کاهش زیاد قیمت دام زنده

کاهش زیاد قیمت دام زنده

کاهش زیاد قیمت دام زنده

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت دام زنده کاهش زیادی داشته است،گفت : مصرف گوشت سفید امسال نسبت به سال گذشته حدود ۵ تا ۶ درصد افزایش یافته است.
«محمود حجتی»وزیر جهاد کشاورزی، در تشریح آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور،گفت:براساس گزارشی که طی مراحل مختلفی توسط مرکز آمار ایران ارائه شده جمعیت دام کشور کم نشده و تولید گوشت کاهش پیدا نکرده است.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مسائل ارزی و مشکلات اقتصادی سبب جهش قیمتی گوشت قرمز شد،افزود:دولت به این موضوع ورود کرده و در حال حاضر واردات به شکل لازم انجام می شود و قیمت ها آرام آرام در طی 3 ماه اخیر رو به کاهش است خصوصا قیمت دام زنده کاهش زیادی داشته که امیدوارم متعادل شود.
وی با تاکید بر اینکه مصرف گوشت سفید امسال نسبت به سال گذشته حدود 5 تا 6 درصد افزایش یافته است،ادامه داد:این در حالی بوده که جمعیت کشور نیز 1 درصد افزایش یافته است که این موضوع نشان می دهد سرانه مصرف گوشت سفید و آبزیان افزایش یافته است.
این عضو کابینه دولت دوازدهم،با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز مقداری نامتعادل است ابراز امیدواری کرد که قیمت این محصول پروتئینی به تعادل برسد.

وزیر جهاد کشاورزی،با بیان اینکه تخصیص ارز 4 هزار و تومانی برای واردات گوشت قرمز از پایان سال 97 حذف شده و اکنون با ارز نیمایی وارد کشور می شود،تصریح کرد: براساس ابلاغیه رییس بانک مرکزی به گمرکات حتی کسانی که ارز 4 هزار و 200 تومانی گرفته برای واردات گوشت دریافت کرده بودند زمانی که گوشت آنها وارد بندر می شود باید قبل از ترخیص مابه التفاوت ارز 4 هزار و 200 تومانی تا نیمایی را پرداخت کنند تا کالای آنها ترخیص شود.
به گفته پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور ، دام سبک کیلویی 35 هزار تومان شد هاست . این رقم با توجه به حذف ارز 4200 بدست آمده است که رقابت میان تولید کننده و وارد کننده باعث کاهش التهاب بازار شده است .
برایمشاهده خبر ” کاهش نرخ دام زنده در بازار به ارزش 2 هزار تومان ” لطفا کلیک نمایید .
همچنین شما میتوانید اخبار مزرعه سبر را در اینستاگرام دنبال کنید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =