تکلیف قیمت مرغ تا دوشنبه آینده

تکلیف قیمت مرغ تا دوشنبه آینده

عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی با بیان اینکه دوشنبه آینده قرار است نرخ جدید مرغ در جلسه ستاد تنظیم بازار بررسی و تصویب شود، افزود :با پیشنهادات وزارت جهاد دراین زمینه موافق نیستیم.
برومند چهارآئین : قیمت مرغ طی روزهای اخیر که تعطیلات بوده نسبت به روزهای گذشته تفاوتی نداشته است.
وی متوسط قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده را ٨٢٥٠ تومان اعلام و اضافه کرد در استانهایی مانند گلستان و گیلان قیمت این کالا از ٨٠٠٠ تومان پایین تر است چون عرضه در این استانها بر تقاضا پیشی دارد همچنین در استانهایی مانند سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و آذربایجان غربی قیمت بالاتر از ٨٥٠٠ تومان است چون معمولاً در این استانها کمبود عرضه داریم و قیمت مقداری بیشتر است.
چهارآئین متوسط کشوری قیمت لاشه مرغ را ١٢ هزارتومان اعلام و اضافه کرد: قرار است دوشنبه ٢٠ خردادماه ستاد تنظیم بازار جلسه ای تشکیل دهد و در این جلسه قیمت جدید مرغ بررسی و تصویب شود.
ایشان با بیان اینکه نمایندگان تشکل ها نیز قرار است در این جلسه حضور داشته باشند و از حقوق تولیدکنندگان دفاع کنند و ایشان اضافه نمودند : قیمت پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی برای مرغ زنده ٨٨٠٠ تومان درب واحدهای مرغداری و ١٢ هزار و ٩٦٠ تومان برای لاشه آن است که این نرخ ها مورد قبول ما نیست.

چهارآئین ادامه داد: ما معتقدیم قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده درب مرغداری در شرایط کنونی باید ٩٥٠٠ تومان و لاشه مرغ کیلویی ١٤ هزارتومان باشد تا تولیدکنندگان زیان نکنند و مجبور به واردات این کالا نشویم.
با توجه به اینکه در بازار فعلی قیمت سویا و ذرت و نهاده ها هم کمی بالا می باشد و مرغ داران اظهار نارضایتی دارند .
برای مشاهده خبر ” تنظیم بازار برای واردات گوشت با 5 مصوبه  ” لطفا کلیک نمایید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 10 =