دارو های دامپزشکی در سمنان

دارو های دامپزشکی در سمنان

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از این استان به عنوان قطب تولید داروی دامی در کشور نام برد و گفت: دارو های دامپزشکی در سمنان به تنهایی ۴۰درصد نیاز کشور به داروهای دامی را تولید می‌کند.
محمد سعیدی با بیان اینکه چند کارخانه بزرگ داروسازی در تراز بین‌المللی در استان سمنان وجود دارد گفت: وجود این واحدهای تولید دارو منجر به خودکفایی کشور در داروهای دامی شده ضمن اینکه سالانه بخشی از تولیدات دارویی نیز به خارج کشور صادر می‌شود.
وی با بیان اینکه استان سمنان دارای چند کارخانه بزرگ تولید داروی دامی با برند جهانی است افزود: اگر حمایت لازم صورت بگیرد این واحدها برای ایجاد خطوط تولید جدید و افزایش محصولات خود آمادگی دارند.
سعیدی با بیان اینکه ۴۰ درصد دارو های دامپزشکی در سمنان تولید می‌شود و این نشان‌دهنده ظرفیت‌های عظیم این استان در حوزه دام و طیور است، تأکید کرد: گسترش واحدهای تولید داروهای دامی یکی از سیاست‌های اداره کل دامپزشکی سمنان است.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان افزود: داروهای دامی ظرفیت خوبی برای تولید، اشتغال، صادرات و توسعه اقتصادی استان سمنان محسوب می‌شود لذا باید در این راستا، واحدهای تولیدی موردحمایت بیشتری قرار گیرند.
وی از درآمد ۵.۵ میلیون دلاری صادرات دامپزشکی این استان در شش ماهه نخست امسال خبر داد وگفت: انگلستان، آلمان، ایتالیا، افغانستان، عراق، ترکمنستان، ترکیه و… از مهمترین مقاصد صادراتی این استان به شمار می‌روند.
سعیدی از آلایش غیرخوراکی دام‌ به‌عنوان ارزآورترین محصول صادراتی استان نام برد و افزود: چهار میلیون دلار از درآمدهای ارزی دامپزشکی استان در این 6 ماهه مربوط به آلایش غیرخوراکی دام‌ بوده است.
وی از کرک و موی سفید بز به عنوان دومین محصول ارزآور در این بخش نام برد و بیان کرد: کرک و موی سفید بز از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه بالغ بر یک میلیون و 164 هزار دلار ارزآوری برای استان داشته است.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه استان سمنان ظرفیت بالایی در حوزه دام و طیور دارد خاطرنشان کرد: با توسعه بازارهای صادراتی می‌توان درآمدهای ارزی این بخش را تا حد زیادی افزایش داد.
وی به فعالیت 34 درمانگاه و بیمارستان مرتبط با حوزه دام در استان سمنان اشاره داشت و گفت: هفت باب آزمایشگاه ، 25 داروخانه و 16 مرکز عرضه واکسن‌های دامی نیز در سطح استان فعالیت دارند که دامپزشکی استان بر همه آنها نظارت دارد.
سعیدی با بیان اینکه آزمایشگاه کنترل کیفی دامپزشکی سمنان از آزمایشگاه‌های همکار مرکز تشخیص کشور است خاطرنشان کرد: این آزمایشگاه به‌واسطه برخورداری از بروزترین تجهیزات آزمایشگاهی علاوه بر استان سمنان، به استان‌های سراسر کشور خدمات آزمایشگاهی ارائه می‌دهد.

برای مشاهده خبر ” نبود مشکل در تولید مرغ و تخم مرغ ” لطفا کلیک نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 6 =