نهاده نقد محصول نسیه

نهاده نقد محصول نسیه

نهاده نقد محصول نسیه

 

مدیر اتحادیه دامداران گیلان گفت: دام های گیلان به دلیل کمبود نهاده لاغر می شوند و دامداران نهاده را نقد می خرند و شیر را نسیه می فروشند.
عباس یوسفی با بیان اینکه به ازای هر راس دام سنگین ۴۰ کیلوگرم کنستانتره تخصیص داده می شود، اظهار کرد: برای دام سبک نیز علاوه بر کاه و کلش ماهانه سه کیلوگرم جو داده می شود و با این میزان دامهای استان به سختی روزگار می گذرانند.
به دلیل کمبود ها دامدارن نمی توانند نیاز غذای دامشان را تامین کنند و در این مورد با مشکلات سختی رو به رو هستند، در خواست داده ایم، نهاده دامی بیشتری به استان گیلان اختصاص یابد تا دامداران مجبور نشوند دامهای شان را به کشتارگاه بفرستند.
حدود ۷۰۰ هزار راس دام در استان هویت گذاری شده اند که ۴۰۰ هزار راس دام آن سنگین است.
مدیر اتحادیه دامداران گیلان گفت: برای این دام های سنگین به بیش از ۱۶ هزار تن کنسانتره نیاز داریم، این در حالیست که در کل ۱۱ هزار تن کنسانتره برای ۴۰۰ راس دام سنگین وجود دارد و این میزان بسیار کم است.
در فصل تابستان برخی دام ها در هوای آزاد هم چرا می کنند و وابستگی به غذای خشک کمتر است اما در هوای سرد کنونی با کمبود غذا مواجه هستند.
یوسفی با بیان اینکه دام های شیرده استان با مشکلات بیشتری مواجه هستند و کمبود عذا موجب می شود که شیر کمتری تولید کنند، گفت: کمبود غذا موجب شده است هر روز دام های استان لاغرتر شوند و ما طبق قول وزارت کشاورزی منتظر هستیم این مشکل برطرف شود.
زمستان امسال شرایط برای دامدارن سخت تر شده است و در این سختی همه شهرستانهای دام خیز گیلان درگیر هستند. اگر به زودی اقدامات جدی صورت نگیرد دامهای به سوی کشتارگاه خواهند رفت.
برای مشاهده خبر ” بعد از هفت سال امحای ذرت ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =