احتمال افزایش قیمت مرغ

احتمال افزایش قیمت مرغ

احتمال افزایش قیمت مرغ

 

بار دیگر قیمت مرغ در بازار روند افزایشی به خود گرفته به نحوی که هر کیلوگرم آن با افزایش 500 تا 570 تومانی از 26 هزار و 500 عبور کرده است. کارشناسان دلیل اصلی افزایش دوباره قیمت مرغ را کمبود نهاده‌های دامی با نرخ مصوب می‌دانند و پیش بینی می‌کنند با ادامه آن روند افزایشی قیمت مرغ سرعت بیشتری به خود بگیرد.
گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ زنده از مرغداران درب  مرغداری به 17 هزار و 500 تا 18 هزار رسیده است. همچنین متوسط قیمت مرغ گرم در بازار برای مصرف کننده از مرز 26 هزار و 500 تومان عبود کرده است.
حبیب اسدالله‌نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور، درباره آغاز دوباره روند افزایشی قیمت مرغ در بازار گفت: مهمترین دلیل روند افزایش قیمت مرغ کمبود نهاده‌های دامی است که مرغدار برای تولید به آن نیازمند است.
برخلاف انتظارات سامانه بازرگاه که قرار بوده بازار نهاده‌های دامی را تنظیم کند نتوانسته است کمکی برای تحویل نهاده‌های دامی به میزان کافی و به قیمت مصوب به مرغداران کند.
به گفته اسدالله‌نژاد ؛ بازارگاه مشکلات حل نشده‌ای مانند تاخیر در ثبت سفارش، تخصیص نهاده‌ها، تامین و بارگیری آن‌ها را دارد.
در حال حاضر از زمان ثبت درخواست تا تحویل نهاده 20 تا 25 روز زمان می‌برد که با توجه به دوره پرورش تاخیر طولانی است.
اسدالله‌نژاد همچنین کاهش سهمیه مرغداران را مشکل دیگر بازارگاه عنوان کرد که موجب کمبود شده است.
بر اساس اعلام وزارت جهادکشاورزی سهمیه مرغداران در سامانه بازارگاه برای هر مرغ 4.5 کیلوگرم نهاده است درحالی که عملا میزان نهاده تحویلی کمتر از 3 کیلوگرم است.
ایشان اظهار کرد: به زغم آنکه تمام نهاده‌های وارداتی با ارز 4200 تومانی وارد کشور می‌شود حداکثر 50 درصد از نهاده‌های دامی با نرخ مصوب در اختیار مرغداران قرار می‌‌گیرد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور افزود: مرغداران مابقی نیاز خود را از بازار سیاهی تامین می‌کنند که صاحبان آن هر روز در کشور در حال قدرت گرفتن هستند.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تمامی نهاده‌های واردتی با ارز 4200 تومانی وارد می‌شوند این سوال را مطرح کرد که چطور ممکن است بازار سیاه برای آن تشکیل شود؟
ایشان پیش بینی کردند که با این شرایط افزایش قیمت مرغ با سرعت بیشتری ادامه داشته باشد.
برای مشاهده خبر ” عدم کمبود گوشت و دام ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 15 =