سایه قاچاق روی بازار داخل

سایه قاچاق روی بازار داخل

سایه قاچاق روی بازار داخل

آشفتگی بازار مرغ در روزهای پایانی سال نیز همچنان ادامه دارد. مغازه‌های خرده فروشی مرغ صبح آخرین شنبه سال در حالی کرکره‌ها را بالا زدند که ویترین یخچال‌ها خالی از مرغ بود اما انواع ماهی و میگو به وفور وجود داشت. با وجود اینکه قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ در اصفهان ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده و حتی برخی فروشگاه‌های سطح شهر از این نرخ گران‌تر نیز در این مدت فروخته‌اند اما روز گذشته گوشت مرغ در اصفهان کمیاب شد و فروشندگان خرده فروشی علت آن را نبود مرغ در بازار و توزیع نشدن آن عنوان کردند.
ما توزیع کننده نیستیم
رئیس اتحادیه مرغ گوشتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار می‌کند: طبق آمار موجود تا جمعه شب کشتار مرغ انجام شده است، برای مثال در شب عید مبعث حدود یک هزار و ۱۰۰ تن کشتار مرغ بوده است؛ ما امور تولید و پرورش مرغ تا کشتارگاه را برعهده داریم ولی توزیع کننده نیستیم.
فرهاد جعفریان ادامه می‌دهد: از سوی دیگر هم اکنون مشکلی به لحاظ تأمین نهاده نیز وجود ندارد و قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ در کشتارگاه ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان است و تولید کننده مکلف شده بیش از این نرخ نیز نفروشد.
بیش از ۷۰۴ تن گوشت مرغ قابل عرضه تولید شد
در همین پیوند معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر می‌گوید: طبق آمار سازمان دامپزشکی بیش از ۷۰۴ تن گوشت مرغ قابل عرضه جمعه شب گذشته در اصفهان کشتار شده که تنها حدود ۴۱۳ تن در کشتارگاه شهرستان اصفهان بوده است.
حسین ایراندوست ادامه می‌دهد: هیچ مشکل و محدودیتی در تولید نبوده است اما نبود مرغ در مغازه‌ها باید بررسی شود زیرا مشکل در عرضه و توزیع آن بوده است.
نیاز کاذب و افزایش تقاضا برای گوشت مرغ
هیچ مشکلی در تولید مرغ گوشتی در استان وجود ندارد زیرا حتی هفته گذشته رکورد کشتار مرغ شکست و به بیش از ۱۰۰۰ تن مرغ در یک روز رسید اما مسئله این است که هم اکنون مرغ به صورت قاچاق به تهران می‌رود و همین امر بر بازار مرغ تأثیر گذار بوده است.
برای مشاهده خبر ” شناسایی کانون های آنفلونزا حاد ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =