عدم کمبود گوشت و دام

عدم کمبود گوشت و دام

عدم کمبود گوشت و دام

عدم کمبود گوشت و دام

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام زنده از وجود ۳۳۵ هزار راس گوساله پرواری و ۷۰ میلیون راس گوسفند در کشور خبر داد و گفت: کمبود دام و گوشت گرم در کشور وجود ندارد.منصور پوریان درباره وضعیت موجودی دام کشور اظهار داشت: در حال حاضر ۳۳۵ هزار راس گوساله پرواری و ۷۰ میلیون راس گوسفند در کشور وجود دارد. سوال اینجاست چرا به‌رغم تمامی این تولیدات قیمت گوشت قرمز در بازار مصرف همچنان بالاست. این گرانی متاثر از عوامل مختلفی است و این عوامل هیچ وقت نگذاشته بازار گوشت به ثبات برسد.
تصمیماتی به تازگی از سوی دامپزشکی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر ممنوعیت جابجایی دام زنده در کشور اتخاذ شده است. متاسفانه طی یک ماه گذشته بصورت بی‌رویه در تمامی شهرها و استان‌های کشور این اتفاق افتاد و سبب شده بازار با کمبود و جهش قیمت مواجه شود.سرانه مصرف گوشت در کشور به شدت پائین آمده است، بالا رفتن قیمت گوشت در حال حاضر به هیچ‌وجه منطقی نیست چرا که موجب ریزش بیش از حد مصرف‌کنندگان گوشت در جامعه خواهد شد.
قیمت منطقی هرکیلوگرم دام سبک در شرایط حاضر 40 و دام سنگین 35 هزار تومان است. کمبود دام و گوشت گرم درکشور وجود ندارد و ذخایر گوشت منجمد نیز در سردخانه‌ها کامل است. وقتی بازار خوبی داشته باشیم تولید نیز مطلوب خواهد بود و زمانی که تعادل در بازار به هم بخورد تولید نیز آسیب‌پذیرمی‌شود.
رئیس شورای تامین‌کنندگان دام افزود: قبل از اینکه عرضه و تقاضا در گوشت قرمز دچار مشکل شود باید تدابیر و تصمیم‌های لازم و ضروری گرفته شود تا بازار دچار هیجانات کاذب نشود. هم‌اکنون قیمت‌ها با منطق مصرف‌کننده همخوانی ندارد که این مسئله باعث کاهش مصرف گوشت قرمز در کشور شده است.
عدم کمبود گوشت و دام
برای مشاهده خبر ” بازار سیاه همچنان داغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =