کمترین ارزش افزوده در صنعت مرغ

کمترین ارزش افزوده در صنعت مرغ

کمترین ارزش افزوده در صنعت مرغ

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینکه راه تحول در بخش کشاورزی از مسیر دانش بنیانی می گذرد، از اهمیت ورود بخش خصوصی به حوزه کشاورزی سخن گفت.
سورنا ستاری در مراسم تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی موضوع جدی است، اما بیش از هر چیزی نیازمند فرهنگ جدید در این حوزه هستیم، افزود: در هربخشی که شرکت‌های دانش‌بنیان کم است، میزان وابستگی در آن بخش زیاد است.
وی با بیان اینکه  راه تحول در بخش کشاورزی از دانش بنیانی می‌گذرد، افزود: بایستی پارک‌های علم و فناوری در بخش کشاورزی داشته باشیم و اجازه دهیم جوانان شرکت‌های خود را تاسیس کنند و توسعه دهند.
معاون علمی رییس جمهور ادامه داد: تجاری‌سازی کار شرکت است و کار پژوهشگاه و دانشگاه نیست. نمی‌توان انتظار داشت که به طور مثال واکسن از دانشگاه بیرون بیاید. محصول کار دانشگاه نیست. در دنیا هم به همین شکل است. ممکن است دانشگاهی در پژوهش یک واکسن نقش داشته باشد یا سهامدار آن باشد، اما تجاری سازی قطعاً با شرکت خواهد بود. در حقیقت محصول حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش است.
ستاری با بیان اینکه بخش کشاورزی بخش جذابی برای بخش خصوصی است، گفت: بایستی راه ورود بخش خصوصی به حوزه کشاورزی را باز کنیم. تغییرات در سیستم های سنتی سخت است، اما برای اینکه  کشاورزی کشور به جایگاه اصلی خود برسد، نیازمند این تغییرات هستیم.
به خودروسازی خرده می گیریم، ولی صنعت مرغ ۳.۵ میلیارد دلار واردات دارد و کمترین ارزش افزوده را دارد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینکه پیشرفت یک عنصر فرهنگی و نیازمند توسعه نرم افزاری است، گفت: جوانان  با استعداد و فارغ التحصیلان زیادی در کشور داریم که بایستی آن ها را به مراکز پژوهش راه دهیم و اجازه فعالیت و پیشرفت به آنها دهیم.
برای مشاهده خبر ” عدم توان پرداخت بیمه تکمیلی مرغداران ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − بیست =