داستان کاهش قیمت مرغ

مهدی دشتی، رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغداران استان یزد با اشاره به تعهد نداشتن دولت به وعده‌های خود در قبال مرغداران، اظهار می‌کند: هر چند به تازگی دولت اقدام به تأمین نهاده مورد نیاز مرغداران در استان کرده است ولی به دنبال شکسته شدن قیمت گوشت مرغ، دیگر این مشکل برای مرغداران محسوس نیست. وی در این رابطه اضافه می‌کند: به دنبال کاهش قیمت‌، حتی مرغدارانی که نهاده دولتی دریافت نمی‌کردند نیز دیگر نیازی به آن ندارند. کاهش قیمت گوشت مرغ نه به دلیل تأمین نهاده‌ها از سوی دولت بلکه به دنبال کاهش تقاضای مردم و تولید بالا اتفاق افتاده است.
سید جمال سجادی پور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با تاکید بر این که مشکلی در حوزه تولید گوشت مرغ در استان وجود ندارد،می‌گوید: دولت بنا بر تعهدات خود با خرید نهاده شامل ذرت و کنجاله‌ی سویا با ارز دولتی ۴,۲۰۰ تومان و عرضه آن به مرغداران، باعث کاهش قیمت این کالا شده است.

دولت تنها به مرغدارانی که از آن‌ها گوشت مرغ را با قیمت تنظیم بازار می‌گیرد، متعهد است و تنها به همین مرغداران نهاده‌هایی دولتی عرضه می‌کند. این مسئول با بیان این که عرضه نهاده‌های دولتی به مرغداران از نیمه اسفندماه سال گذشته آغاز شده است، عنوان می‌کند: مرغداران در حال حاضر هیچ نوع مشکلی در زمینه تأمین نهاده ندارند و از آنجایی که قیمت گوشت مرغ خریداری شده از مرغداران به ۸,۲۰۰ تومان کاهش یافته و قیمت تنظیم بازار آن به ۱۱,۵۰۰ تومان رسیده، نباید مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد.

البته این عامل نیز مشکل دیگری محسوب می‌شود چرا که حتی با کاهش قیمت، خرید دولت با همان قیمت قبل انجام می‌شود.

البته سید حسین بخشایش، مدیر امور بازرگانی جهاد کشاورزی استان نیز از تثبیت قیمت گوشت مرغ در بازار خبر می‌دهد و اظهار می‌کند: قیمت کنونی گوشت مرغ تنظیم بازار ۱۱,۵۰۰ تومان و قیمت آن در بازار آزاد به ازای هر کیلو ۱۲,۵۰۰ تومان است. وی اضافه می‌کند: با اتمام توزیع گوشت مرغ تنظیم بازار، قیمت این کالا در بازار آزاد نیز به ۱۱,۵۰۰ تومان کاهش خواهد یافت و در همین قیمت تثبیت خواهد شد. بخشایش با اشاره به این که قیمت گوشت مرغ در ماه مبارک رمضان افزایش نخواهد یافت، می‌گوید: با روند توزیع نهاده‌ها از سوی دولت، این قیمت ثابت خواهد ماند و افزایشی را شاهد نخواهیم بود.
برای مشاهده خبر  ” گوسفندان دم دراز در ثبات بازار ” لطفا کلیک نمایید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =