مهار کمپیلوباکتر ( قسمت دوم )

مهار کمپیلوباکتر ( قسمت دوم )

مهار کمپیلوباکتر ( قسمت دوم )

 

کشتار تاخیری:
کشتار تاخیری روش دیگری برای مهار کمپیلوباکتر در کشتارگاه می باشد. در این روش ابتدا کلیه گله هایی که آزمایش آنها از نظر وجود کمپیلوباکتر منفی می باشد کشتار شده سپس نوبت به گله های مثبت می رسد تا از انتقال عرضی آلودگی جلوگیری به عمل آید. البته این روش فعلا در جایی انجام نشده اما در برخی کشورها عینا همین روش را در مورد سالمونلا اجرا می کنند. یعنی یک هفته قبل از ارسال گله به کشتارگاه نمونه برداری و آزمایش سالمونلا را انجام داده و سپس کشتارگاه مطابق دستورالعمل فوق الذکر عمل می کند.
چنانچه بخواهند این روش را در مورد سالمونلا و کمپیلوباکتر بصورت توام انجام دهند قطعا تناقضاتی به وقوع خواهد پیوست زیرا قطعا گله هایی هستند که هر دو عامل را نداشته و یکی را دارند.
همچنین تلفیق روش کشتار مرحله بندی شده و تاخیری بصورت اصولی امکان پذیر نمی باشد. در مورد روش تاخیری حتما باید چند روز قبل از اعزام گله به کشتارگاه آزمایش انجام شود و در مورد آن تصمیم گرفته شود.
نکته دیگر اینکه تضمینی وجود ندارد که پس از نمونه برداری که منفی از آب درآمده ناگهان گله به کمپیلوباکتر آلوده شود و ما قطعا متوجه نخواهیم شد. در مورد روش تاخیری باید نمونه برداری را تا حد امکان به تاخیر بیندازیم و تا حد امکان به زمان کشتار نزدیک باشیم.
زدودن کمپیلوباکتر از لاشه ها پس از کشتار:
در این مرحله باید کمپیلوباکتر را از بین ببریم و یا تا حد امکان از تعداد آن بر روی لاشه های آلوده بکاهیم. برای این کار می توان از روش های فیزیکی و یا استفاده از مواد شیمیایی حین کشتار لاشه ها سود ببریم. توجه داشته باشید هدف از زدودن عوامل بیماری زا مشخص است و نباید در این بین از رعایت اصول و مقررات بهداشتی قصور بورزیم.
طبق مقررات باید از ماده ای استفاده کنیم که خود اثرات منفی دیگر بر روی لاشه ها نداشته باشد و ایمن باشد. در اتحادیه اروپا هیچ نوع ماده شیمیایی خاصی برای این منظور در نظر گرفته نشده است اما در برخی کشورها از مواد شیمیایی خاص استفاده می کنند.
روش های فیزیکی از جمله حرارت و یا انجماد لاشه در برخی کشورهای اروپایی شمالی استفاده می شود. سرایت آلودگی اغلب در حین کشتار و ادامه فرآیند رخ می دهد بنابراین غالب آلودگی های بیماری در نواحی سطحی و پوست لاشه متمرکز می شوند.
نکته دیگر این است که توجه داشته باشید راهکارهای فیزیکی و شیمیایی مختلف هر یک تاثیری مجزا و جداگانه بر کاستن از تعداد کمپیلوباکترها ایفا می کند.
الف)استفاده از مواد شیمیایی؛
اسیدهای آلی (اسید لاستیک و اسید استیک)، کلر، دی اکسید کلر، کلریت سدیم، تری سدیم فسفات و پراسکی اسیدها جزء مواد شیمیایی هستند که در صورت استفاده باعث افزایش مواد باقی مانده سمی در لاشه می شوند. به همین دلیل تا کنون ماده شیمیایی خاصی که کاملا مورد تائید باشد معرفی نگردیده است.
لازم به ذکر است در مورد برخی مواد شیمیایی تاثیر آنها در مواجهه با برودت بیشتر می شود البته در این مورد نیز مدارک و شواهد کافی در دست نیست و مهم تر اینکه در هنگام مصرف نیاز به شستشو و پاک کردن این مواد شیمیایی از لاشه است که در مورد میزان پاک شدن آنها از لاشه نیز مطالعه ای صورت نگرفته است.
همچنین در اینکه شستشوی لاشه با مواد شیمیایی تا چه حد در از بین رفتن کمپیلوباکتر موثر است نیز شک داریم. به همین دلیل تصور می شود که غوطه ور سازی لاشه در این مواد قطعا موثر از شستشوی آن می باشد. مشکل این روش در مورد غلظت مورد نیاز از مواد شیمیایی می باشد که در مورد آن بحث است.
به هر حال روش جایگزین دیگر استفاده از اسپری اتوماتیک است که البته عملکرد این روش نیز تابع معدودی عوامل فیزیکی درگیر با آن است. از جمله نوع بافت (اعم از پوست یا گوشت)، میزان آلودگی لاشه به کمپیولاکتر، تاثیر مواد شوینده بر لاشه، درجه حرارت مورد استفاده در فرآیند اسپری و همچنین نحوه آلودگی لاشه که می تواند مستقیم یا غیرمستقیم باشد و سایر موارد به عملکرد روش اسپری تاثیر خواهند گذاشت.
ب)استفاده از راهکارهای فیزیکی؛
راهکارهای فیزیکی عمدتا بر اساس کاهش و یا افزایش دمای لاشه ها می باشد که به روش پرتو افشانی یونیزه صورت می گیرد.
موثرترین روش که می تواند بطور کامل کمپیلوباکترها را نابود کند پخت لاشه ها در مقیاس صنعتی و پرتو دهی آن می باشد. پختن لاشه قطعا باعث تغییر ظاهر آن می شود.
پرتو دهی تاثیری بر ظاهر گوشت ندارد و مزیت دیگر آن ارزان بودن تجهیزات پرتاب کننده اشعه ایکس می باشد که می توان بسته به ضرورت در هر جا که نیاز باشد آنها را نصب نمود و همچنین می توان در صورت نیاز آنها را روشن و خاموش نمود.
مزیت دیگر استفاده از پرتو ایکس توانایی نفوذ آن در قسمت های داخلی لاشه پرنده می باشد و حتی می توان پس از بسته بندی لاشه از آن استفاده نمود. به علاوه پس از انجماد لاشه نیز می توان آن را پرتو داد و در هر حال با این کار کمپیلوباکترها از بین خواهند رفت. بخصوص اگر پس از بسته بندی از پرتو دهی استفاده کنیم دیگر احتمال آلودگی ثانویه لاشه وجود نخواهد داشت.
در حال حاضر در بسیاری از کشورها از روش انجماد لاشه در دمای 20 درجه بمدت چند هفته استفاده می شود.
این روش تاثیر ناچیزی به ظاهر لاشه دارد و به علاوه می تواند باعث نابودی جمعیت های کمپیلوباکتر در لاشه شود. این روش به نوبه خود نیازمند صرف هزینه و نصب سردخانه ها و تونل های انجماد دارد و قطعا فرآیند پر هزینه ای به شمار می رود.
روش دیگری هم برای انجماد موجودات در این روش سطح لاشه را منجمد می کند که نتیجتا پوست و قسمت های سطحی عضلات بدن منجمد می شود که اینکار طی فرآیند کشتار صورت می پذیرد اما متاسفانه کار آیی آن مانند روش انجماد کامل لاشه نیست. به علاوه به نظر نمی رسد در این روش بتوان حالت انجماد سطحی را در سرتاسر لاشه ایجاد نمود و قطعا قسمت هایی از سطح لاشه تا حد مورد نیاز منجمد نخواهد شد.
گرم کردن لاشه نیز روش دیگری برای از بین بردن کمپیلوباکترها است که البته نباید آن را با پختن لاشه اشتباه بگیرید. گرم کردن لاشه با بخار در فشار اتمسفر یک نیز روش دیگری است که مزیت آن نسبت به استفاده از آب داغ این است که پس از ابتکار حجم زیادی از فاضلاب بر روی دستمان نخواهد ماند.
غوطه ور کردن لاشه در آب داغ نیز روش دیگری برای گرم کردن لاشه است.
البته روش ترکیبی استفاده از بخار آب و مافوق صوت بطور همزمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
استفاده از روش های فوق الذکر جهت گرما دهی به لاشه تا حدی باعث تغییر ظاهری لاشه می گردد مهمترین تاثیر آن شل شدن و حالت افتادگی پوست می باشد و همچنین عضلات قابل رویت لاشه کمی تغییر رنگ خواهند داشت.
در مورد قطعه بندی لاشه و اعمال روش های فوق تفاوت چندانی در ظاهر مشهود نخواهد بود.
برای مشاهده خبر ” مهار کمپیلوباکتر ( قسمت اول ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
مهار کمپیلوباکتر ( قسمت دوم )

مهار کمپیلوباکتر ( قسمت اول )

مهار کمپیلوباکتر

 

طی اظهار نظری که در سال میلادی (2011) توسط دستگاه های مرتبط با ایمنی غذایی اتحادیه اروپا صادر گردیده، کمپیلوباکتر به عنوان یکی از عوامل خطر ساز در طی کشتار، بسته بندی و فرآوری مورد توجه قرار گرفته است. مقاله حاضر در مورد روش های مهار و کنترل این باکتری بحث می کند.
طی برآوردهایی که در سال 2008 صورت گرفته، بیشتر کشتارگاه ها در اتحادیه اروپا به احتمال زیاد با گله های گوشتی مواجه می شوند که همگی آلوده به کمپیلوباکتر هستند. به همین دلیل نیاز است که تصمیم های جدی در مورد ایمنی غذایی اتخاذ شود و همچنین باید در مورد تحلیل خطر و ارائه راهکارهای مرتبط با آن (HACCP) سیاست های جدی اتخاذ نمود.
به هر حال راهکارهای کنترلی مختلفی ارائه شده است که در مراحل مختلف کشتار و یا فرآوری گوشت طیور اعمال می گردند و هدف از ارائه این راهکارها کاستن ار تعداد کمپیلوباکترها ست.
جلوگیری از تراوش محتویات روده:
مطالعات نشان داده است که بسته به روش و ساز و کار کشتار که در کشتارگاه صورت می پذیرد میزان کمپیلوباکتر نیز متعاقب آن متغییر می باشد. مراحل مختلف کشتار از جمله القاء حالت گیجی، پر کشی، تخلیه اندرونه، شستشو انجماد نیز به نوبه خود می توانند باعث پدید آمدن لاشه هایی شوند که آلوده به کمپیلوباکتر است.
در نظر گرفتن اصول بهداشتی در طراحی تجهیزات در کاهش رشد و تعداد عوامل بیماری زا نقش بسزایی ایفا می کند. طی کشتار در مرحله تخلیه و احشاء بیشترین خطر آلوده شدن لاشه به عوامل میکروبی و بیماری زا وجود دارد بخصوص اگر طراحی ماشین ها و تجهیزات به گونه ای باشد که نتوانند خود را با اندازه های مختلف لاشه هماهنگ کنند، خطر آلودگی بیشتر خواهد شد. طبیعی است که در این حالت پارگی اندام های احشایی بدن پرنده قطعا رخ خواهد داد و متعاقب آن آزاد شدن مایعات و ترشحات و آلودگی به عوامل میکروبی و بیماری زا رخ می دهد.
کشتار مرحله بندی شده:
کشتار مرحله بندی شده در واقع شناسایی گله هایی است که از نظر کمپیلوباکتر مثبت تشخیص داده شده اند. در این حالت پرنده ها را پس از کشتار بلافاصله به بازار و یا مراکز فرآوری روانه نمی کنند بلکه با انجام رویه های خاص از جمله گرمادهی و یا انجماد و یا سایر روش های مقابله با کمپیلوباکتر ابتدا لاشه ها را مداوا می کنند و سپس روانه بازار می کند. در حال حاضر این روش در برخی کشورها از جمله نروژ، ایسلند و دانمارک انجام می شود و به هر حال روشی است که انجام آن جهت کنترل آلودگی لاشه ها به کمپیلوباکتر تا کنون اثر مثبت بر جای گذاشته است.
برای پیاده سازی کشتار مرحله بندی شده ابتدا باید از گله در مرغداری نمونه برداری صورت گیرد و جواب آن در زمان حمل به کشتارگاه تحویل گردد البته با روش های پیشرفته امروزی انجام آزمایش کمپیلوباکتر به سرعت و سهولت قابل انجام است.
در کشور نروژ به عنوان مثال متوسط طول دوره های گوشتی 32 روز می باشد. در این بین زمان نمونه برداری جهت کمپیلوباکتر را جهت آزمایش از یک هفته به 4 روز پایانی دوره کاهش دادند. نتیجه این شد که 75 درصد گله ها از نظر کمپیلوباکتر مثبت شده در حالیکه در حالت نمونه برداری یک هفته قبل از اعزام گله به کشتارگاه این میزان 50 درصد بود.
برای مشاهده خبر ” آنتی اکسیدان طبیعی برای طیور ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
آنتی اکسیدان طبیعی برای طیور

آنتی اکسیدان طبیعی برای طیور

آنتی اکسیدان طبیعی برای طیور

 

برای آن که حیوانات، زاد و ولد بالایی داشته باشند و محصولات خوبی از آن ها به وجود بیاید، باید جیره غذایی متوازن و خوبی داشته باشند تا سلامت بمانند و حداکثر عملکرد را داشته باشند. انتخاب دقیق و صحیح پلی فنول های گیاهی مانند پلی فنول هایی که در محصولات ویتانوکس یافت می شود، موجب می شود که نتایج بهتری هم از نظر فنی و هم از نظر مالی به دست آید. این محصولات، به حیوان کمک می کنند تا میان اکسیداسیون درون سلولی و ظرفیت آنتی اکسیدانی، توازن حفظ شود.
با توجه به اعلام اخیر شرکت ب. آ. اس. اف، بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی جهان، استفاده از ویتانوکس به جای بخشی از ویتامین E موجود در خوراک طیور، جایگزینی کم هزینه تر است و تاثیرات جانبی کمتری نیز دارد. این جایگزینی، سلامت و باروری حیوانات را نیز بهبود می بخشد. بهبود باروری و سلامت طیور، باعث شده تا در سراسر جهان از ویتانوکس در خوراک حیوانات استفاده شود. علاوه بر جایگزین کردن ویتانوکس به جای بخشی از ویتامین ای، می تواند به عنوان مکملی نیز در خوراک استفاده شود تا کمک بیشتری به حیوانات کند.

توازن اکسیداتیو
رادیکال های آزاد و گونه های اکسیژن واکنش پذیر (Reactive Oxygen Species)، محصولاتی هستند که در طول فرآیندهای متابولیک در سلول های بدن حیوان شکل گرفته اند. این عناصر که به شدت واکنش پذیر هستند، موجب اکسیداسیون مولکول های درون سلولی و برون سلولی می شوند و مستقیما بر حیات و عملکرد سلول ها تاثیر می گذارند.
سلول ها برای جلوگیری از تاثیرات منفی، به طور طبیعی مکانیسم های آنتی اکسیدان دارند. در یک موقعیت ایده آل، توازن میان اکسیداسیون و مکانیسم های آنتی اکسیدان محافظت کننده از سلامت سلول، لازم است. در حیواناتی که بازدهی بالایی دارند یا در دوران استرس هستند، تولید رادیکال های آزاد، از میزان توانایی طبیعی بدن در از بین بردن سم گونه های اکسیژن واکنش پذیر، فراتر می رود و موجب بروز استرس اکسیداتیو می شود.

سلامت روده
دستگاه گوارش و روده، عموما به شدت تحت تاثیر استرس اکسیداتیو قرار دارند. از آن جایی که زیاد بودن رادیکال های آزاد، موجب اکسید شدن اجزای مهم سلول (پروتئین ها، دی ان ای و لیپیدها) می شوند و سلول های روده نیز دچار آپوپتوز می شوند و به همین دلیل، ظرفیت جذب آن ها کاهش می یابد یا به درستی عمل نمی کند. بر همین اساس، عملکرد پایین تر از سطح بهینه دستگاه گوارش و روده به دلیل رادیکال های آزاد را می توان از طریق عملکرد انسداد روده اثبات نمود.
رادیکال های آزاد، شدت کمتری به اتصالات پروتئینی سخت می دهند و موجب افزایش نفوذ پذیری روده و ورود راحت تر پاتوژن ها به بدن حیوان می شوند. در نهایت، عملکرد اشتباه دستگاه گوارش و روده به دلیل عدم توازن اکسیداتیو، موجب بر هم خوردن متابولیسم بدن، استفاده غیر موثر از مواد مغذی و افزایش احتمال ابتلا به بیماری می شود.

آنتی اکسیدان های خوراک
آنتی اکسیدان ها، مکانیسم دفاعی مهمی در برابر استرس اکسیداتیو می باشند زیرا می توانند گونه های اکسیژن واکنش پذیر مضر را خنثی کنند. عناصری مانند ویتامین ای که آنتی اکسیدان هستند، علاوه بر این که در بدن به طور طبیعی مکانیسم های آنتی اکسیدانی دارند، معمولاً از طریق خوراک در بدن فراهم می شوند تا طیف وسیعی از فرآیندهای فیزیولوژیکی را کامل کند.
تهیه رژیم غذایی از عصاره های گیاهی حاوی پلی فنل ها، مانند ویتانوکس، استراتژی کارآمدی برای بهبود توازن اکسیداتیو است که این کار یا از طریق استفاده از نقش آنتی اکسیدان ویتامین E یا حفاظت در برابر استرس اکسیداتیو انجام می شود.

جایگزین کردن جزئی ویتامین E
آنتی اکسیدانی بودن ویتانوکس، سازندگان خوراک را ترغیب کرده تا آن را به صورت جزئی، جایگزین ویتامین E کنند و هزینه های تولید را بدون آن که به سلامت و عملکرد حیوان آسیب برسد، بهبود بخشند.

برای مشاهده خبر ” نظارت گله بوقلمون برای سالامونلا ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
نظارت گله بوقلمون برای سالامونلا

نظارت گله بوقلمون برای سالامونلا

نظارت گله بوقلمون برای سالامونلا

 

بالا بودن آمار شیوع سالمونلا در دستۀ بوقلمون ها در سال های اخیر، مبیّن تلاش بیشتر برای بهبود مراقبت ها و نظارت ها بر روی دستۀ بوقلمون هاست.

دکتر نیکی شریعت استادیار دپارتمان تحقیق و تشخیص بیماری های طیور در دانشگاه جورجیا اذعان می دارد: “مراقبت های رایجی که تاکنون در رابطه با سالمونلا وجود داشته تنها محدود به شایع ترین نوع سروتیپ ها بوده است. آزمایشات نشان داده که این بیماری بیشتر در میان مرغ های گوشتی رایج است و انتظار می رود که این امر در مورد بوقلمون ها هم صدق کند.”
خانوم دکتر شریعت از تحقیقات به عمل آمدۀ خود و همکارانشان اینگونه می گوید: “مشکل اینجاست که ما برخی سروتیپ ها را در کارخانۀ فراوری یافتیم این ها مواردی هستند که در مقابل عملیات فراوری مقاومت می کنند؛ اما این نوع سروتیپ ها را ما در بوقلمون های زنده ندیدیم. آنچه که به دنبالش هستیم اینست که ببینیم آیا سروتیپی وجود دارد که به نوعی در حیوان زنده پنهان و در حال رشد است.”
محققین نمونه هایی را از گلۀ بوقلمون ها، جوجه کشی ها، طیوری که راهی کشتارگاهها هستند و محصول نهایی جمع آوری کردند. سپس به منظور تشخیص ارتباط گمشده بین آنچه که در کارخانه یافت شده و آنچه که در تولید نهایی وجود دارد تعداد سروتیپ های سالمونلا در هر مرحله دسته بندی می شود.

اهمیت تکنولوژی CRISPR  
تکنولوژی CRISPR-SeroSeq که در مرکز دپارتمان تحقیق و تشخیص بیماری های طیور توسعه یافته یک تکنولوژی با قدرت تجزیۀ بالاست که اطلاعات پشت سر هم را از ژنوم سالمونلا می خواند و سروتیپ را مشخص می کند.
“آنچه که ما با استفاده از تکنولوژی CRISPR-SeroSeq انجام دادیم اینست که ما آن را به نوعی PCR یا واکنش زنجیره ای پلیمراز تبدیل کردیم. این یک رویکرد بسیار حساس است. ما معمولاً قادر بودیم تا حدود 5/0 درصد از سروتیپ ها را تشخیص بدهیم.”

واکسیناسیون هدفمند
دکتر شریعت خاطر نشان ساخت هدف این پروژه این است تا اطلاعات دقیقی از سروتیپ ها را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد تا قادر باشند در رابطه با اینکه کدام سویه سالمونلا نیاز به واکسن دارد تصمیم بگیرند.
در تصمیم گیری برای انتخاب واکسن موارد متعددی می بایست تحت بررسی قرار بگیرد و بهترین جا برای شروع کارخانجات فراوری است. “توجهات بیشتر معطوف آن دسته از سروتیپ هایی است که منجر به بیماری های ناشی از مصرف غذا می گردند.”
مرحلۀ بعدی یافتن همان سروتیپ ها در نمونۀ حیوان زنده است. در صورت یافتن سروتیپ های مورد نظر توسط تکنولوژی CRISPR-SeroSeq، به تولیدکنندگان در تدابیر واکسیناسیون و واکسینۀ طیور علیه آن سروتیپ کمک بزرگی خواهد شد و در نهایت، این امر منجر به کاهش سالمونلا در بوقلمون ها و همینطور مرغ های گوشتی خواهد شد.

آینده نگری
“چنانچه این رهیافت توسعه یابد در کشف سروتیپ های جدید و متفاوت سالمونلا که در حال حاضر در پرورش طیور رو به گسترش هست، کمک بزرگی خواهد کرد.”

برای مشاهده خبر “ یادآوری چهره در زنبور (قسمت دوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
یادآوری چهره در زنبور

یادآوری چهره در زنبور (قسمت دوم )

یادآوری چهره در زنبور ( قسمت دوم )

 

زنبورهایی وجود دارد که عمر واژگونه می کنند و این واقعیت دارد!  
برخی زنبورهای عسل از توانایی خارق العادۀ زندگی واژگونه برخوردار هستند. هنگامی که زنبورهای کارگر جوان کم باشند، زنبورهای پیرتر می توانند به خودِ جوان تر و پر انرژی ترشان بازگردند و از عهدۀ کار برآیند. این پدیدۀ عجیب و باورنکردنی در حال حاضر توسط دانشمندان تحت بررسی است تا بهتر بتوانند به مکانیسم زیرساختاری موجود پی ببرند بلکه آن را برای “زوال عقلی ناشی از کهولت سن” در انسان نیز استفاده کنند.

الگویی مشابه با قاتلین زنجیره ای
کارشناسان جرم شناسی از نوعی استدلال آماری با عنوان مشخصات جغرافیایی برای جرم هایی که به طور مکرر اتفاق می افتند، استفاده می کنند. بدین صورت که در مجموع، تبهکاران این نوع جرم و جنایات را آنقدر نزدیک به محل سکونتشان مرتکب نمی شوند که سریع شناسایی شوند؛ اما در عین حال برای راحتی خود آنقدرها هم دور از خانه مرتکب این جرایم نمی گردند. ظاهراً الگوی آذوقه یابی زنبورها نیز به همین صورت است!
به این صورت که آنها گل های نزدیک به کندو را به منظور دوری گزیدن از هر گونه جانور مزاحم و انگل ها رها می کنند و از منابع دورتر از کندوهایشان استفاده می کنند. در واقع دانشمندان در سال 2008 میلادی این تکنیک را در زنبورها کشف کردند.

رعایت مرتبه و مقام در میان زنبورهای درون کندو
3 گونه زنبور عسل در یک کندو وجود دارد: ملکه، زنبورهای کارگر، و زنبورهای نر. تنها یک ملکه وجود دارد که معمولاً درشت ترین زنبور در کندو است و طولانی تر از سایر زنبورها زنده می ماند. زنبورهای کارگر همگی ماده هستند و همان زنبورهایی هستند که نیش دارند. هنگامی که زنبور عسل نیش می زند می میرد اما بوی شیرین موز مانندی از خود متصاعد می کند تا سایر زنبورهای کارگر را از خطر آگاه سازد.
در حالی که زنبورهای کارگر از نظر ژنتیکی با زنبور ملکه یکسان هستند اما تنها ملکه می تواند تخم گذاری داشته باشد. در حقیقت، ملکۀ زنبورها روزانه 1000 تخم می گذارد. عمل جفت گیری توسط هر یک از زنبورهای نر با ملکه صورت می گیرد و پس از جفتگیری زنبور نر می میرد.

زنبورها قادر به یادآوری چهرۀ افراد هستند
شاید سایز مغز زنبورها به اندازۀ دانۀ خشخاش هم نباشد اما آنها قادرند در تعاملات متعدد با انسان ها، چهرۀ افراد را از یکدیگر تشخیص دهند.
در مطالعه ای، محققین دو عکس از چهرۀ انسان را با آب شکر آغشته کردند و در آخر مشاهده کردند که زنبورها قادر به تشخیص و یادآوری عکسی که به محلول شیرین آغشته بوده را داشتند – حتی هنگامی که محلول شیرین به عکس نزده بودند.
این خصیصه نه تنها به این موجودات اجتماعی در شناسایی یکدیگر کمک می کند بلکه به آنها در شناسایی و بازگشت به گل هایی که گردۀ بیشتری تولید می کنند نیز کمک می کند.

برای نجات زنبورها هنوز هم دیر نشده پس شما هم کاری کنید!
جالب است بدانید به اعتقاد یکی از کارشناسان، زنبورها در شهرها می توانند هم زندگی طولانی تر و هم تولید عسل بالاتری داشته باشند. اگر حیاط یا تراس و یا محوطۀ کوچکی دارید می توانید شروع کنید و در آنجا گل بکارید اما مراقب باشید از حشره کش ها استفاده نکنید. حتی اگر زندگی آپارتمانی دارید می توانید از پشت بام استفاده کنید و باغچۀ کوچکی درست کنید. بدین ترتیب شما به حفظ جمعیت زنبورها کمک کرده اید که نتیجۀ شیرینی چون عسل دارد!ُ

برای مشاهده خبر ” یادآوری چهره در زنبور ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
یادآوری چهره در زنبور

یادآوری چهره در زنبور

یادآوری چهره در زنبور

 

یشتر افراد زنبورها را به دو خصلت می شناسند : عسل و نیش ! اما زنبورها بسیار پیچیده تر از این هستند. به عنوان مثال، زنبورهای عسل در کلونی های بسیار منظم اجتماعی زندگی می کنند که هر زنبور نقش خاص خود را دارد. در واقع بیش از 20 هزار گونه زنبور در جهان وجود دارد.
زنبورها با گرده افشانی خود به بقای گیاهان و درخت ها کمک شایانی می کنند؛ در واقع می توان گفت یک سوم مواد غذایی مورد نیاز انسان توسط آنها تأمین می گردد.
با اینحال، جمعیت زنبورها در جهان عمدتاً به دلیل تغییرات آب و هوایی رو به کاهش است.
انتشار گازهای کربن منجر به افزایش دما می گردد و به دنبال آن با رشد و افزایش موجودات انگلی و مزاحم که در آب و هوای گرم تر به وجود می آیند، و متعاقباً مصرف بیشتر حشره کش ها و آفت کش ها، محیط زیست رفته رفته از بین می رود. تمامی این عوامل بر روی زنبورها تأثیرگذار خواهد بود ؛ یا منجر به نابودی کلونی زنبورها می شود و یا با تغییر جهت باد کارایی زنبورها را ضعیف می سازد.
در اینجا ما به ذکر چند ویژگی جالب این حشرات می پردازیم که شاید اکثر شما از آن بی خبر بوده اید.زنبورهای عسل با طرق جالبی از کندوی خود دفاع می کنند
زنبورها نیز همانند سایر حشرات خونسرد هستند و این بدین معناست که دمای بدنشان همانند دمای محیط است. اما درون کندو یعنی جایی که لاروهای زنبور در حال رشد هستند دما را 33 درجه ثابت نگه می دارند. آنها با استفاده از بال هایشان همانند پنکه هوای گرم را از داخل کندو خارج می کنند و با جنب و جوش و تحرک عضلات پرواز خود برای گرم کردن آن استفاده می کنند.
همچنین دانشمندان در گونۀ زنبورهای عسل ژاپنی مشاهده کرده اند که در دفاع از کندوی خود در برابر زنبورهای سرخ غول پیکر (که به زنبورهای قاتل هم معروف هستند) با تجمع یک توپ بزرگ می سازند تا از ورود آنها ممانعت به عمل آورند.

زنبورها به رشد و نمو گیاهان کمک می کنند
به دلیل خاصیت گرده افشانی زنبورها آنها به حفظ تنوع گیاهی بسیار کمک می کنند.
در بررسی ها مشاهده شد مزارعی که از وجود زنبورها برای گرده افشانی محصولاتی نظیر اووکادو، بلوبری و خیار استفاده کردند، در مقایسه با مزارعی که در آن از این حشرات مفید به منظور گرده افشانی استفاده نمی شد بازدهی محصولات به طرز قابل توجهی بالا بود.
اما با تغییرات جوی، بسیاری از گونه های جانوری مجبور به مهاجرت به مناطقی می شوند که با آن سازگارتر هستند. اما دانشمندان بر این باورند که زنبورها همانند سایر گروههای جانوری به تغییرات جوی عادت نمی کنند و این منجر به کاهش جمعیت آنها می گردد.

برای مشاهده خبر ” مدت زمان تولید یک تخم مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
مدت زمان تولید یک تخم مرغ

مدت زمان تولید یک تخم مرغ

مدت زمان تولید یک تخم مرغ

 

زمان لازم برای تولید یک تخم مرغ . زمان لازم برای عبور یک تخم مرغ از اویدو کت در مرغهای مختلف متفاوت است . اغلب مرغها با فاصله ۳۶ – ۲۳ ساعت تخمگذاری می کنند .
اگر زمان بیش از ۲۴ ساعت باشد ، هر تخم مرغ متوالی در روز بعد دیرتر گذاشته می شود و در نتیجه تشکیل زرده تخم مرغ بعدی نیز دیرتر شروع خواهد شد . تخم مرغهایی که در بعداز ظهر تولید می شوند چندین ساعت بیشتر در اویدو کت خواهند بود (نسبت به تخم مرغهایی که قبل از ظهر گذاشته می شوند ). تخم مرغهایی که خیلی دیرتر گذاشته می شوند باعث از بین رفتن ریتم تولید شده و زمان تخمک گذاری را به تعویق می اندازند .زمان تخمک گذاری . مرغهایی که فاز فعال تخمگذاری طولانی تری داشته باشند ، اولین تخم مرغ فاز فعال تخمگذاریشان را در ساعات اولیه روز خواهند گذاشت (یک یا دو ساعت پس از طلوع خورشید یا روشن کردن نور مصنوعی) و تخمک گذاری برای زرده بعدی بلافاصله پس از تولید اولین تخم مرغ در روز بعد و با تاخیری جزئی رخ می دهد .
مرغهایی که فاز فعال تخمگذاری کوتاهتری دارند ، اولین تخم مرغ خود را در ساعات انتهایی روز تولید می کنند ، تخمک گذاری برای زرده بعد کندتر و زمان تاخیر آن هم بیشتر خواهد بود .تولید تخم مرغ در ابتدای تخمگذاری. در طی اولین هفته تخمگذاری بعلت عدم بالانس مکانیزم هورمونی ، تخمک گذاری کاملا بی نظم است . در اغلب موارد فقط دو تا چهار تخم مرغ در یک هفته تولید می شود ، ولی در دومین و سومین هفته تخمک گذاری به حداکثر خود می رسد و در بقیه دوره تخمگذاری هر هفته افت ناچیزی در تخمگذاری رخ می دهد .
تاثیر نور بر تخمک گذاری . نور چه طبیعی و چه مصنوعی یک اثر تحریکی بر غده هیپوفیز دارد و آن را وادار به افزایش ترشح FSH می کند که در مقابل تخمدان هم فعال خواهد شد . مدت و شدت نور هر دو در تخمک گذاری مهم هستند .رفتن به لانه تخمگذاری نشانه تخمک گذاری است . اغلب اوقات ۲۴ ساعت پس از تخمک گذاری ، مرغها در جستجو لانه تخمگذاری بر می آیند ، اغلب دانشمندان تئوری ای بر این اساس دارند که برای تشخیص تخمک گذاری ، به لانه رفتن علامتی بهتر از تخمگذاری است .
حضور یک تخم مرغ کامل در کلواک باعث تحریک مرغ به جستجوی لانه نخواهد شد ، ولی شروع تخمک گذاری بعدی این تحریک را بوجود خواهد آورد . بعضی مرغها تخمک گذاری می کنند اما تخمک به اویدو کت نمی رود ، ولی به هر حال این طیور ۲۴ ساعت بعد در جستجو لانه تخمگذاری بر می آیند .

 

 

برای مشاهده خبر ” تاثیر بوقلمون بر خانم های خانه دار ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
تاثیر بوقلمون بر خانم های خانه دار

تاثیر بوقلمون بر خانم های خانه دار

تاثیر بوقلمون بر خانم های خانه دار

 

هند – کلکته : خانم Patima Koyal در روستای بالرامپور منطقه ای در جنوب بنگال به پرورش بوقلمون مشغول است. این زن 35 سالۀ خانه دار می گوید این پرنده ها به من قدرت تأمین نیازهای خانواده ام را داده است!
همسرش کارگر یک کارخانه است و درآمد او حتی برای روشن نگه داشتن اجاق آشپزخانه هم کافی نیست. پرورش بوقلمون نه تنها در تأمین نیازهای مالی به کمک Patima آمده بلکه به او این اعتماد به نفس را داده که زن ها به هیچ وجه کمتر از مردها نیستند!
Patima می گوید: “مدت دو سال است که به کار پرورش بوقلمون مشغول شده ام زندگی ام تغییر کرده و به من در تأمین نیازهای خانواده و فرزندانم کمک کرده است.” همچنان که از احساس خود می گوید اعتماد به نفس را می توان در چشمانش دید.

تاثیر بوقلمون بر خانم های خانه دار

Patima تنها نیست. طبق آمار بیش از 1000 پرورش دهندۀ بوقلمون در این ایالت وجود دارد که 70 درصد آنها زن هستند. دکتر Sudip Sahoo مدیر بازاریابی شرکت توسعۀ دام بنگال غربی می گوید: “در واقع دولت روستانشینان را تشویق به پرورش بوقلمون برای تأمین معاش کرده است. هدف این است که آنان به خود متکی باشند. ما از افراد علاقمند دعوت کردیم و جوجه های یک روزۀ بوقلمون را به قیمت 85 روپیه (1.19 دلار) به آنها فروختیم و از آنها خواستیم تا به پرورش بوقلمون در حیاط خانه هایشان مشغول شوند.”  وی افزود: “روستائیان تا 7 ماه آتی به پرورش بوقلمون ها مشغول بودند و بعد از این مدت، این پرندگان که با 6 – 7 کیلوگرم رشد کامل خود را کرده بودند را به قیمت 250 روپیه / کیلوگرم از آنها خریداری می کردیم.”

زنان به منظور درآمدزایی گروههای خودجوش تشکیل دادند
Patima می گوید او نیز به همراه 5 زن دیگر روستایی از دو گروه خودجوش زنان در سال 2017 شروع به این کار کردند. “دولت 20 جوجه برای پرورش به ما داد. ما یک لانه در حیاط خانه مان برای آنها درست کردیم و کارمان را آغاز کردیم. دورۀ اول پرورش جوجه ها در 6 ماه به پایان رسید و ما پرندگانمان را به دولت فروختیم. بعد از کسر تمام هزینه ها ما 28,000 روپیه (400 دلار) به دست آورده بودیم. درآمد بدست آمده به ما انگیزه می داد تا باز هم برای دورۀ بعدی جوجه خریداری کنیم.”
اغلب زنان انگیزۀ خود را برای پرورش بوقلمون از Mamata Nadu زنی 48 ساله بدست آوردند که نزدیک به 3 دهه خانه دار بود. او می گوید: “شرایط وحشتناک اقتصادی خانواده ام مرا وادار کرد تا به فکر تأمین معاش باشم. ما که شدیداً ناامید و به دنبال راه حل بودیم با ایدۀ پرورش بوقلمون آشنا شدیم.”

ایدۀ پرورش بوقلمون به منظور امرار معاش، توسط یک مرکز علمی در بنگال در سال 2016 میلادی شروع شد و در واقع محققین بر این باور بودند که این راه می تواند منبع کسب درآمد مناسبی برای روستائیان و حاشیه نشینان باشد. به گفتۀ یکی از کارشناسان پرورش بوقلمون: “ما این پروژه را با تشکیل 6 گروه خودجوش در حومه و حاشیۀ شهر آغاز کردیم و به آنها پرورش بوقلمون را آموزش دادیم. آنها با گرفتن وام بانکی با 250 جوجه برای پرورش آغاز کردند. تلاش های فشرده و متمرکزی در جهت تغذیۀ علمی، انگل زدایی، و پیشگیری از بیماری در جوجه هایی که تحت سیستم نسبتاً فشرده ای پرورش می یابند، ارائه شد. به دنبال آن و به منظور فروش بوقلمون ها ما آنها را با گروههای بازاریابی ارتباط می دادیم.”

مرکز علمی پرورش طیور در سال 2017 میلادی کار خود را با روستای بالرامپور آغاز کرد. به گفتۀ این مرکز “ما به آنها پرورش بوقلمون و همچنین کشت خوراک ارزان تر را آموزش دادیم تا هزینه های تولید را برای آنان پایین آورده باشیم. زنان این روستا اکنون خود یک کارشناس هستند.”

افزایش تقاضا
Sahoo با اشاره به افزایش تقاضا برای گوشت بوقلمون در بنگال غربی می گوید: “طی چند سال اخیر تقاضا برای گوشت بوقلمون چند برابر شده به خصوص در اعیاد و جشن ها. رستوران ها هم این گوشت را بیشتر سرو می کنند. به هر حال در مقایسه با گوشت قرمز، گوشت بوقلمون سالم تر است و چربی کمتری دارد.”

برای مشاهده خبر “ رشد جهانی قیمت گندم ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
ضرورت استفاده اسید آمنه

ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت سوم )

ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت سوم )

 

تجربیات موفق استفاده از آرژنین در طیور
• افزایش رشد و تولید و بهبود ضریب تبدیل غذایی:
آرژنین با بالابردن نرخ ساخت پروتئین باعث افزایش توده و حجم ماهیچه سینه و توده تخم مرغ می شود. هم چنین افزایش نرخ هضم و جذب مواد مغذی در جیره های مکمل شده با آرژنین و ایجاد ایمنی مناسب، بستر را برای بهره وری بیشتر خوراک فراهم می نماید پس عملاً تولید گوشت و تخم مرغ بالا با مصرف خوراک کمتر امکانپذیر می شود. آرژنین تحریک ترشح هورمونهای رشدی مثل هورمون رشد، پرولاکتین، فاکتورهای رشد شبه انسولینی، گلوکاگون و انسولین را بالا می برد که این هورمونها زمینه ساز رشد سریعتر و سلامت تر را فراهم می کنند (5).• نقش مفید آرژنین در ایمنی زایی و پیشگیری از بیماری ها:
ابتلا به برخی از بیماری های انگلی و عفونی باعث کاهش شدید در صنعت تولید طیور می شود. سالانه در آمریکا سه بیماری نیوکاسل، عفونت بورسی و کوکسیدیوز باعث خسارت حدود 5 میلیار دلاری می گردد که این بخودی خود رقم بزرگی است. اسید آمینه ال-آرژنین با ایجاد توازن ایمنی و ایجاد مقاومت در پرندگان به عنوان یک راهکار تغدیه ای برای مقابله با این بیماری ها و کاهش هزینه های دارویی مورد استفاده قرار گرفته است .

• آرژنین به عنوان محرک رشد طیور و جایگزین آنتی بیوتیک:
بطور معمول و بخصوص در ایران، از آنتی بیوتیک ها به عنوان از بین برنده میکروبهای مضر دستگاه گوارش و تحریک رشد پرندگان استفاده می شود. اما با توجه به ضرر تغذیه آنتی بیوتیک و ممنوع و محدود شدن استفاده از آنها در پرورش طیور، محققان و تولیدکنندگان راهکارهای تغذیه ای ارگانیک و بدون ضرر مثل تغذیه آرژنین را مد نظر قرار دادند. آرژنین اولاً از راه بهبود سطح جذب در دیواره روده میزان جذب تمام مواد مغذی را بالا برده بنابراین یک محرک رشد محسوب می شود. دوماً، آرژنین ترکیب میکروبی دستگاه گوارش را با حذف میکروبهای غیر مفید و بیماریزا بهبود داده و محیط گوارش را برای رشد میکرو ارگانیسم های مفید فراهم تر می کند. از این طریق عملاً کارایی مثل آنتی بیوتیک های اختصاصی دارد و جایگزین آنها می شود. سوماً، با تحریک سیستم ایمنی بدن طیور مقاومت در برابر استرس ها و بیماری ها را بالا می برد که این بهبود ایمنی بستر مناسب جذب مواد غذایی و رشد پرنده را فراهم می نماید .

استفاده از 100 تا 250 گرم ال-آرژنین در هر تن جیره طیور باعث بهبود ایمنی، تولید بالاتر، سلامت بیشتر می شود.

پیشنهادات کاربردی
توصیه های جدید برای جیره های کاربردی نشان می دهد که استفاده از  100 تا 250 گرم آرژنین در هر تن جیره می تواند باعث بهبود عملکرد، بالابردن سیستم ایمنی و مقاومت به بیماری گردد. مکمل سازی جیره با ال-آرژنین هم چنین باعث بهبود کیفیت پروتئین (از نظر تعادل اسیدآمینه ای) شده و به بهبود ضریب تبدیل خوراکی و نهایتاً کاهش هزینه های خوراک می انجامد.
برای مشاهده مقاله “ ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت دوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
ضرورت استفاده اسید آمنه

ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت دوم )

ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت دوم )

آرژنین در تغذیه انسان
اهمیت آرژنین به عنوان تامین کننده نیتریک اکساید مورد نیاز بدن در مطالعات 20 سال اخیر اثبات شده است. در سال 1998 جایزه نوبل پزشکی به خاطر اثبات نقش نیتریک اکساید در بهبود عروق، گردش خون و ایمنی زایی به سه دانشمند این عرصه اعطا شد. آرژنین به عنوان اسیدآمینه دخیل در ایمنی بدن، مقاومت در برابر استرسها، کاهش مشکلات قلبی عروقی، انرژی زایی و بهبود سیستم تولید مثلی در انسان نقش دارد. امروزه مکمل آرژنین در ورزشکاران برای افزایش اثرات و کارایی بدنسازی، بهبود انرژی رسانی ماهیچه ای و افزایش حجم عضلانی، کاهش چربی بدنی، تقویت اندامها و کاهش استرس استفاده می شود.

آرژنین منبع نیتریک اکساید (عامل ایمنی و ضد استرس) است. سال 1998 جایزه نوبل پزشکی به دانشمندان برای اثبات نقش آن در ایجاد ایمنی و کاهش بیماریهای قلبی عروقی اعطا شد.

سوخت و ساز آرژنین در طیور
آرژنین جیره در سلولهای بدن شکسته شده و تبدیل به ملکولهای مهمی مثل کراتین، پلی آمین و نیتریک اکساید می شود که این مواد اثرات مفید بسیاری در رشد، ایمنی و سلامت پرنده دارند. پرندگان از مشتقات آرژنین برای مقابله با استرسها و ترمیم دیواره دستگاه گوارش استفاده می کنند (1).فواید آرژنین در تغذیه طیور
-آرژنین به عنوان عامل ایمنی زایی در طیور
-کاهش چربی محوطه بطنی و افزایش ماهیچه سازی در طیور گوشتی
-مقاومت در برابر استرسهای گرمایی و سرمایی
-آرژنین به عنوان محرک رشد و جایگزین آنتی بیوتیک در طیور
-کاهش تلفات ناشی از بیماری ها و ناهنجاری های متابولیکی در طیور
-بالابردن درصد تولید تخم مرغ و بهبود کیفیت و ماندگاری تخم مرغ
-بهبود باروری در خروس های گله مادر
-کاهش فشارخون سرخرگی و عوارض قلبی عروقی و سکته در طیور
-افزایش استخوانسازی و تقویت اسکلت بندی برای جلوگیری از رنجوری جوجه ها روی بستر و مرغان درون قفس
-بهبود میکروفلور دستگاه گوارش به عنوان جایگزین آنتی بیوتیک
-افزایش پاسخ پرنده به داروها و واکسنها و کاهش هزینه های درمان
-بهبود سیستم ایمنی و بالابردن مقاومت ایمنی در مقابل استرس ها و بیماری-ها (کوکسیدیوز، بیماریهای عفونت بورسی، نکروتیک انتریتیدیس)

آرژنین باعث بالارفتن نرخ تولید پروتئین شده و ضریب تبدیل خوراک به گوشت و تخم مرغ را بهبود می دهد

برای مشاهده مقاله ” ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت اول ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .