4سال توقف گمرکی 5000 تن گوشت قرمز

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس: نه تنها ۱۷ هزار تن گوشت قرمز در بندر شهید رجایی متوقف شده بلکه در گمرک جلفا و آذربایجان شرقی نیز حدود ۵ هزار تن گوشت قرمز به مدت ۴ سال توقیف شده که در حال نابودی است.
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص واردات گوشت قرمز و توقف محموله 17 هزار تنی گوشت قرمز وارداتی در گمرک بندر شهید رجایی، گفت:نه تنها 17 هزار تن در بندر شهید رجایی متوقف شده بلکه در گمرک جلفا و آذربایجان شرقی نیز حدود 5 هزار تن گوشت قرمز به مدت 4 سال توقیف شده که در حال نابودی است.
سیستم واردات و توزیع مواد غذایی وزارت جهاد کشاورزی مریض است
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه سیستم واردات و توزیع مواد غذایی وزارت جهاد کشاورزی به شدت مریض و دچار مشکل شده است، تصریح کرد: سوء مدیریت‌ها در وزارت جهاد کشاورزی باعث شده تا محموله‌های گوشت قرمز به موقع به بازار نرسد، بعضا محموله‌هایی وجود دارد که 4 سال در گمرکات متوقف شده‌اند.
عدم تاییدیه بهداشتی موجب توقف محموله‌های گوشت وارداتی در گمرک می‌شود
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه براساس بخشنامه صادر شده توسط وزارت جهاد کشاورزی برای تایید گوشت بهداشتی کارشناسان متخصص و دکترهای دامپزشک نمی‌توانند در کشورهای صادرکننده گوشت حضور نداشته باشند، ادامه داد: بعضا گوشتی وارد کشور می‌کنند که کنترل بهداشتی نشده و این امر باعث شده وزارت بهداشت در گمرکات اجازه ترخیص را ندهند.
محموله‌های گوشت وارداتی اگر دارای مستندات قانونی باشند گمرکات نمی‌توانند آنها را متوقف کنند
شیوه مدیریت وزارت جهاد کشاورزی در چگونگی خرید و توزیع گوشت صحیح نیست
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شیوه مدیریت وزارت جهاد کشاورزی در چگونگی خرید و توزیع گوشت صحیح نیست و باید در این موضوع تجدید نظر شود و این امر باعث کمبود در بازار شده است، عنوان کرد: محموله‌های گوشت وارداتی اگر دارای مستندات قانونی باشند گمرکات نمی‌توانند آنها را متوقف کنند، گمرک اجازه توقیف واردات محموله‌های قانونی را ندارد.

 

برای مشاهده خبر ” یک میلیون تن تخم مرغ ، تولیدی در آینده نزدیک ” لطفا کلیک نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفده =