قیمت تخم مرغ در روند صعودی

قیمت تخم مرغ در روند صعودی

قیمت تخم مرغ در روند صعودی

 

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به ادامه روند صعودی نرخ تخم مرغ در بازار، گفت: اگر تدبیری برای تأمین نهاده‌های دامی نشود با چالش در تولید مواجه می شویم.
ناصر نبی پور  با بیان اینکه تخم مرغ دو نرخی شده است، گفت: یک قیمت ساختگی از سوی دولت اعلام شده ۹,۵۰۰ تومان برای هر کیلوگرم تخم مرغ است و میانگین قیمت بازار ۱۱ تا ۱۱ و ۵۰۰ تومان برای هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری است.
دولت قیمت اعلام شده بر اساس تأمین نهاده با نرخ‌های مصوب اعلام کرده در حالی که نهاده‌ها با نرخ مصوب به دست تولیدکنندگان نمی‌رسد و افزایش قیمت سرسام آوری داشته است.
قیمت تخم مرغ در روند صعودی
این فعال بخش خصوصی درباره اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ برای مصرف کنندگان به حدود ۳۳ هزار تومان رسیده است، گفت: با شرایطی که وجود دارد این اتفاق عجیبی نیست. طی ۱۰ الی ۱۵ روز گذشته شایعه شد که قیمت گازوئیل قرار است افزایش یابد و همین مساله موجب افزایش ۳۰ درصدی نرخ کرایه‌ها شده است در حال حاضر یک کیلوگرم تخم مرغ ۸۰۰ تومان کرایه بار می‌خورد.
وی با اشاره به وضعیت نامطلوب بازار نهاده‌های دامی افزود: هم اکنون کنجاله سویا با قیمت ۷,۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم هم یافت نمی‌شود و نرخ ذرت نیز بالای ۲,۵۰۰ تومان است. تغییر ارز ریزمغذی‌ها از ۴,۲۰۰ تومان به نیمایی نیز باعث شده قیمت ریزمغذی‌ها نیز افزایش چشمگیری داشته باشد بر همین اساس قیمت متیونین از ۲۴ تا ۲۵ هزار تومان به بالای ۹۰ هزار تومان رسیده است.
این مقام مسئول تاکید کرد: اگر دولت تدبیری برای تأمین نهاده‌های دامی نکند با معضل بزرگی در حوزه تولیدات پروتئینی مواجه خواهیم شد چون با این شرایط تولیدکنندگان نمی‌توانند طیور را نگه دارند.
شرکت پشتیبانی امور دام بین ۲۰ تا ۳۰ درصد نهاده‌ها را تأمین می‌کند اما این رقم بسیار محدود است و جوابگوی نیاز نیست.
برای مشاهده مقاله ” ترس از جوجه ریزی ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =