مرغ هایی جایگزین نژاد های دیگه

مرغ هایی جایگزین نژاد های دیگه

مرغ هایی جایگزین نژاد های دیگه

 

مرغ هایی که قادر به تولید جوجه های خود نیستند به عنوان “جایگزین” هایی برای تولید تخم مرغ های نژادهای کمیاب موفق عمل کردند.
امید است که این پیشرفت علمی در افزایش تولیدمثل نژادهای در خطر انقراض و بهبود تولیدمثل و تخمگذاری مرغ های تجاری مؤثر باشد.
دانشمندان با استفاده از تکنیک های اصلاح ژنتیک، موفق به حذف آن بخش از DNA مرغ ها شدند که منجر به تولید تخم مرغ های پوچ (فاقد نطفه) می شد. سپس آنها سلول های بنیادی را – که سلول های جنسی اولیه نامیده می شود – از نژاد دیگری به وسیلۀ یک سوراخ بسیار ریز درون تخم مرغ تزریق کردند. پس از جوجه کشی و خروج از تخم، این طیور به مرغ هایی تبدیل می شوند که قادر به تخمگذاری آن نژاد دیگر هستند.
دکتر Mike McGrew از مؤسسۀ تحقیقاتی Roslin وابسته به دانشگاه Edinburgh اذعان داشت: “ما از مرغ های نابارور به عنوان میزبان استفاده کردیم و اکنون موفق شدیم که از آنها به عنوان میزبان و گیرندۀ سلول های بنیادی از نژادهای دیگر مرغ ها استفاده کنیم. این مرغ ها اولین گام برای حفظ و حمایت از نژادهای کمیاب ماکیان بوده و چنانچه می خواهیم بسیاری دیگر از نژادهای کمیاب را حفاظت کنیم به ایده های جدیدتری نیاز داریم.”
محققین از نژادهای کمیاب مختلفی در این تحقیق استفاده کردند که از آن جمله Scots Dumpy و Scots Grey بوده است.
این تحقیق که از دانشمندان و محققین کمپانی تحقیقات ژنتیک طیور Cobb-Vantress در آن شرکت داشتند، در مجموعه مقالات دانشکدۀ ملی علوم امریکا نیز به چاپ رسیده است.
برای مشاهده خبر ” کارایی ارزیاب دام ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
کارایی ارزیاب دام

کارایی ارزیاب دام

کارایی ارزیاب دام

 

ارزیاب های دام در واقع ارزش بازاری و قیمت رسمی دام را تعیین می کنند. گزارشی که ارزیاب تهیه می کند شامل 1-قیمت و ارزش دام، 2- هدفی که بخاطر آن دارد دام را ارزیابی می کند (که شامل خیلی موارد مثل بیمه، خرید و فروش، وام، حسابرسی و یا حتی حق و حقوق مربوط به طلاق و ورشکستگی و غیره باشد) ، 3- اسناد پشتیبانی شده و گواهینامه های معتبر مربوط به همان صنعت می باشد.
وظایف و مسئولیت های ارزیاب دام
-تهیۀ گزارش کامل از مشخصات دام نظیر نوع دام (مثلا شیری یا گوشتی)، سایز، وزن، جنسیت و قیمت.
-وارسی و معاینۀ کامل حیوان
-تهیۀ عکس از حیوان برای گذاشتن در مدارک
-مقایسه با دام های مشابهی که به فروش رفته اند
-تهیۀ گزارشات ثبت شده در خصوص ارزش و بهای دام
مدرک و تحصیلات یک ارزیاب دام
درواقع برای اینکه یک ارزیاب دام باشید نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید اما داشتن تجربۀ عملی و سابقۀ مفید در این زمینه الزامی است. اکثر ارزیاب های موفق تجربۀ کاری در زمینۀ پرورش دام یا سایر مشاغل در این زمینه داشته اند.
ضمن آن که داشتن مدرک دانشگاهی اهمیت ندارد اما گذراندن دوره های آموزشی در این زمینه می تواند بسیار مفید باشد.
البته برای ارزیابی دام مدرک هم هست و انجمن بین المللی ارزیابی دام امریکا پس از گذراندن دوره مدرک ارائه می کند.
مهارت های لازم و صلاحیت ارزیاب دام
یک ارزیاب دام موفق علاوه بر داشتن تجربۀ عملی و سابقه در این زمینه بایستی از یک سری مهارت های لازم برخوردار باشد مهارت هایی مثل مدیریت زمان، انجام محاسبات، تجزیه و تحلیل، ارتباطات و روابط عمومی بالا و دقت بالا به جزئیات.
چشم انداز این شغل
انجمن آمار مشاغل رشد شغلی 14درصد را برای ارزیابی دام بین سال های 2016 تا 2026 میلادی برآورد می کند که نرخ رشد سریعی هست.
برای مشاهده خبر ” فناوری جدید برای پستان گاو ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
فناوری جدید برای پستان گاو

فناوری جدید برای پستان گاو

فناوری جدید برای پستان گاو

 

کمپانی Lely امریکای شمالی، به تازگی تولید جدید خود را که اسپری مخصوص پستان گاو است را ارائه داده است. این محصول که به بازار هم ارائه شده تولید امریکاست و به منظور ضدعفونی و حفظ سلامت و بهداشت پستان گاو طراحی شده است. Lely Quaress Omnia کنسانتره ای بدون ید است که در تمامی مراحل شیردوشی قابل استفاده است. چنانچه با سیستم شیردوشی رباتیک Lely Astronaut A5 مورد استفاده قرار گیرد، پس از شیردوشی برای اسپری پستان گاو استعمال می شود.
به گفتۀ یکی از کارشناسان: “این محصول برای دامداران بسیار مفید خواهد بود چرا که اسپری ضدعفونی پستان گاو Lely Quaress Omnia عوامل بیماریزای ورم پستان (ماستیت) را به سرعت نابود می کند و ترکیبی از لوسیون های محافظت کنندۀ پستان گاو است. از طرفی دیگر، از آنجائیکه این محصول به صورت کنسانتره است از نظر اقتصادی و قیمت نیز مقرون به صرفه است.”
تأثیر قوی این فراورده در ضدعفونی و میکروب کشی عوامل بیماریزای ورم پستان تا 99.999 درصد به اثبات رسیده است. بر خلاف سایر محصولاتی که برای بهداشت پستان گاو در بازار هست، Lely Omnia Quaress هیچ اثری از خود در شیر بجا نمی گذارد و اثر آن بر روی عوامل بیماریزا 3 برابر سریع تر از محصولات رقیب موجود در بازار است.
این محصول حاوی 8 درصد مواد نرم کننده متشکل از اسیدهای ارگانیک من جمله اسید پلارگانیک، اسید لاکتیک و اسید سولفونیک دیدوسیل بنزن (DDBSA) است.
با توجه به مواد تشکیل دهنده و نرم کنندۀ موجود در Lely Omnia Quaress، این محصول تماماً به منظور حفظ و ارتقاء سلامتی پستان گاو طراحی شده که در نهایت قطعاً به سودآوری دامدار نیز منجر خواهد شد.
برای مشاهده خبر ” بازرسی قبل و بعد کشتار طیور صنعتی ( قسمت دوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
بازرسی قبل و بعد کشتار طیور صنعتی ( قسمت اول )

بازرسی قبل و بعد کشتار طیور صنعتی ( قسمت دوم )

بازرسی قبل و بعد کشتار طیور صنعتی ( قسمت دوم )

 

در موارد مربوط بیماریهای قابل گزارش از قبیل آنفلوآنزای طیور و یا نیوکاسل باید مقامات اداره دامپزشکی را مطلع نمود و تمامی اطلاعات مورد نیاز ثبت گردد . برخی از بیماریها دارای علائمی یکسان در بازرسی پیش و پس از کشتار هستند و انجام تشخیص تفریقی در چنین مواردی کاملا ضروری است. معاینات پس از کشتار در طیور شامل تکنیک های مورد استفاده در بازرسی لاشه و نیز معاینه احشا می باشد .
بازرسی لاشه شامل مشاهده ، ملامسه و بو کشیدن است. رنگ ، شکل و یکنواختی اندام و بافتها می باید بصورت انفرادی ویا بطور کلی مورد مشاهده قرار گیرد . رنگ لاشه طیور بستگی به سن ، جنس ، تغذیه و دمای اسکالدر در طی کشتار دارد. لاشه ها بر اساس نوع پرنده از ? یا ? نقطه میباید آویزان شوند . دستگاه گوارش ، کبد ، طحال و قلب میباید برای معاینه ظاهری و ملامسه در معرض دید قرار بگیرند . یک بازرس گوشت طیور میباید قادر به مشاهده داخل لاشه و تعیین هر گونه ضایعه پاتولوژیک از قبیل تورم کیسه های هوایی ، پریتونیت ، تورم مجرای تخم بر(سالپنژیت) و غیره باشد . آلودگی با مدفوع و صفرا نیز باید مورد مشاهده قرار گیرد . طی معاینات احشا و لاشه باید از هر دو دست استفاده گردد . ضایعات خارجی بر روی لاشه شامل تورم سینوسها ، ترشحات بینی و چشم (در صورت موجود بودن سر) ، ضایعات پوست و مفاصل میباید مورد توجه قرار گیرند .
قضاوت :
در موارد تشخیص بیماریهای نیوکاسل ، لیستریوز ،پسیتاکوز، سالمونلوز ، هاری(بندرت در طیور مشاهده میشود ), آسپرژیلوس ، سرسیاه ، CRD ،لکوز ، آبله ، کلی باسیلوز ، توکسوپلاسموز ، و سل دستور منع کشتار صادر و مرغها معدوم می شوند . و در صورت تشخیص باکتریمی ، ویرمی ،سپتی سمی, آسیت, تومورها و آبسه های متعدد, ضایعات پیشرفته انگلی در عضلات, کشتار در حالت مرگ ,تغییرات شایان توجه در رنگ و بو , کثیف بودن لاشه به نحوی که با فشار آب بر طرف نشود, کل پرنده کشتار شده غیر قابل مصرف است. ضایعات موضعی از قبیل تومورها و آلودگی ها انگلی و آبسههایی که محدود باشند, می باید به وسیله بازرس اصلاح شوند. به هر ترتیب قضاوت نهایی لاشه می باید به وسیله دکتر دامپزشک صورت پذیرد . ضبط لاشه به طور معمول به دلیل ضایعات پاتولوژیک و غیر پاتولوژیک و همچنین دلایل زیبا شناختی انجام میشود .

 

 

برای مشاهده خبر ” بازرسی قبل و بعد کشتار طیور صنعتی ( قسمت اول ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
بازرسی قبل و بعد کشتار طیور صنعتی ( قسمت اول )

بازرسی قبل و بعد کشتار طیور صنعتی ( قسمت اول )

بازرسی قبل و بعد کشتار طیور صنعتی ( قسمت اول )

 

بازرسی پیش از کشتار پرندگان در محل کشتار گاه واجد برخی از مشکلات می باشد و بهتر است این امر در محل مرغداری انجام پذیرد. وضعیت عمومی مرغ ها شامل رنگ پریدگی، چرت زدن ، نشستن یا خوابیدن ، کشیدگی گردن ،وجود اسهال ، شفاف و یا کدر بودن پرها ، وضعیت تاج و ریش ، چشمها , پلکها , منقار , مفاصل , اختلال در حرکت ، فلجی , وضعیت تغذیه و هر نوع موارد غیر طبیعی در شرایط پرندگان داخل سالن پرورش و قبل از بار گیر ی باید بطور کامل مورد معاینه و بررسی قرار گیرد .
در زمان انتقال به کشتار گاه به دلیل اینکه پرندگان در جعبههای مخصوص حمل قرار دارند , از این رو فقط یک بازرسی سطحی از شرایط عمومی آنها انجام می شود . معاینه طیور در کشتار گاه باید زمانی که پرندگان به قلابها آویزان شدهاند و قبل از عملیات خونگیری انجام پذیرد.
ثبت معاینات پیش از کشتار اجباری بوده و باید شامل ساعت و تاریخ بازرسی، شماره ماشین ، گونه و تعداد کل پرندگان و همچنین نام مالک ,محل و آدرس مرغداری باشد .
اهداف اصلی از معاینات پیش از کشتار شامل تعیین وضعیت عمومی پرندگان و نیز اثبات وجود بیماری و یا شرایطی است که نیاز به انجام اقدامات ویژه از قبیل جداسازی پرندگان بیمار ، تاخیر در کشتار و تنظیم سرعت خط کشتار, دارند . در شرایط آب و هوایی خاص، پرندگان نیاز به ذبح فوری دارند . در تابستان تغییر یکنواخت هوا در ماشین حمل و یا محل انتظار میباید رعایت شود .

 

برای مشاهده خبر “ نکات ضروری برای داشتن گوساله بهتر ( قسمت دوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
نکات ضروری برای داشتن گوساله بهتر ( قسمت اول )

نکات ضروری برای داشتن گوساله بهتر ( قسمت دوم )

نکات ضروری برای داشتن گوساله بهتر ( قسمت دوم )

 

اهمیت مواد معدنی
تحقیقات نشان داده اند که مکمل های معدنی نیز در تغذیه بسیار مهم است. زمانی که به گاوها بیش از حداقل میزان  مورد نیاز آن ها در طول بارداری مواد معدنی داده می شود، گوساله ها عملکرد بهتری دارند.
بونرت می گوید: «در طول سه ماهه آخر، گروهی از گاوها را داشتیم که نیازهایشان به مواد معدنی برطرف شده بود و دو گروه دیگر ، دو برابر بیشتر از نیازشان مس، روی، منگنز و کوبالت دریافت کردند. یکی از آن گروه ها ، منابع ارگانیک  و دیگری مواد معدنی غیرارگانیک دریافت کردند.
وی گفت: «بعد از زایمان، تمامی گوساله ها در زمان از شیر گرفتنشان به همان شکل مدیریت شدند. ما متوجه شدیم که گاوهایی که مواد معدنی ارگانیک دریافت کرده اند ، گوساله هایشان 50 پوند بیشتر از گروهی وزن داشتند که به اندازه مورد نیازشان مواد معدنی دریافت کرده بودند. گروهی که مواد معدنی غیرارگانیک دریافت کرده بودند ، گوساله هایشان 25 پوند بیشتر از گروه تحت کنترل وزن داشتند». دلیل افزایش وزن بیشتر در موارد مصرف مواد معدنی ارگانیک  شاید این بوده است که این مواد معدنی سریعتر جذب می شوند و بدن آن ها را با سرعت بیشتری مصرف می کند.
ما اطلاعات کافی برای حمایت از این تئوری نداریم اما این امکان وجود دارد که به عنوان یک صنعت، احساس خوبی در مورد نیازهای کنونی گاو باردار و جنین در حال رشد به مواد معدنی نداشته باشیم.
در گذشته، ما فقط به نیازهای گاو به مواد معدنی توجه کرده ایم اما تحقیقات ما و سایرین نشان می دهد که نیازهای گاو به مواد معدنی ممکن است در اواخر دوران بارداری اش بیشتر باشد و این امر بر عملکرد آن اثرگذار است.
جنین هم نیاز زیادی به مواد معدنی دارد. نه تنها وزن گاوهایی که مواد معدنی بیشتری دریافت می کنند بالاتر است بلکه سلامتی آن ها نیز بیشتر است. در گوساله های به دنیا آمده از گاوهایی که دو برابر بیشتر از گاوهای تحت کنترل مکمل مصرف کرده اند ، بیماری تنفسی گاو (BRD) کمتر اتفاق افتاد و در این میان ، گروهی که مواد معدنی ارگانیک دریافت کردند ، بهترین گروه بودند. عملکرد سیستم ایمنی وابستگی زیادی به مصرف مواد معدنی کم با مقدار مناسب دارد.
بونرت گفت: «مسئله جالب توجه این بود که استفاده از این مکمل ها فقط در 90 روز آخر بارداری بوده است، اما این جایگزینی بر روی سلامت گوساله ها در زمان تولد تاثیر زیادی داشته است. ما این گوساله ها را به خوراندگاه بردیم. آن ها سلامتیشان را به خوبی حفظ کردند و  وزنشان افزایش یافت.»

مکمل های چربی
وی اظهار داشت: «در مورد مکمل های غذایی گاوهای باردار ، می توانیم اسیدهای چرب دارای حلقه اشباع نشده را در اواخر بارداری امتحان کنیم. به نظر می رسد که مکمل های چربی نیز مانند مواد معدنی در افزایش وزن و سلامت گوساله ها نقش دارند اما ظاهرا تاثیر آن ها زیاد نبوده است».
بونرت گفت: «ما تصمیم داریم که در آینده مطالعات بیشتری در این زمینه داشته باشیم زیرا مشاهده کردیم که بدن این گوساله ها ویژگی های بهتری دارند و وزن آن ها نیز کمی بیشتر است  و همه این ها به سلامت بیشتر گوساله ها کمک می کند».

برای مشاهده خبر ” نکات ضروری برای داشتن گوساله بهتر ( قسمت اول ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
نکات ضروری برای داشتن گوساله بهتر ( قسمت اول )

نکات ضروری برای داشتن گوساله بهتر ( قسمت اول )

نکات ضروری برای داشتن گوساله بهتر ( قسمت اول )

 

مواد خوراکی ای که گاوهای شما در زمستان امسال و بهار سال آینده می خورند ، تاثیر زیادی بر گوساله های آنها در زمان از شیر گرفتنشان دارد.
سلامت گوساله ، موضوعی پیچیده است و ما هنوز در مورد چگونگی تاثیرپذیری آن از مواد خوراکی ای که در طول دوران بارداری به گاوها می دهیم ، اطلاعات دقیقی در دست نداریم. در واقع، تحقیقات نشان می دهند مواد خوراکی ای که به گاو باردار می دهیم می تواند بر عملکرد گوساله ها در طول زندگی و حتی بعد از گرفتنشان از شیر ، تاثیر گذار باشد.
دیوید بونرت (David Bohnert)، متخصص توسعه و متخصص تغذیه نشخوارکنندگان در مرکز تحقیقات کشاورزی اورگن شرقی اظهار کرد: «از نظر تاریخی، ما واقعا متوجه نشده ایم که چگونه تغذیه گاو در طول بارداری بر عملکرد گوساله در زمان از شیر گرفتن تاثیر می گذارد. اما به تازگی اطلاعاتی پیدا کرده ایم که نشان می دهد چگونه تغذیه در دوران بارداری بر باروری آن گوساله در طول زندگی تاثیر گذار است.»
یکی از مطالعاتی که بونرت روی آن کار کرده است این بوده که چگونه وضعیت بدنی گاو و وزن آن در طول سال نوسان دارد و این که آیا اگر شرایط بدنی گاو در طول بارداری تغییر کند این نوسان می تواند تفاوتی ایجاد کند یا خیر.
بونرت گفت: «با توجه به این که گله ها اکثرا در فصل بهار گوساله به دنیا می آورند، گاوها شرایطی که در ابتدای تابستان داشته اند را از دست می دهند و در فصل پاییز و زمستان که هزینه ها کمتر است یعنی زمانی که نیازهای تغذیه ای گاوها کاهش داشته است ، ما دوباره این شرایط را برای آن ها به وجود می آوریم. ما این گاوها را همیشه در نمره وضعیت بدنی ثابت نگه نمی داریم.»
وی ادامه داد: «بعضی از اطلاعات جدیدتر نشان می دهند که به نظر می رسد زمانی که در اواخر بارداری به گاوها مکمل می دهیم، گوساله ها عملکرد بهتری دارند. در مطالعاتی که در ایالت نبراسکا و در ایالت اورگن داشتم نشان داده شده است که می توانیم تنها با کمک تغدیه ، وزن زمان از شیر گرفتن را افزایش دهیم و سلامت گوساله را بهبود بخشیم و بدین وسیله زمانی که گوساله در رحم گاو است، گاو را مدیریت کنیم». اگر گاو در وضعیت سلامت و وضعیت بدنی خوبی باشد و کلستروم آن بهینه باشد، گوساله شروع زندگی بهتری خواهد داشت.
وی ادامه داد: « مطالعه دیگری که انجام داده ایم در این باره است که در چه دوره ای از بارداری ، وضعیت بدنی گاو بهبود می یابد. کمی بعد از زایمان، گله را به چند گروه تقسیم بندی می کنیم. یکی از گروه ها، گاوهایی هستند که نمره وضعیت بدنی آن ها 4.5 است (زیرا بسیاری از گاوهای گله در آن زمان نمره 4.5 داشته اند). آن ها به هر طریقی در طول بارداری تا زمان زایمان این گروه را در نمره وضعیت بدنی 4.5 نگه می دارند. بعضی از گاوها نمره وضعیت بدنی 6 داشتند و این گروه نیز در طول بارداری در همین وضعیت نگه داشته شدند.»
بونرت گفت: «ما گاوها را در سه گروه تقسیم بندی کردیم. یکی از گروه ها برای رسیدن از نمره وضعیت بدنی 4.5 به نمره 6 در پایان سه ماهه اول سال مدیریت شدند و سپس برای ادامه بارداری در همان وضعیت نگه داشته شدند. گروه دیگر تا شروع سه ماهه دوم سال در نمره 4.5 نگه داشته شدند و سپس به نمره 6 رسیدند. گروه دیگر را نیز تا شروع سه ماهه سوم در نمره 4.5 نگه داشتیم و تا زمان زایمان به نمره 6 رساندیم».
این گروه ها در مراحل مختلف بارداری ، مدیریت تغذیه متفاوتی داشتند. بونرت اظهار داشت: «در مقایسه با گاوهایی که در تمامی زمان ها نمره 4.5 و 6 داشتند، گروه هایی که در طول سه ماهه دوم یا سوم به نمره 6 رسیدند ، گوساله های سنگین تری در زمان از شیر گرفتنشان داشتند. این امر نشان می دهد که ظاهرا در بعضی از مواقع ، افزایش مواد مغذی برای گاوها در طول سه ماهه دوم یا سوم بارداری، مزایای بهتری برای گوساله ها در افزایش وزن آن ها دارد.»

 

برای مشاهده خبر ” نکات کیفیت پوسته تخم مرغ ( قسمت دوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
نکات کیفیت پوسته تخم مرغ ( قسمت اول )

نکات کیفیت پوسته تخم مرغ ( قسمت دوم )

نکات کیفیت پوسته تخم مرغ ( قسمت دوم )

تغذیه
اهمیت تغذیه کافی در تامین احتیاجات مرغ برای تولید تخم های با پوسته با کیفیت واضح و روشن است.یک مرغ در سال حدود 250 عدد تخم می گذارد که این در هر بار تخم گذاری معادل 20 برابر مقدار کلسیم استخوانهاست.بنابراین نیازهای کلسیمی مرغان تخمگذار بسیار بالاست.می توان محاسبه کرد که طی 20 ساعت که برای تشکیل پوسته لازم است،هر 15 دقیقه یکبار 25 میلی گرم کلسیم در پوسته رسوب می نماید.این مقدار کلسیم برابر کل مقدار کلسیم موجود در دستگاه گردش خون مرغ در این زمانهاست.بعلاوه،مرغ تخمگذار بطور 100 درصد قادر به تامین کلسیم از منابع قابل دسترس جیره نیست.بنابراین خیلی وقت ها جیره باید روزانه مقدار اضافی 4 گرم کلسیم را تامین نماید.گاهی اوقات مقادیر در دسترس بودن کلسیم مشخص نیست و باید توجه داشت که وقتی قابلیت در دسترس بودن کلسیم جیره پایین است مصرف روزانه کلسیم بیشتری مورد نیاز خواهد بود.محتوای بالای فسفر جیره ممکن است روی کیفیت پوسته اثر منفی داشته باشد.این دو عنصر از آنجاییکه روی تعادل اسید-باز(ph)خون تاثیر گذار هستند،بطور عکس کیغیت پوسته را نیز متاثر می کنند.مصرف ویتامین Dکافی برای مرغ ضروری می باشد و مصرف نسبت مناسبی از کلسیم و فسفر نیز لازم می نماید.در هر صورت افزایش مصرف ویتامین D و متابولیت های آن زمانیکه مرغ های معمولی مقادیر کافی ویتامین D مصرف می کنند کیفیت پوسته را بهبود نمی بخشد.دیگر ویتامین ها و عناصر کمیاب زمانیکه بیش از نیاز طیور مصرف شوند سبب بهبود کیفیت پوسته نخواهند شد.
معمولا مناطق سرد برخلاف نواحی گرم در کیفیت پوسته تخم مرغ مشکلی ایجاد نمی کنند.یکی از عواملی که سبب ضعیف شدن کیفیت پوسته در آب و هوای گرم می شود این است که مرغ ها خوراک کافی دریافت نمی کنند.این امر سبب مشکلاتی در وزن بدن،تولید تخم،اندازه تخم و کیفیت پوسته خواهد شد و باید سریعا تمهیداتی جهت مصرف کافی انرژی و مواد مغذی روزانه توسط طیور اخذ شود.زمانی که دمای محیط بیش از حد گرم می شود،مصرف خوراک کاهش می یابد و انرژی اولین فاکتور محدود کننده برای حیوان بحساب خواهد آمد.مصرف ناکافی اسیدهای آمینه،کلسیم،فسفر و دیگر مواد مغذی می تواند با تنظیم دانسیته(تراکم)مواد مغذی در جیره اصلاح شود.در هر حال،نباید فراموش کرد که در آب و هوای گرم بر خلاف هوای سرد،برخی سازگاری های فیزیولوژیک برای مقابله با دمای بالای محیط در بدن مرغان تخمگذار انجام خواهد شد.
مرغ های تخمگذار که تحت استرس دمایی قرار دارند،با فرآیند له له زدن از افزایش دمای بدن خود جلوگیری می کنند.در همین زمان تعادل اسید- باز نیز در خون پرنده تغییر می کند.ما گاهی اوقات این نکته را فراموش می کنیم که مرغ تخمگذار در آب و هوای بسیار گرم باید به نحوی بدنش را خنک کند و این امر ارجحیت فیزیولوژیک آنرا از تولید تخم و تولید پوسته های با کیفیت به سمت تلاش برای زنده ماندن سوق خواهد داد.در یک چنین موقعیت هایی،دسترسی به حداکثر کیفیت پوسته مشکل خواهد بود.
بیماری ها و کیفیت پوسته
توجه داشته باشید که همه بیماری هایی که طیور را مبتلا می کنند در کیفیت پوسته ایجاد اشکال خواهند کرد.در هر صورت،تولید تخم معمولا نزول خواهد کرد.مثالی از یک بیماری که می تواند تعداد تخم ها و نه لزوما کیفیت را تحت تاثیر قرار دهد،لارینگوتراکئیتیس عفونی می باشد.دیگر آلودگی های ویروسی از قبیل سندرم کاهش تخم مرغ(EDS)،آنفلوآنزای مرغی(AI)،بیماری نیوکاسل(ND)،برونشیت عفونی(IB)،ممکن است اثرات مختلفی روی پوسته و کیفیت داخلی تخم مرغ داشته باشد.بسیاری اوقات تعداد کلی تخم ها تحت تاثیر قرار نمی گیرد حتی اگر رکوردها در کل تخم های قابل جمع آوری کاهش نشان دهد.این امر بخاطر افزایش در تخم های غیر قابل جمع آوری است(تخم های بدون پوسته یا با پوسته های خیلی نازک)که زیر قفس ها از بین می روند.این مساله در مورد EDSبسیار معمول است.مشخص شده که ویروس EDS تنها غدد تولید پوسته را تحت تاثیر قرار می دهد اما در مورد ND و IB همه قسمت های مجاری تولید مثلی تحت تاثیر قرار می گیرند.
اگر بخواهیم تنها یک بیماری را بعنوان مسئول اکثر ضررهای اقتصادی در مرغهای تخمگذار بدانیم،این بیماری برونشیت عفونی خواهد بود.ویروس برونشیت عفونی یک کوروناویروس است که تمایل به لایه ماهیچه ای مجاری تولید مثلی و تنفسی دارد.کلیه نیز با سویه های خاصی از IB درگیر می شود.در این بیماری نه تنها کیفیت پوسته تحت تاثیر قرار می گیرد بلکه کیفیت داخلی آن نیز افت نشان می دهد.بروز سفیده های آبکی در این بیماری بسیار رایج است و می تواند بعد از شروع تولید تا زمان زیادی باقی بماند.همچنین شیوع IB سبب کمرنگ شدن پوسته در تخم های با پوسته قهوه ای می شود.

 

برای مشاهده خبر ” نکات کیفیت پوسته تخم مرغ ( قسمت اول ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
نکات کیفیت پوسته تخم مرغ ( قسمت اول )

نکات کیفیت پوسته تخم مرغ ( قسمت اول )

نکات کیفیت پوسته تخم مرغ ( قسمت اول )

 

بیشتر اطلاعات در مورد کیفیت پوسته تخم مرغ،طی پنجاه سال اخیر بدست آمده است.طی این مدت ژنتیک طیور،جیره نویسی،تاسیسات و اقدامات مدیریتی بطرز چشمگیری تغییر و پیشرفت کرده اند.به احتمال زیاد در آینده نیز شاهد تحولات عظیمی در صنعت تولید تخم مرغ خواهیم بود.آنچه که بیش از همه مهم می نماید این است که پوسته تخم مرغ باید تا آنجا که ممکن است محکم بوده تا حداکثر بازارپسندی را داشته باشد.
بسیاری از عوامل،سبب شکستگی در پوسته تخم می شوند.شکستگی پوسته مستقیما به کیفیت پوسته مربوط می شود.به هر حال با سطح دانش کنونی،اصلاح و رفع تمام مشکلات کیفیت پوسته تخم غیر ممکن است؛اما می توان کاهش قابل توجهی در تعداد تخم هایی که از روی ضعف کیفیت پوسته از بین می روند بوجود آورد.باید توجه داشت که هرگز تنها یک فاکتور سبب شکستگی و ضعف تخم مرغ نمی شود بلکه امروزه بسیاری از فاکتورها را با کیفیت پوسته تخم مرغ نسبت می دهند.این فاکتورها شامل سطح تغذیه،بیماری ها،اقدامات مدیریتی،شرایط محیطی و اصلاح نژاد می باشند.آنچه در زیر می آید به شرح برخی از فاکتورهای دخیل در کیفیت پوسته تخم مرغ می پردازد.
ماهیت پوسته تخم مرغ
بیشتر تخم های با کیفیت گذاشته شده توسط مرغان تخمگذار تجاری،تقریبا حاوی 2.2 گرم کلسیم بصورت کربنات کلسیم می باشد.حدود %95 وزن خشک پوسته تخم را کربنات کلسیم تشکیل می دهد.پوسته همچنین حاوی 0.3 درصد فسفر،0.3 درصد منیزیم،سدیم،پتاسیم و عناصر کمیابی مثل روی،منگنز،آهن،و مس می باشد.چنانچه کلسیم پوسته حذف شود،آنچه باقی می ماند ماتریکس آلی نام دارد.این ماده آلی خصوصیات جاذب کلسیمی دارد و توسعه آن طی تشکیل پوسته استحکام پوسته را تحت تاثیر قرار می دهد.رسوب ماتریکس آلی برای به حد عالی رسیدن توسعه اجزای کریستالی(عمدتا کربنات کلسیم) ضروری است.حجم بیشتر پوسته از ستون های بلند کربنات کلسیم تشکیل شده است.این ستون ها بخش های دیگری هستند که بطور طبیعی سبب استحکام پوسته خواهند شد.بنابراین،ضخامت پوسته عامل اصلی و مهمی در برآورد استحکام است اما تنها عامل نیست.در حال حاضر از جیره های مختلفی برای اصلاح مشکلات کیفیت پوسته ها استفاده می شود.
نرمی پوسته تخم مطلوب است؛تخم مرغ هایی که پوسته خشن دارند زود ترک بر می دارند.تخم مرغ های بزرگ نیز معمولا آسانتر از انواع کوچکتر ترک بر می دارند.دلیل اصلی این امر آنست که مرغ از نظر ژنتیکی تنها توانایی ترسیب مقدار معینی از کلسیم را در پوسته دارد.با افزایش سن مرغ و بزرگتر شدن تخم ها،همان مقدار کلسیم باید در سطح وسیعتری پخش شود.بنابراین تغییر در وزن تخم با افزایش سن مرغ می تواند کیفیت پوسته را تحت تاثیر قرار دهد.کنترل مصرف خوراک با تغییر دما در سالن های پرورش مرغ تخمگذار اندازه تخم را تحت تاثیر قرار می دهد.نباید از یاد برد که بسیاری عوامل می توانند در مقدار کلسیم تخم مرغ موثر باشند.ضخامت یک پوسته دلیل استحکام آن نیست.گاهی اوقات یک پوسته نازکتر از پوسته ضخیم تر،مستحکم تر می باشد.دلیل این امر نیز شکل و توسعه اجزای آلی و غیر آلی پوسته می باشد.

 

رابطه زرده با سلامت تخم مرغ

رابطه زرده با سلامت تخم مرغ

رابطه زرده با سلامت تخم مرغ

 

رنگ یکی از مهم ترین فاکتورها است که در انتخاب و ارزیابی مصرف کنندگان غذا، از جمله مصرف کنندگان تخم مرغ، تاثیر می گذارد. سلامت مرغ برای تاثیر کاروتینوئیدها در رنگ زرده لازم است.
گرفتن نتایج خوب از مرغی که روی تخم خوابیده بستگی زیادی به سلامت و زیست پذیری مرغ دارد. باید برنامه بهداشتی خوبی، از جمله واکسیناسیون، برای طیور وجود داشته باشد تا بهترین حفاظت را در طول مرحله پرورش داشته باشیم. پارامترهای زیست محیطی مرغداری نیز باید به منظور ایجاد بهترین شرایط برای آسایش مرغ ها مدیریت شود. با این وجود، گاه به علت وجود انگل ها(کوکسیدیوز )، کرمها، ویروس ها یا موجودات بیماری زا سلامت مرغ های خوابیده روی تخم تهدید می شود که می تواند بر روی روده ها تاثیر ویژه ای بگذارد و در نتیجه جذب کاروتینوئیدها را مختل کند و زرده تخم مرغ را کم رنگ نماید.از این رو درخشندگی زرده تخم مرغ می تواند به عنوان نشانه سلامت و کارایی خوب کل طیور مرغداری تلقی شود.

اهمیت کاروتینوئیدها در سلامت طیور

در سال 1831، واکنردر(Wackenroder)، کاروتینوئید زرده شفاف را، که بعدها کاروتن نامیده شد، از کاروتینوئید خانواده هویج مجزا نمود و در سال 1837برسلیوس از برگ درختانی که در فصل پاییز رشد کرده بودند، کاروتینوئیدهای زرد استخراج نمود و آن را زاتوفیل نامید. امروزه، 750 ترکیب از خانواده کاروتینوئید شناخته شده است که رنگ های مختلفی را در برمی گیرد، از زرد روشن گرفته تا قرمز تیره. کاروتینوئیدها زمانی که با پروتئین ها ترکیب می شوند می توانند رنگ های سبز و آبی به وجود آورند.
کاروتینوئیدها در طول تاریخ به دلیل مشخصات رنگ زرده تخم مرغ شناخته شده هستند و قبلا تصور می شد که نقش ویژه ای در رشد جنین طیور دارند. امروزه، تحقیقات نشان می دهد زمانی که نوع ویژه ای از کاروتینوئیدها مانند کانتازانتین در رژیم غذایی قرار گیرند می توانند ظرفیت آنتی اکسیدان تخم ها را افزایش دهند.
کاروتینوئیدها به کاروتن ها، کاروتینوئیدها، که اکسیژن را در مولکول ها حفظ نمی کنند، و زانتوفیل ها یا اکسی کاروتنوئیدها تقسیم می شوند. کاروتن ها منابع غنی ویتامین آ هستند. با این حال، فقط کمتر از 10 درصد کاروتینوئیدهای شناخته شده می توانند به ویتامین آ تبدیل شوند. نقش کاروتینوئیدهایی که پروویتامین نیستند باید مشخص شود، اگرچه نقش و عملکردهای مهم و اساسی آن از جمله فعالیت های آنتی اکسیدانی، علامت دهی سلولی و تنظیم عامل رونوشت، پیشرفت تفاوت سلولی، تنظیم تکثیر سلولی و ویژگی های رنگ طبیعی مشخص شده است.

نقش کاروتینوئیدها در ظاهر پر و بال طیور
به نظر می رسد که ظاهر جذاب و دفاع ایمنی می تواند به وسیله کاروتینوئیدها تعیین شود؛ این فرض وجود دارد که کاروتینوئیدها بر رنگ و ظاهر طیور نر و سلامت بیشتر آن ها موثر باشند.
وجود کاروتینوئید در پرندگان ماده غیر اهلی زیبایی پرهایشان را بیشتر کرده است. در نتیجه فقط در طیور سالم و مناسب است که کاروتینوئید مستقیما بر پرها تاثیر می گذارد. هرگونه مشکل مثل انگل، استرس اکسیداتیو ونقص های رژیم غذایی می تواند مصرف کاروتینوئیدها برای سلامت طیور را کاهش دهد و برای حل بیماری به کار گرفته شود و در نتیجه زیبایی پرها نیز کاهش یابد.

جذب کاروتینوئید
هرچند که شناخت ما از جذب کاروتینوئید در گونه های طیور کافی نیست اما به نظر می رسد که کاروتینوئید در تهی روده آن ها جذب می شود. شکل 1 شمایی کلی از جذب کاروتینوئیدها در روده را نشان می دهد. بعد از هضم غذا، کاروتینوئیدها از طریق هضم آنزیم ها، از جمله آنزیم لیپاز، از رحم بیرون می آیند.