450 میلیارد ضرر تولیدکنندگان

450 میلیارد ضرر تولیدکنندگان

450 میلیارد ضرر تولیدکنندگان

 

غلامعلی فارغی رئیس انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه با اشاره به اینکه بازار جوجه یکروزه تعریفی ندارد، اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت منطقی هر قطعه جوجه یکروزه بالای ۴ هزار تومان است، در حالی که هم اکنون با نرخ ۵۰۰ تومان از تولیدکنندگان خریداری می‌شود.
او زیان ماهانه تولیدکنندگان جوجه یکروزه را بالای ۴۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اگر مسئولان به داد صنعت مرغداری نرسند، علاوه بر فشار بر مصرف کننده کار به واردات می‌رسد، این در حالی است که هیچ کشوری توان تامین این میزان مرغ و تخم مرغ را ندارد.
صادرات ماهانه حداکثر ۱۰ میلیون تخم مرغ نطفه دار
ماهانه حداکثر ۱۰ میلیون تخم مرغ نطفه دار صادر می‌شود و از آنجا که صادرات به قیمت ریالی است، هیچ گونه ارزش افزوده‌ای برای کشور ندارد.
رئیس انجمن تولیدکنندگان جوجه با اشاره به اینکه مسئولان باید پاسخگوی آشفتگی بازار نهاده‌های دامی باشند، بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو کنجاله سویا با نرخ بالای ۱۱ هزار تومان و ذرت با نرخ ۳ هزار تومان به دست مرغدار می‌رسد که اگر اقدامات لازم برای تامین نهاده‌ها به کار گرفته نشود، مسئولان باید جوابگوی آشفتگی‌ها باشند.
او تولید فعلی جوجه یکروزه را بالای ۱۲۵ میلیون قطعه اعلام کرد و افزود: در شرایط فعلی تولید بر مبنای موجودی نهاده باید صورت پذیرد که با توجه به شرایط توزیع ذرت و کنجاله بیش از ۷۵ تا ۸۰ میلیون قطعه نباید جوجه ریزی شود که متاسفانه مسئولان امر برمبنای مصرف کشور تولیدکننده را وادار به جوجه ریزی می‌کنند.فارغی در پایان تصریح کرد: با توجه به نوسان شدید نرخ نهاده‌های دامی، قیمت هر کیلو مرغ زنده بالای ۱۵ هزار تومان تمام می‌شود و حال جای این سوال مطرح است که مسئولان بر چه مبنایی نرخ مصوب را اعلام می‌کنند؟
برای مشاهده مقاله ” کلاهبرداری نهاده در ایلام ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + ده =