عدم تمایل جوجه ریزی مرغ تخمگذار

عدم تمایل جوجه ریزی مرغ تخمگذار

عدم تمایل جوجه ریزی مرغ تخمگذار

 

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران می‌گوید در بخش مرغ تخم‌گذار جوجه‌ریزی کاهش یافته است، زیرا تولیدکنندگان سرگردانند و نمی‌دانند که برای آینده چه برنامه‌ای داشته باشند و ‌آیا ارز ترجیحی حذف می شود یا خیر.

ناصر نبی‌پور، با بیان اینکه روزانه ۳۰۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود و این در حالیست که سال گذشته عدد تولید ۲۸۰۰ تا ۲۹۰۰ تن بود، گفت: تولید تخم مرغ در بالاترین حد ممکن است و با مازاد تولید مواجه هستیم اما از طرفی به دلیل بالا بودن قیمت محصولات پروتئینی و کاهش توان خرید مردم، تخم مرغ تقاضای بیشتری پیدا کرده است.
قیمت هرکیلو تخم مرغ در بازار آزاد ۱۹ هزار و۳۰۰ تومان و هر شانه دو کیلویی آن نیز حدود ۴۰ هزار تومان است. البته در مراکز عرضه عمده نیز هر شانه تخم مرغ با قیمت ۳۸ هزار تومان توزیع می شود.
عدم تمایل جوجه ریزی مرغ تخمگذار
اگر نهاده‌های مورد نیاز تولیدکنندگان به طور کامل توسط دولت تامین شود، قیمت هر کیلو تخم مرغ ۱۸ هزار و ۳۰۰ تا ۱۸ هزار و۵۰۰ تومان خواهد شد که البته تاکنون نیز چنین نبوده است اما اگر نهاده دولتی تعلق نگیرد، قیمت تخم مرغ مشخص نخواهد بود، چون برخی اقلام یا در بازار پیدا نمی شوند یا قیمت آنها به شدت افزایش یافته است. برای مثال قیمت هر عدد شانه مقوایی تخم مرغ ۱۲۰۰ تومان شده است.البته هنوز نمی‌دانیم دقیقا منظور از برداشتن ارز یعنی چه. تاکنون نیز این ارزهایی که به اسم مرغدار و دامدار تعلق گرفته به دست تولیدکنندگان این بخش به درستی نرسیده و وارد بخش‌های دیگری شده است.
حدود دو ماه است که صحبت از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است. همین صحبت‌ها باعث نابسامانی بازار شده، زیرا تولیدکنندگان سرگردان هستند و نمی‌دانند قرار است چه اتفاقی در آینده برای آنها بیفتد. در مرغ تخم گذار جوجه ریزی بسیار بد شده است. یعنی تولیدکنندگان کمتر جوجه‌ریزی می‌کنند چون برای برنامه‌ریزی از آینده خبر ندارند؛ بنابراین دقیقا نمی‌دانیم که آیا قرار است پایان دی ماه ارز ترجیحی حذف شود یا خیر.
برای مشاهده خبر ” عدم ممنوعیت خروج دام ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + ده =