افزایش هزینه های تولید مرغ

افزایش هزینه های تولید مرغ

افزایش هزینه های تولید مرغ در حالی رو به افزایش گذاشته که کارشناسان این عرصه مهمترین دلیل را در رشد هزینه های تولید همچون نهاده های طیور
می دانند.
پارسال بیش از 2 میلیون و 100 هزار تن گوشت مرغ تولید شد.
بر پایه برآوردهای پارسال وزارت جهادکشاورزی، قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت مرغ 70 هزار تا 75هزار ریال و تخم مرغ 45 هزار ریال است. با این همه امروز قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کنندگان 8500 تا 10 هزارتومان بود.
رییس اتحادیه پرنده و ماهی تهران نیز از بازگشت تعادل به بازار مرغ و تخم مرغ خبر داد.
«مهدی یوسفخانی» گفت: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ در محل کشتارگاه (نقدی) هشت هزار تومان، میدان بهمن هفت هزار و 700 تومان، واحدهای صنفی عمده هشت هزار و 150 تومان و خرده فروشی ها هشت هزار و 900 تومان بود.
رییس جامعه دامپزشکان ایران نیز نوسان نرخ ارز و تاثیر آن در هزینه های تمام شده تولید را موجب افزایش قیمت مرغ دانست و گفت: با توجه به شرایط موجود به نظر می رسد سال آینده با کاهش جوجه ریزی و تولید مرغ روبرو شویم.
«پیام محبی» یادآوری کرد صنعت طیور با ضرر و زیان و کمبود نقدینگی لازم برای جوجه ریزی دوره های آتی دست به گریبان است.
وی افزود: پارسال بروز آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و کاهش تولید تخم مرغ دولت را به واردات این محصول ناچار کرد.
رییس جامعه دامپزشکان ایران تاکید کرد دولت با اهرم های فشار «قیمت» و «واردات» در این عرصه مداخله می کند؛ در حالی که به طور حتم با وارد کردن گوشت مرغ ،صدمه بیشتری به این صنعت وارد می شود.
وی بر این باور است که دولت باید بازار را آزاد کند تا با فرایند عرضه و تقاضا به تعادل قیمتی برسیم؛ در غیراین صورت با افزایش هزینه های تولید در سال آینده با یک تقاضای کاذب و افزایش قیمت مرغ روبرو می شویم.
پیش از این، جوجه یک روزه با قیمتی بین 1500 تا 2600 تومان عرضه می شد که در ماه های گذشته قیمت آن به 500 تا یک هزار تومان رسیده است.
برای مشاهده خبر ” ادامه روند خسارت قطع برق ” کلیک نمایید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =