صاردات ممنوع

در بیست و دومین جلسه ستاد تنظیم بازار، ممنوعیت صادرات مرغ برای دو ماه آینده تصویب شد.
در بیست و دومین جلسه ستاد تنظیم بازار که به ریاست رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، وضعیت بازار مرغ و گوشت مورد بررسی قرار گرفت و اعضا مصوب کردند، صادرات مرغ برای اسفندماه امسال و فروردین سال 98 ممنوع شود.
همچنین اعضای ستاد تنظیم بازار تصویب کردند که برای تامین مرغ مورد نیاز بازار، جوجه یکروزه وارد کشور شود.
در این جلسه که نمایندگان دستگاه‌های مختلف و بخش خصوصی حضور داشتند، وضعیت بازار مرغ و گوشت بررسی و راهکارهای تامین مرغ مورد نیاز بازار و کاهش قیمت این محصول بررسی شد.
همچنین در این جلسه، وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید به لزوم نظارت بیشتر بر نحوه توزیع کالا، افزود: باید نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و دیگر دستگاه‌های مربوطه به گونه‌ای باشد که مردم حس کنند بازار در کنترل نهادهای نظارتی است.
تعداد بازرسی‌هایی که تعزیرات و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان داشته است، عدد کمی نیست، اما مردم باید این سطح از نظارت در کنترل قیمت‌ها را احساس کنند.
رحمانی با بیان اینکه قیمت کالاها باید از مبدا اولیه کنترل شود، بیشترین سود نه برای دامداران و کشاورزان که برای دلال ها است و در این خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی باید کنترل لازم را انجام دهند.
تامین کالا و فراوانی آن اولویت اول وزارت صنعت، معدن و تجارت است و همه بخش ها باید همراهی لازم را برای تامین مایحتاج مردم داشته باشند.

همچنین

حمل طیور زنده بدون گواهی ممنوع

رییس اداره دامپزشکی شهرستان جویبار : با خودروهای حامل طیور زنده بدون گواهی حمل بهداشتی برخورد قانونی می شود.
با حضور کارشناسان بخش دولتی، خصوصی و نیز مسئولان فنی بهداشتی مستقر در کشتارگاه های صنعتی طیور مازندران، گواهی حمل بهداشتی خودروهای حمل طیور زنده کنترل و با خودروهای بدون گواهی حمل بهداشتی برخورد قانونی می شود.
رییس اداره دامپزشکی شهرستان جویبار با بیان اینکه از طیور زنده نمونه برداری و پس از کشتار تا مشخص شدن بررسی ها و نتایج آزمایشگاهی، محموله موقت ضبط خواهد شد به مرغداران هشدار داد: قبل از تخلیه سالن با مراجعه به اداره دامپزشکی و ارائه مدارک مربوط از جمله گواهی سلامت گله با امضای مسئول بهداشتی فارم،برای دریافت گواهی حمل بهداشتی اقدام کنند.
آقاجانی همچنین از برخورد قانونی با 8 خودروی حمل طیور زنده بدون گواهی، دی امسال خبر داد.

برای مشاهده خبر ” واردات گوشت با ارز 4200 ” لطفا کلیک نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =