بررسی صادرات دام زنده

بررسی صادرات دام زنده

بررسی صادرات دام زنده

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: درخواست متقاضیان صادرات دام زنده استان ها در حال بررسی است و تاکنون دامی از کشور خارج نشده است.
آقای افشین صدردادرس گفت: تاکنون اتفاق خاصی در حوزه صادرات دام رخ نداده و درخواست متقاضیان توسط جهاد کشاورزی استان ها در حال بررسی است. هر چند مجوزها صادر شده، اما عملا دامی از کشور خارج نشده است.
به گفته او، شیوه نامه دامپزشکی در خصوص صادرات دام هشتم شهریور ابلاغ شد، اما درخواست متقاضیان همچنان در حال بررسی است.
طی ۶ ماه گذشته به رغم افزایش ۲ برابری قیمت نهاده‌های دامی، اما قیمت دام زنده ثابت بوده است.
در شرایطی که واسطه‌ها و دلالان بر بازار گوشت حکومت می‌کنند، اما سهم قیمت دام بر بازار گوشت ناچیز است به طوریکه متوسط قیمت طی ۶ ماه اخیر ۷۰ هزارتومان بوده است که با این وجود این سوال مطرح می شود که چرا با وجود ثبات قیمت دام، نرخ گوشت افزایش پیدا کرده است.
براساس گزارش استان‌ها در اواخر بهار امسال ۴ میلیون راس دام مازاد سبک در کشور داریم که برای خروج دامداران از بحران فعلی راهی جز خرید تضمینی و صادرات دام وجود ندارد که دولت فعلا برنامه‌ای برای خرید تضمینی دام به معنای واقعی ندارد و صادرات باید در دستور کار قرار گیرد. وزیر جهاد کشاورزی  از ثبت صادرات  ۱۰۰ هزار راس دام زنده در استان‌های کشور خبر داده است.
بنابر گزارش مرکز آمار تورم نقطه‌ای سالانه تا پایان بهار برای پرورش گوسفند و بره ۲۱.۴ درصد، بز و بزغاله ۲۴.۸ درصد و غلات ۹۱.۳ درصد است که این امر نشان می‌دهد وضعیت پرورش دام سبک از شاخص تورمی پایین‌تر است.
برای مشاهده خبر ” اصلاح نژاد دام سنگین ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =