جوجه یک روزه دغدغه مرغداران

جوجه یک روزه دغدغه مرغداران

جوجه یک روزه دغدغه مرغداران

 

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با اشاره به اینکه میزان جوجه ریزی در استان بیش از ۱۲ میلیون قطعه است، قیمت بالای جوجه را از جمله دغدغه ها و نگرانی ها ذکر کرد.
عطاء الله حسن زاده اظهار داشت: طبق آمار جوجه ریزی و شرایط کرونایی، وضعیت تولید مطلوب و قابل توجه است.
وی با اشاره به شرایط کرونایی و بسته بودن تالارها افزود: ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف مرغ مربوط به این مراکز بود که به دلیل شرایط کرونایی این بازار را از دست داده‌ایم و به رغم وجود شرایط کرونایی، باز وضعیت تولید مطلوب است.آمار جوجه ریزی در کشور ۱۱۳ تا ۱۱۵ میلیون قطعه است و در استان نیز میزان جوجه ریزی حدود ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن است.
وقتی به آمارها نگاه می‌کنیم نباید مشکلی در عرضه و تقاضا داشته باشیم هرچند ممکن است شرایط گرما بر تولید اثر گذارد.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با تاکید براینکه اگر علوفه و نهاده‌های دامی به موقع در اختیار مرغدار قرار گیرد، نباید مشکلی در عرضه وتقاضا داشته باشیم، گفت: نظام توزیع برعهده متولیان امر است زیرا اتحادیه‌ها در خروجی مرغ در حال حاضر نقشی ندارند.

وی با تاکیدبراینکه مدیران جهاد کشاورزی باید روی خروجی مرغ نظارت داشته باشند، گفت: در حاضر میانگین هزینه تولید مرغ در استان بیش از ۱۹ هزار تومان است.
مرغدار به رغم افزایش هزینه‌های موجود از جمله حمل ونقل و نهاده‌ها با قیمت مصوب اقدام به عرضه مرغ می‌کند و با قیمت کنونی مصوب در حال ضرردهی است.
حسن زاده قیمت جوجه یک روزه را ۱۰ هزار تومان ذکر کرد و گفت: در حالی که قیمت مصوب چهار هزار و ۲۰۰ تومان است و باید شرایطی فراهم شود تا جوجه با قیمت مصوب در اختیار مرغدار قرار گیرد.

 

برای مشاهده خبر ” چالش در تولید گوشت قرمز و سفید ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =