علت گرانی قیمت مرغ

علت افزایش قیمت مرغ

علت افزایش قیمت مرغ در تابستان امسال

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی گفت به علت گرم شدن هوا و افزایش هزینه های تولید،قیمت مرغ هم افزایش می یابد.
مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: باتوجه به افزایش هزینه‌های تولید در فصول گرم سال،هم اکنون شاهد افزایش قیمت مرغ تا کیلویی ۱۴ هزار تومان هستیم.
یوسف خانی درباره دلیل آزاد شدن صادرات گوشت مرغ اظهار کرد:با توجه به افزایش تولیدات مرغ در فصل گرما و وجود کافی آن در بازار،دولت اقدام به آزاد کردن صادرات گوشت مرغی کرده تا به ارز آوری در کشور نیز کمک شود.
وی در ادامه افزود:هم اکنون قیمت هر کیلو مرغ در سطح شهر حدود ۱۴ هزار تومان است که از دلایل افزایش قیمت آن نسبت به یک ماه گذشته می توان به اتمام طرح توزیع مرغ تنظیم بازاری اشاره کرد.
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی خاطر نشان کرد:صادرات مرغ گوشتی به افزایش قیمت‌ها در داخل دامن نزده وهمان طور که گفته شد دلیل این افزایش قیمت، بازگشت قیمت‌ها به نرخ آزاد بازار است. یوسف خانی در رابطه با دلیل دیگر افزایش قیمت مرغ گفت: در فصول گرم سال قیمت نهاده‌ها و هزینه‌ی تولید افزایش پیدا می‌کند که به رغم همین موضوع در این ایام شاهد افزایش قیمت مرغ هستیم.

وی تصریح کرد: با توجه به میزان تولید و بررسی بازار، پیش بینی می‌شود تا پایان فصل گرما افزایش قیمت نداشته باشیم.
همچنین خبر از اتمام مرغ تنظیم بازاری رسیده که :
مهدی یوسف خانی در خصوص دلیل آزاد شدن صادرات گوشت مرغ را اینطور بیان کرد: با توجه به افزایش تولیدات مرغ در فصل گرما و وجود کافی آن در بازار، دولت اقدام به آزاد کردن صادرات گوشت مرغی کرده تا به ارز آوری در کشور نیز کمک شود.
وی در ادامه افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو مرغ در سطح شهر حدود ۱۴ هزار تومان است که از دلایل افزایش قیمت آن نسبت به یک ماه گذشته می توان به اتمام طرح توزیع مرغ تنظیم بازاری اشاره کرد.
صادرات مرغ گوشتی به افزایش قیمت‌ها در داخل دامن نزده وهمان طور که گفته شد دلیل این افزایش قیمت، بازگشت قیمت‌ها به نرخ آزاد بازار است.
در فصول گرم سال قیمت نهاده‌ها و هزینه‌ی تولید افزایش پیدا می‌کند که به رغم همین موضوع در این ایام شاهد افزایش قیمت مرغ هستیم.

با توجه به میزان تولید و بررسی بازار، پیش بینی می‌شود تا پایان فصل گرما افزایش قیمت نداشته باشیم.
برای مشاهده خبر ” سردرگمی بازار گوشت قرمز ” لطفا کلیک نمایید .
همچنین شما میتوانید رویداد های بازار بلدرچین را در پیج اینستاگرام ما نیز دنبال کنید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =