مساحت سطحی روده کوچک در گوساله های تغذیه شده با شیر کامل 60 درصد کمتر از گروهی بود که با آغوز تغذیه شده بودند و 58 درصد کمتر از آن گروهی که شیر مخلوط دریافت کرده بودند. در روده بزرگ، تغذیه با شیر مخلوط در مقایسه با شیر کامل، 54 درصد سطح بیشتری به وجود آورده بود.
محققین این گونه نتیجه گرفتند که تغذیه گوساله ها از روز دوم یا سوم با شیر مادر یا شیر بطری و یا ترکیب مساوی آغوز با شیر کامل (یا پودر شیر) به همان اندازه تغذیه با آغوز تا 3 روزگی ارزش های تغذیه ای و ایمیونولوژی برای گوساله به همراه خواهد داشت.

برای مشاهده مقاله ” رابطه سلامت مرغ و تخم مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
رابطه سلامت مرغ و تخم مرغ

رابطه سلامت مرغ و تخم مرغ

رابطه سلامت مرغ و تخم مرغ

 

رنگ یکی از مهم ترین فاکتورها است که در انتخاب و ارزیابی مصرف کنندگان غذا، از جمله مصرف کنندگان تخم مرغ، تاثیر می گذارد. سلامت مرغ برای تاثیر کاروتینوئیدها در رنگ زرده لازم است.
گرفتن نتایج خوب از مرغی که روی تخم خوابیده بستگی زیادی به سلامت و زیست پذیری مرغ دارد. باید برنامه بهداشتی خوبی، از جمله واکسیناسیون، برای طیور وجود داشته باشد تا بهترین حفاظت را در طول مرحله پرورش داشته باشیم. پارامترهای زیست محیطی مرغداری نیز باید به منظور ایجاد بهترین شرایط برای آسایش مرغ ها مدیریت شود. با این وجود، گاه به علت وجود انگل ها(کوکسیدیوز )، کرمها، ویروس ها یا موجودات بیماری زا سلامت مرغ های خوابیده روی تخم تهدید می شود که می تواند بر روی روده ها تاثیر ویژه ای بگذارد و در نتیجه جذب کاروتینوئیدها را مختل کند و زرده تخم مرغ را کم رنگ نماید.از این رو درخشندگی زرده تخم مرغ می تواند به عنوان نشانه سلامت و کارایی خوب کل طیور مرغداری تلقی شود.

اهمیت کاروتینوئیدها در سلامت طیور

در سال 1831، واکنردر(Wackenroder)، کاروتینوئید زرده شفاف را، که بعدها کاروتن نامیده شد، از کاروتینوئید خانواده هویج مجزا نمود و در سال 1837برسلیوس از برگ درختانی که در فصل پاییز رشد کرده بودند، کاروتینوئیدهای زرد استخراج نمود و آن را زاتوفیل نامید. امروزه، 750 ترکیب از خانواده کاروتینوئید شناخته شده است که رنگ های مختلفی را در برمی گیرد، از زرد روشن گرفته تا قرمز تیره. کاروتینوئیدها زمانی که با پروتئین ها ترکیب می شوند می توانند رنگ های سبز و آبی به وجود آورند.
کاروتینوئیدها در طول تاریخ به دلیل مشخصات رنگ زرده تخم مرغ شناخته شده هستند و قبلا تصور می شد که نقش ویژه ای در رشد جنین طیور دارند. امروزه، تحقیقات نشان می دهد زمانی که نوع ویژه ای از کاروتینوئیدها مانند کانتازانتین در رژیم غذایی قرار گیرند می توانند ظرفیت آنتی اکسیدان تخم ها را افزایش دهند.
کاروتینوئیدها به کاروتن ها، کاروتینوئیدها، که اکسیژن را در مولکول ها حفظ نمی کنند، و زانتوفیل ها یا اکسی کاروتنوئیدها تقسیم می شوند. کاروتن ها منابع غنی ویتامین آ هستند. با این حال، فقط کمتر از 10 درصد کاروتینوئیدهای شناخته شده می توانند به ویتامین آ تبدیل شوند. نقش کاروتینوئیدهایی که پروویتامین نیستند باید مشخص شود، اگرچه نقش و عملکردهای مهم و اساسی آن از جمله فعالیت های آنتی اکسیدانی، علامت دهی سلولی و تنظیم عامل رونوشت، پیشرفت تفاوت سلولی، تنظیم تکثیر سلولی و ویژگی های رنگ طبیعی مشخص شده است.

 تاثیرات جذب کاروتینوئید و جذب و ترکیب غذا

 

نقش کاروتینوئیدها در ظاهر پر و بال طیور
به نظر می رسد که ظاهر جذاب و دفاع ایمنی می تواند به وسیله کاروتینوئیدها تعیین شود؛ این فرض وجود دارد که کاروتینوئیدها بر رنگ و ظاهر طیور نر و سلامت بیشتر آن ها موثر باشند.
وجود کاروتینوئید در پرندگان ماده غیر اهلی زیبایی پرهایشان را بیشتر کرده است. در نتیجه فقط در طیور سالم و مناسب است که کاروتینوئید مستقیما بر پرها تاثیر می گذارد. هرگونه مشکل مثل انگل، استرس اکسیداتیو ونقص های رژیم غذایی می تواند مصرف کاروتینوئیدها برای سلامت طیور را کاهش دهد و برای حل بیماری به کار گرفته شود و در نتیجه زیبایی پرها نیز کاهش یابد.

جذب کاروتینوئید
هرچند که شناخت ما از جذب کاروتینوئید در گونه های طیور کافی نیست اما به نظر می رسد که کاروتینوئید در تهی روده آن ها جذب می شود. شکل 1 شمایی کلی از جذب کاروتینوئیدها در روده را نشان می دهد. بعد از هضم غذا، کاروتینوئیدها از طریق هضم آنزیم ها، از جمله آنزیم لیپاز، از رحم بیرون می آیند.

 

 

برای مشاهده مقاله ” نشانه تخم مرغ رنگی هفت سین ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
نشانه تخم مرغ رنگی هفت سین

نشانه تخم مرغ رنگی هفت سین

نشانه تخم مرغ رنگی هفت سین

 

همه ی ایرانیان از دیر باز هنگام تحویل سال و شروع سال نو بر سر سفره ی هفت سین عید نوروزشان تخم مرغ های رنگی زیبایی می گذارند.
که نشان از باروری و رشد و زایش خوبی‌هاست و سمبل شکوفایی و نمو در سال جدیدی است که می خواهند پر بار تر از سال قبل آغاز کنند و خاطره ی خوش این سفره ی رنگی را در کنار سفره های هفت سین سالهای گذشته بچینند.در این بخش سایت آسمونی اشاره ای به فلسفه ی استفاده از تخم مرغ در سفره هفت سین می کنیم.فلسفه‌ی تخم مرغ رنگی
تخم ‌مرغ رنگی معمولاً یک تخم مرغ طبیعی و گاه مصنوعی است که آن را با روشهای گوناگون تزئین می‌کنند و در جشن‌هایی مانند نوروز و عید پاک استفاده می‌شود.
اغلب هنگام نوروز و در سفره هفت سین برای زیبایی به کار می رود. برای رنگ آمیزی آن از مواد طبیعی مانند : لبو، پوست انار، زرد چوبه و … و یا رنگهای شیمیایی استفاده می کنند.
انواع سفید و رنگین آن باید زینت بخش خوان نوروزی باشد. چون تخم و تخمه نمادی از نطفه و نژاد است و در روز جشن تولد آدمیان تخم مرغ تمثیلی از نطفه باروری است که بزودی باید جان بگیرد تا زایش کیهانی انجام پذیرد.
پوست تخم مرغ خود نمادی از آسمان و طاق کیهان است. میترا نیز بنابر اسطوره از تخم کیهانی به وجود آمد.
در روستاها رسم بر این است که یکی از تخم مرغ ها را بر روی آیینه می گذارند و اعتقاد دارند که در هنگام تحویل سال وقتی که گاو آسمانی کره زمین را از شاخی به شاخ دیگر خود می افکند ، تخم مرغ بر روی آیینه خواهد جنبید.

برای مشاهده مقاله ” سیستم اتوماتیک بوقلمون ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .