تعادل قیمت مرغ تا چند روز آینده

محمد یوسفی افزایش تقاضا و نوسان چشمگیر قیمت سایر محصولات پروتئینی در روزهای اخیر را دلیل اصلی گرانی مرغ در بازار اعلام کرد.
محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان‌ مرغ گوشتی با اشاره به دلایل گرانی مرغ طی روزهای اخیر در بازار‌ اظهار کرد: افزایش تقاضا در روزهای اخیر دلیل اصلی گرانی مرغ در بازار به شمار‌ می رود و‌ همواره پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ در ۱۰ روز آینده به تعادل برسد.
وی افزود: با توجه به نوسان چشمگیر قیمت سایر محصولات پروتئینی از جمله ماهی و گوشت قرمز، تقاضای خانوارها به سمت خرید مرغ سوق داده شده است.
یوسفی، فروش هر کیلو مرغ با نرخ ۱۳ هزار تومان را از دیدگاه انجمن غیر منطقی دانست و گفت: این در حالی است که ازدیاد تقاضا، قیمت مرغ را به بیش از ۱۳ هزار تومان در خرده فروشی ها رسانده است.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی : اگرچه مرغداران در طول سال بارها‌ به سبب کمبود تقاضا در برابر عرضه زیان می بینند، اما در هفته های اخیر، افزایش تقاضا تا حدودی زیان مرغداران را جبران‌کرده است.
ایشان با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد، بیان کرد: در هفته های اخیر تا حدودی تقاضا در بازار افزایش‌ یافته است که میزان کنونی عرضه جوابگوی این حجم از تقاضا نیست.
وی تاخیر در بارگیری نهاده های دامی، افزایش هزینه های حمل و نقل، هزینه های نگه داری و فروش، حامل های انرژی، نوسان قیمت های جهانی و افزایش دو برابری نرخ مکمل ها و خوراک دام را از دیگر عوامل گرانی قیمت مرغ در بازار اعلام کرد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در بخش دیگر سخنان خود از کاهش تولید جوجه یکروزه در بازار خبر داد و‌ گفت: در ۴ ماهه اخیر تولید جوجه یکروزه به سبب قیمت های پایین فروش، کاهش یافته بود و آنها برای خروج از حاشیه زیان خود چاره ای جز کاهش تولید نداشتند.
ایشان با اشاره به اینکه قیمت مرغ در ۱۰ روز آینده در بازار به تعادل می رسد، اظهار کرد: با توجه به واریز حقوق کارمندان و بازنشستگان در اول ماه، تا حدودی قدرت خرید خانوار بالا رفته است که مجددا با کاهش تقاضا در اواسط ماه پیش بینی می شود که قیمت مرغ در بازار با اُفت روبرو شود.
نرخ کنونی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۸ هزار و‌ ۵۰۰ تا ۹ هزار، مرغ آماده به طبخ در غرفه های میادین میوه و تره بار  ۱۲ هزار و ۵۰۰ و خرده فروشی ها را ۱۳ تا ۱۳ هزار و‌ ۶۰۰ تومان اعلام کرد.
وی در پایان در واکنش به قیمت مصوب ۹۸۰۰ تومانی برای فروش هر کیلو مرغ تصریح کرد: انجمن، نرخ ۹ هزار و‌ ۸۰۰ تومانی را به سبب افزایش چشمگیر قیمت تمام شده تولید قبول ندارد و حاضر است با دولت در این زمینه مناظره داشته باشد.

برای مشاهده خبر ” تخم مرغ کیلویی 1800 تومان ارزان تر از قبل ” لطفا کلیک نمایید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − چهار =