ایران 90درصد خودکفا در گوشت قرمز

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی

بیش از ۹۰ درصد گوشت کشور در داخل کشور تولید شده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده تا ۱۰ سال آینده این ۱۰ درصد نیز در داخل کشور تولید خواهد شد و تمام وابستگی کشور به گوشت از بین خواهد رفت.
در هفته جهاد کشاورزی در مراسم افتتاح 33 پروژه جهاد کشاورزی که در روستای طینوج  قم برگزار شد . امنیت غذایی مسئله مهم و حیاتی است که کشاورزان بار سنگین آن را بر دوش می‌کشند و از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.
ایشان مهم‌ترین ویژگی جهاد سازندگی را مردمی بودن آن دانستند : جهاد کشاورزی سازمان مردمی بوده که در دوره جنگ تحمیلی مشارکت ماندگاری از خود برجای گذاشته و آثار مثبت آن‌ها همچنان ادامه دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی :امسال نیز مانند سه سال گذشته کشور در مبحث گندم خودکفا بوده و امکان ذخیره‌سازی و صادرات نیز به دلیل تولیدات بالا فراهم‌شده است.
خوشبختانه بیش از 90 درصد گوشت کشور در داخل کشور تولیدشده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا 10 سال آینده این 10 درصد نیز در داخل کشور تولیدشده و تمام وابستگی کشور به گوشت از بین خواهد رفت.
ایشان با اشاره به اهمیت توسعه کشت‌های گلخانه‌ای عنوان کرد: 3 هزار و 100 هکتار سال گذشته گلخانه در کشور احداث ‌شده که بخش مهمی از آن‌ها را سازه‌های جدید تشکیل داده است.
60 درصد از گلخانه‌های ایجاد شده در سال گذشته از منابع داخلی سرمایه‌گذاران هزینه شده بود و فقط 40 درصد از منابع بانکی برای آن استفاده شد که نشان از توجیه اقتصادی توسعه گلخانه در ایران است.
همچنین ایشان تاکید بر سطح گلخانه‌های کشور امسال به 5 هزار و 300 هکتار خواهد رسید، صدور مجوز مهم‌ترین مشکل توسعه گلخانه در سال‌های گذشته بوده که زمان صدور گلخانه در استان قم به کمتر از 3 روز کاهش پیدا کرده است.
120 هکتار ظرفیت امسال قم در توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بوده که با کاهش زمان صدور مجوز گلخانه به 24 ساعت امکان توسعه کشت‌های گلخانه‌ای تا 200 هکتار کاملاً قابلیت اجرایی است. وی تأکید کرد:برای صدور مجوز گلخانه بخشداری‌ها حق دریافت هیچ‌گونه عوارضی را ندارند، گلخانه ازنظر اقتصادی به‌شدت توجیه‌پذیر بوده و اشتغال و ارزآوری مناسبی را نصیب کشور می‌کند.

منطقه جعفرآباد ظرفیت قابل‌توجهی درزمینهٔ کشاورزی و کشت‌های گلخانه‌ای دارد که در صورت ایجاد بسترهای لازم بخش قابل‌توجهی از مشکلات اشتغال آن به‌صورت کامل برطرف می‌شود.
برای مشاهده خبر “ بزودی مرغ ممتاز در سبد توزیع گوشت سفید ” لطفا کلیک نمایید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 1 =