مدیریت ضایعات و مشتقات طیور

مدیریت ضایعات و مشتقات طیور

مدیریت ضایعات و مشتقات طیور

سیستم های نقاله وکیوم برای کارخانه های فرآوری طیور، آینده خوبی را به ارمغان دارد. ایسمو ویتانن (Ismo Viitanen) از شرکت فنلاندی MariMatic Oy که در زمینه جمع آوری و مدیریت ضایعات فعالیت دارد، در مورد این سیستم های نقاله، توضیحاتی را ارائه می دهد و بیان می کند که چگونه این سیستم ها می توانند استانداردهای اثر بخشی و بهداشت را در کارخانه، به طور اقتصادی و سازگار با محیط زیست، به حداکثر برسانند.
صنعت طیور، خیلی سریع در حال پیشرفت است. بر اساس گزارشی که سازمان پیش بینی عرضه و تقاضای جهانی برای محصولات کشاورزی در ماه اوت 2016 منتشر کرده است، پیش بینی می شود 48 بیلیون پوند مرغ فقط در سال 2017 در آمریکا تولید شده باشد که این رقم، نسبت به پیش بینی ای که در ماه جولای 2016 گزارش شده، بسیار بیشتر بوده است. اما دلیل این افزایش چشمگیر چه بوده است؟ نخستین دلیل آن، این است که مرغ از محبوبیت فوق العاده ای در میان گوشت ها برخوردار است زیرا چربی آن کم است و همچنین جزء آن دسته از گوشت هایی است که هیچ مذهبی آن را ممنوع نکرده است. علاوه بر این، مرغ به دلیل داشتن چربی کم، وزن کمی هم دارد و در نتیجه، گوشت خوب و مفیدی از آن به راحتی به دست می آید.
مدیریت کارآمد ضایعات
در بسیاری از کارخانه های فرآوری طیور، روش های سنتی مدیریت ضایعات مانند سیستم های نقاله ثابت، هنوز استفاده می شود. این سیستم ها، برای حمل مقدار زیادی محصول با سرعت بالا طراحی شده اند و هزینه آن ها بسیار کمتر از استفاده از کارگران است. این سیستم ها شامل دستگاه های عمودی، افقی و خمیده می شوند که محصولات را از نقطه A به نقطه B انتقال می دهند. در یک کارخانه معمولی طیور، در سیستم های نقاله سنتی، معمولاً سیستم نقاله یک متر عرض و 100 متر طول دارد.
در حالی که بسیاری از کارخانه داران از این سیستم های نقاله راضی هستند، باید سیستم دیگری جایگزین این نقاله ها در صنعت طیور می شد تا کل روند کار، کارآمدتر و مفیدتر باشد تا سرعت کار در لاین های فرآوری بیشتر شود و روند کنترل محصول راحت تر باشد. با داشتن سیستم کارآمدتر، نه تنها کارگران کمتری در فرآیند تولید مورد نیاز خواهد بود؛ بلکه اقلام و قسمت های مختلف طیور هم به صورت موثری قابل مجزا شدن خواهند بود و مقدار بیشتری غذا برای خوراک انسان و حیوانات تولید خواهد شد.
نقاله وکیوم
در سال های اخیر، بازار طیور از تکنولوژی های جایگزین بهتری مانند نقاله وکیوم بهره برده که به طور موثری کارخانه های فرآوری طیور را تحت تاثیر قرار داده است. سیستم نقاله وکیوم مانند یک پاک کننده وکیوم بزرگ عمل می کند. مواد و محصولات در نقاط مکش قرار می گیرند و از یک خط لوله نزدیک و از طریق یک وکیوم قدرتمند، به صورت ایمن به مقصدهای مختلفی فرستاده می شود.
  • هر چه فضای کار کمتر باشد، هزینه پرداختی برای برق نیز کمتر خواهد بود و هزینه های کلی کارخانه فرآوری طیور نیز کاهش می یابد

مدیریت ضایعات و مشتقات طیور

این سیستم وکیوم مدرن می تواند در مقایسه با شیوه های قدیمی نقاله، مزیت های بی شماری داشته باشد. این سیستم می تواند محیط کار ایمن تر و بهداشتی تری را فراهم کند. نه تنها محصولات و ضایعات آن ها بلافاصله توسط سیستم به صورت اتوماتیک از هم جدا می شوند؛ بلکه به کمک این تکنولوژی، نیازی نیست که محصولات به صورت دستی شسته یا کنترل شوند و دیگر نیازی به سطل های زباله نخواهد بود و خطر سر خوردن آن ها بر روی مواد غذایی از بین می رود و به این ترتیب، بهداشت و ایمنی غذا به حداکثر می رسد.
بعضی از سیستم های نقاله مدرن، حتی از یک سیستم شست و شوی بلافاصله ای استفاده می کنند. این ماشین شست و شو، روند تمیز کردن و شست و شو را با چرخه های مختلف شستن و آب کشی انجام می دهد. رعایت بهداشت در کارخانه های طیور، باید به عنوان مهم ترین بخش در نظر گرفته شود زیرا محصولات این کارخانه ها برای مصرف انسان استفاده می شوند.
بازدهی و کارآمد بودن نیز یکی از مهم ترین رکن های کارخانه های فرآوری می باشد. در یک کارخانه بزرگ و مدرن طیور، سیستم های نقاله وکیوم می توانند هزینه ها را به حداقل برسانند و پرداخت هزینه برای خرید آن ها جبران پذیر است، زیرا نیاز به کارگر را کمتر می کند و کارگران می توانند بالای سر دستگاه های اتوماتیک قرار بگیرند. علاوه بر آن، کارخانه به فضای کمتری نیاز خواهد داشت زیرا سیستم های نقاله وکیوم، جای کمتری نسبت به نقاله کمربندی می گیرند و مصرف برق نیز کاهش پیدا می کند.
مسلماً هر چه فضای کار کمتر باشد، هزینه پرداختی برای برق نیز کمتر خواهد بود و هزینه های کلی کارخانه فرآوری طیور نیز کاهش می یابد. البته فقط برق و هزینه های آن حائز اهمیت نیستند بلکه تغییر جهانی آب و هوا نیز از دغدغه های اخیر کارخانه ها در جهان می باشد. همان طور که پیشتر اشاره کردیم، سیستم های نقاله وکیوم، به شکل قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش می دهند. علاوه بر آن، راه حل های جدیدی نیز برای ضایعات ارائه می کنند که مصرف آب را به حداقل می رسانند. سیستم های نقاله وکیوم برای انتقال محصولات، هیچ آبی مصرف نمی کنند و آلودگی آن ها نیز صفر است. این سیستم ها نیازی ندارند که منبع آب به آن ها نزدیک باشد.
مدیریت ضایعات و مشتقات طیور
آینده مدیریت موثر ضایعات
امنیت غذایی و تولید بهینه، فاکتورهای اصلی در کارخانه های فرآوری طیور می باشند که در سال های اخیر، پیشرفت های زیادی داشته اند. کارخانه داران باید متوجه این موضوع باشند که سیستم های نقاله وکیوم که نوآوری در این صنعت به حساب می آیند، نه تنها مدیریت بهینه را به ارمغان می آورند؛ بلکه از نظر اقتصادی و زیست محیطی نیز بسیار موثر هستند. این سیستم، مدیریت ضایعات و محصولات مشتق از طیور را به بالاترین میزان بازدهی می رساند
برای مشاهده مقاله ” توصیه های پیشگیری آنفولانزای حاد پرندگان ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
توصیه های پیشگیری آنفولانزای حاد پرندگان

توصیه های پیشگیری آنفولانزای حاد پرندگان

توصیه های پیشگیری آنفولانزای حاد پرندگان

استمرار هوشیاری توسط پرورش دهندگان طیور برای عدم مواجهه با ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ضروری است.
با تهیه به اجرای برنامه ملی کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در چهار نسخه متفاوت در سال 1397، سازمان دامپزشکی کشور توانست سنگین ترین بحران بهداشت دام کشور را در سال گذشته مهار و با اجرای این برنامه ضمن تامین نیاز  تخم مرغ کشور، باعث شد کشور ایران در فهرست کشورهای صادر کننده تخم مرغ  قرار گیرد.
توصیه های پیشگیری آنفولانزای حاد پرندگان
علیرغم این موفقیت بسیار مهم و ستودنی آنچه می تواند صنعت طیور کشور را با مشکل و بحران مواجهه کند، بی توجهی مالکان مزارع مرغ مادر و تخمگذار استان های آذربایجان شرقی، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، اصفهان، خراسان رضوی، فارس، مازندران، گیلان و گلستان به رعایت موازین امنیت زیستی و عدم واکسیناسیون طیور بر علیه این بیماری مهلک است. استان هایی که به اصطلاح بعنوان استان های DPPAs (با تراکم بسیار بالا) نامیده می شوند.
همانطوریکه در برنامه ملی کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درج شده، حضور ویروس بسیار محتمل است و امکان مواجهه طیور تخمگذار و مادر در این مناطق بسیار محتمل و در صورت عدم رعایت موازین امنیت زیستی و عدم واکسیناسیون طیور بر علیه این بیماری، درگیری طیور  و شروع انفجارهای این بیماری دور از انتظار  نیست.
توصیه های پیشگیری آنفولانزای حاد پرندگان
لذا با توجه به تغییر فصل و مساعد شدن اکوسیستم ها در شش حوزه آبریز کشور برای فعالیت ویروس، ضمن تاکید بر ضرورت انجام واکسیناسیون واحدهای مادر و تخمگذار بر علیه این بیماری در اسرع وقت، رعایت موارد زیر بطور اکید به پرورش دهندگان طیور توصیه گردد:1- به هر طریق ممکن از ارتباط پرندگان داخل سالن، دان و آب مصرفی با پرندگان وحشی و آزاد پرواز و فضولات آنها جلوگیری نمایید. در این ارتباط لازم است انبار دان و سالن پرورش برای اینگونه پرندگان غیر قابل نفوذ باشد و محوطه مرغداری فاقد هرگونه جاذبه ای برای ورود پرندگان وحشی باشد.ریخت و پاش دان و رها سازی کود در محوطه و وجود آبگیر و تجمع آب به هر شکل این جاذبه را ایجاد کند.

2- از رفت و آمد غیر ضروری جلوگیری کرده و در صورت لزوم با رعایت کامل موارد بهداشتی تردد انجام شود.

3- تعویض کفش و لباس در هنگام ورود به مزرعه (شامل کارگران و بازدید کنندگان ) ضروری است.

4- حوضچه ضد عفونی درب ورودی مزرعه و ورودی سالن‌ها را فعال نگه دارید و در هنگام ورود به سالن شستن دستها با آب و صابون و ضدعفونی آنها و تعویض کفش یا حداقل برس کشی کف چکمه با مواد ضد عفونی کننده ضروریست. رعایت بهداشت و اصول قرنطینه در ورودی سالن به مراتب از محوطه  با اهمیت تر است بطوریکه از غیرآلوده بودن کلیه وسایل، مواد ، آب، دان و افراد ورودی به سالن باید اطمینان حاصل کنید.

5- از رفت و آمد خودروها به داخل محوطه پاک جلوگیری شود و در موارد بسیار ضروری نسبت به ضدعفونی قسمت‌های بیرونی خودرو به صورت کامل اقدام شود.

6- خودرو حمل تخم مرغ، کارتن تخم مرغ و دان قبل از ورود به مزرعه و یا بارگیری در مبدا مورد شستشو و ضد عفونی قرار گیرد.

7- در واحدهای تخمگذار ترتیبی اتخاذ شود تا تخم مرغ خوراکی  به گونه ای به بیرون از مرغداری انتقال یابد که خودرویی وارد محوطه پاک نشود.

8- کلیه رفت و آمدهای افراد به واحد را ثبت و ضبط کنید.

9- از حضور در بازار پرندگان زنده ، محل‌های پرورش طیور، پارک پرندگان و به طور کلی محل تجمع پرندگان غیر از واحد خودتان خودداری کرده و ترتیبی اتخاذ کنید تا پرسنل واحد نیز همین ممنوعیت را اجرا کنند.

10- از ورود پرنده جدید به واحد ( بویژه در مزارع مرغ مادر ) تا اطلاع ثانوی خودداری کنید.

برای مشاهده مقاله ” استفاده افزودنی گیاهی به خوراک طیور ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

استفاده افزودنی گیاهی به خوراک طیور

تأمین سلامت روده و بهبود عملکرد آن با استفاده افزودنی‌های گیاهی به خوراک طیور

امروزه استفاده از افزودنی‌های گیاهی مسئله‌ای مهم و قابل اهمیت در تهیه خوراک مناسب برای طیور است.
و همواره مرغداران و تولیدکنندگان طیور در تغذیه طیور خود از افزودنی‌های گیاهی استفاده می‌کنند به‌طورمعمول این ترکیبات گیاهی به‌عنوان طعم‌دهنده یا چاشنی و یا نگه‌دارنده در تغذیه انسان مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته استفاده دارویی از این افزودنی‌ها از دیگر کاربردهای آن‌ها در سیستم تغذیه طیور است.
بخش اعظمی از این گیاهان و ادویه‌جات درواقع نوعی محرک طبیعی رشد هستند که در جدول شماره 1 به رایج‌ترین آن‌ها اشاره‌شده است. گفتنی است که بسیاری از این گیاهان حاوی مقادیر قابل‌توجهی از مواد تأثیر گزار هستند که میزان اثربخشی آن‌ها را در طبیعت مشخص می‌کند.با توجه به جدول بالا می‌توان فهمید؛ که افزودنی‌های خوراکی که اجزای اصلی تشکیل‌دهنده آن‌ها کارواکرول، تیمول، سینامالدئید و آنتول هستند عناصر مؤثر بیشتری را در بر می گیرند و تنوع بیشتری دارند.
افزودنی‌های خوراک گیاهی به‌صورت‌های جامد، خشک‌شده و پودر در دسترس هستند و نیز گاهی به‌صورت عصاره یا روغن مورداستفاده قرار می‌گیرند.
در میان این افزودنی‌ها، افزودنی‌های گیاهی بر اساس ترکیبات، تأثیرات آب و هوایی و زمان و مکان برداشت، عناصر و مواد تشکیل‌دهندۀ شیمیایی‌شان متفاوت هستند.
بر این مبنا می‌توان گفت که تفاوت میزان اثرگذاری انواع افزودنی‌های گیاهی موجود در بازار به عناصر شیمیایی تشکیل‌دهندۀ آن‌ها بستگی دارد.
روغن‌های گیاهی دارای بو و رایحه هستند؛ این روغن‌ها اغلب محصولات فرعی گیاهان هستند و مواد فعال گیاهی در آن‌ها وجود دارند از مواد فعال گیاهی می‌توان به هیدروکربن‌ها (مثل ترپن ها، سسکی ترپن ها)، ترکیبات اکسیژنی (مثل الکل، آلدهیت ها، کتون ها) و درصد کمی از باقی‌مانده‌های غیر فرار (مثل پارافین، وکس) اشاره کرد. درواقع مواد فعال گیاهی از مواد خام و از طریق تقطیر بخار به دست می‌آیند.
یکی از ویژگی‌های مثبت افزودنی های گیاهی این است که این افزودنی‌ها در مقایسه با داروهای آنتی‌بیوتیک خطر به مانده در فرآورده‌های حیوانی را ندارد علاوه بر این ویژگی‌های دیگری چون: بهبود ضریب تبدیل خوراک (FCR)، افزایش وزن گیری حیوان و نیز پیشگیری از بیماری ها، از مزایای این افزودنی‌ها به شمار می‌آیند.
استفاده افزودنی گیاهی به خوراک طیور چگونه عمل می‌کنند
درزمینۀ غربالگری ترکیبات تشکیل‌دهندۀ افزودنی‌های گیاهی و تأثیرات بیولوژیکی آن‌ها مطالعات بسیاری شده است و بر اساس این مطالعات می‌توان گفت که برخی از عصاره‌های گیاهی، خواص ضد میکروبی، ضد باکتریایی و آنتی‌اکسیدانی دارند و علاوه بر موارد ذکرشده خاصیت چربی (مفید) از ویژگی‌های دیگر این عصاره‌های گیاهی است. به‌عنوان نمونه، افزودنی‌های گیاهی با ترکیب پونۀ گیاهی، آویشن و دارچین اثربخشی فراوانی در مقابله با عوامل بیماری‌زایی نظیر E.coli، salmonella و Clostridium دارند.
متأسفانه درباره نحوۀ عملکرد افزودنی‌های گیاهی موجود در بازار اطلاعات چندانی در دست نیست و این امر سبب می‌شود که در صورت نامشخص بودن و یا تغییر ترکیبات مواد آزمایشی، ارزیابی تأثیرات بیولوژیکی سخت شوند.
لذا می‌بایست افزودنی‌های گیاهی خوراک در اندازه و ترکیبات استانداردی که بر پایه انتخاب مواد خام است ارائه شوند و قبل از ارائه، مراحل کنترل کیفی کامل و استاندارد را طی کنند.
با استفاده از ترکیب هم‌افزایی (سینرژیک) روغن‌های گیاهی پونه کوهی، رازیانه، مرکبات و مواد پربیوتیک آزمایش‌های مختلفی صورت گرفته است.این مطالعه در “دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی کاربردی” در وین پایه‌گذاری شده است و ادامه یافته است هم‌چنین، دانشگاه علوم دامپزشکی وین و دانشگاه فنی مونیخ ” Weihenstephan ” در این پروژه همکاری کرده‌اند.
این مطالعات نشان می‌دهند که افزودنی‌های گیاهی خوراک، سبب افزایش ترشحات سیستم گوارشی نظیر بزاق و آنزیم‌های گوارش می‌شوند.
در حال حاضر مطالعات بسیاری درزمینۀ تشخیص مکانیسم‌های احتمالی که ادغام افزودنی‌های گیاهی به خوراک انواع گونه‌های حیوانی می‌تواند به همراه داشته باشد در دست انجام است.
تأثیر استفاده افزودنی گیاهی به خوراک طیور در پرورش مرغ گوشتی

بالا بردن ضریب تبدیل خوراک یا همان FCR هدف نهایی و اصلی در پرورش مرغ گوشتی است. در مطالعه‌ای که در دانشگاه کشاورزی آتن صورت گرفت، فراوردۀ گیاهی Digestarom P.E.P (که از افزودنی‌های گیاهی خوراک و تولید کمپانی Biomin است) در دوره‌ای مختلف موردبررسی قرار گرفت. در این مطالعه آزمایش‌های مختلفی بر جوجه‌های گوشتی نر یک‌روزۀ Cobb انجام شد، در این آزمایش‌ها این جوجه‌ها در 3 گروه 105 تایی قرار گرفتند. جوجه‌های گروه آزمایشی “منفی” هیچ‌گونه محرک رشدی را دریافت نکردند، جوجه‌های گروه آزمایشی “مثبت” آویلامایسین دریافت کردند و در گروه سوم، طیور با فراوردۀ گیاهی Digestarom P.E.P و به ترتیب با دوز 125 یا 250 گرم/تن تغذیه شدند؛ و چنانچه در نمودار 3 و 4 مشاهده می‌شود، فراوردۀ گیاهی Digestarom P.E.P منجر به افزایش وزن گیری طیور شده است و به‌طور قابل‌توجهی FCR (ضریب تبدیل خوراک) را بالابرده است. در این آزمایش تفاوت میزان دوز Digestarom P.E.P بسیار کم بوده است که این امر نشان‌دهندۀ این است که استعمال دوز 125 گرم/تن در شرایط آزمایشگاهی بسیار مطلوب بوده است.

تأثیر استفاده افزودنی گیاهی به خوراک طیور بر تولید تخم‌مرغ
در مطالعه ای که در آن تأثیر میزان کارایی و صرفۀ اقتصادی فراوردۀ گیاهی Digestarom P.E.P در مراحل اولیۀ چرخۀ تولید تخم‌مرغ بررسی شده است در طول 12 هفته مرغ‌های بسیار سودآور Lohman Brown مورد مورد مطالعه قرار گرفتند. در این پژوهش 96 پرنده در 6 گروه 16 تایی و هر گروه در ساختمانی مجهز نگه‌داری شدند. سن طیور در ابتدای این آزمایش 20 هفته و در پایان 32 هفته بود. در این آزمایش طیور تحت دو آزمایش تغذیه‌ای 1- کنترل (بدون دریافت افزودنی‌ها) 2- کنترل همراه با افزودنی گیاهی Digestarom P.E.P؛ قرار گرفتند و بر تمامی طیور واکسیناسیون Newcastle و برونشیت هر 6 هفته صورت گرفت. جدول 2 نشان می‌دهد که مرغ‌هایی که افزودنی گیاهی دریافت کرده‌اند در مقایسه با سایر طیور خوراک کمتری خوردند و بازدهی تخم‌مرغ آن‌ها بالاتر بوده است. درمجموع، دریافت خوراک روزانه در این گروه به‌طور متوسط 1.8 درصد کاهش یافته است.

در این پژوهش اثبات‌شده است که طیوری که مکمل گیاهی دریافت کرده‌اند تخم‌مرغ بیشتری را نیز تولید کرده‌اند و در مقایسه با گروه کنترل ضریب تبدیل خوراک بهتری داشته‌اند.
نتیجه قابل‌توجه دیگری که از این آزمایش به دست آماده است این است ارائۀ مکمل گیاهی در کنار خوراک، بر کیفیت پوستۀ تخم‌مرغ تأثیر مثبتی داشته است (جدول 3) به‌عنوان نمونه ضخامت پوسته (P<0.05)، میزان آلبومین و مطابق جدول، کیفیت مواد درونی تخم‌مرغ امتیاز بالاتری را (82 در مقابل 79) دارند.

Haugh Units-1 ارتباط بین وزن تخم‌مرغ و میزان آلبومین است.
با توجه به قیمت‌های داخلی، افزودنی گیاهی Digestarom P.E.P با 1.74 درصد کاهش هزینه، بالا بردن سطح بهره‌وری را به همراه داشته‌اند (47.09 در مقابل 47.74 دلار به ازای 1000 تخم‌مرغ)

تأثیر مکمل‌های گیاهی بر انتریت نکروتیزی (NE)
بیماری انتریت نکروتیزی (NE) یک بیماری پرهزینه در پرورش مدرن مرغ گوشتی به‌حساب می‌آید. این بیماری (در سال 2006 میلادی) در گلۀ مرغ گوشتی تجاری خسارتی معادل 5 سنت امریکا به ازای هر پرنده را به همراه داشت. عامل اصلی این بیماری باکتری موسوم به کلوستریدیوم پرفرنژنس است. این باکتری درواقع از انواع باکتری‌های گرم مثبت بی‌هوازی و هاگ شکل است که در محیط به‌وفور وجود دارد. پنج گونه (l-toxin و ∑, β, -α) از این باکتری‌ها وجود دارند که بر اساس میزان تولید اگزوتاکسین (برون زهرابه) طبقه‌بندی می‌شوند.
در این میان باکتری نوع-α عمل ایجاد شکل حاد بیماری NE است؛ که درواقع فسفولیپازی است که غشای سلولی را از بین می‌برد. از نشانه‌های رایج بیماری NE می‌توان به کاهش رشد، افزایش میزان مرگ‌ومیر و ایجاد زخم‌های شدید بر معده و روده اشاره کرد. تصور می‌شد که مکمل‌های گیاهی بتوانند در کاهش علائم بالینی این بیماری در مرغ‌های گوشتی مؤثر باشند و به همین جهت Mc Reynolds و همکارانش در سال 2008 میلادی پژوهشی را در وزارت کشاورزی امریکا در این زمینه انجام دادند. پژوهشی که نتایج امیدوارکننده‌ای را به همراه داشت و نشان داد که افزودنی گیاهی Digestarom P.E.P با کاهش علائم بیماری NE در طیور، تأثیرات به سزایی در روند درمان این بیماری دارد.

نتیجه‌گیری
مکمل‌های گیاهی از مؤثرترین مکمل‌های خوراک دام هستند؛ و باید به این نکته توجه داشت که تنها از یک مکمل گیاهی با ترکیب خوب و علمی و اجزای متشکلۀ تأثیرگذار و با خواص تعریف‌شده می‌توان انتظار داشت که برای تولیدکننده مزیت‌های بی‌شمار داشته باشد.
اگر نگاهی به نتایج مطالعات علمی که بر مزرعه‌های پرورش مرغ و دامداری‌هایی که از ترکیب پونۀ کوهی، بادیان رومی و عصارۀ مرکبات در خوراک استفاده می‌کردند بیندازیم، مشاهده خواهیم کرد که نتایج این مطالعات تائید کننده سودآوری و افزایش بهره‌وری این نوع از مکمل گیاهی هستند.
امروزه، تولیدکنندگان و پرورش‌دهندگان زیادی استفاده از مکمل‌های گیاهی را راه‌حلی قابل‌توجه برای افزایش بازدهی و سودآوری می‌دانند.

 

 

برای مشاهده مقاله ” انتخاب ژنتیک متوازن ، آینده پرورش طیور ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
انتخاب ژنتیک متوازن ، آینده پرورش طیور

انتخاب ژنتیک متوازن ، آینده پرورش طیور

انتخاب ژنتیک متوازن ، آینده پرورش طیور

صنایع مرغ های گوشتی و تخم گذار در دنیای توسعه یافته امروز، موقعیت خود را غیرمعمول ارزیابی می کنند. چرا که در گذشته تدابیر عملکردی برای زیست پذیری، میزان رشد، نسبت تبدیل خوراک به گوشت، لاشه و میزان کشتار تاکنون برای طیور گوشتی از وضعیت امروز آن ها بهتر نبوده است و این موضوع برای دوام تخم گذاری، زیست پذیری و تبدیل خوراک برای مرغ های تخم گذار نیز به همین صورت است. با این حال، فعالیت های گروههای فعال و مصرف کننده ها در دنیای توسعه یافته بر رفاه حیوانات و شفاف بودن پرورش آن ها تاثیر بسیار زیادی دارد، در نتیجه می توان گفت که تولیدکنندگان طیور برای مدیریت گله های مولد خود با چالش رو به رو هستند.

انتخاب مرغ های تخم گذار در محیط های مختلف

خوشبختانه، کمپانی های پرورش طیور سال هاست گرایشات مصرف کننده ها و فعالان را  شناخته اند و برنامه های انتخابی خود را به گونه ای تنظیم کرده اند که ذخایر ژنتیکی متناسب با شرایط مختلف مرغداری را تولید کنند، عملکرد رفاهی پرنده ها را بهبود داده اند و هنوز هم تلاش می کنند تا هر نسل، سازنده تر و مولدتر از نسل قبلی باشد.
جنبش پرورش مرغ های تخم گذار خارج از قفس در اروپا آغاز شده است اما سرعت گسترش آن در آمریکای شمالی بیشتر است. سویه های مرغ تخم گذار با محیط های کیج فری (بیرون از قفس) سازگاری نشان داده اند زیرا پرورش دهندگان از 20 سال پیش تاکنون شروع به ایجاد محیط کیج فری برایخطوط تولید انتخابی خود کرده اند.
فرانس فن سامبیک (Frans van Sambeek)، مدیر پژوهش و توسعه شرکت ISA اظهار داشت که انتخاب ویژگی های رفتاری مهم کیج فری مانند عادت رفتاری لانه سازی و کاهش پرخاش در واقع پیشرفت ویژگی های مهم اقتصادی مانند تداوم تخم گذاری یا اندازه تخم و همچنین پیشرفت کیفیت را کند نمی کنند زیرا رویکرد متوازن برای انتخاب پرورش دهندگان به کمک تکنیک های ژنومی انجام شده است.
سانتیاگو اوندانو(Santiago Avendano)، متخصص ارشد ژنتیک کمپانی اویاژن اظهار داشت: «ژنومیک بیشتر به دلیل داشتن ویژگی هایی مهم به حساب می آید که برای آن ها در زمان انتخاب، میزانرکوردهای فردی محدود است مانند ویژگی های محدود به جنس. برای مثال، ما در گذشته قادر بودیم تا بر اساس ویژگی های خانوادگی در مورد پتانسیل ژنتیکی برای تولید تخم یا جوجه درآوری پرنده نر انتخابی پیش بینی هایی انجام دهیم اما با علم ژنومیک اکنون می توانیم دقیقا پیکربندی ژنتیک هر کدام از طیور انتخابی را ببینیم و از آن برای پیش بینی دقیق تر پتانسیل ژنتیکی استفاده کنیم.»پوشش پرها
پوشش پرهای مرغ های تخم گذار نمونه ای از آن چیزی است که ویژگی رفاهی به حساب می آید و نشانی از افزایش عملکرد اقتصادی است.
فن سامبیک گفت: « انتخاب بر اساس پوشش پر از نظر بازده خوراک ویژگی مهمی به حساب می آید و نشان می دهد که مرغ ها بیش از اندازه خوراک مصرف نکرده اند (و در نتیجه دمای بدن آن ها حفظ می شود) اما این موضوع از دیدگاه مصرف کننده و جامعه نیز مهم می باشد زیرا در پروش آزاد یا در مرغداری ها، مصرف کنندگان نیاز دارند که رفاه طیور را ببینند».
مرغداری های کیج فری فضای بیشتری برای هر کدام از مرغ ها فراهم می کنند و این امر نیازمند کنترل دمای محل تخم گذاری ها به خصوص در ماه های سرد سال است تا بدین ترتیب پوشش پر بتواند در مصرف خوراک و هزینه های سوخت صرفه جویی نماید.

آماده سازی ممنوعیتنوک چینی
دکتر نیل اوسولیوان (Dr. Neil O’Sullivan)، مدیر تحقیقاتی شرکت Hy-Line International، اظهار داشت که این شرکت انتخاب بر اساس نوک چینی را از 20 سال پیش متوقف کرده است. وی گفت زمانی که برای اولین بار انتخاب پرنده های نوک چینی نشده را آغاز کردیم شکل نوک پرنده ها را ثبت و ضبط نکردیم اما وی گفت که احساس می کنند شکل نوک احتمالا تغییری جزئی کرده است. با این حال، تغییر بزرگ به وجود آمده در رفتار پرنده بوده است.
دکتر اوسولیوان در ادامه گفت: «اکنون مدیریت فارم تصمیم گرفته است تا به درمان نوک بپردازد. اگر طیور در قسمت باز مرغداری ها باشند، شاید نیاز باشد که نوک چینی شوند، اما الزامی نیست».

یافتن راه حل هایی برای میوپاتی های گوشت سینه
پرورش دهندگان در افزایش گوشت سینه مرغ های گوشتی تقریبا موفق عمل کرده اند. در بعضی بازارها، به ویژه در آمریکا، طیوری که برای استخوان زدایی پرورش داده می شود به صورت روتین تا 4.1 کیلوگرم یا بیشتروزن زنده دارند. در کنار بزرگ بودن این طیور، فرآوری کننده ها متوجه افزایش نوارهای سفید و میوپاتی های عضلانی سینه چوبی شده اند.
تمامی پرورش دهندگان طیور گزارش داده اند که اطلاعاتی در مورد چندین ویژگی کیفی در پرندگان در طول فرآوری جمع آوری کرده اند تا بتوانند تا در مورد طیور و خانواده های آن ها اطلاعات کسب کنند.
به گفته دکتر درک امرسون (Derek Emmerson)، نایب رئیس بخش پژوهش و توسعه شرکت آویاژن، « این اطلاعات با تدابیر غیرمستقیم در مورد طیور انتخابی ترکیب شده اند تا این طیور بر اساس شرایطی شناخته شوند که هنوز در آن زندگی می کنند و همچنینراهی بسیار دقیق را فراهم می کنند که طبق آن مشخص نمایند کدام یک از طیور در حال مبتلا شدن به سینه چوبی هستند. ما همچنین تاکید خود را بر ویژگی هایی مثل عملکرد قلبی ریوی افزایش داده ایم تا پایه و اساس فیزیولوژیکی بهتری را فراهم آوریم و بدین ترتیب از کیفیت بهبود یافته گوشت حمایت کنیم و از تاثیر یکی از مهم ترین فاکتورهای خطر برای کیفیت گوشت، یعنی هیپوکسی یا بافت ایسکمی، بکاهیم. »
علت های ریشه ای این میوپاتی های عضلانی به طور کامل شناخته نشده است اما پژوهشگران در حال جست و جو برای راه حل های آن می باشند.
دکتر میچ آبراهامسن(Mitch Abrahamsen)، معاون ارشد رئیس پژوهش و توسعه شرکت Cobb-Vantress گفت: «شرکت کاب  در حال حاضر با پژوهشگران در سه قاره مختلف کار می کند تا راه حل هایی را، هم در کوتاه مدت و هم بلند مدت،برای مشکلات کیفی گوشت که در صنعت دیده می شود، بیابد.»

انتخاب مرغ گوشتی آینده
از پرورش دهندگان، که تمامی ملاحظات مربوط به انتخاب را برای ویژگی های رفاهی و بازدهی در نظر گرفته اند، در مورد این موضوع سوال شد که آیا طیوری که برای استخوان زدایی پرورش یافته اند در آینده بزرگ تر از امروز خواهند شد یا خیر.
ایو ژگو (Yves Jego,)، مدیر پژوهش و توسعه شرکت هوبارد گفت: «ممکن است محدودیت فیزیولوژیکی یا حداقل بهینه سازی فیزیولوژیکی به وجود آید که تاکنون هنوز حاصل نشده است. مسئله فقط این نیست که محدودیت فیزیولوژیکی چه خواهد بود، زیرا این نوع از طیور گوشتی بسیار سنگین باید تحت مدیریت کاملا متفاوت رشد کنند (مشخصات رشد، خوراک، نور، مرغداری، تراکم و …) تا بیشترین محصول نهایی قابل فروش را به دست آورند».
آبراهامسن (Abrahamsen) اظهار داشت: « بله در کوتاه مدت اتفاق می افتد ولی در بلند مدت بستگی دارد. محدودیت های متابولیک وجود دارد که در برخی از وزن های سنگین تر به دست آمده اند اما ما در گذشتهدر این زمینه مشکلاتی با انواع آسیت ها (آب آوردن شکم) داشته ایم. کمپانی های ادغامی متوجه شده اند که چگونه مسائل را مدیریت کنند یا آن ها را محدود نمایند، در حالی که کمپانی های پرورش دهنده بر روی شناسایی خانواده هایی کار کرده اند که وزن بیشتری داشته اند. این اصول همسان بر روی چالش های متابولیک اجرا می شوند که امروزه در وزن های بالا یا میزان رشد سریع با آن مواجهیم.»
امرسون گفت:« گزینش برای ویژگی های رفاهی،که شامل مقاومت پا، نحوه راه رفتن، یکپارچگی کف پا و سلامت قلبی ریوی می باشد، پایه و اساس قیزیولوژیکی بهتری را فراهم می کند تا زیست پذیری و رفاه پرنده را تضمین نماید. به علاوه، انواع نژاد از میان محیط های متفاوت انتخاب شده اند که نژادهای بدون دارو و در معرض چالش های روده ای رایج نیز جزو آن ها می باشند. این امر به ما اجازه داده است تا نژادهایی را توسعه دهیم که در وزن های بالا و بدون آنتی بیوتیک سازگاری دارند.مسئله اصلی طیوری که استخوان زدایی شده اند گسترده ترین مسئله است و عوامل مختلفی مانند عوامل بازار، استفاده از محصول و پذیرش مصرف کننده در آن نقش دارند.»

آیا ویرایش ژنوم در بخش طیور قابل قبول است؟
ویرایش ژنوم فرآیندی است که در آن ژنوم اصلی ارگانیسم به دقت اصلاح یا تنظیم می شود. این تکنیک آغازی برای استفاده از آن در پزشکی مربوط به انسان است که در آن ژنوم بیمار به دقت دستکاری می شود تا تاثیر درمانی از آن به دست آید. برعکس، ارگانیسم هایی که ژنتیک آن ها تغییر یافته است، توالی های دی ان ای خارجی آن ها به صورت ترانس ژنیک وارد شده اند و با ویرایش ژنوم تفاوت دارد؛ در ویرایش ژنوم هیچ دی ان ای خارجی ای وارد ژنوم ارگانیسم نمی شود. متخصصان ژنتیک طیور که در این مقاله مورد مصاحبه قرار گرفته اند همگی اظهار داشتند که ویرایش ژنوم را به عنوان یک تکنولوژی با پتانسیل تاثیرگذاری بر گزینش ژنتیک و پرورش در آینده در نظر می گیرند، اما تاکید نمودند که مشخص نیست آیا مصرف کننده ها و جامعه میان ویرایش ژنوم و ارگانیسم هایی که ژنتیک آن ها تغییر یافته است در زمانی که برای حیوانات تولید کننده غذا استفاده می شوند تفاوتی قائل هستند یا خیر. ویرایش ژنوم در زمان حاضر برای طیور استفاده نمی شود.

نویسنده: ترنس اوکیف (TERRENCE O’KEEFE)

برای مشاهده مقاله ” مروری بر عملکرد کشتارگاه صنعتی طیور ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
مروری بر عملکرد کشتارگاه صنعتی طیور

مروری بر عملکرد کشتارگاه صنعتی طیور

مروری بر عملکرد کشتارگاه صنعتی طیور

مروری بر عملکرد کشتارگاه صنعتی طیور ، یکی از موارد مهم کنترل کیفیت می باشد. در حقیقت اعمال کنترل کیفیت باعث تولید محصول با کیفیت و ضامن بهداشت و سلامت جامعه می باشد.
کنترل کیفیت توسط مسئول کنترل کیفی مستقر در کشتارگاه که معمولا دکتر دامپزشک یا تکنسین دامپزشک می باشد انجام می گیرد. البته در بعضی از مراحل، این عمل توسط اپراتور مستقر در آن محل انجام می گیرد اما در نهایت، دامپزشک کشتارگاه باید کنترل کیفیت نهایی محصول را انجام دهد. کنترل کیفیت در کشتارگاه در مراحل مختلف صورت می گیرد که بصورت خلاصه به آن اشاره می شود:
کنترل نحوه ضدعفونی
کلیه خودروهای ورودی به کشتارگاه و خودروهای در حال خروج از کشتارگاه اعم از کامیون های حمل مرغ زنده و کامیون های یخچال دار و غیره باید از داخل حوضچه ورودی کشتارگاه که حاوی مایع ضدعفونی می باشد، عبور کنند. در ضمن کلیه خودروها هنگام ورود و خروج توسط دستگاه سم پاش بطور کامل ضدعفونی می شوند. همچنین قفس های حمل مرغ زنده پس از تخلیه و شستشو در دستگاه قفس شوی بطور جداگانه ضدعفونی می شوند. ارائه یک برنامه شستشو و ضدعفونی مناسب جهت سالن ها و تجهیزات داخل سالن ها از دیگر موارد کنترل کیفیت می باشد که توسط دامپزشک مربوطه انجام می گیرد.
کنترل سلامت مرغ زنده
در این مرحله، دامپزشک پس از مشاهده گواهی سلامت و مجوز حمل طیور زنده که توسط اداره دامپزشکی صادر می شود اجازه تخلیه قفس های مرغ زنده را صادر می کند و با مشاهده وضعیت ظاهری مرغ زنده مانند وضعیت تاج و ریش و چشم و پر و تایید عدم بیماری طیور، اجازه کشتار مرغ صادر می گردد.
کنترل درجه شوک وارده به مرغ
مرغ قبل از ذبح از داخل دستگاه شوکر عبور می کنند. شوک وارد شده به مرغ باعث می شود مرغ ها کمی آرام تر شده و عمل سر بریدن توسط ذابحین راحت تر صورت می گیرد. میزان درجه شوک و تعداد پالس های وارده بر حسب جثه مرغ و همچنین نوع مرغ (گوشتی مادر تخمگذار) باید تغییر کند.
کنترل ذبح شرعی مرغ
نظارت بر ذبح شرعی مرغ ها توسط ناظر ذبح شرعی مستقر در کشتارگاه انجام می گیرد. در این مرحله مرغ هایی که به صورت شرعی ذبح نشده اند از چرخه تولید حذف می گردند.
کنترل دمای آب اسکالدر
یکی از اعمالی که توسط اپراتور مربوطه انجام می گیرد تنظیم و ثابت نگه داشتن دمای آب اسکالدر می باشد.
بالا رفتن دمای آب باعث آب پز شدن و پایین آمدن دمای آب باعث پرکنی نامناسب مرغ گردیده و در نهایت باعث افت کیفیت محصول می شود.
کنترل کیفیت مرغ پرکنده
در این مرحله مرغ های مریض و غیر قابل مصرف توسط دامپزشک از چرخه تولید خارج شده و حذف می گردند. در حقیقت این مرحله مهم ترین مرحله نظارتی دامپزشک در کشتارگاه می باشد.
کنترل عملکرد صحیح دستگاه های مستقر در خط تولید
دستگاه هایی که در خط تولید قرار دارند شامل دستگاه پرکن، پابر، مقعد زن و تخلیه شکم می باشد. اختلال در کارکرد هر یک از این دستگاه ها باعث افت کیفیت محصول خواهد شد.
کنترل وضعیت و دمای آب داخل چیلر
مرغ ها پس از کشتار و پرکنی  و تخلیه شکم داخل چیلر می شوند. تعویض به موقع آب چیلر و همچنین خنک نگه داشتن آب چیلر در حد صفر الی چهار درجه باعث کیفیت محصول و ماندگاری بیشتر محصول خواهد شد.
کنترل یخ ورودی به کشتارگاه
یخ های ورودی به کشتارگاه باید از نظر وضعیت حمل و نقل و نگهداری مورد بررسی قرار گیرند. همچنین با ارسال نمونه های یخ به آزمایشگاه معتبر از نظر بار میکروبی و املاح موجود در آن بررسی گردد.
کنترل شرایط چیلینگ روم
پس از شستشو و خنک شدن ابتدایی مرغ ها در چیلر، مرغ ها توسط  خط آبچکان مخصوصی به داخل اتاق سرد یا Chilling room هدایت می شوند. سرعت خط آبچکان و دمای چیلینگ روم از مواردی است که دامپزشک کشتارگاه بر آن نظارت مستمر دارد.
کنترل شرایط سالن های بسته بندی و قطعه بندی
درجه حرارت سالن های بسته بندی و قطعه بندی باید در محدوده مشخصی کنترل گردد. همچنین شستشو و ضدعفونی و قرنطینه سالن های بسته بندی و قطعه بندی از مواردی است که توسط دامپزشک کنترل می گردد.
کنترل ظروف بسته بندی
ظروف مورد استفاده بسته بندی از نظر بهداشتی و نوع و جنس مواد بکار رفته در ساخت آن کنترل می گردد. همچنین نحوه بسته بندی و مندرجات روی بسته بندی شامل تاریخ تولید و انقضاء فرآورده، شرایط نگهداری فرآورده و… از مواردی است که کنترل می شود.
کنترل شرایط سردخانه ها
این شرایط شامل کنترل سیستم های خنک کننده و دستگاه ثبت دما ( ترموگراف ) و اطمینان از کارکرد صحیح آنها و همچنین کنترل روزانه برودت و زمان لازم برای انجماد در تونل انجماد و نگهداری در سردخانه های نگهداری محصولات می باشد.
کنترل خودروهای سردخانه دار مخصوص حمل گوشت و آلایشات طیور
خودروهای سردخانه دار از لحاظ پروانه اشتغال و سیستم های خنک کننده ( ترموکینگ ) و دستگاه ثبت دما ( ترموگراف ) و اطمینان از کارکرد صحیح آنها کنترل می گردند. همچنین کنترل پاکیزگی و بهداشتی بودن کامتینر و مقدار و نحوه بارگیری فرآورده در آن هم بصورت روزانه انجام می گیرد.
کنترل واحد تبدیل ضایعات
پس از کشتار مرغ برخی از قسمت های آن مانند پر – سر – روده و… که مصرف انسانی ندارند در واحد تبدیل ضایعات به پودر گوشت تبدیل می شوند.
کنترل بهداشتی محصول و تجهیزات و لوازم و نحوه بسته بندی و همچنین نمونه برداری دوره ای پودر گوشت و بررسی نتایج آزمایشگاهی و ارائه راهکارهای مناسب در جهت رفع مشکلات احتمالی از دیگر وظایف دامپزشک کشتارگاه می باشد.
برای مشاهده مقاله ” کاهش استرس حمل در گوساله ها ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
کاهش استرس حمل در گوساله ها

کاهش استرس حمل در گوساله ها

کاهش استرس حمل در گوساله ها

گوساله ها، علاوه بر آنکه استرس جدایی از مادرشان را متحمل می شوند، باید از مراحل واکسیناسیون، قرار گرفتن در مکانی جدید و اخته کردن نیز بگذرند. علاوه بر آن، سفری طولانی در پیش دارند تا به فارم جدیدی منتقل شوند.
تارا فلیکس (Tara Felix)، استاد دانشگاه پنسیلوانیا و متخصص توسعه گوشت گاو، در این باره اظهار داشت: “در این سن، استرس بسیار زیادی به گوساله ها وارد می شود”.
دامپروران باید تا آنجا که ممکن است، فرآیند نقل و انتقال گوساله ها را آسان تر کنند. اگر گوساله ها در این مرحله مریض شوند، هرگز از نظر عملکرد یا کیفیت لاشه ، شبیه به هم سن و سالان خود نخواهند شد.
زمانی که گوساله به فارم می رسد، باید آب و علفی با کیفیت متوسط جهت مصرف در دسترس داشته باشد. در صورتی که علوفه همراه با آب جاری در دسترس گوساله ها باشد، این کار باعث می شود که گوساله ها علاوه بر شنیدن صدای آب، خود آن را نیز ببینند.
دامپروران، برای انتخاب نوع علوفه، باید از فروشندگان مربوطه سوال کنند که با چه علفی کار تغذیه را آغاز نمایند.
برای این مرحله، علوفه هایی با ساقه بلند، بهترین گزینه انتخابی می باشند زیرا برای پر کردن شکم گوساله ها، بسیار به صرفه تر از علوفه هایی با کیفیت بالا هستند.
قرار دادن رول های علوفه در وسط آغل، فکر خوبی نیست. گوساله هایی که به تازگی از شیر گرفته شده اند، بیشتر تمایل دارند تا در اطراف حصارها حرکت کنند و در نتیجه برای غذا خوردن، به وسط آغل نمی روند.
گوساله ها عموما قبل از آن که غذا خوردن را در آخور آغاز نمایند، به 21 روز زمان احتیاج دارند.
گوساله هایی که  به تازگی وارد آخور شده اند، با طیف وسیعی از مواد غذایی روبرو می شوند؛ در نتیجه دامپروران باید از این سه هفته ابتدایی، نهایت استفاده را ببرند تا گوساله ها قوی تر شوند.
دامپروران، ابتدا باید میزان خوراک مصرفی را محدود سازند. اگر گوساله ها بتوانند هر زمانی که نیاز دارند به آخور دسترسی داشته باشند، عادت های غذایی نادرستی در آن ها پرورش می یابد.
زمانی که گاودار وارد آخور می شود، گوساله ها باید کمی گرسنه باشند. فلیکس می گوید: «به گوساله ها یاد بدهید که آمدن شما به معنای غذا خوردن است».
گاوداران در طول این دوره، اغلب با کمبود پروتئین مواجهند. فلیکس در این باره اظهار داشته است: «از آن جایی که پروتئین، ماده ای گران قیمت است، معمولا از بررسی وضعیت پروتئین مواد خوراکی گوساله ها گریزانیم. این گرانی قیمت، حقیقت دارد اما به این فکر کنید که آیا پروتئین، گران قیمت تر و ارزشمندتر است یا گوساله 200 کیلویی؟»
گوساله ها باید یک جیره غذایی بر پایه دانه ها داشته باشند. مدتی طول می کشد تا میکروب های معده نشخوارکنندگان، به غذای جدید عادت کنند.
میزان درصد دانه در رژیم های غذایی، می تواند هر پنج تا هفت روز و بر اساس عملکرد گوساله ها افزایش یابد. بهتر است که این روند، به آرامی پیش رود تا بعدها با مشکلی مواجه نشوید.
استفاده از بعضی علوفه ها در جیره غذایی، می تواند عملکرد را بهبود بخشد، اما فلیکس، علوفه رول شده را پیشنهاد نمی کند. وی معتقد است که اگر به گوساله ها اجازه دهید که خودشان برای غذا خوردن تصمیم بگیرند، برنامه غذایی آنها با مشکل رو به رو می شود.
فلیکس اعتقاد دارد که گاوها در مورد مصرف مواد خوراکی و در زمینه تولید مثل، اغلب تصمیم گیری نادرستی دارند. گاوها معمولا علوفه ها را برای خوردن انتخاب می کنند در حالی که مصرف دانه ها، رشد گوساله ها را سریعتر می کند.
تاریخچه طولانی ایالت پنسیلوانیا در زمینه گاوهای شیری، ممکن است گاوداران را در مورد فرآوری مواد خوراکی، سختگیرتر کند. علوفه ها و دانه های مخصوص گاوهای گوشتی، نباید به اندازه گاوهای شیری شکسته  شوند.
گاوداران، نباید نگران ترکیبات تشکیل دهنده جیره های غذایی باشند. وجود چهار مورد از این مواد، کافی می باشد. فلیکس خاطر نشان کرد: «اهمیت تاثیر جیره های غذایی را به یاد داشته باشید».
داشتن جیره هایی که مقدار کاملا دقیق و مناسبی از پروتئین و انرژی را داشته باشند، واقع گرایانه نیست. در یکی از کلاس های پروفسور فلیکس، یکی از دانشجویان جیره ای را طراحی کرد که 12 درصد آن، متشکل از روغن سویا بود؛ این جیره، خاصیت بسیار چسبنده ای داشت. یکی دیگر از دانشجویان، دوز بالایی از داروی کوکسیدیوز را به جیره غذایی اضافه کرد که کار بسیار خطرناکی بود.
بعضی مواد از قبیل پودر خون و پنبه دانه، به علت قیمت بالایی که داشتند، باید از جیره غذایی گاوها حذف می شدند.
از آن جایی که جیره غذایی گاوها، به جیره غذایی بر پایه دانه تغییر داده شده است، گاودارها انتخاب های متنوعی برای مواد خوراکی مصرفی خود دارند.
ذرت، با داشتن رطوبت بالا، انرژی زیادی را به گاوها می رساند اما گاوداران کمابیش مجبورند که از این ماده غذایی در فارم  استفاده نمایند.
سیستم های تولیدکننده بخار آب نیز به اندازه ذرت های با رطوبت بالا، انرژی تولید می کنند اما هزینه این سیستم ها بالا است.
سیلاژهای ذرت که در ایالت پنسیلوانیا رواج دارند، برای پرورش گاوها بسیار خوب و مناسب هستند اما برای پایان دادن به پرورش آن ها کافی نمی باشند.
دانه های کوچک، باید خرد و شکسته  شوند تا میکروب ها به حداکثر سطح تماس دسترسی داشته باشند؛ زیرا ذرات کوچک، در دستگاه گوارش گاوها به سرعت حرکت می کنند.
تلاش برای موفقیت در امر پرورش گاوها، از قبل از ورود آنها به اصطبل آغاز می شود.
دامپرورانی که در مقیاس کوچک گاوداری می کنند، باید طبق برنامه عمل کنند. اگر فردی به درستی به وظیفه خود عمل نکند، در کار بقیه افراد هم مشکل ایجاد می شود.
این بدان معناست که در گاوداری های کوچک نیز نیازهای مرتبط با وزن و نژاد، فرآیند جابجایی گاوها و بردن  آنها به محلی که لازم است، باید به صورت همزمان در نظر گرفته شود.
بعضی از دامداران، به داشتن گاوهای کوچک تر علاقه دارند اما دامدارانی که زمین های بزرگ دارند، گوساله های بزرگ تر را ترجیح می دهند زیرا می توانند  به میزان بیشتری به آنها غذا بدهند و آن ها نیز سریع تر رشد می کنند.
اگر گوساله ای، بیماری مزمن یا بیضه نزول نکرده داشته باشد، نباید به آخور فرستاده شود. گوساله های اخته قبل از آن که به آخور فرستاده شوند، باید درمان شوند.
عادت دادن گاوها به انسان نیز، کمک بزرگی به صاحبان اصطبل ها می نماید.
پرورش دهندگان گوساله ها، با حفظ جزئیات ثبت و فراهم کردن محصولاتی با کیفیت، می توانند طبق برنامه پرورش گوساله، پیش بروند.
برای مشاهده مقاله ” مانان اولیگوساکارید برای کاهش تاثیرات سمی آفلاتوکسین ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
مانان اولیگوساکارید برای کاهش تاثیرات سمی آفلاتوکسین

مانان اولیگوساکارید برای کاهش تاثیرات سمی آفلاتوکسین

مانان اولیگوساکارید برای کاهش تاثیرات سمی آفلاتوکسین
مطالعات و پژوهش های انجام شده در ایران حاکی از آنست که مکمل های خوراک حاوی مانان اولیگوساکارید یا MOS، منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن در مرغ های گوشتی آلوده به آفلاتوکسین می گردد.
محققین بر این باورند که افزودن پریبیوتیک ها به جیرۀ خوراک جوجه های گوشتی نیز منجر به ارتقاء ایمنی سلولی و سامان بخشیدن به ظاهر ژن ایمن شناختی (سیستم ایمنی) در طیور آلوده به میکوتوکسین ها می شود.
یافته های این تحقیق اذعان دارد: “آلودگی به آفلاتوکسین ها از طریق خوراک نه تنها منجر به تضعیف واکنش سیستم ایمنی در جوجه های گوشتی می گردد بلکه رشد سلول های لنفاوی را نیز کاهش می دهد. اما از سوی دیگر، افزودن مکمل های خوراک حاوی MOS واکنش سیستم ایمنی را در طیور آلوده به آفلاتوکسین بهبود می بخشد.”
در میان پریبیوتیک ها، MOS ، مشتقات دیوارۀ سلولی ساکارومیسیس سرویسیه به عنوان مواد اولیۀ خوراکی غیر قابل هضم شناخته می شوند و در تحریک رشد و بالا بردن سوخت و ساز مفید هستند.
بر اساس گفته های این محققین ایرانی “اجزای تشکیل دهندۀ دیوارۀ سلولی کپک به ویژه گلوکان های بتا، تأثیرات مضر میکوتوکسین ها را تقلیل می دهد.”
گلوکومنان های مشتق شده از ساکارومیسیس سرویسیه، سموم را جداسازی کرده و از جذب آنها در دستگاه گوارش حیوان جلوگیری به عمل می آورند.
علاوه بر ظرفیت جاذب، دیوارۀ سلولی به دلیل اجزای تشکیل دهندۀ دیوارۀ سلولی کپک فعال شامل کیتین، منان و گلوکان، خود ایمن هستند.
این تیم تحقیقاتی بر روی 336 جوجۀ 7 روزۀ گوشتی Ross که در 7 گروه آزمایشی تقسیم شده بودند پژوهش کردند.
رژیم های خوراکی گروههای آزمایشی دارای دو سطح آفلاتوکسین 0.5 و 2 ppm بودند و مکمل خوراک با 3 سطح متفاوت MOS دریافت می کردند. جوجه ها در دورۀ 7 تا 28 روزگی با ترکیبی از آفلاتوکسین ها مورد آزمایش قرار گرفتند.
محققین دریافتند گروهی از جوجه ها که مکمل خوراک MOS در دوز 2g/kg دریافت می کردند در مقایسه با آن دسته که مکمل دریافت نمی کردند اندک وزن گیری بیشتری داشتند. همچنین آفلاتوکسین منجر به کاهش آنتی بادی در مقابل ویروس های بیماری برونشیت عفونی (IBV) و بیماری عفونی بورس (IBD) می گردد. اما با گنجاندن مکمل خوراک حاوی MOS ، آنتی بادی در بدن جوجه های گوشتی در مقابل ویروس بیماری های نامبرده و نیوکاسل افزایش می یابد. نسبت لنفوسیت و ظاهر ژن IL-2 نیز در جوجه هایی که این مکمل ها را دریافت کردند بیشتر بود.
به علاوه، گنجاندن مکمل خوراک حاوی MOS با نسبت 2g/kg منجر به متعادل سازی ژن IL-2 در طیور آلوده به آفلاتوکسین با نسبت 0.5 ppm شد.
برای مشاهده مقاله “ تشخیص جنسیت درون تخم توسط تکنولوژی های جدید ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

تشخیص جنسیت درون تخم توسط تکنولوژی های جدید

تشخیص جنسیت درون تخم توسط تکنولوژی های جدید می تواند صرفه جویی  چشمگیری برای صنعت تخم مرغ باشد.
دستاوردهای جدید در زمینۀ تکنولوژی تعیین جنسیت در درون تخم مرغ می تواند پایانی برای جوجه کشی و معدوم سازی جوجه های نر باشد. با توجه به آمار بالای هر ساله که در حدود 3.2 میلیارد جوجۀ نر در سراسر جهان معدوم سازی می شود، تکنولوژی تعیین جنسیت در درون تخم مرغ نه تنها منجر به برطرف ساختن نگرانی های اخلاقی و انسانی می گردد بلکه صرفه جویی های چشمگیری نیز برای تولیدکنندگان در پی خواهد داشت.
بازارهای متعددی اشتیاق خود را به این موضوع نشان داده اند. به عنوان مثال “بنیاد تحقیقاتی غذا و تولیدات کشاورزی” امریکا، تمایل خود برای اعطای هزینۀ 6 میلیون دلار به منظور توسعۀ این تکنولوژی را اعلام کرده تا قادر باشد طیور تخمگذار را هر چه سریع تر و هنگامیکه درون تخم مرغ هستند تشخیص دهد.
این تکنولوژی در عین اینکه از تأثیرات منفی بر روی میزان جوجه کشی، سلامت حیوان و بازدهی می کاهد ؛ در همان حال نیز تخم مرغ های حاوی جوجه های نر را برای کاربردهای دیگری مانند صنعت لوازم آرایش یا خوراک دام مورد استفاده قرار می دهد.
سوای بازار امریکا، چند نمونۀ متفاوت از این تکنولوژی در بازارهای متعدد در حال توسعه هستند که باهم دربارۀ آنها مطالعه می کنیم.

تشخیص جنسیت درون تخم توسط تکنولوژی های جدید . . .

دستگاه طیف سنج برای تعیین جنسیت
کمپانی آلمانی Agri Advanced Technologies – که بخشی از گروه صنعتی EW Group نیز هستند – با همکاری و سرمایه گذاری شریک هلندی موفق به تولید نمونۀ اولیۀ سیستم طیف سنج تعیین جنسیت تمام اتوماتیک شدند. این تکنولوژی در روز چهارم جوجه کشی با استفاده از روش اندازه گیری نوری و با تشخیص تفاوت نور منعکس یافته قادر به تمایز تخم مرغ نر از ماده می باشد. نحوۀ کارکرد آن به این صورت است که با استفاده از لیزر CO2 به درون پوسته نفوذ می کند و تکه ای از پوسته را بلند می کند؛ هنگامیکه جنسیت جنین مشخص شد پوسته دوباره آزاد می گردد و فقط تخم مرغ های ماده به دستگاه انکوباتور باز گردانده می شوند.
در تست های آزمایشگاهی ثابت شده که این تکنولوژی هنگامیکه دستی و بدون سیستم اتوماتیک انجام گردد “تنها چند ثانیه” زمان می برد و دقت آن نیز 95 درصد است.
این کمپانی اذعان دارد مزیت این سیستم پایداری آن است – استفاده از نور به جای مواد شیمیایی – و اینکه دیگر نیازی به هزینۀ اضافی بابت مواد مصرفی نخواهد بود.

تصویر برداری اَبَر طیفی
این تکنولوژی نوعی اسکن است که در مرحلۀ قبل از جوجه کشی انجام می شود و در آن از تصویر برداری اَبَر طیفی به منظور تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ و همچنین تشخیص نطفۀ نر از ماده استفاده می گردد.
این تکنولوژی که توسط Michael Ngadi در دانشگاه McGill مونترال، کبک کانادا و با سرمایه گذاری از سوی “انجمن صنعت مرغداری انتاریو”، “انجمن تخم مرغداران انتاریو” و “انجمن تحقیقات مبتکرانه دامی” توسعه یافته بر پایۀ اجرای تصویربرداری اَبَرطیفی از تخم مرغ به علاوۀ داده پردازی های پیشرفته می باشد. نتایج حاکی از دقت 100 درصدی در تشخیص نطفه دار بودن تخم مرغ است اگرچه دقت تشخیص جنسیت اندکی کمتر است.
Micheal Ngadi “تهاجمی نبودن و همچنین غیر اصلاح ژنتیکی بودن محصول نهایی” را از مزایای این تکنولوژی می داند.

اصلاح ژن   
تکنولوژی XXT’s CRISPR یک دستگاه اصلاح ژن است که از یک نشانگر بیولوژیک بر روی کوروموزوم نر جنین جوجه که به هنگام آزمایش زیر اسکنر نوری به پوسته می چسبد، استفاده می کند. از آنجائیکه این تکنولوژی به محض تخمگذاری قابل استفاده است، از این رو در وهلۀ آغازین جوجه کشی قابل اجرا و عملی است و بدین ترتیب تنها تخم مرغ های حاوی نطفۀ ماده در انکوباتور قرار می گیرند.
این تکنولوژی که غیر تهاجمی است – بر روی نطفۀ تخم مرغ تأثیری نمی گذارد – در کسری از ثانیه پیش از جوجه کشی قادر به تشخیص جنسیت جنین درون تخم مرغ است، و این کمپانی ادعا دارد دقت تشخیص 100 درصد است.
نکتۀ جالب توجه این تکنولوژی طبق اظهارات این کمپانی آنست که “از آنجائیکه نشانگر بیولوژیک فقط بر روی نطفۀ نر علامت گذاری می کند، بنابراین DNA تخم مرغ های ماده 100 درصد مشابه و همسان با DNA طیور تخمگذار امروزیست.”

کشف نشانگر بیولوژیک
یک تکنولوژی دیگر که در آن از نشانگر بیولوژیک و طیف سنج استفاده می شود توسط کمپانی هلندی توسعه یافته است.
این تکنولوژی بدین صورت است که در روز 9م جوجه کشی، یک سوراخ بسیار کوچک که قابلیت دوباره بستن دارد بر روی تخم مرغ ایجاد می شود و نمونه ای از آن برای آزمایش با دستگاه طیف سنج و تشخیص با نشانگر بیولوژیک، گرفته می شود.  این آزمایش که حداقل میزان تهاجم را داراست، تنها ثانیه ای زمان می برد؛ اما این کمپانی ادعا دارد که در صورت توسعۀ گسترده تر این تکنولوژی سرعت آن به تنها چند میکروثانیه به ازاء هر تخم مرغ افزایش می یابد.
یکی از سازندگان و شرکای این پروژه اذعان داشت: “ما می بینیم که رقبای ما اطلاعات و حرف هایی در مورد سرعت، دقت، قیمت و غیره از تکنولوژی خود عنوان می کنند درحالیکه در بسیاری موارد هنوز هیچ چیزی در عمل ارائه نشده! به اعتقاد بنده تنها زمانی حق اظهار نظر دربارۀ این پارامترها را دارید که یک نمونۀ در حال کار داشته باشید.”

تشخیص هورمون تعیین جنسیت  
یکی از تکنولوژی هایی که در بازار آلمان در حال اجراست دستگاه آزمایش غدد درون ریز Seleggt است.
این تکنولوژی غیر تهاجمی در روز 9م جوجه کشی قابل اجراست و با استفاده از لیزر یک سوراخ 0.3 میلیمتری بر روی پوستۀ تخم مرغ ایجاد می کند و اندکی از مایع آلانتوئیس را خارج می سازد و مابقی در درون تخم مرغ دست نخورده باقی می ماند. این مایع سپس بر روی دستگاهی گذاشته می شود که در آنجا با تغییر رنگ نشان می دهد که آیا این یک هورمون سولفات استرون ماده است یا خیر. نیازی به بستن مجدد پوستۀ تخم مرغ نیست چرا که غشای درونی پوسته به مرمت خود می پردازد و سوراخ را می بندد. گفته می شود که میزان دقت این تکنولوژی 98 درصد است. اولین سری از این تخم مرغ ها در ماه نوامبر گذشته در فروشگاههای برلین آلمان و با قیمت کمی بالاتر از تخم مرغ های معمولی فروخته شد.
این تکنولوژی با سرمایه گذاری مشترک شرکت فناوری HatchTech آلمان و یکی از فروشگاههای خرده فروش معروف آن با عنوان REWE Group توسعه یافت و دانشگاه Leipzig نیز که تحقیقاتش را با سرمایه و کمک هزینۀ وزارت خواربار و کشاورزی انجام می دهد در این پروژه همکاری داشت.

 

برای مشاهده مقاله ” فیتاز ، خنثی کننده تاثیرات کاهش اسید آمنه ” لطفا کلیک نمایید .

شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

فیتاز ، خنثی کننده تاثیرات کاهش اسید آمنه

فیتاز ، خنثی کننده تاثیرات کاهش اسید آمنه

فیتاز ، خنثی کننده تاثیرات کاهش اسید آمنه

در تحقیقاتی جدید و مشترک از دانشگاه A & M تگزاس و AB Vista، محققین دریافته اند که دوز بالای فیتاز که به منظور رفع فقدان فیتات لازم استفاده می شود، به برطرف کردن کم و کاستی های اسیدهای آمینه در بدن مرغ های گوشتی نیز کمک می کند.

این مطالعه تأثیرات آن را بر روی وزن بدن طیور، بازدهی گوشت سینه، و ضریب تبدیل خوراک طیور گوشتی Cobb در طی 44 روز نشان داده است. دکتر Craig Wyatt مدیر فنی شعبۀ امریکای شمالی از این تجربه می گوید:
“در فضای رقابتی تولیدات مرغداری، تولیدکنندگان سعی در بالا بردن بازدهی و سود خود دارند. کم کردن حجم اسیدهای آمینۀ قابل هضم در رژیم غذایی طیور، ضمن آنکه هزینه را پایین می آورد اما منجربه کاهش بازدهی و پایین آمدن وزن بدن آنها نیز می گردد. بنابراین تحقیقی به عمل آوردیم تا ببینیم که آیا افزودن دوزهای بالای فیتاز به کاهش هزینۀ خوراک کمکی می کند؟ – چرا که بدین ترتیب به تولید کننده کمک می کند تا بدون کم شدن نشانه های عملکرد و بازدهی، حجم اسیدهای آمینه قابل هضم را در رژیم خوراکی طیور پایین آورد.”
این آزمایش با فیتاز AB Vista Quantum Blue در سه سطح 500 ، 1,500 و 3,000 FTU/Kg و همچنین 3 سطح از اسید آمینه قابل هضم انجام شد به این صورت که : گروه کنترل با همان سطح 100 درصد توصیه شده، و به ترتیب گروههای بعدی با %95 و %90 درصد .
نتایج تأیید می کرد که با پایین آمدن سطح اسیدهای آمینۀ قابل هضم، بازدهی نیز کاهش می یابد؛ به دنبال کاهش در دو گروه، ضریب تبدیل خوراک 3.1 واحد افزایش یافت و 78 گرم کاهش وزن کلی بدن و 27 گرم کاهش بازدهی گوشت سینه را به دنبال داشت.
اما در مقابل، افزایش فیتاز منجر به بهبود بازدهی و عملکرد شد؛ بالا بردن دوز فیتاز، افزایش وزن در روز 18م را به دنبال داشت؛ با اینحال FTU/Kg 3000 فیتاز نیاز بود تا یک افزایش وزن چشمگیر در روز 44 را شاهد باشیم.
به همین ترتیب، افزایش دوز فیتاز در فاز اولیه منجر به بهبود ضریب تبدیل خوراک شد اما FTU/Kg 3000 واحد فیتاز نیاز بود تا ضریب تبدیل خوراک در فاز نهایی و از روز اول تا 44 کاهش یابد. در رابطه با بازدهی گوشت سینه،FTU/Kg 1,500 واحد فیتاز مناسب تر از FTU/Kg 500 واحد فیتاز بود.
در پایان دکتر Wyatt اینگونه نتیجه گیری می کند:
“در رژیم خوراکی با سطح پایین اسید آمینۀ قابل هضم، ارتباط آشکاری بین افزایش فیتاز و بهبود عملکرد وجود دارد که برای هر تولیدکننده ای جالب توجه است. ما همچنان سعی در توسعه و پیشبرد بیشتر مطالعات و تحقیقاتمان داریم تا نحوۀ عملکرد و ارتباط بین فیتاز و اسیدهای آمینۀ قابل هضم را بیشتر از گذشته کشف کنیم.”

 

 

برای مشاهده مقاله ” کاهش تاثیر سمی آفلاتوکسین ها ” لطفا کلیک نمایید .

شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

کاهش تاثیر سمی آفلاتوکسین ها

کاهش تاثیر سمی آفلاتوکسین ها

مطالعات و پژوهش های انجام شده در ایران حاکی از آنست که مکمل های خوراک حاوی مانان اولیگوساکارید یا MOS، منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن در مرغ های گوشتی آلوده به آفلاتوکسین می گردد.
افزودن پریبیوتیک ها به جیرۀ خوراک جوجه های گوشتی نیز منجر به ارتقاء ایمنی سلولی و سامان بخشیدن به ظاهر ژن ایمن شناختی (سیستم ایمنی) در طیور آلوده به میکوتوکسین ها می شود.
آلودگی به آفلاتوکسین ها از طریق خوراک نه تنها منجر به تضعیف واکنش سیستم ایمنی در جوجه های گوشتی می گردد بلکه رشد سلول های لنفاوی را نیز کاهش می دهد. اما از سوی دیگر، افزودن مکمل های خوراک حاوی MOS واکنش سیستم ایمنی را در طیور آلوده به آفلاتوکسین بهبود می بخشد.”
در میان پریبیوتیک ها، MOS ، مشتقات دیوارۀ سلولی ساکارومیسیس سرویسیه به عنوان مواد اولیۀ خوراکی غیر قابل هضم شناخته می شوند و در تحریک رشد و بالا بردن سوخت و ساز مفید هستند.
بر اساس گفته های این محققین ایرانی “اجزای تشکیل دهندۀ دیوارۀ سلولی کپک به ویژه گلوکان های بتا، تأثیرات مضر میکوتوکسین ها را تقلیل می دهد.”
گلوکومنان های مشتق شده از ساکارومیسیس سرویسیه، سموم را جداسازی کرده و از جذب آنها در دستگاه گوارش حیوان جلوگیری به عمل می آورند.
علاوه بر ظرفیت جاذب، دیوارۀ سلولی به دلیل اجزای تشکیل دهندۀ دیوارۀ سلولی کپک فعال شامل کیتین، منان و گلوکان، خود ایمن هستند.
این تیم تحقیقاتی بر روی 336 جوجۀ 7 روزۀ گوشتی Ross که در 7 گروه آزمایشی تقسیم شده بودند پژوهش کردند.
رژیم های خوراکی گروههای آزمایشی دارای دو سطح آفلاتوکسین 0.5 و 2 ppm بودند و مکمل خوراک با 3 سطح متفاوت MOS دریافت می کردند. جوجه ها در دورۀ 7 تا 28 روزگی با ترکیبی از آفلاتوکسین ها مورد آزمایش قرار گرفتند.
محققین دریافتند گروهی از جوجه ها که مکمل خوراک MOS در دوز 2g/kg دریافت می کردند در مقایسه با آن دسته که مکمل دریافت نمی کردند اندک وزن گیری بیشتری داشتند. همچنین آفلاتوکسین منجر به کاهش آنتی بادی در مقابل ویروس های بیماری برونشیت عفونی (IBV) و بیماری عفونی بورس (IBD) می گردد. اما با گنجاندن مکمل خوراک حاوی MOS ، آنتی بادی در بدن جوجه های گوشتی در مقابل ویروس بیماری های نامبرده و نیوکاسل افزایش می یابد. نسبت لنفوسیت و ظاهر ژن IL-2 نیز در جوجه هایی که این مکمل ها را دریافت کردند بیشتر بود.
به علاوه، گنجاندن مکمل خوراک حاوی MOS با نسبت 2g/kg منجر به متعادل سازی ژن IL-2 در طیور آلوده به آفلاتوکسین با نسبت 0.5 ppm شد.
برای مشاهده مقاله ” نکات مهم دستگاه جوجه کشی ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .