کاهش مصرف مرغ

کاهش مصرف مرغ

کاهش مصرف مرغ

 

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه خاطر نشان کرد: اگر مرغ کمتر از ۷۰ هزار تومان بفروش برسد شرایط دشواری برای تولیدکنندگان ایجاد خواهد شد
محمدرضا صدیق‌پور با اشاره به نرخ جوجه‌ یک روزه، گفت: قیمت سویه‌های مختلف جوجه یک روزه متفاوت است و قیمت جوجه یک روزه در بازار 5 تا 14 هزار تومان شده است.
وی رقم تولید جوجه یکروزه گوشتی در این ماه را بالغ بر 112 میلیون قطعه دانست و افزود: در مهرماه سال جاری میزان تولید جوجه یکروزه نسبت به سال گذشته که مرغداران ارز ترجیحی دریافت می‌کردند کمی جهش پیدا کرده است.
دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه ادامه داد: مطابق با آمار مرکز پژوهش‌های مجلس بعد از افزایش نرخ مرغ گوشتی میزان مصرف حدود 20  درصد ریزش کرد از این‌رو جوجه‌ریزی نیز می‌بایست به همین نسبت تعدیل می‌شد و با ادامه این روند  جذب مرغ تولیدشده در 2 ماه آینده تولیدکنندگان با چالش مواجه می‌شوند و دوباره کندی عدم جذب جوجه دور از انتظار نیست.
این فعال اقتصادی با اشاره به لزوم مدیریت بازار مرغ از سوی وزارت کشاورزی، تصریح کرد: وزارت کشاورزی باید کارگروه برنامه‌ریزی تولید تشکیل و این بازار را مدیریت کند چراکه نوسان‌های قیمت و حذف گله‌های مولد در نهایت به ضرر مصرف‌کنندگان تمام خواهد شد.
وی قیمت 70 هزار تومان را برای مرغ گوشتی منطقی دانست و افزود: فروش مرغ زیر این نرخ به نفع تولیدکنندگان تمام نمی‌شود و در ماه‌های گذشته که قیمت مرغ به این نرخ نرسید تمایل واحدهای پرورش مرغ گوشتی برای جوجه‌ریزی کاهش پیدا کرد از این‌رو به مدت 3 ماه جوجه میانگین قیمت جوجه یک روزه به 3 هزار تومان رسید از این‌رو تعدادی از واحدهای تولیدکننده جوجه یک روزه حذف شدند؛ اگر مرغ کمتر از 70 هزار تومان بفروش برسد شرایط دشواری برای تولیدکنندگان ایجاد خواهد شد.
صدیق‌پور در پاسخ به این پرسش که قیمت 70 هزار تومان برای تولیدکنندگان با توجه به هزینه‌های تولید منطقی به‌نظر می‌رسد اما از سوی دیگر خارج از قدرت خرید مصرف کنندگان است در این میان تکلیف مصرف‌کنندگان چه خواهد شد؟ افزود: پیشنهاد تولیدکنندگان این بود که دولت کالابرگ پروتئین به مصرف‌کنندگان بدهد و دولت در حال فراهم کردن زیرساخت‌ها این مهم است چراکه تولیدکنندگان نیز تمایل ندارند که مردم مرغ با نرخ بالا خریداری کنند.
مشاهدات میدانی حاکی از این مهم است که نرخ مرغ گوشتی هفته گذشته به کیلویی 76 هزار تومان رسید که با کاهش تقاضا قیمت آن با آغاز هفته، کاهشی و به کیلویی 69 هزار تومان رسیده است این در حالیست که نرخ مصوب مرغ کیلویی 59 هزار و 800 تومان شده است.
برای مشاهده خبر ” تبعات کاهش جوجه ریزی در شب عید ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =