بهترین موئلفه های خوراک دام ( قسمت اول )

بهترین موئلفه های خوراک دام ( قسمت اول )

بهترین موئلفه های خوراک دام ( قسمت اول )

 

دام ها به چه مواد مغذی نیاز دارند؟
دام ها مانند سایر جانداران به تمام مواد مغذی که مورد نیاز متابولیسم بدنی آن هاست نیاز دارند یعنی :

انرژی: دام ها به مواد غذایی نیاز دارند که انرژی آن ها را تامین کند تا این انرژی برای فعالیت های حیاتی دام و رشد آن مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که انرژی برای دام تامین نشود ممکن است دام شما دچار مشکل تغذیه ای شود.
آب: این ماده برای همه موجودات زنده نیازی ضروری است که دام ها نیز از این مورد مستثنی نیستند.
پروتئین: پروتئین یکی دیگر از موارد ضروری در تغذیه دام است که بر کیفیت تولید گوشت تاثیرگذار است. برای تامین پروتئین می توانید از یونجه یا کنجاله دانه روغنی استفاده کنید
مواد معدنی: دام ها در جیره غذایی خود به نمک نیز احتیاج دارند که می توانید این مورد را با سنگ نمک تامین کنید همچنین تامین آن ها از نظر مواد معدی بسیار ضروری است.
ویتامین ها: برای رشد بهتر و ساخت بهتر استخوان های دام شما باید ویتامین های مورد نیاز دام را تامین کنید از جمله این ویتامین ها مانند ویتامین D است.
علاوه بر موارد ذکر شده، دام ها به مواد مغذی دیگر از جمله لیپید ها(چربی ها)، کربوهیدرات و اسید های آمینه هم نیاز دارند.
در ادامه بهترین خوراک ها برای دام را بررسی می کنیم که می توانند تمامی مواد مغذی بالا را برای دام شما تامین کنند.

چند نوع خوراک دام داریم؟
خوراک دام ها به صورت کلی به سه دسته تقسیم می شوند که عباتند از :
1. علوفه ها
2. کنسانتره دامی
3. ضایعات

علوفه ها مهم ترین بخش تغذیه یک دام هستند که از مواد پروتئینی و مغذی فراوانی تشکیل شده اند. همچنین ارزش غذایی فوق العاده ای دارند.
کنسانتره های دامی، تغذیه ای برای دام ها به صورت صنعتی و حرفه ای است که غنی از همه موارد غذایی برای دام است. همچنین بسیار خوش خوراک است.

1. علوفه ها
به صورت کلی، به هر خوراکی گیاهی که دارای حجم زیاد و ارزش غذایی باشد علوفه می گویند. علوفه های مورد نیاز برای دام عبارتند از:
• یونجه: یونجه از جمله علوفه هایی است که ارزش غذایی بسیار زیادی دارد. در علوفه ها مواد مغذی مانند پروتئین و کلسیم بسیار زیاد یافت می شود. این علوفه برای تمامی دام ها مناسب است به خصوص برای گاو شیری.
• علف باغ: این نوع از علوفه نیز ارزش غذای زیادی دارد و منجر به چرب شدن شیر گاو می شود. همانطور که می دانید دام ها در هنگام غذا نشخوار می کنند که علف باغ به دلیل داشتن ساقه های بلند باعث می شود تا نشخوار دام ها زیاد تر شود . از علف باغ برای جلوگیری کردن از خروج سریع خوراک های آردی نیز استفاده می شود.
• سیلاژها: سیلاژ هم جز علوفه ها حساب می شود که به هضم بهتر غذا و همچنین استفاده از علوفه های خشک در فصل های زمستان و پاییز مورد ساتفاده قرار می گیرد. ذرت خرد شده و سیلو شده را سیلاژ می نامند.
• کاه ها: این نوع از علوفه ها ارزش غذایی زیادی ندارد. دلیل بی ارزش بودن آن خشک بودن و پر حجم بودن است. عموما کاه ها جلوی هضم و مصرف بیشتر غذا را می گیرند، البته در صورتی که در جیره غذایی زیاد استفاده شود.
اگر کاه را به صورت غنی شده استفاده کنید، ارزش غذایی آن بیشتر می شود.
نکته مهم در مصرف کاه این است که کاه جو به نسبت بهتر از کاه گندم و کاه گندم به نسبت بهتر از کاه برنج است و ارزش غذایی بیشتری دارد.
نکته مهم دیگری در مصرف کاه وجود دارد، به این صورت که برای دام های سنگین بیاد از کاه هایی که رشته بلندتری دارند استفاده کنید.

برای مشاهده خبر ” بررسی وضعیت حمل و نقل طیور با ردیاب ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
بررسی وضعیت حمل و نقل طیور با ردیاب

بررسی وضعیت حمل و نقل طیور با ردیاب

بررسی وضعیت حمل و نقل طیور با ردیاب

 

دو سال تحقیق و پژوهش تیم کانادایی کارشناسان سلامت حیوانات در نهایت منجر به توسعۀ سیستم نظارتی الکترونیک با عنوان Transport Genie شده است؛ سیستمی که در هر لحظه قادر است وضعیت دام و طیور و هوای داخل ماشین حامل را نظارت کند.
خانوم جنیفر مک تاویش رئیس هیأت ائتلافی سلامت حیوانات کانادا در این خصوص گفت: “به همراه داشتنِ این ابزار برای رانندگان ماشین های حامل دام و طیور الزامیست تا بتوانند سلامت و وضعیت رفاهی آنها را در لحظه چک کنند.”
شرایط نظارتی و تطابق با قوانین
سیستم Transport Genie از طریق سنسورهای هوشمندش قادر به نظارت بر وضعیت دام و طیور داخل ماشین حمل و نقل است و این اطلاعات را در اختیار راننده و همینطور سایر افرادی که خواستار این اطلاعات هستند قرار می دهد تا هر حرکت فوری که لازم است در اسرع وقت صورت گیرد.
سنسورها درجۀ حرارت و میزان رطوبت داخل فضایی که دام یا طیور هستند را ثبت می کند؛ محققین هنوز مشغول کار هستند تا سطح دی اکسید کربن و آمونیاک را نیز ثبت کنند.
بررسی وضعیت حمل و نقل طیور با ردیاب
این دستگاه همچنین میزان دمای خارج از کانتینر، میزان رطوبت و سرعت باد را نیز ثبت می کند. علاوه بر این، تعداد ترمزهایی که راننده می گیرد، میزان سرعت و طول زمان استراحت و توقف راننده نیز نظارت می شود که در انطباق یافتن با قوانین جدید حمل و نقل دام و طیور در کانادا بسیار نقش دارد.
به عنوان مثال، یکی از تغییراتی که در مورد قوانین مربوط به حمل و نقل دام و طیور صورت گرفته کوتاه تر کردنِ حداکثر مدت زمان بی غذا بودنِ جوجه ها به 28 ساعت و بی آب ماندن به 24 ساعت است؛ که این مدت زمان پیش از این 36 ساعت و از زمان بارگیری اولین جوجه تا تخلیۀ بارِ آخرین جوجه بود.
آماده سازی برای استفاده در صنعت
تیم کارشناسان و محققین Transport Genie بر روی توسعۀ این سیستم هستند تا در عین محکم و قوی تر بودنِ سیستم قیمتی کمتر داشته باشد و قابل استفاده بر روی اکثریت ماشین های حمل باشد.
برای مشاهده خبر ” حلال در مسیر جهانی ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
حلال در مسیر جهانی

حلال در مسیر جهانی

حلال در مسیر جهانی

 

حلال در مسیر جهانی : با توجه به این که تعداد مسلمانان در جهان ۱.۶ میلیارد نفر ارزیابی شده است، پیش‌بینی می‌شود که بخش صنعت غذایی حلال در بازار جهانی سهم یک تریلیون دلاری داشته باشد.
این اولین بار است که در مورد بازار جهانی غذا و نوشیدنی حلال ارزیابی صورت می‌‌گیرد.
این گزارش شامل آمار تجارت و گرایش‌های مصرف‌کنندگان می‌شود و بررسی می‌کند که چگونه بنیادهای حمایت از تجارت و سرمایه‌گذاری می‌توانند صنعت حلال یک کشور را توسعه دهند.

حلال در مسیر جهانی
این گزارش همچنین راه‌های همکاری میان مرکز تجارت جهانی و بانک توسعه اسلامی را نشان می‌دهد تا همکاری این دو به بنیادهای سرمایه‌گذاری کمک کند تا بازار حلال یک کشور رونق یابد.

در حال حاضر نیز یکی از ملاک های برخی از کشور ها برای واردات محصولات پروتئینی ، داشتن گواهینامه بین المللی ( ایزو ) حلال می باشد . عمدتا این کشور ها در حوزه خلیج فارس هستند . این ارزیابی حلال نقطه ای روشن در جهت ساماندهی کیفیت با استاندارد کشور های مسلمان که قواعد و قاون های خود را دارد که از کشور های دیگر کمی حساس تر می باشد .

 

برای مشاهده خبر ” فواید پنهان تخم مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
فواید پنهان تخم مرغ

فواید پنهان تخم مرغ

فواید پنهان تخم مرغ

 

در گذشته متخصصان بر این باور بودند که تخم مرغ یک ماده غذایی نامناسب بوده و مصرف آن برای بدن مضر می باشد ، اما تحقیقات جدید نتیجه ی کاملا متفاوتی را نشان می دهد. تخم مرغ نه تنها برای بدن مضر نیست ، بلکه فواید باورنکردنی زیادی نیز به همراه دارد.
در مطلب پیش رو ۵ دلیل خوب برای مصرف تخم مرغ ارائه می دهیم و تصمیم به عهده ی خودتان می گذاریم که از این ماده ی غذایی مفید استفاده کنید با نه. تخم مرغ برای سلامتی بدن بسیار مفید است. تخم مرغ را به صورت کامل مصرف کنید زیرا ۹۰ درصد کلسیم و آهن آن در زرده ی آن و نصف پروتئین های آن در سفیده می باشد.
اگر علاقه ی چندانی به تخم مرغ ندارید و این ماده ی غذایی را از برنامه ی غذایی تان حذف کرده اید این ۵ دلیل تلنگری خواهد بود تا نظرتان راجع به آن عوض شود. با ما همراه باشید.

تخم مرغ سرشار از ویتامین است
همین تخم مرغ کوچک حاوی ویتامین های ضروری متفاوتی است که برای سلامت بدن لازم هستند از قبیل:
ویتامین B۲ که باعث می شود بدن مواد غذایی را به انرژی تبدیل کند.
ویتامین B۱۲ که برای تولید گلبول های قرمز ضروری است.
ویتامین A یا همان رتینول که قوه ی بینایی را تقویت می کند.
ویتامین E که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند. رادیکال های آزاد به سلول ها و بافت های بدن آسیب می زند که دلیل اصلی ابتلا به سرطان است.
باید بدانید که ویتامین A و B۲ همچنین برای رشد مفیدند. حتماً به کودکانتان تخم مرغ بدهید. مصرف تخم مرغ برای رشد آن ها بسیار مفید است.

تخم مرغ تخم مرغ همیار لاغری است
حتماً تعجب کردید؟ تخم مرغ را چه به لاغری؟ بدون شک پیش از این بارها شنیده اید که تخم مرغ باعث چاقی می شود یا برای سلامتی مضر است. اما باید بدانید که نتایج پژوهشی که در Rochester Center for Obesity Research انجام شده نشان می دهد مصرف تخم مرغ برای صبحانه باعث می شود که ۴۰۰ کالری کمتری دریافت کنید. این میزان کاهش کالری به این معنی است که در ماه ۱٫۳ کیلو گرم وزن کم می کنید.
احتمالاً دلیل این مسئله این است که تخم مرغ احساس سیری طولانی مدتی تولید می کند و بعد از خوردن آن شما نیازی به مصرف میان وعده احساس نخواهید کرد. درست است که تخم مرغ حاوی کلسترول است اما هیچ دلیل قانع کننده ای وجود ندارد که تخم مرغ میزان کلسترول خون را افزایش می دهد.

تخم مرغ سرشار از مواد معدنی ضروری است
تخم مرغ سرشار از آهن، روی و فسفر است که بدن به آن ها نیاز فراوانی دارد. خانم ها بعد از عادت ماهیانه این مواد معدنی را از دست می دهند و باید آن را جبران کنند در غیر این صورت کمبود این مواد باعث ایجاد احساس خستگی در آن ها شده و زود رنج و پرخاشگر می شوند.
محققان دانشگاه Caroline du Nord فرانسه مشاهده کردند که یکی از ترکیبات زرده ی تخم مرغ به نام کولین choline احتمال ابتلا به سرطان سینه را به میزان ۲۴ درصد کاهش می دهد.
روی یا همان زینک یکی از عناصر ضروری است که سلامت سیستم ایمنی بدن را تضمین می کند و باعث می شود بدن مواد غذایی مصرفی را به انرژی تبدیل کند. فسفر یک نقش کلیدی در تأمین سلامت استخوان ها و دندان ها ایفا می کند.
علاوه بر این تخم مرغ حاوی ید نیز هست که برای هورمون های تیروئید حیاتی محسوب می شود و سلنیوم موجود در آن، آنتی اکسیدانی است که در مقابله با سرطان موثر عمل می کند.

تخم مرغ کالری کم و پروتئین خوبی دارد
یک عدد تخم مرغ متوسط ۷۰ تا ۸۵ کالری و ۶٫۵ گرم پروتئین دارد. سه عدد تخم مرغ (۲۱۰ تا ۲۲۵ کالری) حاوی ۱۹٫۵ گرم پروتئین است. زنان به طور متوسط روزانه به ۵۰ گرم پروتئین نیاز دارند.
یعنی اینکه ۳ عدد تخم مرغ نیمی از نیاز های روزانه ی آن ها را تأمین می کند. البته توجه داشته باشید که نیاز به پروتئین در افراد مختلف با توجه به وزن و میزان فعالیت های روزانه ی آن ها متفاوت است و لازم نیست همه نیازهای یک فرد به پروتئین فقط با یک ماده غذایی تامین شود. توصیه می کنیم برای شناخت میزان نیازتان با پزشک مشورت کنید.
یک بشقاب املت با ۳ عدد تخم مرغ به همراه نان کافی است تا چندین ساعت احساس سیری کرده و نیازی به خوردن غذا احساس نکنید.

تخم مرغ با سرطان سینه مقابله می کند
نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۰۳ در دانشگاه هاروارد انگلیس انجام شد نشان می دهد نوجوانانی که روزانه ۳ عدد تخم مرغ مصرف می کنند در سنین بزرگسالی کم تر به سرطان سینه مبتلا می شوند. در سال ۲۰۰۵ پژوهش های دیگری انجام شد و محققان ثابت کردند زنانی که در هفته ۶ عدد تخم مرغ می خورند ۴۴ درصد کمتر از زنانی که در هفته ۲ عدد یا کمتر تخم مرغ می خورند به سرطان سینه مبتلا می شوند.
در آوریل سال ۲۰۰۸، محققان دانشگاه Caroline du Nord فرانسه مشاهده کردند که یکی از ترکیبات زرده ی تخم مرغ به نام کولین choline احتمال ابتلا به سرطان سینه را به میزان ۲۴ درصد کاهش می دهد. مصرف دو عدد تخم مرغ برای صبحانه نصف نیاز روزانه ی بدن را به این ماده تأمین می کند.

برای مشاهده خبر ” تغذیه جوجه های یکروزه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
تغذیه جوجه های یکروزه

تغذیه جوجه های یکروزه

تغذیه جوجه های یکروزه

 

بلافاصله پس از اینکه سر از تخم در می آورند هیچ خوراکی ندهید!
اصولاً جوجه های تازه متولد تا 48 ساعت پس از به دنیا آمدن هیچ آب یا خوراکی نیاز ندارند . علت این امر آن است که آنها پیش از آنکه تخم را بشکنند و بیرون بیایند از زردۀ تخم مرغ تغذیه می کنند. به همین دلیل است که جوجه های تازه متولد را می توان از جوجه کشی ها بدون آب و غذا به مرغداری ها ارسال کرد.
بنابراین وقتی جوجۀ تازه متولد را درون انکوباتور بدون آب و خوراک دیدید نگران نباشید.

نوع خوراک مورد نیاز جوجه ها
جوجه ها در چند هفتۀ اول حیاتشان سرعت رشد بالایی دارند و برای حفظ سلامتی آنها لازم است که خوراک خوب و متعادلی را دریافت کنند که معمولاً عنوان “پیش دان” یا استارتر دارد.
تهیۀ خوراک مخصوص جوجه ها اهمیت ویژه ای دارد ؛ به هیچ عنوان خوراک مرغ های بالغ را به جوجه ها ندهید چرا که کلسیم بالایی دارد و کلیۀ جوجه ها قادر به تحمل آن نیست و همینطور پروتئین کافی برای رشد جوجه ها را در بر ندارد.
خوراک جوجه ها بهتر است ارگانیک بوده و 15 تا 20 درصد پروتئین باشد. چنانچه توانستید خوراکی تهیه کنید که از غلات کامل بوده و فراوری نشده باشد.

آیا خودم می توانم خوراک جوجه ام را آماده کنم؟
برخی افراد این کار را می کنند اما به دلایلی که گفته شد توصیه نمی شود! به منظور حفظ سلامت و رشد مطلوب جوجه ها بسیار لازم است که مواد مورد نیاز و مغذی در خوراک جوجه ها و به مقدار کافی باشد (پروتئین بالا و کلسیم پایین).

آیا دارو در خوراک گنجانده شود یا خیر؟
اگر شما جوجه ها را در محیطی پاکیزه، که مرتب فضولات جوجه ها از آنجا زدوده می شود و تمیز می شود و جوجه ها فضای کافی داشته باشند نگهداری می کنید، نیازی به دارو در خوراک نیست.
چنانچه جوجه ها را از جوجه کشی خریداری کرده اید بایستی اطمینان حاصل کنید که واکسن کوکسیدوز دریافت کرده اند یا خیر. چنانچه دریافت کرده اند به هیچ وجه جوجه ها نباید با خوراک دارو بگیرند چرا که اثر واکسن را از بین می برد.

اما توجه داشته باشید جوجه هایی که در مرغداری های شلوغ با فضای ناکافی و تنگ – همانگونه که در اکثر مرغداری های تجاری اتفاق می افتد – رشد و پرورش می یابند، بایستی خوراک حاوی دارو دریافت کنند تا از شیوع بیماری جلوگیری گردد.
اما در مرغداری های خانگی نیازی به این کار نیست بخصوص اگر بخواهید گوشت مرغی سالم و ارگانیک داشته باشید. در مقابل، پروتکل های بهداشتی را در نگهداری و پرورش طیور بایستی به خوبی رعایت کنید.

به محض اینکه جوجه های تازه متولد را از انکوباتور به دستگاه گرم کنندۀ مادر مصنوعی انتقال دادید برای آنها آب بگذارید. خوراک آنقدرها مهم نیست! آنها قرار نیست از گرسنگی بمیرند اما اول اجازه دهید تا با محیط تازه خوب آشنا شوند.

خوراک جوجه های ضعیف تر یا مریض
اگر در بین جوجه ها دیدید که تعدادی خوب تغذیه نمی کنند به آنها پورۀ تخم مرغ آب پز بدهید؛ تخم مرغ به دلیل پروتئین بالایش برای جوجه هایی که ضعیف هستند و خوب غذا نمی خورند منبع خوب غذایی محسوب می شود.
جوجه های ضعیف را همیشه هیدراته نگه دارید؛ آب برای جوجه های کوچک نقش خیلی مهمی دارد.

چه موقع می توان خوراک جوجه ها را تغییر داد؟
جوجه ها تا حدود 8 هفته بایستی از خوراک پیش دان (استارتر) تغذیه شوند و پس از آن می توان خوراک آنها را به خوراک مرغ بالغ تغییر داد. اگر از خوراک استارتر باقی مانده می توانید به نسبت 50 – 50 با خوراک مرغ بالغ میکس کنید و تا مدتی به جوجه ها بدهید. برای تغییر ذائقۀ جوجه ها از خوراک پیش دان نیز خوب و مفید است تا جوجه ها به طعم جدید عادت کنند.
اصلاً وسوسه نشوید که خوراک استارتر را برای سری بعد جوجه های تازه متولدتان نگه دارید چرا که کپک می زند و باکتری آن برای جوجه ها کشنده است!

برای مشاهده خبر ” اصول تهویه زمستانی ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
اصول تهویه زمستانی

اصول تهویه زمستانی

اصول تهویه زمستانی

 

برخی از نکاتی که در طی سالیان برای نویسنده به تجربه و با توجه به مشاهدات و بازدید های صورت گرفته از مرغداری ها به وجود آمده به شرح ذیل میباشد. امیدورام مفید واقع شود.

1 – استفاده از اینلت در طول سالن جهت ایجاد هوای یکنواخت در تمامی سالن:
متاسفانه در اکثر نقاط کشور شاهد استفاده از یک ورودی هوا در طول زمستان هستیم. به علت اینکه حجم هوای ورودی در زمستان به دلیل سرد بودن هوای بیرون، کمتر از فصول گرم می باشد، معمولاً تراکم بالاتر جوجه در ابتدای سالن را خواهیم داشت که باعث به وجود آمدن تلفات در اثر خفگی و … خواهد شد. همچنین بدیهی است که هوای انتهای سالن نسبت به ابتدای سالن آلوده تر خواهد بود. چنانچه اینلت در طول سالن نصب گردد هوا در فواصل منظم توزیع یکنواخت داشته و به علت استفاده از جریان هوای گرم سقف مصرف سوخت بهینه تر خواهد شد. در مورد نحوه و تعداد اینلت مورد نیاز  با شرکت سازنده هماهنگ شود. ضمناً این نکته یادآوری می شود که نحوه کار کردن با اینلت هم اهمیت دارد و صرف، نصب اینلت به معنی ایجاد جریان هوای گرم نمی باشد. زیرا چگالی (جرم واحد حجم) هوا در درجات مختلف با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال هوای 13-  درجه نسبت به هوای 1 درجه وزن بیشتری دارد. بنابراین اگر بخواهد با همان سرعتی که هوای 1 درجه وارد سالن می شود، از اینلت هوا وارد گردد احتمال سقوط هوای سرد قبل از  رسیدن به وسط سالن و اختلاط با هوای گرم وجود دارد. برای آزمایش این نکته می توانید از شمع دودزا در سرد ترین زمان روز(حدود ساعت 5 صبح) استفاده کنید و مسیر حرکت هوا را در سالن بررسی نمایید.

2 -عدم استفاده از جت هیتر:
به علت نیاز اکسیژنی بالای جهت هیترها و همچنین کیفیت پایین سوخت وتولید گاز در داخل سالن به خصوص در مناطق غربی کشور (به علت ارتفاع زیاد از سطح دریا که موجب بروز مشکلاتی نظیر آسیت می شود) استفاده از جت هیتر در داخل سالن توصیه نمی گردد.

3 – تهویه بر اساس دستور العمل شرکت تولید کننده جوجه یک روزه:
که راهنمای جیبی و فایل های مربوط به شرایط پرورشی هر نژاد در اینترنت منتشر و در دسترس می باشد.
به عنوان مثال برای جوجه گوشتی راس تهویه حداقلی برای زمستان به شرح ذیل می باشد.

با توجه به اطلاعات فوق و داشتن اطلاعات قدرت تهویه فن ها به راحتی میتوان تعداد فن روشن در هر لحظه از دوره پرورش را محاسبه نمود( اطلاعات میزان مکش هر فن بر حسب متر مکعب در ساعت       (/h m^3) بر روی لیبل فن درج شده است).
4 – استفاده از تایمر جهت کنترل فن ها با توجه به نیاز تهویه و هوادهی سالن
5 – استفاده از سیستم های تابشی جهت توزیع یکنواخت گرما در سطح و کاهش مصرف سوخت
به طور کلی مزایای سیستم گرمایش تابشی را می توان به شرح زیر دسته بندی نمود
1 – کاهش مصرف سوخت به کمتر از نصف
2 – کاهش مصرف برق گرمایش تا یک دهم
3 – امکان نصب و راه اندازی سریع
4 – امکان منطقه بندی حرارتی بدون نیاز به تیغه بندی
5 – پاسخ فوری به نیاز گرمایش (کمتر از چند دقیقه)
6 – امکان خاموش نمودن در زمان تعطیلی
7 – امکان تأمین گرمایش فضاهای خاص (سایبان ها، رواق ها، مساجد، مصلی ها و فضاهای بدون دیوار)
8 – عدم چرخاندن غیر ضروری هوا
9 – امکان تهویه (تعویض هوا) بیشتر بدون اتلاف زیاد انرژی
10 – بازده بسیار بالای حرارتی
11 – سایر مزایای زیست محیطی و نیز اثرات مثبت در فضاهاى خاص (کاهش رطوبت کف آشیانه های مرغداری،  جلوگیری از زنگ زدگی در فولاد و غیره)….

در پایان یادآور میشود که اصول تهویه  تابع شرایط  مدیریتی مزرعه می باشد و اتخاذ این تصمیمات بسته به شرایط مزرعه پرورشی ممکن است تغییر نماید.

برای مشاهده خبر ” فراوری نوین شیر ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
فراوری نوین شیر

فراوری نوین شیر

فراوری نوین شیر

 

محققین استرالیایی برای فراوری شیر خام به تکنیک جدیدی دست یافته اند که ادعا می شود ضمن آن که تمامی مزایای شیر پاستوریزه را دارد مواد مغذی بیشتری را حفظ می کند و عطر و طعم بهتری نیز دارد.
در فناوری Haelen از تکنیک فشار به جای گرما برای کشتن عوامل بیماریزا و میکروب ها و ماندگاری شیر استفاده می شود. کارشناسان اعتقاد دارند در این فناوری ویتامین، پروتئین و آنزیم هایی که در پروسۀ پاستوریزه کردن شیر آسیب می بینند حفظ می شوند. آنها ادعا دارند در این پروسه:
•سطح بالاتری از ویتامین های B2 و B12 که برای بچه ها لازم و ضروری است، در شیر باقی می ماند.
•فسفاتاز آلکالاین که آنزیم مهمی برای عملکرد کبد و رشد استخوانی است فعال می شود.
•آنزیم های کلیدی و مهم در مقایسه با فراورده های پاستوریزه هضم شیر را آسانتر سازند.
•طعم و رنگ شیر طبیعی باقی می ماند.همچنین این روش جدید، با تکنیک UHT یا “فراوری با گرمای فوق العاده” (Ultra Heat Treatment) که همانند پاستوریزه کردن مبتنی بر گرما است و نه فشار، تفاوت دارد.
در پاستوریزه کردن، شیر به مدت 15 ثانیه در دمای 71.7 درجۀ سانتیگراد (161 درجۀ فارنهایت) قرار می گیرد؛ در حالیکه در فرایند UHT شیر به مدت 2 ثانیه در دمای 140 درجۀ سانتیگراد (284 درجۀ فارنهایت) قرار می گیرد.در روش Haelen شیر در طول پروسه سرد می ماند. شیری که به شیوۀ Haelen فراوری می شود تا 60 روز قابل نگهداری در یخچال است که در مقایسه، شیر پاستوریزه را شاید تا 14 روز در یخچال بتوانیم نگه داریم. این قابلیت امکان جابجایی شیر تا مسافت های طولانی در سر تا سر جهان و به نقاطی که امکان دسترسی به شیر تازه را ندارند، فراهم می آورد.کارشناسان اذعان دارند که با این روش نوین، باکتری باسیلوس سرئوس که موجب تهوع و اسهال در انسان می گردد از بین می رود.
علاوه بر فراوری شیر مایع، تکنولوژی Haelen پتانسیل لازم برای استفاده در سایر فراورده های لبنی – به ویژه آن گروه از فراورده ها که شیر پاستوریزه نشده در آن استفاده می شود مثل پنیر – را نیز دارد.تکنولوژی Haelen که به تأیید مؤسسۀ سلامت غذایی ویکتوریا استرالیا رسیده بناست تا در نیمۀ اول سال 2021 میلادی مورد استفادۀ کمپانی تجاری تولید شیر فراوری شدۀ Naturo قرار گیرد. این فراورده در ابتدا با محصول شیر مایع تحت برند “Wholey Milk Company” فروش خود را در کوئینزلند استرالیا آغاز و در سال 2022 میلادی فعالیت خود را به صورت جهانی توسعه خواهد داد.

برای مشاهده خبر ” نکات کلیدی جوجه کشی بوقلمون ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
نکات کلیدی جوجه کشی بوقلمون

نکات کلیدی جوجه کشی بوقلمون

نکات کلیدی جوجه کشی بوقلمون

 

طبق تجارب به دست آمده، گرما و رطوبت زیاد در طول پروسۀ جوجه کشی می تواند منجر به بروز مشکلات و آسیب های پا در جوجه بوقلمون ها گردد و متعاقباً افزایش هزینه ها و خسارات را به دنبال بیاورد.
دکتر خوان کارلوس لوپز دامپزشک و کارشناس جوجه کشی در Hendrix Genetics اذعان می دارد که مشکلاتی نظیر قرمز شدن زانو، خمیدگی پاها و کج و ناراست بودن انگشتان در جوجه ها عمدتاً به دلیل وجود گرما و رطوبت زیاد در دستگاه است. وی همچنین عنوان می کند که گرمای بالا بر روی جذب زرده توسط جنین جوجه تأثیر می گذارد که این امر عواقب و عوارض خود را طی چند هفتۀ ابتدایی جوجه در فارم نشان خواهد داد.
طبق اظهارات دکتر لوپز “مشکلات پا که ناشی از گرمای زیاد در طول پروسۀ جوجه کشی است عموماً منجر به انهدام 3 تا 4 درصدی جوجه ها می گردد که در حالت عادی این رقم بین 1 تا 2 درصد است. همچنین مرگ و میر جوجه ها تا 7 روزگی در حالت معمول رقمی کمتر از 1 درصد است اما در نتیجۀ گرما و رطوبت بیش از حد این رقم به 4 درصد هم خواهد رسید.”مدیریت گرما
دکتر لوپز می گوید: “در روزهای اول تا 25 جوجه کشی، دمای پوستۀ تخم بوقلمون ها بایستی بین 4/37 تا 7/37 درجۀ سانتیگراد باشد.”
بایستی در نظر داشت از آنجائیکه تمام تخم های تحت پروسۀ جوجه کشی مانند هم نیستند بنابراین دمای جوجه کشی نیز می بایست متعادل گردد؛ تخم مرغ های بالغ تر زرده های بزرگ تری هم دارد که گرمای بیشتری در مقایسه با تخم مرغ های جوان تر تولید می کند.
از گرما به منظور افزایش یا کاهش سرعت جوجه کشی در طول پروسه استفاده می شود و دمای بالاتر می تواند منجر به بهبود جوجه کشی گردد؛ اما هنگامی که دما بیش از حد بالا برود بر روی تیروئید جنین تأثیر می گذارد و منجر به جذب نامتعادل زرده و متعاقباً بروز مشکلات پا در جوجه ها می گردد.
هنگامی که جذب زرده توسط جنین جوجه مختل گردد، مازاد زرده درون بدن جوجه ها باعث بی اشتهایی در آنها می گردد و در نتیجه جوجه ها در فارم چیزی نمی خورند و حتی آب نمی آشامند که همین امر منجر به مرگ آنها در همان چند روز ابتدایی می گردد.

دکتر لوپز همچنین می گوید: “تخم بوقلمون ها بایستی 11 تا 12 درصد از وزن اولیۀ خود را از دست بدهند تا فضایی خالی و کافی برای جوجه به وجود آورد تا بتواند پوسته را شکسته و سر از تخم درآورد. اما بالا بودن سطح رطوبت در طول جوجه کشی منجر به کوچک شدن این فضای لازم برای جوجه می گردد که در نتیجه پاها و زانوی جوجه به هنگام بیرون آمدن از تخم جراحت می بیند.”

مدیریت خوب جوجه کشی
مدیران جوجه کشی معمولاً برای رسیدن به دمای بهینۀ پوستۀ تخم – به خصوص در دستگاههای جوجه کشی چند مرحله ای –  از راهکارها و ابزار آلات متعددی استفاده می کنند.
دکتر لوپز تأکید می کند که پنجرۀ دستگاه بایستی در وضعیت درستی باشد: 36 ساعت پیش از زمان برنامه ریزی شده برای خروج جوجه ها بین 1 تا 3 درصد جوجه ها – بیشتر از 5 درصد نشود – بایستی سر از تخم درآورده باشند. این نشان می دهد که دما مناسب است. همچنین اگر بیش از 25 درصد از جوجه ها در زمان ذکر شده سر از تخم درآورند به معنی دردسر بزرگ است. این جوجه ها به دلیل دیهیدراته شدن و کم آبی کوچک خواهند بود و از آنجائیکه گروه جوجه هایی که دیرتر به دنیا می آیند وزن بیشتری خواهند داشت، دستۀ طیور یکدستی نخواهید داشت.
محاسبۀ وزن جوجه نیز یکی دیگر از راههای مفید برای درست بودن پروسۀ جوجه کشی است. به عنوان مثال، اگر وزن تخم بوقلمون در ابتدای جوجه کشی 100 گرم است، جوجۀ تازه سر از تخم درآورده می بایست 67 تا 68 درصد وزن اولیۀ تخم را داشته باشد. چنانچه جوجه مثلاً 63 تا 64 درصد وزن تخم را داشته باشد یا دما خیلی بالا بوده و یا محاسبات اشتباه بوده است.
تمامی این راهکارها برای اطمینان از درست بودن دما، رطوبت و تهویه به کمک مدیر جوجه کشی می آید.

بقای جوجه در فارم
به گفتۀ دکتر لوپز، جوجه بوقلمون ها در یافتن غذا و آب به زیرکی جوجه مرغ ها نیستند بنابراین آب و خوراک می بایست بسیار در دسترس و سهل الوصول باشد.
برخی پرورش دهندگان خوراک را بر روی کاغذ قرار می دهند تا وقتی جوجه بر روی آن قدم می زند صدا بدهد و در نتیجه او را تحریک به نوک زدن بر کاغذ کند. جوجه هایی که بلافاصله پس از ورود به فارم شروع به تغذیه می کنند، از دستگاه گوارش سالم و سیستم ایمنی قوی برخوردار می گردند.
دمای فارم به محض ورود و جاگیر شدن جوجه ها می بایست بین 39 تا 40 درجه سانتیگراد باشد که دمای ایده آلی برای جوجه هاست.
دکتر لوپز اظهار داشت : “چنانچه جوجه ها احساس گرما کنند آب و غذا می خورند اما اگر سردشان باشد تمایلی به حرکت و خوردن از خود نشان نمی دهند.”

 

برای مشاهده خبر ” مراحل بارگیری تا کشتارگاه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
مراحل بارگیری تا کشتارگاه

مراحل بارگیری تا کشتارگاه

مراحل بارگیری تا کشتارگاه

 

ارزش گله های مرغ گوشتی فقط بعد از کشتار و درجه بندی می تواند ارزیابی شود. گرفتن ، حمل و کشتار طیور، خصوصا” وقتی با مدیریت ضعیف انجام شود منجر به کاهش کیفیت لاشه می شود. گرفتن و حمل پرنده بسیار استرس زاست. باید تا حد امکان در حداقل زمان و بهترین شرایط انجام پذیرد.گرفتن و انتقال طیور باید در آرامش کامل صورت گرفته تا استرس کمتری به آنها وارد شود. نتیجه این عمل کاهش درصد حذف و تلفات در کشتارگاه است.
مسئولیت باید بین مرغدار و کشتارگر تقسیم شود. مرغدار باید وزن و تعداد مرغ ارسالی به کشتارگاه را به دقت بداند، مدت زمان گرسنه نگه داشتن طیور را قبل از کشتار رعایت کند و همچنین در نحوه جمع آوری مرغ نظارت کامل داشته باشد.
مسئولین کشتارگاه نیز برای حمل مرغ موظف به حفظ رعایت بهداشت قفس ها و ماشین ارسالی به مرغداری هستند.
نظارت برکیفیت حمل طیور به کشتارگاه بر اساس تعداد مرغ درون هر قفس، حمل مرغ متناسب با وزن آن ، دمای محیط ، مسافت تا کشتارگاه ، زمانبندی دقیق برای رسیدن به موقع به کشتارگاه و به حداقل رساندن زمان انتظار تا کشتار می باشد.
مثال زیر یک برنامه استاندارد ارسال مرغ به کشتارگاه را نشان می دهد:
▪ مدت زمان بدون آب و دان ماندن طیور قبل از ارسال به کشتارگاه ۴ تا ۵ ساعت.
▪ زمان لازم جهت انتقال طیور به کشتارگاه ۱ تا ۴ ساعت.
▪ زمان انتظار در کشتارگاه ۱ تا ۲ ساعت.
بطور میانگین فاصله زمانی قطع دان و کشتار ۸ تا ۱۲ ساعت است. حداقل زمان لازم برای اینکه آلودگی ناشی از مدفوع و غذای باقیمانده در چینه دان را در کشتارگاه به حداقل برسانیم ۸ ساعت می باشد. انتظار طیور در کشتارگاه به ازاء هر ساعت ،۲/۰ درصد از وزن آنها را کاهش داده ( در دمای نرمال ) و تأخیر بیشتر سبب دهیدراتاسیون و دفع آب توسط مدفوع می گردد.
● زمان گرسنه ماندن طیور قبل از کشتار
دان باید حداقل ۴ ساعت قبل از ارسال طیور به کشتارگاه قطع شود و بهتر است آب تا شروع گرفتن طیور در اختیار آنها باشد. در بعضی مواقع طیور از باقیمانده مواد غذایی در بستر استفاده می کنند، لذا بهتر است در این فاصله زمانی چراغها خاموش باشند.
● گرفتن طیور
بارگیری باید بر اساس ظرفیت ماشین حمل مرغ و سرعت خطوط کشتار تنظیم شود. در آب وهوای معتدل ظرفیت بارگیری حداکثر ۵۰ کیلوگرم درمتر مربع و در آب و هوای گرم ظرفیت بارگیری حداکثر ۴۰ کیلوگرم در متر مربع توصیه می شود.
▪ بارگیری باید به نحوی انجام شود که حداقل استرس و صدمه را به طیور وارد سازد. استفاده از روپوش و چکمه برای کارگران هنگام بارگیری الزامی است. هنگام گرفتن طیور باید دقت لازم به عمل آید تا از خفگی و صدمات وارده به بال ، پا و پوست جلوگیری شود، برای مرغهای سنگین وزن و مواقعی که فاصله تا کشتارگاه زیاد است باید دقت بیشتری اعمال شود.
▪ هنگام گرفتن و بارگیری طیور تمام وسایلی را که ممکن است موجب آسیب آنها شود باید از سالن خارج گردد.
▪ طیور باید از ناحیه پاها گرفته شوند و حداکثر سه مرغ را باید در یک دست گرفت ( متناسب با وزنشان) و زمان حمل را کوتاه کرد.
▪ مرغهای سنگین با دو پا گرفته شوند و یک دست زیر سینه آنها قرار گیرد. باید طیور به آرامی و به دقت درون قفس قرار داده شوند.
▪ بهتر است گرفتن آنها در تاریکی انجام گیرد زیرا مرغ آرامتر بوده و احتمال خفگی و ضایعات پوستی و بدنی در آنها کمتر می شود. گله ای که بیمار باشد مقاومت کمتری نسبت به گرفتن نشان می دهد.
▪ در ساعات گرم روز که گرما به بیشترین حد خود رسیده است از بارگیری مرغ اجتناب شود و در سالنهایی که دارای سیستم باز هستند بهتر است در قسمت ورودی سالن پرده ای آبی رنگ آویزان نمود .
▪ برای جلوگیری از خفگی طیور در اثر روی هم ریختن می توان از توری های قابل حمل برای تقسیم بندی سالن استفاده نمود.
▪ در هوای گرم از قراردادن ماشین حاوی طیور زیر نور مستقیم خورشید اجتناب شود و در صورت امکان برای کم کردن دمای داخل ماشین از سیستم تهویه استفاده کرد.
▪ در هوای سرد بهتر است دو طرف ماشین حمل طیور در زمان حمل به کشتارگاه با برزنت پوشیده شود تا طیور در معرض هوای سرد قرار نگیرند.
▪ در کشتارگاه نیز محل مناسبی برای توقف ماشین در نظر گرفته شود تا در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگرفته و رطوبت و تهویه کافی داشته باشند.
● عمل آوری طیور در کشتارگاه
▪ بازده لاشه
تعیین دقیق وزن لاشه ، نسبت سینه و ران امر مشکلی است زیرا بازده محصول نهایی در کشتارگاه با عوامل مختلفی مثل مدیریت مرغداری ، نحوه تغذیه در دوران پرورش ، نژاد و چگونگی حمل و نقل طیور به کشتارگاه و … ارتباط مستقیم دارد. علاوه بر این عوامل بازده لاشه به نحوه عملکرد کشتارگاه نیز بستگی دارد.بنابراین برای تعیین عملکرد هر گله بهتر است آن را با گله های دیگر در همان کشتارگاه مقایسه نمود. موارد ذیل نشان دهنده ضایعات و آلایش طیور نسبت به وزن زنده آنها در کشتارگاه است .
▪ خون %۴
▪ پر % ۲/۶
▪ پا %۵/۴
▪ سر %۳
▪ امعاء و احشاء %۵/۹ – ۵/۸
▪ گردن %۲
▪ پوست گردن %۵/۱
▪ کبد %۱/۲
▪ قلب % ۶/۰
▪ سنگدان % ۲/۱

 

برای مشاهده خبر ” مشکلات آب در تابستان برای مرغداری ( قسمت دوم) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
مشکلات آب در تابستان برای مرغداری ( قسمت اول )

مشکلات آب در تابستان برای مرغداری ( قسمت دوم )

مشکلات آب در تابستان برای مرغداری ( قسمت دوم )

 

3.سیستم های آبخوری پستانکی به چکه کردن می افتند بنابراین استفاده از همان آبخوری های سنتی و قدیمی بهتر است.

مشکلات آب در تابستان برای مرغداری ( قسمت دوم )

واقعیت این است که اگر به خوبی از سیستم های آبخوری پستانکی نگهداری شود به چکه کردن نمی افتند. به عنوان مثال اگر بست آن مشکلی پیدا کند به راحتی قابل جایگزینی و تعویض است. یک ایدۀ خوب در این رابطه این است که به هنگام سفارش آبخوری پستانکی از هر کمپانی، چند سر پستانک یدک هم سفارش بدهید تا در موقع نیاز در دسترس داشته باشید. همچنین یکی دیگر از دلایل چکه کردن سیستم آبخوری پستانکی شما می تواند فشار زیادی باشد که از سوی شلنگ بر آن وارد می گردد بنابراین نصب یک رگلاتور یا همان کاهندۀ فشار بر روی شلنگ می تواند به طول عمر آبخوری پستانکی کمک کند . همچنین اگر به جای شلنگ از گالن های آب استفاده می کنید بهتر است گالن ها را تا بالا پُر نکنید و تا سطحی پایین تر آن را از آب پر کنید.

4.آبخوری های سنتی و قدیمی خیلی بهتر از آبخوری هایی هستند که پیالۀ آب دارند چرا که درون پیاله ها سنگریزه و اشغال می ریزد و جلبک می زند.

درست است! هر آبخوری ای که سطحی باز داشته باشد از خرده ریزه و اشغال پُر می شود و جلبک می زند اما سؤال اینجاست که چطور اجازه می دهید اشغال جمع شود؟ شستشوی روزانه تضمینی برای جمع نشدن اشغال و خرده ریزه و جلبک در هر سیستم آبخوری است – چه پیاله ای در زیر پستانک آبخوری باشد و چه آبخوری سنتی و تغاری از آب. در ایام قدیم که مرغداری ها تنها چند صد مرغ داشتند و تغاری آب جلوی طیور می گذاشتند، مرغداران موظف بودند روزی دو مرتبه ظرف های آبخوری را برس بکشند تا خوب تمیز بمانند.
پیاله های آب زیر پستانک های آبخوری نیز بایستی روزانه تمیز شوند. کار سختی نیست و فقط به اسکاچ هایی نیاز هست تا با آن بتوان به راحتی این پیاله ها و ادوات مربوطه را تمیز کرد.
جلبک در آبخوری هایی که پاکیزه نمی شوند به سرعت شکل می گیرد.

5.آب همیشه می بایستی در فضای باز و در خارج از مرغدانی نگه داشته شود.

برعکس، شما می توانید آبخوری را در هر جایی که مناسب می دانید نصب کنید. هدف این است که آبخوری در جایی باشد که ضمن دسترسی آسان مرغ ها به آب آشامیدنی، آب را خنک و تازه نگه دارد. در واقع یکی از دلایلی که گفته می شود بهتر است آبخوری درون مرغداری باشد آن است که پرنده های وحشی و سایر حیوانات را برای آشامیدن به آنجا نکشاند. صد البته که اگر تمام استانداردهای مربوط به بیوسکیوریتی در مرغداری را رعایت کرده باشید حتی اگر آبخوری را در فضای بیرون مرغداری هم بگذارید هیچ پرندۀ وحشی و یا جونده ای قادر نخواهد بود که به آن دسترسی یابد.
به خاطر داشته باشید در برخی ماههای سال، که هوا طوفانی و گرد و خاکی است نباید منبع آب در فضای بیرون از مرغداری باشد.
مهم نیست آبخوری را کجا نصب می کنید اما بایستی بدانید که اگر آبخوری شما بر روی زمین باشد و بصورت آویزان نصب نشده باشد، از متراژ و فضای مرغداری می کاهد و فضای لازم برای راه رفتن طیورتان را کم می کند.

 

 

برای مشاهده خبر ” مشکلات آب در تابستان برای مرغداری ( قسمت اول ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.