125 ملیون جوجه در شهریور

125 ملیون جوجه در شهریور

125 ملیون جوجه در شهریور

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد : در پنج ماه اول سال جاری به طور میانگین ۱۲۱ میلیون قطعه جوجه ریزی شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد رشد داشته است.
دکتر مرتضی رضایی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اعلام این مطلب گفت: از فروردین امسال تا تیر ماه ۴۷۸ میلیون قطعه جوجه ریزی در کشور صورت گرفته است و پیش بینی می کنیم در مردادماه نیز بیش از ۱۲۳ میلیون قطعه جوجه ریزی داشته باشیم.
دکتر رضایی افزود : این پیش بینی در حالی است که در تیرماه سال ۹۷ حدود ۱۰۲ میلیون قطعه جوجه ریزی در کشور انجام شد.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود : بررسی های نقطه به نقطه تیرماه نشان می دهد که حدود ۲۰ درصد جوجه ریزی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
دکتر رضایی با بیان این که جوجه ریزی تا شهریور سال جاری به ۱۲۵ میلیون قطعه خواهد رسید، تصریح کرد: ظرفیت خالی بیش از ۳۰ درصد تولید گوشت مرغ در واحد های مرغداری کشور وجود دارد و اگر مرغداران نسبت به بازار مصرف مطمئن باشند، تولیدشان را افزایش خواهند داد.
ایشان با بیان اینکه تولید کنندگان داخلی توانایی تولید و تامین گوشت مرغ را دارند و نیازی به واردات این محصول نداریم .
از این سو قیمت مرغ در پیش بینی های آینده سیر نزولی خواهد گرفت و مرغ تا حدی میتواند ارزان شود . از طرفی هم مرغ داران درخواست ازاد سازی قیمت مرغ شدند که از یک سو جای نگرانی را در پی خواهد داشت .
برای مشاهده خبر ” به واردات مرغ نیازی نیست ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در کانال مزرعه سبز از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 3 =