ارزیابی سندروم نشت روده ای

ارزیابی سندروم نشت روده ای ( قسمت سوم )

ارزیابی سندروم نشت روده ای ( قسمت سوم )

 

پاتوژن ها:

کوکسیدیوز باعث افزایش التهاب روده، کاهش طول پرزها، اختلال در جذب مواد مغذی و افزایش پروتئین های پلاسما می شود، کمپیلوباکتر و سالمونلا هر دو بر ساختار پرزهای دستگاه گوارش تاثیر می گذارند و التهاب روده را افزایش می دهند. مشابه مدل‌های باکتریایی که می‌توانند باعث التهاب روده و افزایش IP شوند، سموم باکتریایی نیز ممکن است باعث ایجاد استرس در GIT شوند.

5)گرسنگی

جوجه‌های گوشتی برای مصرف خوراک و رشد زیاد پرورش داده شده‌اند، بنابراین دور نگه داشتن آنها از غذا می‌تواند استرس را با تاثیر بر عملکرد روده، از جمله افزایش IP ایجاد کند. در مطالعاتی که انجام شده، پرندگانی از سویه های کاب یا راس در سنین مختلف (7 تا 38 روز پس از جوجه کشی) مورد استفاده قرار گرفتند، که نشان داد گرسنگی یک عامل استرس زای قوی است و می تواند IP را در اکثر شرایط افزایش دهد.

اقدامات موثر برای کاهش نشت پذیری روده

درشت مغذی ها و ریز مغذی ها

گلوتامین، گلوتامات، سیستئین، آرژنین و گلیسین از جمله اسیدهای آمینه ای هستند که سنتز پروتئین را در سلول های اپیتلیال از طریق مسیرهای سیگنالینگ مختلف افزایش می دهند و بنابراین ممکن است در پاسخ های دفاعی روده و عملکرد اتصالات بین سلولی نقش داشته باشند.

بتائین

بتائین برای بهبود سلامت دستگاه گوارش از طریق مکانیسم‌های مختلف، از جمله بهبود مورفولوژی روده، تأثیرگذاری بر تنظیم اسمزی و به عنوان یک دهنده عامل متیل، شناخته شده است.

افزودنی ها

ویتامین های A و D تاثیر مثبتی بر بهبود ضعف سلول های پوششی در اکثر نقاط بدن به خصوص سلو های پوششی بافت روده دارند.

استفاده از آنزیم های مناسب برای کاهش اثرات پلی ساکاریدهای غیر نشاسته ای پیشنهاد می شود. تاثیر مثبت پروبیوتیک‌ها و پری بیوتیک ها بر یکپارچگی روده، از طریق مکانیسم‌های حذف رقابتی یا سرکوب تکثیر گونه‌های میکروبی مضر مشاهده شده است، همچنین، در مطالعه دیگری انتقال کمپیلوباکتر از روده به کبد با استفاده از پروبیوتیک ها به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

عدم استفاده از ترکیبات غیر استروئیدی مثل آسپرین نیز تاثیر مثبتی در کاهش IP دارد.

 

برای مشاهده خبر ” ارزیابی سندروم نشت روده ای ( قسمت دوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
ارزیابی سندروم نشت روده ای

ارزیابی سندروم نشت روده ای ( قسمت دوم )

ارزیابی سندروم نشت روده ای ( قسمت دوم )

 

 

سد شیمیایی شامل سلول های مزانشیمی، سلول های دندریتیک، ماکروفاژها و لنفوسیت ها است که با میکروبیوتا نیز تعامل دارند،  همچنین شامل ترشحات گوارشی، از جمله آنزیم هایی است که بیشتر تحت تأثیر شکل جیره، فیبر، پروتئین، نشاسته و مکمل های جیره قرار می گیرند.

سد میکروبی به ویژه تحت تأثیر عوامل زیادی از جمله تغذیه و سلامت میزبان قرار می گیرد و با سیستم ایمنی بدن (سد شیمیایی) در تعامل است و به شدت بر هضم و سلامت میزبان تأثیر می گذارد. کمپلکس‌های پروتئینی چسبنده ویژه، شامل دسموزوم‌ها، اتصالات چسبنده (AJ) و TJ، به سلول‌های روده می‌پیوندند و اجازه نفوذ پذیری انتخابی را از طریق مسیرهای پاراسلولی و بین سلولی می‌دهند. دسموزوم‌ها و AJ سلول‌ها را به‌صورت مکانیکی به هم متصل می‌کنند در حالی که TJ، سلول‌های اپیتلیال را به صورت آپیکال پیوند می‌دهند.

عوامل موثر بر روده نشت پذیر

1)جنسیت، ژنتیک، سن

به طور کلی جوجه های جوان ممکن است نشت روده بالاتری داشته باشند، همچنین مرغ های جنگلی نشت روده کمتری در مقایسه با لاین های پیشرفته دارند، همچنین بین نژاد، دمای محیط و رژیم غذایی تعاملاتی وجود دارد، از این رو در نظر گرفتن سویه و سن پرنده هنگام بررسی نشت پذیری در جوجه های گوشتی مهم است.

2)تغذیه

جیره های حاوی مقادیر بالای پلی ساکاریدهای غیر نشاسته ای که ویسکوزیته دستگاه گوارش را افزایش می دهند منجر به التهاب روده و افزایش نشت پذیری می شوند. همچنین کاهش پروتئین خام جیره باعث افزایش نشت پذیری روده در مقایسه با پرندگانی که با غلظت های بالاتر از اسیدهای آمینه تغذیه می شوند، شده است.

3)استرس

تراکم بالای گله از طریق ایجاد استرس گرمایی و همچنین استرس رقابت برای تغذیه در ایجاد روده نشت پذیر نقش دارد. مشاهده شده است که تنش گرمایی باعث ایجاد طیف وسیعی از تغییرات فیزیولوژیکی می شود، به عنوان مثال افزایش اکسیداسیون در GIT که ممکن است منجر به افزایش IP شود، همچنین ممکن است بر سلامت و رفاه پرندگان تأثیر منفی بگذارد و باعث کاهش تولید شود.

 

برای مشاهده خبر ” ارزیابی سندروم نشت روده ای ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
ارزیابی سندروم نشت روده ای

ارزیابی سندروم نشت روده ای

ارزیابی سندروم نشت روده ای

 

حفظ و بهینه سازی عملکرد سد روده ای (IB) در طیور پیامدهای مهمی برای سلامت و عملکرد پرندگان دارد. به عنوان یکی از جنبه های کلیدی IB، نشت پذیری روده (IP) عمدتا توسط پروتئین های پیوندی پیچیده ای به نام پروتئین های اتصال دهنده محکم (TJ) کنترل می شود که انتروسیت ها را به یکدیگر متصل می کند. اختلال در TJ با افزایش نشت روده همراه است، که پیامدهای احتمالی آن شامل انتقال باکتری، التهاب روده، اختلال در سلامت و عملکرد پرنده است. با وجود داده های قابل توجهی که برای گونه های دیگر در دسترس است، تحقیقات در مورد IP در جوجه های گوشتی و به طور کلی گونه های پرندگان هنوز موضوعی است که مورد مطالعه قرار نگرفته است. اگرچه تحقیقات بر روی مواد مغذی مختلف و افزودنی‌های جیره که تا حدودی IP را کاهش می دهد، هنوز در مراحل اولیه است، اما امیدوارکننده‌ترین نتایج برای پروبیوتیک‌ها، پری بیوتیک‌ها، اسیدهای آمینه، افزودنی های خوراکی و افزودنی‌های دارای خواص ضدالتهابی پیش‌بینی می‌شود.

مقدمه

عملکرد سد روده (IB) و نفوذپذیری روده (IP) اصطلاحاتی هستند که اغلب برای اشاره به سلامت روده استفاده می شوند.

IB به طور گسترده از 3 جزء تشکیل شده است:

1) یک مانع فیزیکی (موسین، پوشش سلول های اپیتلیال روده و اتصالات محکم [TJ]).

2) جزء شیمیایی (سیتوکین ها، سلول های ایمنی و ترشحات گوارشی و غیره).

3) تعدیل کننده میکروبیوتای دستگاه گوارش (GIT).

گابلت سل ها در اپیتلیوم روده موسین ترشح می کنند که موانع فیزیکی مهمی هستند.

علاوه بر این، سلول‌های روده با پروتئین‌های ساختاری مرتبط هستند که یک مانع فیزیکی را فراهم می‌کنند.

 

برای مشاهده خبر ” باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان ( قسمت سوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.

باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان ( قسمت سوم )

باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان ( قسمت سوم )

 

همچنین به یاد داشته باشید که استرس گرمایی موجب افزایش آب مصرفی می شود. افزایش دمای محیط از 21 درجه سانتی گراد به 32 درجه سانتی گراد هم می تواند مصرف آب را دو برابر کند. در نتیجه باید از وجود منبع آبی تمیز، خنک و تازه اطمینان حاصل کنید. در تابستان باید به کیفیت منبع آب و میزان آن بسیار توجه کنید. افزایش مصرف آب موجب افزایش دفع اوره می شود که مواد معدنی ذخیره شده همراه آن دفع می شود. در نتیجه، علاوه بر آب، مطمئن شوید که یک مکمل معدنی مناسب به طور مرتب وجود دارد. بسیاری از گاودارها می دانند که سایه اهمیت بسیار زیادی دارد اما داشتن تعداد کمی درخت در چراگاه کافی و مناسب نیست. مطمئن شوید که تمام گله در یک چراگاه می تواند بدون آن که در یک منطقه کوچک اجتماع کنند سایه داشته باشند و جریان هوا نیز وجود دارد.
گاوها در طول ماه های تابستان ضروری است که به کار خود ادامه دهند اما مدیریت استرس گرمایی آن ها کار دشواری است. تلاش کنید تا دما را در این روزها بین 26 تا 29 درجه سانتی گراد و رطوبت را بین 30 تا 40 درصد نگه دارید. کارهای خود را با گاو تا جایی که ممکن است صبح خیلی زود شروع کنید و سعی کنید قبل از ساعت 10 صبح کارها به پایان رسیده باشد. اگر هیچ راه دیگری وجود ندارد که در این زمان کار خود را انجام دهید، سعی کنید کارها را بین ساعت دوازده شب تا هشت صبح انجام دهید؛ کار کردن بر روی گاو در زمان عصر باز هم می تواند استرس زا باشد زیرا گاو تازه گرما را مدیریت کرده و دمای بدن خود را بعد از غروب آفتاب کاهش داده است.
راه های دیگری که برای مبارزه با تاثیرات منفی استرس گرمایی بر روی بازده باروری وجود دارد که شامل تغییر فصل باروری و زایمان یا ادغام ژنتیکی برای تحمل گرما است. با این حال، کل از دست دادن بارداری تنها دغدغه بازتولید در طول استرس گرمایی نیست. کارایی جفت ممکن است پایین بیاید و قدرت گوساله نیز کاهش یابد. در نتیجه، تغییر ژنتیک یا فصل زایمان باید درنظر گرفته شود تا مشخص شود که چگونه بر محصول نهایی شما (یعنی وزن از شیر گرفته شدن، وزن سالانه یا گوشت آن) و کل بازدهی تاثیر می گذارد.

 

برای مشاهده خبر ” باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان ( قسمت دوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.

باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان ( قسمت دوم )

باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان ( قسمت دوم )

 

پژوهش هایی در مورد استرس گرمایی و نرخ باروری گاو در دانشگاه ایالتی اوکلاهاما انجام شده است. محققان این پژوهش ها دریافته اند زمانی که گاوها در آب و هوای نسبتا خنک زایمان می کنند اما بعد از آن در معرض آب و هوای معتدل و بسیار داغ قرار می گیرند، نرخ بارداری آن ها تا 50 درصد کاهش می یابد. به علاوه این پژوهشگران دریافته اند که جنین های گاوهای دارای استرس گرمایی کوچکتر بوده اند و بیشتر در معرض از دست دادن آبستنی در دوره های بعدی بارداری بوده اند.
حتما باید به یاد داشت که گاوها بالاترین دمایی که می توانند تحمل کنند 20 درجه پایین تر از انسان است. این بدان معناست که زماانی که ما انسان ها به علت گرما احساس ناخوشایند داریم، گاو به شدت تحت استرس قرار دارد. رطوبت نیز با افزایش شاخص گرما و محدود کردن توانایی گاو در مدیریت گرما بر مشکل می افزاید.

اضافه شدن عوامل استرس زای دیگر به استرس گرمایی این مشکلات را به وجود می آورد. برای مثال، مسمومیت با فسکو، توانایی گاو را در تحمل گرما کاهش می دهد زیرا جریان خون را زیر پوست کاهش پیدا می کند. اگر گاوها و تلیسه ها در معرض بیماری هایی قرار بگیرند که در برابر آن به خوبی واکسینه نشده اند، سیستم ایمنی آن ها می تواند از بین برود. استرس گرمایی موجب کاهش چرا و مصرف غذا می شود در حالی که خشکی هوا نیز میزان علوفه را کاهش می دهد. در سال های اخیر، خشکسالی و گرد و غبار حاصل آن – به همراه تغذیه نامناسب – نرخ مشکلات تنفسی را افزایش داده است و در نتیجه موجب از دست دادن آبستنی می شود. در موارد حادتر از دست رفتن علفزار، گاو ممکن است برگ و علف های هرز بخورد که این امر موجب از دست دادن آبستنی یا حتی مرگ خود گاو می شود.

برای مشاهده خبر ” باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.

باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان

باردار نگه داشتن گاو در فصل تابستان

 

باردار نگه داشتن گاوها یک داستان است و باردار نگه داشتن آن ها در ماه های تابستان داستانی دیگر.
در شرایط عادی که گاو نر در زمان درست فحل با گاوهای ماده تلقیح می کند، نرخ باروری به 100 درصد می رسد. اما اگر نرخ باروری برخلاف انتظار 60 تا 80 درصد باشد، این تفاوت و کاهش نرخ به دلیل مرگ جنین به وجود می آید. بسیاری از تلفات و مرگ جنین ها در اولین روزهای رشد اتفاق می افتد، و این گاوها و تلیسه ها که جنین مرده داشته اند  19 تا 24 روز بعد دوباره فحل می شوند. از دست دادن یک دوره بارداری به این معناست که گوساله این گاوها در زمان از شیر گرفته شدن کم سن و سال تر و سبک تر از بقیه می باشد. اما، از دست دادن چرخه بارداری بعد از گذشتن چرخه فحلگی ضررهای اقتصادی نیز به همراه دارد.
برای گاوها و تلیسه های گوشتی، ناموفق بودن آبستنی معمولا بعد از 60 روز از لقاح اتفاق می افتد. اگرچه، استرس گرمایی می تواند احتمال از دست دادن آبستنی را افزایش دهد. علاوه بر آن، گوساله های متولد شده در بهار در روزهای بسیار داغ (و اغلب خشک) سال از شیر گرفته می شوند. گاوها و تلیسه هایی که در پاییز زایمان می کنند معمولا زودتر از زمان محاسبه شده و در زمانی باردار می شوند که دوره های طولانی گرما و خشکی را تجربه می کنند.
برای مشاهده خبر ” خرچنگ در خوراک طیور ( قسمت دوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.

 

خرچنگ در خوراک طیور ( قسمت اول )

خرچنگ در خوراک طیور ( قسمت دوم )

خرچنگ در خوراک طیور ( قسمت دوم )

 

در آزمایشی که بر روی دو گروه از مرغ های 27 هفتۀ سفید و قهوه ای Lohmann صورت گرفت 5 آزمایش متفاوت به صورت زیر انجام شد:
1)یک سوم پوستۀ صدف بزرگ به علاوۀ دو سوم پودر سنگ آهک؛ 2)یک سوم پوستۀ خرچنگ بزرگ به علاوۀ دو سوم پودر سنگ آهک ؛ 3)یک سوم پوستۀ خرچنگ بزرگ به علاوۀ دو سوم پوستۀ خرچنگ آسیاب شده و پودر سنگ آهک ؛4) 100 درصد پودر سنگ آهک ؛ و 5) پوست خرچنگ آسیاب شده به علاوۀ پودر سنگ آهک.
دانشمندان برای هر کدام از آزمایشات یک دورۀ 28 روزه مشخص کردند که پس از این دوره، آنها فاکتورهایی مثل مصرف خوراک، وزن ، تولید و کیفیت تخم مرغ را بررسی می کردند.
طبق یافته ها و اطلاعات جمع آوری این دانشمندان “مصرف این خوراک هیچ تأثیر منفی بر روی فاکتورهای مورد نظر نداشت و کلسیم مورد نظر هم متعادل بود. و در نهایت این گونه نتیجه گیری شد که پوست خرچنگ – چه به صورت ذرات درشت و چه آسیاب شده – منبع مناسب کلسیم برای هر دو گروه مرغ های تخمگذار سفید و قهوه ای می باشد.”
این تحقیقات بر روی جنبۀ سود مالی و هزینۀ تغذیۀ طیور با پوست خرچنگ به عنوان منبع کلسیم تحقیقی نداشته و البته پرواضح است که بایستی از نظر هزینه هم رقابتی باشد تا در بازار جایی باز کند.
برای مشاهده خبر ” خرچنگ در خوراک طیور ( قسمت اول ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
خرچنگ در خوراک طیور ( قسمت اول )

خرچنگ در خوراک طیور ( قسمت اول )

خرچنگ در خوراک طیور ( قسمت اول )

 

صنعت غذای دریایی کانادا در مناطق نزدیک به اقیانوس اطلس نمی داند که چگونه می تواند از ضایعات و محصولات جانبی استفادۀ بهینه را ببرد. از سوی دیگر، صنعت مرغداری با بهای سنگین خوراک دست و پنجه نرم می کند. حال اگر راه حلی باشد که به نفع هر دو صنعت عمل کند چطور؟
بخش خوراک 60 تا 70 درصد هزینۀ صنعت مرغداری کانادا را در برمی گیرد. کلسیم برای تولید یک تخم مرغ باکیفیت بسیار لازم و حیاتی است و در حال حاضر در مرغداری کانادا از پودر سنگ آهک و صدف به عنوان اصلی ترین منبع کلسیم در جیرۀ خوراک طیور مرغ تخمگذار استفاده می گردد.
طبق نظر کارشناسان استفاده از منابع کلسیم ارزان قیمتی که تأثیر منفی بر روی تولیدات نداشته باشد هزینۀ تولید را برای مرغدار و تولیدکننده پایین می آورد. جایگزین کردن پودر سنگ آهک و صدف با منابع کلسیم موجود در منطقه به دلیل کاهش هزینۀ حمل می تواند به نفع تولیدکننده باشد و چه منبعی بهتر از صنعت غذای دریایی برای مرغداری کانادا!
بیشتر محصولات جانبی این صنعت به عنوان ضایعات در زمین های دفن زباله چال می شوند. این کار نه تنها برای محیط زیست مضر است بلکه کارکنان کمپانی های فراوری برای دفن این محصولات می بایست هزینه هم پرداخت کنند.
پوست خشک شدۀ خرچنگ تقریباً 17.4 درصد کلسیم دارد. در حال حاضر، سالانه در حدود 335 تن پوست خشک شدۀ خرچنگ تولید می شود.
پوست خرچنگ منبع کیتین و آستاگزانتین هم هست. کیتین، پلی ساکاریدی است که در صدف های دریایی و اسکلت خارجی جانوران یافت می شود که از خاصیت پایین آوردن کلسترول برخوردار است و آستاگزانتین آنتی اکسیدانی است که باعث به وجود آمدن رنگدانۀ قرمز در خرچنگ، سالمون، میگو می شود.
برای مشاهده خبر ” الزام بهینه سازی کارخانه جوجه کشی ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
الزام بهینه سازی کارخانه جوجه کشی

الزام بهینه سازی کارخانه جوجه کشی

الزام بهینه سازی کارخانه جوجه کشی

 

مدیرعامل هلدینگ کوثر در سمینار علمی یکروزه کارایی برتر پیترسایم اعلام کرد کارخانجات جوجه کشی کشور می توانند بسیار بهتر از شرایط فعلی عمل کنند.
آقای دکتر نوروزی گفت : کارخانجات جوجه کشی نقش بسیار مهمی را در چرخه تولید جوجه  یکروزه و گوشت کشور عهده دار می باشند و باید با ایجاد بستر و شرایط مناسبت تر آموزشی و توسعه علم در این صنعت بهره بیشتری را از تکنولوژی روز در کارخانجات جوجه کشی برد.
وی با اشاره به میزان تولید جوجه یکروزه ، گوشت مرغ و تخم مرغ کشور اعلام داشت کارخانجات جوجه کشی بعضی از استان ها جوابگوی نیاز کشور نیست و در راستای افزایش بهره وری و بالا بردن کیفیت تولید و رضایت مشتریان نهایی و کاهش قیمت تمام شده تولید باید با برگزاری بیشتر سمینارهای علمی اقدام به انتقال تکنولوژی و علوم جوجه کشی به استان های کشور نمود.
آقای دکتر جوادی رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی کوثر نیز در این سمینار از یکی از خدمات جدید خود که راه اندازی سیستم حمل و نقلی می باشد رونمایی کرده
و اظهار داشت دستگاه جوجه کشی خوب و پرورش مناسب در تولید گوشت مرغ کشور بسیار اهمیت دارد اما در این چرخه یک فاصله پنهان وجود دارد که با توجه به شرایط جاده های ایران و موانع این چنینی باید فاصله بین جوجه کشی  تا مرغداری را با حمل و نقل صحیح و علمی بهینه نمود.
این سمینار در تاریخ 18 اردیبهشت در هتل المپیک توسط شرکت توسعه و مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی کوثر برگزار گردید.

برای مشاهده خبر ” مرغ هایی جایگزین نژاد های دیگه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
مرغ هایی جایگزین نژاد های دیگه

مرغ هایی جایگزین نژاد های دیگه

مرغ هایی جایگزین نژاد های دیگه

 

مرغ هایی که قادر به تولید جوجه های خود نیستند به عنوان “جایگزین” هایی برای تولید تخم مرغ های نژادهای کمیاب موفق عمل کردند.
امید است که این پیشرفت علمی در افزایش تولیدمثل نژادهای در خطر انقراض و بهبود تولیدمثل و تخمگذاری مرغ های تجاری مؤثر باشد.
دانشمندان با استفاده از تکنیک های اصلاح ژنتیک، موفق به حذف آن بخش از DNA مرغ ها شدند که منجر به تولید تخم مرغ های پوچ (فاقد نطفه) می شد. سپس آنها سلول های بنیادی را – که سلول های جنسی اولیه نامیده می شود – از نژاد دیگری به وسیلۀ یک سوراخ بسیار ریز درون تخم مرغ تزریق کردند. پس از جوجه کشی و خروج از تخم، این طیور به مرغ هایی تبدیل می شوند که قادر به تخمگذاری آن نژاد دیگر هستند.
دکتر Mike McGrew از مؤسسۀ تحقیقاتی Roslin وابسته به دانشگاه Edinburgh اذعان داشت: “ما از مرغ های نابارور به عنوان میزبان استفاده کردیم و اکنون موفق شدیم که از آنها به عنوان میزبان و گیرندۀ سلول های بنیادی از نژادهای دیگر مرغ ها استفاده کنیم. این مرغ ها اولین گام برای حفظ و حمایت از نژادهای کمیاب ماکیان بوده و چنانچه می خواهیم بسیاری دیگر از نژادهای کمیاب را حفاظت کنیم به ایده های جدیدتری نیاز داریم.”
محققین از نژادهای کمیاب مختلفی در این تحقیق استفاده کردند که از آن جمله Scots Dumpy و Scots Grey بوده است.
این تحقیق که از دانشمندان و محققین کمپانی تحقیقات ژنتیک طیور Cobb-Vantress در آن شرکت داشتند، در مجموعه مقالات دانشکدۀ ملی علوم امریکا نیز به چاپ رسیده است.
برای مشاهده خبر ” کارایی ارزیاب دام ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.