افزایش شیر خام

افزایش شیر خام

افزایش شیر خام

 

نظری گفت: مصوبه افزایش قیمت شیرخام مشکلی ندارد چرا که وقتی هزینه های تولید از جمله قیمت نهاده های دامی افزایش پیدا کند، دولت مجبور است جهت حمایت از تولیدکننده قیمت محصول نهایی یعنی شیر خام را افزایش دهد.
علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش ۴۷ درصدی قیمت شیر خام مصوبه ستاد تنظیم بازار و زیر نظر وزارت صمت انجام گرفت، گفت: اصل مصوبه مشکلی ندارد چرا که وقتی هزینه های تولید از جمله قیمت نهاده های دامی افزایش پیدا کند، دولت مجبور است جهت حمایت از تولیدکننده قیمت محصول نهایی یعنی شیر خام را افزایش دهد.
اگر این اتفاق نیفتد و قیمت ها افزایش نیابد با توجه به افزایش هزینه های تولید دامدار مجبور می شود دام خود را ذبح کند و این نتایج بدتری را در پی دارد و نهایتا به نابودی صنایع لبنی منجر می شود.
لذا واقعی سازی قیمت شیرخام راهکاری است که دولت در پیش گرفته ولی این افزایش باید با حمایت یارانه ای از مصرف کننده هم همراه باشد چرا که اگر این اتفاق نیفتد افراد بیشتری از چرخه مصرف شیرخام کنار می روند.
نظری با بیان اینکه آزاد شدن صادرات شیرخشک با توجه به مازاد مصرف داخلی صورت گرفته است، گفت: با افزایش قیمت شیرخام در داخل، قطعا مصرف این محصول کاهش می یابد.
لذا بر اساس آنالیز های صورت گرفته در ستاد تنظیم بازار، جهت بالانس بازار لبنیات و جلوگیری از ضرر دامداران صادرات شیر خشک آزاد شد تا شیر تولید شده هدر نرود و دامداران ضرر نبینند.
برای مشاهده خبر ” 3 برابری نهاده دام ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دو =