کدام پد خنک کننده بهتر است

کدام پد خنک کننده بهتر است

کدام پد خنک کننده بهتر است

 

مطالعات گسترده ای به منظور مقایسۀ سیستم های تهویه با پد کاغذی و سیستم های تهویه با پد پلاستیکی صورت گرفته که نهایتاً نشان داده پدهای پلاستیکی از میزان خنک سازی کمتری برخوردار هستند . کاهش میزان خنک سازی ، افزایش هزینه های اولیۀ تولید ، و لزوم ایجاد روزنه هایی در داخل محوطه به منظور افزایش خنکی از نتایج استفاده از پدهای پلاستیکی در سیستم های تهویه است .
طی 30 سال گذشته، تغییرات اندکی در رابطه با پدهای خنک کننده در صنعت مرغداری رخ داده است نظیر زاویۀ شیارها (15 x 45 درجه در مقابل 30 x 30 درجه) ، پوشش لبه ها، و ضخامت پدها اینکه 4 یا 6 اینچ باشد (10 یا 15 سانتیمتر) اما در اکثر موارد خنک سازی همانند دهه های قبل است . اخیراً در بازار پدهای پلاستیکی مورد استقبال قرار گرفته اند . در واقع بسیاری تصور می کردند که پدهای پلاستیکی نسبت به پدهای کاغذی دوام بیشتری داشته باشند ، آسانتر تمیز شوند و نسبت به آب کیفیت پایین مقاوم تر باشند . در حالیکه پدهای پلاستیکی به ظاهر مطلوب تر از پدهای کاغذی هستند ، دلایل خوبی هم در خصوص استفادۀ متداول از پدهای کاغذی وجود دارد .
سیستم تهویه با پد پلاستیکی

طراحی و ساخت
هرچند که اینگونه به ظاهر نمی آید ، اما مهندسی قابل توجهی در طراحی و ساخت پدهای خنک کننده کاغذی مدرن به کار رفته است . ابعاد شیار پدها بایستی به گونه ای طراحی شود که نه تنها منجر به افزایش خنک سازی شود بلکه مقاومت در برابر جریان هوا را نیز کاهش دهد بدین ترتیب بازدهی فن ها بالا می رود . این تکنیک در واقع یک جور متعادل سازی ظریف است . هرچه ابعاد شیار کوچکتر باشد خنک سازی بهتری هم صورت می گیرد اما در مقابل مقاومت در برابر جریان هوا نیز بیشتر می شود و احتمال جرم گرفتن منافذ پدها توسط آبی  که بر روی پد جریان دارد هم بیشتر می شود . زاویۀ شیارها نیز بایستی به نحوی طراحی شود که جریان آب بر روی پد به خوبی برقرار باشد به گونه ای که سطح پدها تمیز باقی بماند و در نتیجه منجر به افزایش سرعت باد تولید شده توسط فن ها گردد . می توان گفت بررسی فنی و مهندسی کاغذ بهترین راهکار محسوب می شود . پدهای کاغذی به گونه ای با صمغ پوشانده شده اند که نه تنها سخت و محکم و بادوام هستند بلکه در عین حال “نرم” و به گونه ای نفوذ پذیر و متخلخل هستند که آب با خاصیت موئینگی به راحتی می تواند در سراسر پد نفوذ کند. خاصیت موئینگی در افزایش خنک سازی بسیار تأثیرگذار است . در وهلۀ اول، احتمال وجود نقاط خشک بر روی پد را کاهش می دهد .
دوم آنکه این خاصیت موئینگی به کاغذ این امکان را می دهد که مقدار قابل توجهی آب را جذب و در خود نگه دارد . به این ترتیب یک فوت (30 سانتیمتر) از یک پد کاغذی 5 فوتی (5 / 1 متری) می تواند حدود 6 / 0 گالن (3 / 2 لیتر) آب در خود نگه دارد . این بدین معنی است که وقتی پمپ آب خاموش شود ، پد کاغذی قادر است تا 10 – 15 دقیقه همان میزان خنک سازی را داشته باشد و تا 30 دقیقه بعد قادر است یک خنک سازی نسبی داشته باشد .

طراحی مشابه با خنک سازی متفاوت
اگرچه طراحی سیستم های خنک سازی پدهای پلاستیکی مشابه پدهای کاغذی است ، اما چند تفاوت فاحش وجود دارد . یکی از تفاوت های قابل توجه این است که به جای شیارهای صاف و یک در میان ، شیارهای خمیدۀ یک در میان و یا U شکل دارند . منافذ کوچکی که بر روی شیارها وجود دارد هم منجر به افزایش سطح پد می گردد و هم جریان آب بر روی پد را تسهیل می بخشد . خاصیت موئینگی در پدهای کاغذی به این معنی است که لزومی به آب رسانی مستقیم به هر سانتیمتر مکعب از پد وجود ندارد ؛ تنها یک جریان آب بر روی پد کافیست تا چند سانتیمتر از دو طرف جریان آب را خیس و نمناک سازد اما این خاصیت در پدهای پلاستیکی مشاهده نمی شود . در پدهای پلاستیکی به منظور خیس شدن کامل پد بایستی جریان آب بسیار بیشتر از آب مورد استفاده در پدهای کاغذی باشد .

خنک سازی بهتر با پدهای کاغذی
به منظور در ک بهتر تفاوت میان پدهای کاغذی و پدهای پلاستیکی، بررسی و پژوهشی به عمل آمد . در یکی از مرغداری های گوشتی ایالت جورجیای شمالی امریکا ، پد کاغذی سیستم تهویه را با پد پلاستیکی به ارتفاع 5 فوت (150 سانتیمتر) و 6 اینچ (15 سانتیمتر) ضخامت جایگزین کردند . تمامی مشخصات و ابعاد پد پلاستیکی با پد کاغذی متداول ، مشابه بود . به منظور توزیع یکسان آب بر روی سطح پد ، یک پد کاغذی با ضخامت 5 سانتیمتر بر روی پد قرار داده شد . همانطور که انتظار می رفت ، میزان خنک سازی پد پلاستیکی در مقایسه با پد کاغذی کمتر بود (نمودارهای 3،2،1) . در طول یک هفتۀ گرم که دما به 100 درجۀ فارنهایت (8 / 37 درجۀ سانتیگراد) می رسید ، پد پلاستیکی تقریباً 5 درجه میزان خنک سازی کمتری در مقایسه با پد کاغذی داشت .

کدام پد خنک کننده بهتر است.

تأثیر افزایش رطوبت
کاهش میزان “خنک سازی از طریق تبخیر” همیشه به معنی کاهش چشمگیر “خنک سازی طیور” نیست . در دمای بالا، به منظور پایین آوردن دمای محیط درون ساختمان ، خنک سازی از طریق تبخیر با افزایش انتقال گرما از طیور به محیط صورت می گیرد . نقطه ضعف این روند آن  است که خنک سازی به بهای افزایش رطوبت به دست می آید . به ازای یک درجه خنک سازی ، رطوبت مربوطه تقریباً 5 / 2 درصد افزایش می یابد اما این افزایش رطوبت موجب کاهش توانایی پرنده در خنک سازی از طریق از دست دادن آب می شود . بنابراین علیرغم اینکه ما دمای هوای محیط داخل ساختمان را پایین آورده ایم اما با بالا بردن رطوبت پیرامون ، بر روی خنک سازی پرنده اثر معکوس گذاشته ایم .
در خصوص پدهای پلاستیکی ، هر چه دمای داخل ساختمان بالاتر باشد رطوبت به میزان چشمگیری کاهش یافته و در نتیجه روند از دست دادن گرما را برای پرنده تسهیل می سازد . حال سؤال اساسی این است که خود طیور در سیستم های خنک کننده با پدهای کاغذی بهتر گرما را از دست می دهند یا پدهای پلاستیکی ؟ در پاسخ باید گفت به میزان دمای داخل ساختمان در یک روز گرم تابستانی بستگی دارد !

کدام پد خنک کننده بهتر است

میزان پایین از دست دادن گرما
هدف اصلی هر سیستم خنک کننده نگه داشتن دمای ساختمان بر روی 4 / 29 درجۀ سانتیگراد و یا حتی کمتر از آن در زمانیست که هوای بیرون گرم و نامطبوع است . با افزایش دما به بالای 29 درجه میزان خنک سازی طیور از طریق جابجایی هوا به طرز بحرانی کاهش می یابد به طوریکه دمای بالای 32 درجه سانتیگراد احتمال خطر مرگ و میر طیوری که در سن عرضه به بازار هستند را افزایش می دهد . در طول مدتی که دمای هوا بسیار بالا بود هر دو سیستم کاغذی و پلاستیکی در نگه داشتن دمای زیر 85 درجۀ فارنهایت (29 درجه سانتیگراد) موفق بودند اما در مجموع سیستم خنک کننده با پد کاغذی در پایین آوردن دما تا حدود 80 درجۀ فارنهایت (7 / 26 درجۀ سانتیگراد) موفق تر عمل می کرد . مشکل استفاده از پدهای پلاستیکی در این بود که در روزهای بسیار گرم اگرچه سعی در نگه داشتن دمای زیر 85 درجۀ فارنهایت (29 درجه سانتیگراد) بود اما دمای درون ساختمان معمولاً بین 85 تا 90 درجۀ فارنهایت (29 تا 32 درجۀ سانتیگراد) در نوسان بود .

به هدر رفتن آب
یکی دیگر از مضرات پدهای پلاستیکی به هدر دادن آب است . از آنجاییکه به منظور تضمین مرطوب بودن کامل پد پلاستیکی، نیاز به پاشیدن آب بیشتری در مقایسه با پد های کاغذی وجود دارد ، آب بیشتری نیز بر روی زمین هدر می رود . اگرچه با کم کردن شدت جریان آب از میزان آب هدر رفته نیز کاسته می شود اما از سوی دیگر میزان خنک سازی نیز کمتر می شود . البته بایستی خاطر نشان کرد که پدها به گونه ای نصب شده اند تا حجم عظیمی از آب را به گونه ای به گردش در آورند تا پدهای پلاستیکی به خوبی مرطوب شوند .
عامل دیگری که حائز اهمیت است وزن پدهای پلاستیکی است که بسیار بیشتر از پدهای کاغذی است در نتیجه پدهای پلاستیکی در سیستم هایی بایستی نصب شود که قادر به تحمل این وزن اضافی باشد .

تجمع جرم وگرد و خاک
جالب است بدانید که در پدهای کاغذی به مرور زمان با انباشتگی و تجمع گرد و خاک ، خنک سازی هم بیشتر می شود . این امر الزاماً به واسطۀ تجمع گرد و خاک و جرم در پد نیست بلکه علت آن افزایش و بهتر شدن جذب آب به واسطۀ افزایش جرم است . هر چند که این افزایش در خنک سازی کم و ناچیز است . نکتۀ حائز اهمیت در این میان آنست که اگر چه با جرم گرفتن پدها میزان خنک سازی هوا افزایش می یابد اما جریان هوای تولید شده از پد کاهش یافته و در نتیجه خنک سازی طیور نیز کاهش می یابد .
میزان جرم گیری یک نمونه پد پلاستیکی پس از گذشت یک سال

در پایان می توان گفت که پدهای پلاستیکی برای استفاده در مرغداری مناسب نیستند . بسیاری از تولید کنندگان از میزان خنک سازی کمتر و افزایش هزینه تولید شکایت می کنند . البته گفته می شود در صورتیکه ذخیرۀ آب فراوانی در اختیار تولید کننده باشد تا پد را آبیاری کند ، پد پلاستیکی می تواند یک انتخاب مناسب باشد .

 

برای مشاهده مقاله ” رابطه کیفیت هچ به عملکرد جوجه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

 

خواص تخم شترمرغ

خواص تخم شتر مرغ

خواص تخم شتر مرغ

همانطور که اطلاع دارید تخم شتر مرغ بسیار پرخاصیت می باشد.تخم شترمرغ همچون هیبت این پرنده بسیار بزرگ می باشد و می تواند ده نفر را سیر کند.
هر عدد آن یک تا دو کیلوگرم وزن داشته و حاوی 2000 کالری انرژی و هر کدامش معادل 20 عدد تخم مرغ می باشد.
عسلی شدن تخم شترمرغ حدود 45 دقیقه و سفت شدن آن دو برابر این زمان طول می کشد.از نظر طعم، میزان چربی و پروتئین مانند تخم مرغ می باشد.تحقیقات نشان داده است میزان کلسترول تخم شترمرغ پایین بوده و حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب غیراشباع می باشد.
مقدار ویتامین E، B5 و منگنز آن از تخم مرغ کمتر؛ اما میزان سلنیوم آن که به تولید و تکثیر اسپرم های سالم کمک می کند، بسیار زیاد می باشد.میزان مس، آهن، روی و کلسیم آن نیز به محتوای خوراک این پرنده بستگی دارد.

یکی از پرورش های پر سود ، پرورش شتر مرغ هستش ولی باید حوصله و دقت بالایی بخرج بدید . بازگشت سرمایه و سود دهی این پرنده نسبت به سایر طیور و پرورش پرنده های دیگر دیر تر هستش .

مجموعه ما برای اولین بار خرید و فروش تضمینی بلدرچین ، بوقلمون بیوتی و بوقلمون پریمیوم رو با عقد قرارداد رسمی در دستور کار خود قرارداده ، عزیزانی که تمایل به پرورش با حاشیه امنیت دارند می تواندد با ما تماس بگیرند یا به مجموعه ما با ایمیل تماس برقرار کنند .

 

 

 

برای مشاهده مقاله ” رابطه کیفیت هچ به عملکرد جوجه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

رابطه کیفیت هچ به عملکرد جوجه

رابطه کیفیت هچ به عملکرد جوجه

 

کمپانی های هچری امروزی، نباید توجه خود را صرفا به هچ معطوف سازند. اگرچه این طور به نظر می رسد که این کمپانی ها، هچ را در اولویت کاری خود قرار می دهند، اما باید به یاد داشته باشیم که در صنعت گوشت طیور،  کمپانی های ادغام شده و کمپانی های مستقل، هر دو حضور دارند.
برای بهبود بخشیدن به عملکرد، بایدها و نبایدهای بسیاری وجود دارد. طیور، نیازمند یک هچری دقیق و منظم هستند و برای تهویه و جوجه کشی آن ها، باید تجهیزات مناسبی وجود داشته باشد. داشتن برنامه ریزی موثر، یکی از مهم ترین این موارد است.
ابتدا، از تخم مرغ ها شروع می کنیم. تخم مرغی که وارد هچری می شود، باید تمیز و همچنین، نطفه دار باشد. تخم مرغ های کثیف، شکسته و قرار گرفته در وضعیت سر و ته، نتایج خوبی به دنبال نخواهند داشت، بنابراین باید مطمئن شویم که چنین تخم مرغ هایی وارد جوجه کشی نشوند.
اندازه تخم مرغ ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. باید در مورد اندازه ای که برای کوچکترین تخم مرغ در نظر گرفته می شود، توافق صورت گیرد. به یاد داشته باشید که اندازه یک جوجه، تقریبا 68 درصد اندازه تخم مرغ است. در نتیجه، از تخم مرغ های کوچک، جوجه های کوچکی نیز تولید می شوند.
سپس نیاز داریم که شیوه ذخیره سازی مناسبی را برای انتقال از فارم به ستر انتخاب کنیم. نوسان دما، درصد هچ را کاهش خواهد داد. وجود جریان هوای مناسب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
رابطه کیفیت هچ به عملکرد جوجه
بعد از این موارد، مسئله حفظ و نگهداری تجهیزات تهویه و تخم گذاری مطرح می شود. داشتن همیشگی یک برنامه پیشگیرانه جهت حفظ و نگهداری، حتی از مسائل مربوط به جوجه کشی و هچ و همچنین کیفیت جوجه ها نیز مهم تر است‌. این برنامه، شامل کالیبره کردن تمامی تجهیزات می باشد. کنترل های لازم باید صورت گیرد. تمامی درها، قفسه ها و پرده ها باید در شرایط صحیح و وضعیت مناسب باشند. سرعت چرخش تمامی فن ها باید کنترل شده باشد و همچنین، دامپرها و فن کویل های خنک کننده باید به شکل صحیحی تنظیم شوند.
تشخیص جنین، باید برای تمامی گله ها و تمامی ماشین های جوجه کشی صورت گیرد. اگرچه این امر، فرآیندی زمان بر است اما یکی از ارزشمندترین ابزارهای موجود برای مدیریت به شمار می آید. این کار، باروری واقعی و عملکرد درست دستگاه جوجه کشی را مشخص می نماید. آنالیز صورت گرفته، باید شامل موثر بودن هچ نیز باشد. روشی که در این جا معرفی شده است، هچ تخم مرغ های بارور یا همان روش hatch-of-fertile است.  با توجه به سن گله ها و میزان طیور جوان یا پیر آن ها، روش hatch-of-fertile نیز تغییر می کند.
مسئله دیگر، پی بردن به زمان ذخیره سازی تخم مرغ در تمامی گله ها می باشد. هر چه زمان ذخیره سازی تخم مرغ افزایش یابد، امکان هچ کاهش خواهد یافت. این کار، همیشه باید  جزء روش hatch-of-fertile در نظر گرفته شود.
رابطه کیفیت هچ به عملکرد جوجه
مسئله دیگر، برنامه تنظیم – انتقال – بیرون آوردن (set-transfer-pull program) است. هنگامی که برنامه ای را برای ساعات خاصی از جوجه آوری طراحی می کنیم، حتما باید با دقت آن را دنبال نماییم. زمان تنظیم تخم مرغ، بر اساس بعضی از شرایط تولید، مثلا بر اساس سن گله و سن تخم مرغ، تغییر می کند. با این حال، زمان انتقال باید ثابت باشد.
قبل از انتقال جوجه ها از ستر به هچر، باید حتما مرحله ای وجود داشته باشد. فراموش نکنید که تخم مرغ ها، به شکل جنین وارد هچر می شوند و به شکل جوجه بیرون می آیند. این مرحله، که برای حفظ عملکرد ضروری است، به این منظور است که جوجه ها داغ نشوند. بعد از آن که جوجه ها هچ شدند، نگهداری از آنها آغاز می گردد و این فرآیند تا زمان ارسال، به طول می انجامد. محل های مختلفی وجود دارند که ما آنها را در نگهداری از جوجه ها، دخیل می دانیم. این محل ها، شامل هچر، اتاق بیرون آوردن/جدا کردن جوجه، فرآوری/نگهداری طیور و انتقال می باشد. میزان دما، باید در فواصل زمانی منظم چک شود. دمای مطلوب، از هچر تا زمان ارسال، 103.5 تا 104.5 درجه فارنهایت است.
مدیریت هچری، باید زمان بیرون آمدن جوجه ها تا ارسال آن ها را در نظر بگیرد. برای مثال، اگر ما از زمان بیرون آمدن تا ارسال، 1 ساعت فرصت داشته باشیم، دیگر نیازی نیست که جوجه ها را زودتر بیرون بیاوریم. جوجه ها باید قبل از انتقال برای ارسال، خشک شوند. برخی میانگین زمانی از هچ تا انتقال را 30 دقیقه در نظر گرفته اند اما برخی دیگر معتقدند که این زمان حتی می تواند 10 ساعت هم به طول بیانجامد. زمان مدیریت نشده، ممکن است رشد نامناسب و عدم یکنواختی در جوجه ها را به دنبال داشته باشد.
در پایان باید خاطر نشان کرد که یک هچری، باید به خوبی مدیریت و در همه زمان ها، حفظ و نگهداری شود. به این ترتیب، کارایی هچ به حداکثر می رسد و همین مسئله، عملکرد را بهبود می بخشد. بنابراین، هچری ها، نقش مهمی در میزان سود دهی یک شرکت دارند.

 

برای مشاهده مقاله “ وزن مناسب لاشه استحصالی مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

 

گوشت ارگانیک بلدرچین

گوشت ارگانیک بلدرچین

 

گوشت بلدرچین یکی از مواد غذایی با ارزش و سالم است که مانند یک بمب قوی برای جذب ویتامین عمل میکند. بلدرچین، کوچک ترین پرنده از خانواده قرقاول ها می باشد. هر چقدر ماهیچه های بلدرچین در طول حیات خود فعال تر باشد گوشت آن نیز لذیذتر است. بلدرچین جثه ی کوچک و تو پری دارند و از حشره ها و سایر جنبندگان ریز و معمولی تغذیه می کنند.

خواص گوشت بلدرچین

گوشت پرندگان یکی از منابع مهم پروتئین شناخته می شود. سالانه سرمایه گذاریهای بسیاری روی صنعت پرورش طیور از جمله بلدرچین در کشورهای مختلف انجام میگیرد. گوشت بلدرچین 5 تا 10 درصد بیشتر از سایر پرندگان و نشخوار کنندگان داراری پروتئین می باشد. به همین دلیل در اغلب نقاط دنیا متخصصان برای افراد مسن و از کار افتاده که احتیاج مبرمی به ترمیم سلول های از دست رفته بافت های خود دارند، مصرف گوشت بلدرچین را تجویز می نمایند.

گوشت بلدرچین منبع خوب نیاسین، فسفر، کلیسیم ،مس، تیامین، ریبوفلاوین، ویتامین B6، روی، آهن و سلنیوم است که برای بیماری هایی چون آسم، تشنج، فشار خون بالا، ضعف اعصاب و یا در مواردی ناراحتی های روانی و همچنین بی خوابی بسیار مفید می باشد.

گوشت ارگانیک بلدرچین

برخی خواص گوشت ارگانیک بلدرچین :

مراقبت از پوست

تقویت استخوان‌ها

رفع مشکلات تنفسی

ترمیم بافت‌های بدن

تقویت سیستم ایمنی

مراقبت از سلامت قلب

مقابله با کم‌خونی

 

برای مشاهده مقاله “ وزن مناسب لاشه استحصالی مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

وزن مناسب لاشه استحصالی مرغ

وزن مناسب لاشه استحصالی مرغ

 

بحث مرع سایز و وزن مرغ و فرهنگ سازی آن در بازار مصرف چند زمانی است که میان دولتمردان و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ( کمتر ) مطرح شده است اما متاسفانه هنوز به نتیجه ای نرسیده و اگر هم جایی در حال اجرا و مصرف است ، در اقلیت بوده و نمی توان به عنوان یک پیروزی در فرهنگ سازی به آن اشاره کرد. تولیدکنندگان نیز در جای خود نسبت به سود افتصادی آن دلایلی مطرح می نمایند که خود جای پیگیری دارد.
در این نوشتار که به دست یکی از کارشناسان صنعت تهیه شده است به بحثی در این خصوص می پردازیم.

۱) افزایش وزن در مرغ گوشتی ناشی از افزایش طول دوره پرورش به دلیل عدم هماهنگی بین رشد عضلات و رشد اندام های حیاتی باعث اختلالات قلبی و عروقی پرنده شده و در نتیجه افزایش بیماری، تلفات و نیاز به مصرف دارو را باعث می گردد که این مسئله علاوه بر افزایش هزینه های مرغدار، سلامت مصرف کنندگان را نیز به خطر می اندازد.

۲)در پرورش طولانی مدت مرغ گوشتی، تولید چربی در بدن پرنده بیشتر شده بنابراین افزایش وزن به دست آمده ناشی از افزایش در چربی خواهد بود که این امر مشکلات متعددی را به همراه دارد. از جمله این که ضریب تبدیل خوراک به چربی در مقایسه با تبدیل خوراک به گوشت بالاتر است یعنی این که پرنده برای تولید هر گرم چربی در بدن خود خوراک بیشتری نسبت به تولید گوشت مصرف می کند که این مسئله علاوه بر زیان اقتصادی مرغدار به دلیل این که چربی لاشه فساد پذیری سریع تری دارد می تواند منجر به بوی نامطبوع در گوشت مرغ در طول مدت نگهداری شده و بازار پسندی محصول را به شدت کاهش دهد از طرف دیگر به دلیل دور ریز چربی های لاشه در موقع مصرف، ضرر مصرف کننده را نیز به همراه خواهد داشت.

وزن مناسب لاشه استحصالی مرغ
تمام سموم مصرفی موجود در خوراک در گوشت مرغ باقی مانده و جزء سموم انباشتی می باشند یعنی با افزایش سن در بدن انباشته تر شده و غلظت آنها در گوشت افزایش می یابد.
بنابراین با عرضه مرغ به بازار در سنین پائین تر می توان  مطمئن تر بود که غلظت آلاینده ها در گوشت مرغ پائین تر از مرغان مسن باشد.
اکثر سموم و آلاینده ها در بافت چربی تجمع می کنند و با افزایش سن جوجه میزان بافت چربی در لاشه افزایش می یابد و در صورت مصرف مرغان سنگین تر(مسن تر) احتمال ورود این سموم به چرخه تغذیه انسان افزایش می یابد.
با کاهش سن پرورش از 7 هفته(49 روز) به 6 هفته(42 روز)  و 5 هفته(35 روز) تعداد دفعات جوجه ریزی از 5/2 بار به ترتیب به 8/5  بار و 6/5  بار در سال افزایش می یابد.

مزایای اقتصادی و فنی کاهش سن پرورش جوجه
1- افزایش تعداد دفعات جوجه ریزی در سال مزایای زیادی را در بر دارد:
•حداکثر شدن  استفاده از سرمایه گذاری های ثابت انجام شده
•کاهش درصد هزینه های استهلاک ساختمانها به کل هزینه ها
•کوتاه شدن دوره بازگشت سرمایه (افزایش بازده اقتصادی)
•کاهش نسبت هزینه های ثابت به کل هزینه ها در سال
•کاهش ریسک سرمایه گذاری

2-کاهش ابتلا به بیماری
هرچه دوره پرورش جوجه کاهش یابد احتمال درگیر شده گله به انواع بیماری ها بخصوص بیماری هایی از قبیل گامبورو که در جوجه های مسن تر اتفاق می افتد، کاهش می یابد. علاوه بر آن احتمال بروز بیماری هایی از قبیل سندرم مرگ ناگهانی، آسیت و بیماری هایی متابولیک در سنین بالا بیشتر است. این بیماری ها اتفاقاً جوجه های سنگین تر را در گیر کرده و اثرات مخربی بر ضریب تبدیل غذایی و سود مرغدار خواهد داشت.

3-بهبود ضریب تبدیل غذایی
با افزایش سن، وزن جوجه بیشتر می شود. از این رو نیازهای نگهداری جوجه افزایش یافته و برای میزان یکسانی از رشد(مثلاً 80 گرم رشد روزانه) در سنین بالا به مقدار خوراک بیشتری نسبت به سنین پائین مورد نیاز است. بهبود ضریب تبدیل غذایی یکی از مهمترین مزایای فیزیولوژیک کاهش سن پرورش می باشد که می تواند اثرات اقتصادی بسیار مهمی برای مرغدار و کل کشور داشته باشد.
-بهبود تردی و طعم گوشت
-کاهش چربی های لگنی و بطنی لاشه
– کاهش نسبت وزن پوست به لاشه
– افزایش قدرت خرید اقشار کم در آمد مردم برای خرید یک قطعه مرغ به دلیل سبک تر بودن لاش

برای مشاهده مقاله ” مدیریت درست واکسیناسیون دام ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

شرایط خوب پرواری گوسفند

شرایط خوب پرواری گوسفند

 

1 – اگر مقدار زیادی علوفه (یونجه، شبدر، اسپرس و کاه) دارید که حمل آن به شهر صرف نمی کند می توانید تعداد مناسبی گوسفند خریداری و با استفاده از علوفه موجود پرواربندی نمائید.

2 – اگر محل دامداری و سکونت شما کنار کارخانه قند واقع شـده مـی توانید با استفاده از تفاله چغندر و ملاس کارخانه با مقدار هزینه کمتری پرواربندی کنید.

3 – اگر آغل مناسبی در کنار کشتارگاه شـهر بزرگـی دارید میتوانید از این محل برای پرواربندی استفاده کرده و گوسفندان پروار خود را به قیمت مناسبتری به مرور به کشتارگاه بفرستید.

4 – اگر تعدادی گوسفند داشتی دارید که باید حذف و فروخته شوند بهتر است آنها را پروار کرده و بفروشید.

5 – اگر باغ یا سبزیکاری یا زراعتی دارید که برگ درخت یا برگه ای اضافی سـبز آن مـصرف ندارند، می توانید پرواربندی کنید و برای باغ و زراعتتان نیز کود مناسبی تولید نمائید.

6 – اگر سر راه کوچ ایلات واقع شده اید و در محل اقامت شما علوفه خوب بعمل می آید میتوانید گوسفندان لاغر ایلات را خریده و پروار نمائید.

7 – بالاخره اگر اطلاعاتی درباره پرواربندی دارید، بدانید که اطلاعات شما سرمایه ایست که کمتر کسی دارد و باید از این سرمایه استفاده شود

همه موارد بالا تنها در صورتی امکان پذیر است که مورد 7 را داشته باشید, همیشه به علم خود افتخار کنید.

شرایط خوب پرواری گوسفند

این پرواری گوسفند نیز چند روش دارد :

1 -پرواربندی کنسانتره ای بره زنده و بزغاله شیری .۲-پروار بندی بره زنده و بزغاله باشیر .۳-پروار بندی بره وبزغاله زنده زود از شیر گرفته شده .۴-پروار بندی دام زنده در مرتع.۵-پروار بندی گوسفند زنده ودام در جایگاه .۶-پروار بندی گوسفندزنده و بز پیر و مازاد گله .

پرواربندی به دو روش انجام می شود.
الف- پروار بندی در محیط محسور ب – پروار بندی در محیط ازاد و مرتع

خود این روش ها نیز به چند دسته تقسیم میشوند .

برای مشاهده مقاله ” مدیریت درست واکسیناسیون دام ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

مدیریت درست واکسیناسیون دام

مدیریت درست واکسیناسیون دام

 

داشتن حیواناتی سالم و سرحال، امری اتفاقی نیست و پرورش و رشد آن ها نیازمند صرف زمان و توجهات ویژه می باشد. اولین گام برای حفظ سلامت حیوانات، واکسیناسیون آن ها می باشد که به کمک آن می توان حیوانات  را در برابر بیماری های مختلف، محافظت نمود. به منظور محافظت در برابر بیماری ها، حتما باید واکسیناسیون، به درستی مدیریت شود.
برای آن که واکسن در برابر بیماری های عفونی از حیوان محافظت کند، نه تنها باید در زمان صحیح آن را استفاده نمود بلکه باید محصولی صحیح و مناسب را نیز انتخاب کرد. این مدیریت، از زمانی که واکسن خریداری می شود تا زمانی که به حیوان تزریق می شود باید اعمال شود تا ایمن سازی، به عالی ترین شکل ممکن صورت گیرد.
برای این منظور، واکسن را از مراکزی خریداری نمایید که معتبر باشند و واکسن هایی با کیفیت بالا ارائه دهند. بسیاری از واکسن ها باید در یخچال نگهداری شوند. گرما، واکسن را بی اثر می کند و باید توجه داشت که نمی توان آن ها را در محیط بسته اتاق نیز نگهداری کرد. همچنین مطمئن شوید که واکسن ها از یخ زدن، محافظت شوند زیرا این امر می تواند تاثیر واکسن را از بین ببرد.
اگر واکسنی را خریداری کرده اید که نیاز به ترکیب دارد، برای این منظور فقط از محلول های دارای آب استفاده نمایید. تعیین کنید که چه تعداد حیوان را باید واکسن بزنید و فقط به اندازه همان تعداد واکسن را مخلوط کنید. اگر واکسنی باقی بماند، باید دور ریخته شود زیرا اثربخشی آن در طول زمان ذخیره سازی از بین می رود. برای بعضی از واکسن ها، این خاصیت تاثیرگذاری ، خیلی سریع طی یک یا دو ساعت بعد از ترکیب شدن آن با آب از بین می رود.  در نتیجه، فقط زمانی که به واکسن نیاز دارید و در مدت زمان بسیار کوتاه آن ها را ترکیب نمایید.
مدیریت درست واکسیناسیون دام
به طور کلی دو نوع واکسن وجود دارد: واکسن زنده تغییر داده شده و واکسن کشته شده. واکسن های زنده تغییر داده شده، به گونه ای ساخته شده اند که ویروس های آن، قادر به بیماری زایی نیستند بلکه به حیوان این امکان را می دهند تا در برابر بیماری، ایمنی به وجود آورند. این ویروس تغییر داده شده، زمانی عمل می کند که ویروس در بدن حیوان تکثیر شود و سیستم ایمنی حیوان در آن زمان علیه آن، پادتن تولید  کند. این واکسن ها، برای حیوانات باردار ایمن نیستند زیرا در دوران بارداری، این واکسن شبیه به عفونت عمل می کند. واکسن های کشته شده، از ویروس ها یا باکتری هایی ساخته می شوند که دیگر فعال نیستند. این نوع واکسن، بدن حیوان را تحریک می کند تا پادتن هایی را تولید کند که در صورت قرار گرفتن حیوان در معرض آن عامل بیماری زا، از بیمار شدن حیوان جلوگیری  کند. از این واکسن ها برای حیوانات باردار نیز می توان استفاده نمود.
لیبل دستورالعمل ها و نحوه تزریق واکسن ها را مطالعه نمایید. بعضی واکسن ها باید به صورت زیرپوستی تزریق شوند. بعضی دیگر باید در داخل عضله تزریق شوند. واکسن های زیر پوستی، موثرتر می باشند زیرا آسیب رسانی به بافت عضله را به حداقل می رسانند. بهترین منطقه برای تزریق این واکسن های زیر پوستی، گردن یا جلوی شانه می باشد.
علاوه بر محل تزریق، زمان واکسیناسیون نیز مهم است. مطمئن شوید که از دستورالعمل داده شده، به درستی پیروی کرده اید. حیوانات جوان تر، نیاز دارند که دو تا چهار هفته بعد مجددا واکسیناسیون دیگری برایشان انجام شود. همچنین به طور سالانه نیز باید مقدار دوز مشخصی تزریق شود. اگر قرار است گوشت حیوانی که به آن واکسن زده می شود مورد استفاده قرار بگیرد، زمان های منع مصرف را در نظر بگیرید. اغلب، زمان  منع مصرف 21 تا 28 روز بعد از تزریق واکسن می باشد. کنترل و مدیریت دقیق واکسیناسیون، به شما کمک خواهد کرد تا از حیوانات خود در برابر بیماری های خاص، محافظت نمایید.
برای مشاهده مقاله ” خواص گوشت شتر مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

خواص گوشت شتر مرغ

خواص گوشت شتر مرغ

 

گوشت شتر مرغ در دسته گوشت های قرمز می باشد و از فواید بسیاری برخوردار است. گوشت شتر مرغ از جمله گوشت های سالم و کم چرب است که این روزها بسیار پر طرفدار است.
در ادامه خواص اعجاب انگیز گوشت شتر مرغ! را بشناسید تا زین پس استفاده بیشتری از این گوشت داشته باشید.

گوشت شتر مرغ و فواید شگفت انگیز آن برای سلامتی بدن
گوشت شتر مرغ در گروه گوشت های قرمز طبقه بندی می شود البته با خواصی بسیار بیشتر و مضراتی بسیار کمتر. گوشت شترمرغ  از ارزش غذایی بسیار بالایی برخورداراست، طوری که می توان گفت یکی از کم چرب ترین و سالم ترین نمونه های گوشت قرمز در دسترس است. نکته جالب توجه در مورد گوشت شترمرغ این است که کالری، کلسترول و چربی آن حتی از گوشت مرغ و بوقلمون هم پایین تر است.

چربی و کلسترول گوشت شترمرغ
میزان چربی، کالری و کلسترول آن کم و غنی از ویتامین های ب1، ب2 ،A ،C و منیزیم و روی است. ران و سینه بخش های اصلی گوشت شترمرغ را تشکیل می دهد .مهم ترین مزیت بهداشتی گوشت شترمرغ آن است که در مقایسه با گوشت گاو هیچگونه بیماری انگلی را به انسان منتقل نمی کند.
گوشت شتر مرغ مزاجی گرم و خشک دارد و مصلح ان سرکه است. فاکتور مهم دیگری که در این گوشت پیدا می شود، ویتامین E است که یکی از موثرترین آنتی اکسیدان های طبیعی است.

خواص اعجاب انگیز گوشت شتر مرغ
گوشت شترمرغ با گوشت حیوانات کشتاری دیگر فرق دارد؛ از جمله این تفاوت‌ها میزان پایین چربی، ترکیب مناسب آمینو اسیدها و درصد بالای آمینواسیدهای اشباع و غیراشباع است.
ظرفیت چربی گوشت شترمرغ به طور استثنایی پایین است یعنی به میزان یک تا دو درصد و میزان بالای اسید لینولنیک آن باعث خاصیت رژیمی‌اش شده است.
گوشت شترمرغ دارای میزان زیادی آهن است و بسیار بیشتر از گوشت بوقلمون، مرغ یا گوشت گاو است.
این گوشت دارای موادمعدنی ضروری مانند روی، منیزیم و ویتامین‌های B1، B2 و نیاسین است.
به دلیل خواص رژیمی و ترکیبات شیمیایی مناسب گوشت شترمرغ، این گوشت به ورزشکاران به خصوص افرادی که دارای فعالیت طولانی‌مدت هستند (شناگران، دوچرخه‌سواران، پهلوانان، دوندگان ماراتن) و افرادی که تازه بیماری شان بهبود یافته و همچنین جوانان توصیه می‌شود.
مصرف آن برای افرادی که مبتلا به ناراحتی‌های قلبی، فشارخون بالا و در حال رژیم غذایی هستند پیشنهاد می‌شود.
با این‌که طعم و ساختار گوشت شترمرغ به گوشت گوساله شبیه است اما دو سوم چربی کمتری نسبت به آن دارد و به دلیل سطح کلسترول پایین و پروتئین و آهن بالا، گوشت این پرنده به عنوان یک جانشین رضایت‌بخش برای گوشت قرمز، خریداران زیادی را به خود جلب کرده است.
دیگر اعضای گوشت شترمرغ نیز از کیفیت بالایی برخوردارند، به خصوص جگر و قلب آن، ضمن این‌که برخی از قسمت‌های گردن آن دارای محبوبیت خاصی هستند.
گوشت شترمرغ عضلانی بوده و به راحتی از استخوان بافت رابط جدا می‌شود. اگرچه به خاطر طعم و رنگ قرمزش با گوشت گاو قابل مقایسه است، اما گوشت شترمرغ به تردی گوشت مرغ است و دارای فیبرهای ماهیچه‌ای کوتاه است.
طعم خاص وقابل تشخیص دارد و در مقایسه با انواع گوشت‌ها هضم ‌پذیر و نرم‌تر است و احتیاج به زمان پخت بالایی ندارد. همچنین به خاطر مزه خاصش احتیاجی به آماده‌سازی و افزودن ادویه‌های تند ندارد.
این گوشت ها را از برخی فروشگاه های زنجیره ای می توان خریداری نمود.

رفع خواب رفتگی
مصرف گوشت شترمرغ به افرادی که دچار اضافه وزن هستند، برای فلج، سستی و خواب رفتن اعضا، درد مفاصل، سیاتیک، نقرس و بیماری های سرد رحمی مفید است.
گوشت شتر مرغ  از بین برنده بادها در بدن است.
این گوشت خوشمزه برای فلج، سستی و خواب رفتن اعضا، درد مفاصل، سیاتیک، نقرس، استسقا و بیماری های سرد رحمی مفید است.

برای مشاهده مقاله ” دلایل سقط جنین گاو ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

دلایل بروز فرسایش سنگدان طیور پرورشی

دلایل بروز فرسایش سنگدان طیور پرورشی

 

التهاب پیش معده نسبت به فرسودگی سنگدان شیوع کمتری دارد و اغلب همراه با بیماری مارک وابتلا به رئو ویروس ها می باشد. قابل ذکر است که در این مقاله عنوان التهاب پیش معده، به تورم و بزرگی این اندام اشاره می کند. این حالت به طور طبیعی در گله های گوشتی بروز می کند و با التهاب، ات‍َساع و ضخیم شدن این اندام همراه است که منجر به کاهش سرعت عبور غذا از مجرای گوارشی می گردد. همچنین احتمال پارگی، در این اندام هنگام تخلیه اندرونه در کشتارگاه بالا می برد. بدیهی است تراوش محتویات پیش معده به حفره ی بدن باعث آلودگی بدن پرنده شده، حتی ممکن است در کل لاشه ضبط گردد.
خصوصیات آناتومیکی و فیزیولوژیکی اندام ها:
پیش معده یا معده ی غده ای اندامی است که اسید کلریدریک و پپسین (آنزیمی جهت شکستن پروتئین ها) ترشح می کنند و با توجه به کوچک بودن این اندام، غذا نمی تواند مدت زیادی در آن بماند بنابراین هیچ نوع گوارشی صورت نمی گیرد.
سنگدان، اندامی کاملاً عضلاتی است که می توند فشار زیادی روی توده ی غذایی اعمال کند، این فشار منجر به خرد شدن غذا _بدون ترشح هیچ گونه آنزیمی _ می گردد. چین و چروک سطح سنگدان دارای لایه سختی از جنس کراتین است که باعث شکستن فیزیکی غذا می شود، این لایه مانند سدی از لایه ی مخاطی سنگدان در مقابل اسید کلرید ریک و پپسین محافظت می کند.

دلایل بروز فرسایش سنگدان طیور پرورشی
دلایل فرسودگی سنگدان :
الف – مایکوتوکسین ها:
توسکین های t_2، مونواستی کسی سیرپنول (mas) و دی استوکسی سیرپنوبل(das)، سه نوع مایکوتوسکین از گروه تریکوتسین می باشند که می توانند باعث فرسودگی سنگدان، جراحات دهانی و خون ریزی در روده ی پرنده شوند. همچنین اوسپرین نیز نوعی مایکونت.کسین است که می تواند این جراحات را تولید کند.
توکسین های t_2 و das به عنوان سوزاننده ترین اعضای این خانواده شناخته شده اند و احتمالاً به این دلیل باعث فرسودگی سنگدان و سوختن سلولهای دیواره ی آن می شود. بیشترین اثر سوزانندگی در دهان پرنده (زبان، نوک و کام) است تا تا دیگر مجاری گوارشی. به دلیل وجود بزاق در دهان اتصال این مایوتوکسن ها به دیواره ی دهان آسان تر است، که نهایتاً منجر به تجزیه یپروتوپلاسم سلولی این قسمت می شود. مکانیزم دیگری که به نظر میرسد مایکوتوکسین ها از آن استفاده می کنند این است که پس از جذب در روده وارد جریان خون شده و سپس به بزاق میرسند و موجب جراحات در دهان و احتمالاً در سنگدان می شود.
سولفات مس:
به دلیل ارزانی از این ماده در جیره ی غذایی طیور به میزان 500 گرم در تن جهت جلوگیری از رشد عوامل قارچی شدید اشد، میزان استفاده از این ماده تا سقف 1 کیلوگرم در تن قابل افزایش است. استفاده بیش از سقف فوق الذکر در جیره ی غذایی باعث مسمومیت و فرسودگی سنگدان در گله های گوشتی می گردد. هنگام استفاده از این ماده در جیره باید بسیار دقَت کرد تا اثر مثبت آن را تجربه کنید و از استفاده ی بیش از حد مجاز آن، اجتناب نمود.
آمین های با منشأ دامی:
این مواد فرآورده های جانبی ناشی از تجزیه ی اسیدهای آمینه ای است که در ترکیبات غذایی که منشأ دامی دارند، یافت می شود. مهمترین ترکیبات این گروه شامل؛ تریپنامین، هیستامین، پوترسین، آگماتین، تیرامین، کادامین و غین آلانین است.
در بین باکتری ها؛ استرپتوکوکوس، سالمونلا، شیگلا، لاکتوباسیلوس، اشرشیاکلی و کلستریدیوم می توانند اسید آمینه ای؛ مانند هیستیدین را به هیستامین تبدیل کند. ماده ای ک به شدت باعث کاهش بازده در گله های گوشتی می گردد. هیستامین با تحریک گیرنده های مستقر در غدد پیش معده باعث افزایش ترشح اسید کلریدریک و فرسودگی سطح سنگدان می گردد. موارد متعددی از بزرگی پیش معده و پر کاری غدد آن در کشور آمریکا مشاهده شده است که به دلیل حضور آمین ها در جیره ونهایتاً کاهش بازده ی مرغداری همراه بوده است. قابل ذکر است گزارش های دیگری نیز در مورد فرسودگی سنگدان به ثبت رسیده است که آمین های فوق الذکر نیز در تمامی این موارد حضور داشته اند.
گیزروسین در پودر ماهی:
پودر ماهی همیشه به عنوان یکی از عوامل فرسودگی سنگدان در نظر گرفته شده است. جراحاتی که مشاهده شده است از ترک های سطحی تا ساییدگی مفرط و خونریزی و نهایتاً نابودی و فساد کامل اندام که به آن اصطلاحاً «استخراج سیاه» می گویند، متغیر است.
زمانی که پودر ماهی استفاده شده در جیره بطور کامل فرآیند نشده باشد، از ترکیب هیستدین یا هیستامین با لیزیس در گرما، ماده ای به نام گیزروسین پدید می آید.
گیزروسین جزء آمین های با منشأ دامی نیست اما از نظر تحریک پیش معده به ترشح اسید کلریدریک نسبت به هیستامین 10 بار قوی تر است. این ماده در ایجاد فرسودگی سنگدان 300 مرتبه قوی تر از هیستامین است. با استفاده از آزمایش کروماتوگرافی مایع می توان غلظت گیزروسین موجود در پودر ماهی و کل جیره را اندازه گرفت. حداکثر مجاز این ماده در جیره ی جوجه های گوشتی برابر با 4/0 ppm است. البته توصیه می شود در شرایط عملی چنانچه از کیفیت پودر ماهی مورد استفاده اطمینان کافی ندارید، فقط به میزان 2 درصد از آن در ترکیب جیره استفاده کنید.
مواردی موجود است که از تعاملات بین گیزروسین و مایکوتوکسین ها گزارش شده است.
طبق این گزارش ها اگر جبره ی غذایی شدیداً به عوامل مایکوپلاسمایی آلوده باشد، گیزروسین میتواند به سم مهلکی برای پرنده تبدیل شود.

دلایل بروز فرسایش سنگدان طیور پرورشی
کمبود ویتامین b6:
در جیره های آماده ی طیور، کمبود ویتامین b6 به ندرت اتفاق می افتد اما در شرایط آزمایشگاهی مشخص شده است که کمبود این ماده می توانند باعث فرسودگی سنگدان پرنده گردد. چنانچه در سنگدان جوجه های گوشتی که دچار فقر ویتامین b6 می باشند، جراحاتی مشاهده شود، خوراندن مقادیر افی b6 تا حد زیادی باعث التیام جراحات مذکور می گردد.
آدنو ویروس:
تعدادی از محققان ژاپنی اخیراً اعلام کردند بین فرسودگی سنگدان و این دسته از ویروسها رابطه ای یافته اند. مطالعه در 18 کشتارگاه، بروز فرسودگی سنگدان به دلیل ویروس فوق بود. پالوژی بافتی، ایمنی شناسی شیمیایی و جداسازی مستقیم ویروس از سنگدان، وجود ویروس تأیید شد. در این تحقیق، آدنو ویروس گروه 1 در سلول های پوششی سنگدان مشاهده شد.
سایر عوامل:
عوامل متعدد دیگری نیز، در فرسودگی سنگدان نقش دارندکه این عوامل درشرایط مرغداری های صنعتی امروز کمرنگ شده اند. عواملی چون؛ گرسنگی پرنده، کمبود آمینو اسیدهای گوگرد و وجود ترکیبات چهارتایی آمونیوم در آب آشامیدنی.
سویه های بافتی و عصبی نیوکاسل نیز می توانند باعث خونریزی در سنگدان پرنده شوند.

منابع : کتاب پرور شعلمی عملی طیور دکتر جواد پوررضا 1384 و ایران گل آرا سایت علمی دانشجویان کشاورزی ایران

 

 

برای مشاهده مقاله ” دلایل سقط جنین گاو ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .

مزیت پرورش گوسفند فراهانی

مزیت پرورش گوسفند فراهانی

از مهمترین عواملی که پیشرفت در هر فعالیت تولیدی و اقتصادی را تضمین می کند، تلفیق دانسته های علمی با امکانات عملی است و این امر به ویژه در برخی از رشته های تولیدی مانند فعالیت های دامپروری و بخصوص گوسفند داری، حائز اهمیت است.
با اینکه نگهداری و پرورش گوسفند در ایران از سابقه ای طولانی بر خوردار است و بر خلاف تعدادی از دامها که از سایر نقاط به کشور ما وارد شده،گوسفند از ایران به نقاط دیگر جهان به ارمغان رفته است، متاسفانه هنوز مسائل اولیه نگهداری و پرورش آن نادیده گرفته شده و نکات اساسی در این زمینه، برای بسیاری از دامپروران و علاقه مندان به این حرفه همچنان مبهم و نارسا باقی مانده است.
نکته حائز اهمیت در آستانه ورود به اقتصاد جهانی تنها پرورش آن دسته از دام و طیور توجیح پذیر است که در جیره غذایی آنها از اقلام وارداتی بهیچ عنوان استفاده نگردد.
با توجه به اینکه استان مرکزی یکی از پیشگامان عرصه کشاورزی و دامپروری کشورمان می باشد، وهمچنین با داشتن نژاد های بومی فراهانی و کلکوهی کمتر مورد توجه اساتید علم دامپروری و دانشگاهها قرار گرفته، نژاد فراهانی به لحاظ تولید پشم و سپس گوشت حائز اهمیت می باشد و از دیر باز مردم منطقه پشم این گوسفند را در صنعت قالی بافی بکار برده و فرشهای بسیار مرغوبی تولید می کرده اند.گوسفند دنبه  دار نژاد فراهانی
گوسفند نژاد فراهانی یکی از توده های دومنظوره تولید پشم و گوشت می باشد. تقریبا 30 درصد گوسفندان موجود در استان مرکزی شامل این توده هستند و اکثرا بصورت سنتی پرورش داده می شوند.مناطق پرورشهمانطوریکه از اسم گوسفند فراهانی بر می آید مناطق پرورش این دام در اکثر نقاط استان مرکزی و بویژه منطقه فراهان  می باشد. البته در حال حاضر بدلیل تلاقی های بدون برنامه  ناخالصی و آمیخته های درهم و اتفاقی گوسفندان با نژادهای محلی و بومی دیگر بیشتر شده است.
بطورکلی آمار موجود گوسفندان استان مرکزی  در حدود ۲ میلیون رأس می باشد که 30درصد آنها گوسفند فراهانی است. آب و هوای منطقه پرورش بدلیل قرار گرفتن در حاشه کویر و نیز در محل چین خوردگیهای رشته کوههای البرز و زاگرس متنوع است بطور کلی دارای آب هوای بیابانی نیمه بیابانی٬ معتدل کوهستانی و سرد کوهستانی است.مشخصات و اندازه گوسفند فراهانی :
مشخصات نژادی و اندازه گیریها درسال 1368 توسط معاونت امور دام و با مشارکت بخش خصوصی  تعین و ثبت گردیده است.رنگ بدن این گوسفند سفید نخودی است. پوزه  و دور چشمها و چهار قلم پا دارای لکهسیاه رنگ است. روی بینی در میش صاف و در قوچ داری انحنا می باشد. هردو جنس فاقد شاخ هستند. دنبه در انتها گرد و دارای شکاف کوچک به همراه دنبالچه در راس این شکاف می باشد. پشم به حالت کوفته و ضخیم و مناسب قالی بافی است. نوع بهره این دام پشمش و گوشتی است.نسبت بره زایی 97درصد می باشد. این نژاد پرطاقت است و قادر است مسافت بسیار طولانی را بخوبی طی نماید.
1- افزایش تولید گوشت بدون افزوده شدن تعداد دام ﴿افزایش تولید در واحد سطح﴾
طبق محاسباتیکه بعمل آمده ثابت گردیده است که تراکم دام و بخصوص گوسفند نسبت به مراتع قابل استفاده کشور بسیار زیاد است و در اثر همین کثرت دام مراتع موجود روز بروز فقیرتر می شود. به این ترتیب برای اینکه تعادلی بین مراتع موجود و واحد دامی در کشور بوجود آید باید حتی الامکان از تکثیر بدون حساب گوسفندان و دامهای دیگر جلوگیری بعمل آید و سعی شود حتی با کم کردن دامهای موجود و با پرورش صحیح حیوانات باقیمانده میزان تولید همچنان ثابت باقی بماند، بطوریکه یک بره ٦٠ کیلویی با تغذیه متعادل و ارزان قیمت جانشین دو بره ٣٠ کیلویی با تغذیه ناقص گردد. رسیدن به این هدف از نظر تولید گوشت، تنها از راه پرواربندی میسر می شود، بطوریکه در این میان گذشته از ثابت ماندن محصول، از نظر تامین جایگاه و همچنین پاره ای از مخارج زاید دیگر، صرفه جوئیهایی شده طی آن بتدریج به تعداد نژادهای پیش رس نیز افزوده می گردد.۲- افزایش مرغوبیت گوشت
تغذیه مناسب و متعادل گوسفندان پرواری گذشته از اینکه باعث افزایش  سرعت رشد حیوان می شود سبب می گردد تا گوشت تولیدی با کیفیت مناسب تری  به بازار عرضه شود.

مزیت پرورش گوسفند فراهانی

بعنوان مثال در یک گوسفند پروار ۷٠ کیلوگرمی که با کسر آب ماده پروتئین در حدود ۴ کیلوگرم می باشد، در یک گوسفند لاغر ۳۵ کیلوئی که دارای ۸ کیلوگرم ماده خشک می باشد مقدار پروتئین از ٣/۱ الی ۵/۱ کیلوگرم تجاوز نمینماید که با مقایسه بوزن کل دو حیوان مقدار پروتئین در گوسفند پروار از دو برابر پروتئین موجود در گوسفندان لاغر بمراتب بیشتر است.
ضمنا” همانطور که ملاحظه می شود مقدار چربی داخل عضلانی در گوشتهای لاغر بمقدار فاحشی کم می شود و در ازای آن بافت پیوندی جانشین آن می گردد بطوریکه در اثر وجود الیاف بافت پیوندی در ساختمان گوشتهای لاغر محصول حاصله سفت تر و تیره تر از حد معمولی می گردد. بعلاوه بسیاری از عضلات دامهای پرواری از الیاف ظریف تری ساخته شده و بخاطر متناسب بودن میزان چربی بافتها طعم گوشت لذیذتر و مطبوع تر می باشد.3- برگشت اصل سرمایه و سود آن در مدت زمان محدود
گذشته از واحدهای بزرگ دامپروری که در حال حاضر تعداد آنها در کشور چندان زیاد نیست فعالیتهای مربوط به پرواربندی با سرمایه های نسبتا” متوسط و یا کوچک توسط دامداران محلی انجام گرفته و حتی قسمت مهمی از تولیدات دامی در واحدهای خانوادگی صورت میگیرد. با توجه باین حقیقت و با در نظر گرفتن قدرت مالی محدود این نوع تولید کنندگان باید سعی شود سرمایه گذاری طوری انتخاب شود که طی آن ضمن بالا رفتن هرچه بیشتر میزان محصول اصل سرمایه و سود حاصله از سرمایه گذاری در فاصله کوتاهی به صاحبان اصلی برگشت داده شود تا دامدار که از ثروت فراوان بهره مند نیست ضمن تشویق بکار تولیدی و شرکت موثر در آن، بتواند بتدریج فعالیتهای دیگری را آغاز کرده و از سرمایه موجود بخوبی بهره برداری نماید.
فعالیت پرواربندی در زمره مهمترین فعالیت تولیدی قرار دارد که این جنبه را بخوبی حفظ کرده است بطوریکه با انجام آن طی مدت کوتاه و معلومی اصل سرمایه و سود حاصله از آن بسرعت بصا حب آن برگشت داده می شود. بدیهی است چنانچه سرمایه گذاری منحصرا” در زمینه پرواربندی صورت گیرد حداکثر بعد از پایان دوره پروار بندی که مدت آن از ۳ الی ۴ ماه تجاوز نمی نماید، بعد از فروش بره های پروار در بازار، اصل سرمایه و سود عاید شده کلا” و در یک وعده عاید دامدار می گردد و اغلب همین امر موجبات دلگرمی و مداومت در کار را برای سرمایه گذاران محلی بوجود می آورد.۴- کمک به بهبود مراتع
طبق آماری که از کشتارگاهها بدست آمده روشن شده است که متجاوز از نصف گوسفندان کشتاری سنشان بیشتر از یک الی دو سال می باشد و با توجه باینکه بیشتر دامهای کشتاری را گوسفندان نر تشکیل می دهند که اصولا” نگهداری آنها بیشتر از یکسال در گله از هیچ نظر مقرون بصرفه نیست، این حقیقت روشن می گردد که بخاطر عدم ترویج پرواربندی در روستاها و مراکز دامداری دامپرور ناچار است قوچها را تا زمانیکه بوزن مناسبی نرسیده اند همچنان در گله باقی نگهدارد تا در اثر استفاده از مرتع و بالا رفتن سن بتدریج بوزن حیوان افزوده و آماده کشتارگردد.
این روش کارگذشته از اینکه کمترین عایدی را نصیب دامدار نمی نماید موجبات ازدیاد بی قاعده تعداد دامهای بی بهره درگله هم می شود و در نتیجه بر اثر کثرت تعداد گوسفند و تعلیف بیرویه، مراتع کشور بتدریج رو به نابودی می گذارد. بدیهی است با پروار بستن بره های نر و خروج بموقع آنها از گله تعداد گوسفندان در گله متناسب باقی می ماند و به تدریج ضمن اینکه از تعداد گوسفندانی که در مراتع چرا میکنند کاسته می گردد با ترویج پرواربندی سطح تولید گوشت نیز در کشور بالا میرود.
مزیت پرورش گوسفند فراهانی
۵- تولید کود
کود گوسفند محصولی است که استفاده از آن اغلب بفراموشی سپرده می شود و معمولا” منبع درآمد مهمی بحساب نمی آید، در حالیکه گوسفند بهترین کود را تهیه میکند و از این نظر بر سایر حیوانات برتری دارد.وزن کود تولید شده در سال بوسیله یک گوسفند طبق محاسباتیکه انجام شده تقریبا” ۲۵ برابر وزن زنده حیوان است و باین ترتیب برای یک گله ۱٠٠ راسی مقدار کود سالیانه تقریبا” برابر ۱۲۵ تن می باشد که اگر آن را مدت ۳ یا ۴ ماه دوره پرواربندی محاسبه کنیم رقمی در حدود ٣٠ الی ۴٠ تن کود خواهد بود. کود حاصله معمولا” غنی از مواد تخمیر کننده است و خیلی بسرعت تخمیر و قابل استفاده برای تقویت زمینهای زراعتی می گردد.
پخش کردن و برداشت کود گوسفند نسبت به کود سایر حیوانات بسیار آسان می باشد و بخصوص این امر در آغلهای پرواری که گوسفندان مدت چند ماه در آن بطور دست جمعی و بسته باقی مانده و کود در محل جمع آوری می شود بسیار سهل و ساده است. بدیهی است در تنظیم طرح پرواربندی قسمتی از درآمد باید از فروش کودهای تولیدی منظور گردد. در بعضی از مراکز دامپروری کشور صاحبان آغلها حاضرند به جای دریافت کرایه محل و آغل از پرواربندان، تنها از کود تولیدی در پایان دوره پرواربندی استفاده کنند.
گذشته از مواردی که در بالا تحت عنوان مزایای پرواربندی گفته شد فعالیت تولیدی مزبور دارای ارزشهای دیگری از جمله حداکثر استفاده از نقاط غیر قابل استفاده در مزرعه و حتی حیاط منازل روستایی ، بکار انداختن نیروی انسانی در فصول سرما و بیکاری در روستا برای انجام فعالیتهای تولیدی و اقتصادی و بالاخره استفاده از پس چر زمینهای زراعتی و پخش کود از طریق چرای گوسفندان و نظایر این امور می باشد.مزیت پرورش گوسفند فراهانی
برای مشاهده مقاله ” دلایل سقط جنین گاو ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .