مغولستان دنبال صادرات گوشت به ایران

مغولستان به دنبال صادرات گوشت به ایران

مغولستان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده های گوشت دام دنیا به دنبال فرصت های جدید صادراتی است . صادرات گوشت به ایران

یکی از بازارهایی که مورد توجه این کشور قرار گرفته است و ایران در منطقه خود ، بزرگ ترین وارد کننده گوشت قرمز است و مغولستان از این روی دنبال صادرات به ایران است .
رویترز : روز چهارشنبه در گزارشی تصریح کرد به همین دلیل ذبح حلال دام در این کشور با هدف صادرات گوشت آن به بازار ایران شروع شده است.
در مناطق مختلف مغولستان از جمله منطقه درخان در 100 کیلومتری ‘اولان باتور’ پایتخت این کشور، دامداران ذبح دام ها به شیوه اسلامی را شروع کرده اند و بازار صادراتی کشورهای مسلمان مانند ایران را نشانه گرفته اند.
رویترز می افزاید: با توجه به اینکه در ایران مصرف گوشت بیشتر از تولید آن است و از طرف دیگر مغولستان یکی از تولید کنندگان بزرگ گوشت و دارای منابع دامی زیادی است مغول ها به دنبال این هستند که وارد بازار گوشت ایران شوند و دام های خود را به این کشور صادر کنند.
آمارها نشان می دهد که مغولستان دارای 30 میلیون دام ریز است که تعداد آن حتی از کشوری مانند نیوزیلند بیشتر است اما با این وجود این کشور تا کنون نتوانسته است بازار مناسبی برای گوشت خود پیدا کند و بازار ایران می تواند شروع خوبی برای این کشور باشد.
آمار همچنین نشان می دهد که مغولستان در سال گذشته افزون بر دو هزار و 600 تن گوشت دام صادر کرده است که بیانگر رشد 11 درصدی نسبت به سال 2016 است.
انجمن گوشت مغولستان هم اعلام کرده است که بازار گوشت حلال در سراسر جهان رو به رشد است و امیدوار است این موضوع فرصت جدیدی برای مغولستان باشد.
گزارش در ادامه به موانعی که بر سر راه ورود محصولات دامی و گوشت از مغولستان به ایران وجود دارد پرداخته و افزوده است: بهبود فناوری های کشتار دام، واکسینه کردن و بهداشتی بودن دام ها و استفاده از مسلمانان برای کشتار دام ها از جمله خواسته های تجار ایرانی از این کشور در این زمینه است.
مغولستان حدود 100 هزار مسلمان دارد .

 

برای مشاهده خبر “ ایران بزرگ ترین وارد کننده گوشت در منطقه ” لطفا کلیک نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =