باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان ( قسمت سوم )

باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان ( قسمت سوم )

 

همچنین به یاد داشته باشید که استرس گرمایی موجب افزایش آب مصرفی می شود. افزایش دمای محیط از 21 درجه سانتی گراد به 32 درجه سانتی گراد هم می تواند مصرف آب را دو برابر کند. در نتیجه باید از وجود منبع آبی تمیز، خنک و تازه اطمینان حاصل کنید. در تابستان باید به کیفیت منبع آب و میزان آن بسیار توجه کنید. افزایش مصرف آب موجب افزایش دفع اوره می شود که مواد معدنی ذخیره شده همراه آن دفع می شود. در نتیجه، علاوه بر آب، مطمئن شوید که یک مکمل معدنی مناسب به طور مرتب وجود دارد. بسیاری از گاودارها می دانند که سایه اهمیت بسیار زیادی دارد اما داشتن تعداد کمی درخت در چراگاه کافی و مناسب نیست. مطمئن شوید که تمام گله در یک چراگاه می تواند بدون آن که در یک منطقه کوچک اجتماع کنند سایه داشته باشند و جریان هوا نیز وجود دارد.
گاوها در طول ماه های تابستان ضروری است که به کار خود ادامه دهند اما مدیریت استرس گرمایی آن ها کار دشواری است. تلاش کنید تا دما را در این روزها بین 26 تا 29 درجه سانتی گراد و رطوبت را بین 30 تا 40 درصد نگه دارید. کارهای خود را با گاو تا جایی که ممکن است صبح خیلی زود شروع کنید و سعی کنید قبل از ساعت 10 صبح کارها به پایان رسیده باشد. اگر هیچ راه دیگری وجود ندارد که در این زمان کار خود را انجام دهید، سعی کنید کارها را بین ساعت دوازده شب تا هشت صبح انجام دهید؛ کار کردن بر روی گاو در زمان عصر باز هم می تواند استرس زا باشد زیرا گاو تازه گرما را مدیریت کرده و دمای بدن خود را بعد از غروب آفتاب کاهش داده است.
راه های دیگری که برای مبارزه با تاثیرات منفی استرس گرمایی بر روی بازده باروری وجود دارد که شامل تغییر فصل باروری و زایمان یا ادغام ژنتیکی برای تحمل گرما است. با این حال، کل از دست دادن بارداری تنها دغدغه بازتولید در طول استرس گرمایی نیست. کارایی جفت ممکن است پایین بیاید و قدرت گوساله نیز کاهش یابد. در نتیجه، تغییر ژنتیک یا فصل زایمان باید درنظر گرفته شود تا مشخص شود که چگونه بر محصول نهایی شما (یعنی وزن از شیر گرفته شدن، وزن سالانه یا گوشت آن) و کل بازدهی تاثیر می گذارد.

 

برای مشاهده خبر ” باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان ( قسمت دوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 2 =