واردات گوشت گاو انجمادی

واردات گوشت

امسال در چهار ماهه نخست تناژ ۳۴ هزار و ۳۵۷ تن واردات گوشت گاو منجمد به ارزش ۱۴۷ میلیون و ۹۱۷ هزار دلار وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن ۲.۵۷ و از لحاظ ارزش ۷.۶۹ درصد افزایش یافته است .
ناطقان : بررسی تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی ایران نشان می دهد ، در چهار ماهه نخست سال جاری ۳۴ هزار و ۳۵۷ تن واردات گوشت گاو منجمد به ایران وارد شده که ارزش آن رقمی در حدود ۱۴۷ میلیون و ۹۱۷ هزار دلار است .
واردات گوشت گاو منجمد به ایران ۰.۳۰ درصد از وزن کل و ۰.۹۷ درصد از ارزش کل واردات به ایران در این مدت را شامل می‌شود.
درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۳ هزار و ۴۹۷ تن گوشت گاو منجمد به ایران وارد شده بود که ۰.۳۰ درصد از کل واردات ایران در آن مدت را به خود اختصاص داده بود.
همچنین ارزش واردات این محصول در میان کل کالاهای وارداتی ۱۳۷ میلیون و ۳۴۹ هزار دلار بود که از لحاظ ارزش نیز ۰.۸۷ درصد از کل ارزش واردات در آن مدت را شامل می‌شد .
به این ترتیب آمار نشان می‌دهد که واردات گوشت گاو منجمد در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۲.۵۷ درصد و از لحاظ ارزش ۷.۶۹ درصد افزایش یافته است . با مدیریت بهتر در این خصوص ، ایران توان خود کفایی در زمینه پرورش دام و تامین نیاز گوشت کشور را دارد .
استان هایی مانند
خراسان ، تبریز و . . .  پتانسیل پرورش دام سنگین را دارند که با بهره گیری از دانش و تجهیزات بروز دنیا می توانند هم در زمینه اشتغال زایی و هم در زمینه صادرات فعالیت نمایند .
برای مشاهده خبر “ کشور ایران بزرگ ترین وارد کننده گوشت در منطقه آسیایی ” لطفا کلیک نمایید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =