کشور ایران بزرگترین واردکننده گوشت در منطقه

نماینده مردم مهاباد در مجلس

با بیان اینکه ایران تبدیل به بزرگترین وارد کننده گوشت در منطقه شده است،گفت: ۵۰ درصد ظرفیت دامداری‌های استان آذربایجان غربی  خالی از ظرفیت تولید هستند.
جلال   محمود زاده درباره وضعیت صنعت دامداری در آذربایجان غربی ، گفت : استان آذربایجان غربی یکی از قطب‌های تولید محصولات دامی و شیری در شرایطی است که نزدیک به  50 درصد ظرفیت دامداری صنعتی در این  استان خالی از ظرفیت تولید هستند.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دامداری های سنتی نیز در استان آذربایجان غربی براثر تب برفکی در طی 3 سال گذشته  با تلفات بالای دامی  روبرو شدند و ازهمین  رو دولت نیز در این راستا تسهیلاتی ارائه نکرده است  تا بتوان دام های تلف شده در دامداری‌های سنتی را به نوعی جبران کرد.
وی افزود : جمعیت دام در دامداری‌های مهاباد و در کل کشور کاهش پیدا کرده است و از همین رو ،این مسئله موجب شده است که دولت با تعرفه صفر گوشت قرمز را از کشورهای دیگر بالاتر از  قیمت گوشت داخلی واردبکند و از همین رو ایران تبدیل به بزرگترین وارد کننده گوشت شده است .
محمودزاده افزود : بادرنظرگرفتن نیمی از هزینه‌هایی که برای  واردات گوشت  متحمل می شویم ؛ می توان با سرمایه گذاری در تولیدگوشت به خودکفایی نایل شد و این درحالی است که  در سه سال گذشته شعار می دادند به مرز خودکفایی گوشت رسیده ایم .
وی ادامه داد : ما تبدیل به واردکننده گوشت قرمز در منطقه  شده ایم و این امر خبر خوبی برای اقتصاد ما تلقی نمی‌شود و این موضوعات همواره برای عدم مدیریت بهینه در تولیدگوشت تلقی می‌شود .
عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ایران تبدیل به بزرگترین واردات گوشت در منطقه شده است ، یادآورشد : 50 درصد ظرفیت دامداری‌های استان آذربایجان  غربی خالی از تولید هستند .
برای مشاهده خبر ” افزایش هزینه های تولید مرغ ” کلیک نمایید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =