ضدعفونی و گندزدایی در مرز بازرگان

ضدعفونی و گندزدایی در مرز بازرگان

راه اندازی مجدد محوطه ضدعفونی و گندزدایی دامپزشکی در مرز بازرگان

 

رییس شبکه دامپزشکی ماکو گفت: محوطه ضدعفونی و گندزدایی این نهاد در راستای جلوگیری از ورود بیماری کرونا از طریق کامیون‌ها و خودروهای ورودی در مرز بازرگان راه‌اندازی شده‌است.
این محوطه بر پایه ازون بوده و مه‌پاش‌هایی که نصب شده‌اند، بیشترین تاثیر را بر روی عوامل ویروسی دارد و از طریق اکسیدکنندگی باعث از بین رفتن انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها می‌شود.
وی با بیان اینکه اساس کار برای جرم‌زدایی کامیون‌های حامل فرآورده است، افزود: در صورت رویت مورد مشکوک می‌توانیم همه کامیونها و خودروهای سواری را جرم‌زدایی کنیم.
وی گفت: این محوطه در منطقه خاورمیانه در نوع خود بی نظیر است و نقش بسیار مهمی در کنترل بیماری‌ها دارد.
آیرم ادامه داد: در طول شبانه‌روز این داگت ۳۰۰ کامیون و خودرو سواری را جرم‌زدایی می‌کند  و در صورت افزایش تردد کامیونی می‌توانیم با افزایش نازل‌ها و پمپاژهای این داکت، این تعداد را به ۵۰۰ دستگاه افزایش دهیم.
گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت مرز ایران با کشورهای ترکیه و جمهوری‌آذربایجان قرار دارد؛ مرزهای جمهوری اسلامی در این منطقه و با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
این گمرک در سال ۱۳۰۵ شمسی تاسیس شد و تنها مرز بین‌المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می‌رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.
ضدعفونی و گندزدایی در مرز بازرگان
عملیات احداث این داگت ها از سال ۸۶ درمرز بازرگان آغاز و دریک مرحله سال ۹۳به بهره برداری رسیده بود و این داگت  در مساحت ۲۴۰ مترمربع و یکی در مسیر عبور وسایل نقلیه سنگین ترانزیتی و دیگری در مسیر عبور ماشینهای سواری و مسافری در پایانه مرزی بازرگان قرار گرفته است.
برای مشاهده مقاله ” خرید تضمینی جوجه بوقلمون بیوتی ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =