جوجه ریزی برای تناسب بازار

جهاد کشاورزی گیلان اعلام کرد : برای تنظیم بازار مرغ در شب عید در مرغداری های گوشتی گیلان 8 میلیون جوجه ریزی شد.
جوجه ریزی مرغداری ها برای تنظیم بازار مرغبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز گیلان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان امروز گفت : برای تامین و تنظیم بازار گوشت در ایام نوروز در بهمن ماه  در مرغداری های گوشتی 8 میلیون جوجه ریزی شد.
حجت علی اکبرنژاد با بیان اینکه پیش بینی می شود 16 هزار تن گوشت مرغ در این مرغداری ها تولید شود افزود : توزیع مرغ واحد های مرغداری که در بهمن ماه جوجه ریزی شد از هفته اول فروردین آغاز می شود.
وی گفت : گیلان 800 واحد مرغداری گوشتی دارد که روزانه 500 تن مرغ تولید می کنند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان تصریح کرد : در صورت نیاز توزیع مرغ منجمد از 25 اسفند آغاز خواهد شد.

جوجه ریزی برای تناسب بازار در گیلان :

عاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان از آغاز جوجه‌ریزی ۸ میلیون قطعه‌ای در ۴۰۰ واحد مرغداری این استان برای تأمین ۱۵ هزار تن مرغ شب عید خبر داد.
حجت علی اکبرنژاد بااشاره به اینکه با هدف تامین مرغ مورد نیاز برای تنظیم بازار شب عید جوجه‌ریزی برای تولید ۱۵ هزار تن مرغ در ۴۰۰ واحد مرغداری برنامه ریزی شده است، اظهارکرد: در این برنامه‌ریزی ۸ میلیون جوجه‌ریزی در نظر گرفته شده است.
اکبرنژاد به کشتار روزانه حدود ۵۰۰ تن مرغ در گیلان از این مقدار حدود ۲۴۰ تا ۲۵۰ تن در داخل استان توزیع و بقیه به استان تهران فرستاده می‌شود.
وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در تولید مرغ وجود ندارد، گفت: از مهر امسال تاکنون ۱۱ هزار تن نهاده‌های دامی بین تولیدکنندگان توزیع و توزیع ۱۱ هزار تن دیگر نیز آغاز شده است.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه قیمت مرغ در بازار شب عید گیلان افزایش پیدا نمی‌کند، گفت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف‌کننده ۱۲ هزار تومان تعیین شده است.
اکبرنژاد افزود: ستاد تنظیم بازار با جدیت روند عرضه و تقاضای مرغ در فروشگاه‌های استان گیلان را مورد پایش و نظارت قرار می‌دهد .

برای مشاهده خبر ” عوامل چند نرخی بودن مرغ ” لطفا کلیک نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =