ضرر ماهانه در تولید کننده گان جوجه یک روزه

ضرر ماهانه در تولید کننده گان جوجه یک روزه

ضرر ماهانه در تولید کننده گان جوجه یک روزه

 

فارغی گفت: با توجه به مازاد تولید و نبود کشش بازار، تولیدکنندگان جوجه یکروزه با زیان ماهانه ۹۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومانی در فروش روبرو هستند.
غلامعلی فارغی – رئیس هیئت مدیره انجمن جوجه یکروزه –  با اشاره به اینکه بازار جوجه یکروزه تعریفی ندارد، اظهار کرد: با وجود ممنوعیت صادرات و تولید مازاد بر نیاز داخل، تولیدکنندگان در حال معدوم سازی هستند که با این وجود جای این سوال مطرح است که آیا معدوم کردن جوجه بهتر است یا صادرات؟
وی تولید ماهانه جوجه یکروزه را ۱۲۰ میلیون قطعه اعلام کرد و افزود: با توجه به نیاز ماهانه حداکثر ۱۱۰ میلیون قطعه نیاز است مازاد تولید به منظور کنترل بازار و کاهش زیان تولیدکنندگان به بازار‌های هدف صادر شود که متاسفانه مسئولان امر به دلایل نامعلوم از صادرات جلوگیری می‌کنند.
فارغی قیمت تمام شده جوجه یکروزه را ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون هر قطعه جوجه یکروزه با نرخ یک هزار و ۵۰۰ تا یک هزار و ۹۰۰ تومان از تولیدکنندگان خریداری می‌شود که این امر بیانگر زیان ۷۰۰ تا یک‌هزار تومانی در فروش هر قطعه جوجه یکروزه است.
دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه با اشاره به اینکه تولیدکنندگان ماهانه با زیان ۹۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومانی در فروش روبرو هستند، بیان کرد: با وجود آنکه تولیدکنندگان از ابتدای سال تاکنون حدود ۵۰۰ میلیارد تومان از ناحیه فروش هر قطعه جوجه یکروزه متضرر شدند، با استمرار این روند دیگر قادر به ادامه تولید در کشور نخواهند بود.
چند روز گذشته فیلمی با محتوا معدوم سازی جوجه ها پخش شده و به خاطر قیمت جوجه یکروزه به حداقل خود در بازار رسیده است و فعالین این بخش اعتقاد دارند قیمت جوجه یکروزه به یک سوم قیمت تمام شده تولید این محصول رسیده. از این رو جوجه های تولیدی خود را معدوم می نمایند تا شاید راهی باشد برای افزایش قیمت آن در روزهای آینده
برای مشاهده خبر ” هزینه افزایش قیمت نان از جیب دام دار و مرغ دار ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =