تاثیر بوقلمون بر خانم های خانه دار

تاثیر بوقلمون بر خانم های خانه دار

تاثیر بوقلمون بر خانم های خانه دار

 

هند – کلکته : خانم Patima Koyal در روستای بالرامپور منطقه ای در جنوب بنگال به پرورش بوقلمون مشغول است. این زن 35 سالۀ خانه دار می گوید این پرنده ها به من قدرت تأمین نیازهای خانواده ام را داده است!
همسرش کارگر یک کارخانه است و درآمد او حتی برای روشن نگه داشتن اجاق آشپزخانه هم کافی نیست. پرورش بوقلمون نه تنها در تأمین نیازهای مالی به کمک Patima آمده بلکه به او این اعتماد به نفس را داده که زن ها به هیچ وجه کمتر از مردها نیستند!
Patima می گوید: “مدت دو سال است که به کار پرورش بوقلمون مشغول شده ام زندگی ام تغییر کرده و به من در تأمین نیازهای خانواده و فرزندانم کمک کرده است.” همچنان که از احساس خود می گوید اعتماد به نفس را می توان در چشمانش دید.

تاثیر بوقلمون بر خانم های خانه دار

Patima تنها نیست. طبق آمار بیش از 1000 پرورش دهندۀ بوقلمون در این ایالت وجود دارد که 70 درصد آنها زن هستند. دکتر Sudip Sahoo مدیر بازاریابی شرکت توسعۀ دام بنگال غربی می گوید: “در واقع دولت روستانشینان را تشویق به پرورش بوقلمون برای تأمین معاش کرده است. هدف این است که آنان به خود متکی باشند. ما از افراد علاقمند دعوت کردیم و جوجه های یک روزۀ بوقلمون را به قیمت 85 روپیه (1.19 دلار) به آنها فروختیم و از آنها خواستیم تا به پرورش بوقلمون در حیاط خانه هایشان مشغول شوند.”  وی افزود: “روستائیان تا 7 ماه آتی به پرورش بوقلمون ها مشغول بودند و بعد از این مدت، این پرندگان که با 6 – 7 کیلوگرم رشد کامل خود را کرده بودند را به قیمت 250 روپیه / کیلوگرم از آنها خریداری می کردیم.”

زنان به منظور درآمدزایی گروههای خودجوش تشکیل دادند
Patima می گوید او نیز به همراه 5 زن دیگر روستایی از دو گروه خودجوش زنان در سال 2017 شروع به این کار کردند. “دولت 20 جوجه برای پرورش به ما داد. ما یک لانه در حیاط خانه مان برای آنها درست کردیم و کارمان را آغاز کردیم. دورۀ اول پرورش جوجه ها در 6 ماه به پایان رسید و ما پرندگانمان را به دولت فروختیم. بعد از کسر تمام هزینه ها ما 28,000 روپیه (400 دلار) به دست آورده بودیم. درآمد بدست آمده به ما انگیزه می داد تا باز هم برای دورۀ بعدی جوجه خریداری کنیم.”
اغلب زنان انگیزۀ خود را برای پرورش بوقلمون از Mamata Nadu زنی 48 ساله بدست آوردند که نزدیک به 3 دهه خانه دار بود. او می گوید: “شرایط وحشتناک اقتصادی خانواده ام مرا وادار کرد تا به فکر تأمین معاش باشم. ما که شدیداً ناامید و به دنبال راه حل بودیم با ایدۀ پرورش بوقلمون آشنا شدیم.”

ایدۀ پرورش بوقلمون به منظور امرار معاش، توسط یک مرکز علمی در بنگال در سال 2016 میلادی شروع شد و در واقع محققین بر این باور بودند که این راه می تواند منبع کسب درآمد مناسبی برای روستائیان و حاشیه نشینان باشد. به گفتۀ یکی از کارشناسان پرورش بوقلمون: “ما این پروژه را با تشکیل 6 گروه خودجوش در حومه و حاشیۀ شهر آغاز کردیم و به آنها پرورش بوقلمون را آموزش دادیم. آنها با گرفتن وام بانکی با 250 جوجه برای پرورش آغاز کردند. تلاش های فشرده و متمرکزی در جهت تغذیۀ علمی، انگل زدایی، و پیشگیری از بیماری در جوجه هایی که تحت سیستم نسبتاً فشرده ای پرورش می یابند، ارائه شد. به دنبال آن و به منظور فروش بوقلمون ها ما آنها را با گروههای بازاریابی ارتباط می دادیم.”

مرکز علمی پرورش طیور در سال 2017 میلادی کار خود را با روستای بالرامپور آغاز کرد. به گفتۀ این مرکز “ما به آنها پرورش بوقلمون و همچنین کشت خوراک ارزان تر را آموزش دادیم تا هزینه های تولید را برای آنان پایین آورده باشیم. زنان این روستا اکنون خود یک کارشناس هستند.”

افزایش تقاضا
Sahoo با اشاره به افزایش تقاضا برای گوشت بوقلمون در بنگال غربی می گوید: “طی چند سال اخیر تقاضا برای گوشت بوقلمون چند برابر شده به خصوص در اعیاد و جشن ها. رستوران ها هم این گوشت را بیشتر سرو می کنند. به هر حال در مقایسه با گوشت قرمز، گوشت بوقلمون سالم تر است و چربی کمتری دارد.”

برای مشاهده خبر “ رشد جهانی قیمت گندم ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
ضرورت استفاده اسید آمنه

ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت سوم )

ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت سوم )

 

تجربیات موفق استفاده از آرژنین در طیور
• افزایش رشد و تولید و بهبود ضریب تبدیل غذایی:
آرژنین با بالابردن نرخ ساخت پروتئین باعث افزایش توده و حجم ماهیچه سینه و توده تخم مرغ می شود. هم چنین افزایش نرخ هضم و جذب مواد مغذی در جیره های مکمل شده با آرژنین و ایجاد ایمنی مناسب، بستر را برای بهره وری بیشتر خوراک فراهم می نماید پس عملاً تولید گوشت و تخم مرغ بالا با مصرف خوراک کمتر امکانپذیر می شود. آرژنین تحریک ترشح هورمونهای رشدی مثل هورمون رشد، پرولاکتین، فاکتورهای رشد شبه انسولینی، گلوکاگون و انسولین را بالا می برد که این هورمونها زمینه ساز رشد سریعتر و سلامت تر را فراهم می کنند (5).• نقش مفید آرژنین در ایمنی زایی و پیشگیری از بیماری ها:
ابتلا به برخی از بیماری های انگلی و عفونی باعث کاهش شدید در صنعت تولید طیور می شود. سالانه در آمریکا سه بیماری نیوکاسل، عفونت بورسی و کوکسیدیوز باعث خسارت حدود 5 میلیار دلاری می گردد که این بخودی خود رقم بزرگی است. اسید آمینه ال-آرژنین با ایجاد توازن ایمنی و ایجاد مقاومت در پرندگان به عنوان یک راهکار تغدیه ای برای مقابله با این بیماری ها و کاهش هزینه های دارویی مورد استفاده قرار گرفته است .

• آرژنین به عنوان محرک رشد طیور و جایگزین آنتی بیوتیک:
بطور معمول و بخصوص در ایران، از آنتی بیوتیک ها به عنوان از بین برنده میکروبهای مضر دستگاه گوارش و تحریک رشد پرندگان استفاده می شود. اما با توجه به ضرر تغذیه آنتی بیوتیک و ممنوع و محدود شدن استفاده از آنها در پرورش طیور، محققان و تولیدکنندگان راهکارهای تغذیه ای ارگانیک و بدون ضرر مثل تغذیه آرژنین را مد نظر قرار دادند. آرژنین اولاً از راه بهبود سطح جذب در دیواره روده میزان جذب تمام مواد مغذی را بالا برده بنابراین یک محرک رشد محسوب می شود. دوماً، آرژنین ترکیب میکروبی دستگاه گوارش را با حذف میکروبهای غیر مفید و بیماریزا بهبود داده و محیط گوارش را برای رشد میکرو ارگانیسم های مفید فراهم تر می کند. از این طریق عملاً کارایی مثل آنتی بیوتیک های اختصاصی دارد و جایگزین آنها می شود. سوماً، با تحریک سیستم ایمنی بدن طیور مقاومت در برابر استرس ها و بیماری ها را بالا می برد که این بهبود ایمنی بستر مناسب جذب مواد غذایی و رشد پرنده را فراهم می نماید .

استفاده از 100 تا 250 گرم ال-آرژنین در هر تن جیره طیور باعث بهبود ایمنی، تولید بالاتر، سلامت بیشتر می شود.

پیشنهادات کاربردی
توصیه های جدید برای جیره های کاربردی نشان می دهد که استفاده از  100 تا 250 گرم آرژنین در هر تن جیره می تواند باعث بهبود عملکرد، بالابردن سیستم ایمنی و مقاومت به بیماری گردد. مکمل سازی جیره با ال-آرژنین هم چنین باعث بهبود کیفیت پروتئین (از نظر تعادل اسیدآمینه ای) شده و به بهبود ضریب تبدیل خوراکی و نهایتاً کاهش هزینه های خوراک می انجامد.
برای مشاهده مقاله “ ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت دوم ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
ضرورت استفاده اسید آمنه

ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت دوم )

ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت دوم )

آرژنین در تغذیه انسان
اهمیت آرژنین به عنوان تامین کننده نیتریک اکساید مورد نیاز بدن در مطالعات 20 سال اخیر اثبات شده است. در سال 1998 جایزه نوبل پزشکی به خاطر اثبات نقش نیتریک اکساید در بهبود عروق، گردش خون و ایمنی زایی به سه دانشمند این عرصه اعطا شد. آرژنین به عنوان اسیدآمینه دخیل در ایمنی بدن، مقاومت در برابر استرسها، کاهش مشکلات قلبی عروقی، انرژی زایی و بهبود سیستم تولید مثلی در انسان نقش دارد. امروزه مکمل آرژنین در ورزشکاران برای افزایش اثرات و کارایی بدنسازی، بهبود انرژی رسانی ماهیچه ای و افزایش حجم عضلانی، کاهش چربی بدنی، تقویت اندامها و کاهش استرس استفاده می شود.

آرژنین منبع نیتریک اکساید (عامل ایمنی و ضد استرس) است. سال 1998 جایزه نوبل پزشکی به دانشمندان برای اثبات نقش آن در ایجاد ایمنی و کاهش بیماریهای قلبی عروقی اعطا شد.

سوخت و ساز آرژنین در طیور
آرژنین جیره در سلولهای بدن شکسته شده و تبدیل به ملکولهای مهمی مثل کراتین، پلی آمین و نیتریک اکساید می شود که این مواد اثرات مفید بسیاری در رشد، ایمنی و سلامت پرنده دارند. پرندگان از مشتقات آرژنین برای مقابله با استرسها و ترمیم دیواره دستگاه گوارش استفاده می کنند (1).فواید آرژنین در تغذیه طیور
-آرژنین به عنوان عامل ایمنی زایی در طیور
-کاهش چربی محوطه بطنی و افزایش ماهیچه سازی در طیور گوشتی
-مقاومت در برابر استرسهای گرمایی و سرمایی
-آرژنین به عنوان محرک رشد و جایگزین آنتی بیوتیک در طیور
-کاهش تلفات ناشی از بیماری ها و ناهنجاری های متابولیکی در طیور
-بالابردن درصد تولید تخم مرغ و بهبود کیفیت و ماندگاری تخم مرغ
-بهبود باروری در خروس های گله مادر
-کاهش فشارخون سرخرگی و عوارض قلبی عروقی و سکته در طیور
-افزایش استخوانسازی و تقویت اسکلت بندی برای جلوگیری از رنجوری جوجه ها روی بستر و مرغان درون قفس
-بهبود میکروفلور دستگاه گوارش به عنوان جایگزین آنتی بیوتیک
-افزایش پاسخ پرنده به داروها و واکسنها و کاهش هزینه های درمان
-بهبود سیستم ایمنی و بالابردن مقاومت ایمنی در مقابل استرس ها و بیماری-ها (کوکسیدیوز، بیماریهای عفونت بورسی، نکروتیک انتریتیدیس)

آرژنین باعث بالارفتن نرخ تولید پروتئین شده و ضریب تبدیل خوراک به گوشت و تخم مرغ را بهبود می دهد

برای مشاهده مقاله ” ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت اول ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
ضرورت استفاده اسید آمنه

ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت اول )

ضرورت استفاده اسید آمنه ( قسمت اول )

ال-آرژنین، نسل جدید اسیدآمینه ضروری در تغذیه طیور

در صنعت جهانی تولید مکمل های اسیدآمینه و پروتئین، اسیدهای آمینه ضروری ال-متیونین، لیزین، ترئونین و والین به صورت رایج تولید و مصرف می گردند. اخیراً اسیدآمینه ضروری و مهم دیگر بنام ال-آرژنین تولید انبوه شده و به صورت کریستاله در تغذیه طیور در دسترس تولیدکنندگان قرارگرفته و توجه زیادی را به خود معطوف کرده است.
نقش فراپروتئینی اسیدآمینه آرژنین به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است بطوریکه نشان داده شده که آرژنین در ساخت نیتریک اکساید نقش داشته که این باعث تعادل بهتر متابولیسم گلوکز در بدن و تقویت سیستم ایمنی و پایین آمدن وقوع آسیت می شود.
همچنین در شرایط تنش گرمایی و پرورش پرندگان در ارتفاعات که وقوع آسیبهایی مثل مصرف غذای کم و آسیت تهدید کننده است، مکمل سازی جیره با ال-آرژنین می تواند موثر باشد که تاثیرات مثبت آنها در مطالعات مختلف اثبات شده است (3 و 4). آرژنین اسیدآمینه محدود کننده و ضروری در جیره های طیور است. پرورش طیور مدرن و پربازده نیازمند تامین این اسید آمینه در جیره ها می باشد چراکه پرندگان گوشتی و تخمگذار امروزی فاقد توانایی کامل برای ساخت آرژنین در بدن هستند، نرخ رشد و تولید جوجه ها و مرغان بسیار بالا رفته، و اثرات متقابلی بین آرژنین و لیزین جیره وجود دارد (2).

مصرف آرژنین در تغذیه طیور در 4 سال گذشته 8 برابر شده. پیش بینی می شود تا 2 سال آینده به 14 برابر برسد.

از سال 2013 که ال-آرژنین به صورت تجاری و گسترده برای استفاده در خوراک دام ارائه گردید تا سال 2016، میزان مصرف آن در صنعت طیور 8 برابر شده و پیش بینی می شود که میزان مصرف آرژنین تا 14 برابر در سال 2022 برسد.

برای مشاهده مقاله ” افزایش سیستم ایمنی طیور ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
افزایش سیستم ایمنی طیور

افزایش سیستم ایمنی طیور

افزایش سیستم ایمنی طیور

 

طبق آخرین تحقیقات به عمل آمده از سوی محققین دانشگاه ایلینویز، خوراندن آنتی بادی به همراه سایر مکمل ها می تواند به تقویت سیستم ایمنی و بالا بردن عملکرد حیوان کمک کند.
طبق این پژوهش، طیوری که به Eimeria – انگل عامل بیماری کوکسیدوز – آلوده می گردند، چنانچه مقدار کمی آنتی بادی در رژیم غذایی خود داشته باشند وزن بیشتری می گیرند؛ اگرچه این مکمل لزوماً از وخامت آلودگی نمی کاهد.
بنا به گفتۀ Ryan Digler استادیار دپارتمان علوم حیوانات در دانشگاه ایلینویز، اگر چه این پژوهش در رابطه با کوکسیدوز انجام شده اما ایدۀ آن را می توان به شرایط و موقعیت های دیگری در ارتباط با مشکلات مربوط به سلامتی نیز تعمیم داد. وی اشاره کرد مکمل خوراکی که مورد آزمایش آنها قرار گرفت بی شباهت به آنتی بادی دارویی مورد استفاده در درمان COVID 19 انسانی نیست. ضمن اینکه تکنولوژی مورد نیاز برای تولید مکمل خوراکی آنتی بادی از دهۀ 80 میلادی وجود داشته و همچنین دوز 10 IL مکمل خوراکی نیز برای مصارف صنعتی وجود داشته است.
استفاده از مکمل خوراکی آنتی بادی برای تقویت سیستم ایمنی چیزی شبیه به واکسیناسیون است اما بایستی در نظر داشت که واکسن، سیستم ایمنی را ملزم می سازد تا به طور پیوسته آنتی بادی تولید کند در حالیکه مکمل آنتی بادی این خاصیت را ندارد و پس از مدتی خاصیت خود را از دست می دهد.
این که مرغدار چگونه بخواهد از مکمل خوراکی آنتی بادی استفاده کند بسته به تدبیر او دارد. به عنوان مثال، چنانچه مرغداری متوجه شود که در فصل خاصی طیور به کوکسیدوز مبتلا می گردند می تواند به طور فصلی از این مکمل برای طیورش استفاده کند. شاید مرغدار دیگری ترجیح دهد که به طور مرتب از آن استفاده کند.

اما طبق اظهارات Digler در اینجا یک سؤال مطرح می گردد و آن اینست که آیا ممکن است پاتوژن ها یا همان عوامل بیماریزا در مقابل این آنتی بادی ها هم مقاوم گردند همان طور که در مقابل آنتی بیوتیک ها همین اتفاق میفتد؟ Digler این گونه بیان می کند: “در واقع این احتمال وجود دارد که پاتوژن ها سیر تکاملی خود را در مقابل این آنتی بادی ها داشته باشند و به همین دلیل هم هست که ما از بیماری کوکسیدوز به عنوان نمونه استفاده کردیم. اما فرض اینکه این احتمال نیز به وقوع بپیوندد، از این مکمل نباید به عنوان تنها راه درمانی استفاده شود بلکه بایستی به عنوان راهی خوراکی برای تقویت سیستم ایمنی در کنار سایر راهکارهای درمانی باشد.”

برای مشاهده مقاله ” کولر آبی در مرغداری ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
کولر آبی در مرغداری

کولر آبی در مرغداری

کولر آبی در مرغداری

 

در روزهای گرم تابستان هستیم و وقتی ما از گرما شکایت می کنیم قطعاً طیور ما نیز همین حس را دارند و نیاز به سیستم خنک کننده دارند.
از آنجائیکه طیور تعریق ندارند بنابراین تنها راهی که از طریق آن خنک می شوند نفس نفس زدن یا تکان دادن بال هاست.
خوشبختانه، کولرهای آبی می توانند آسایش و راحتی بوقلمون ها را در طویله فراهم آورند.

دما و رطوبت هوا
سیستم های خنک کننده ای که رطوبت هوا را می افزایند برای طیور مناسب نیستند؛ اگر رطوبت هوا زیاد باشد طیور به نفس نفس زدن می افتند. دما و رطوبت ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. وقتی دما بالای 27 درجۀ سانتیگراد می گردد، میزان رطوبت هوا معمولاً زیر 80 درصد است. یک اصل وجود دارد و آن این است که وقتی رطوبت هوا بیشتر از 80 درصد باشد نباید از کولر آبی استفاده کرد.
کولر آبی به تنهایی قادر به کم کردن استرس طیور نیست؛ بلکه سرعت وزش باد نیز بایستی متناسب باشد. سرعت وزشی در حدود 180 متر در دقیقه می تواند تا 8 درجۀ سانتیگراد باد خنک داشته باشد.

کولرهای سلولزی
در این کولرها، از صفحات سلولزی استفاده می شود که در گوشه ای از آغل یا مرغدانی گذاشته می شود. این کولرها تا 11 درجۀ سانتیگراد دما را خنک می سازند. بنابراین اگر در منطقه ای زندگی می کنید که تابستان های گرم دارد، کولرهای سلولزی می تواند برای تأمین آسایش و رفاه طیورتان به شما کمک بسزایی کند.
به عنوان مثال، اگر در جایی که دمای مرغدانی 41 درجۀ سانتیگراد است از این کولرها استفاده گردد؛ با توجه به اینکه سرعت وزش باد در کولرهای سلولزی خنکایی با 8 درجۀ سانتیگراد تولید می کند این خنکا به علاوۀ سرمای 11 درجۀ تولید شده توسط صفحات سلولزی دمایی معادل با 22 درجه تولید می کند که بسیار مطلوب و مطبوع مرغدانی است({41 C – 11 C} – 8C = 22C ).
برای مشاهده مقاله “دلایل آسیب و ریزش پر” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
دلایل آسیب و ریزش پر

دلایل آسیب و ریزش پر

دلایل آسیب و ریزش پر

 

پرهای یک پرنده نقش مهمی در حفاظت و ایزوله کردن بدن آن دارد. در حالی که ریزش پرها، یا جایگزینی پرهای قدیمی با پرهای جدید، روندی طبیعی در تکمیل چرخه تخم گذاری در مرغ های تخم گذار است (چرخه تخم گذاری ممکن است خود تحت تاثیر فاکتورهای زیادی باشد)، ممکن است ریزش پر یا آسیب دیده بودن آن بیانگر مشکلات دیگری در مرغداری باشد.
مشکلات مربوط به پر در طیور را می توان به دو گروه تقسیم نمود:
•پرها رشد صحیح و مناسبی نداشته اند و شکل گیری آن ها دارای مشکل بوده است. این مشکل اغلب به تغذیه و وجود مایکوتوکسین ها مرتبط است.
• خود پرنده آن ها را با نوک زدن کنده است. این مشکل مربوط به مسائل مدیریتی است.
در هر دو مورد باید علت به وجود آمدن مشکل را شناسایی کرد تا بتوان به راه حل مناسبی برای آن پیدا کرد
شرایط پر از استرس در مرغداری مانند گرما، سرما و جریان هوا، به ویژه در طول جوجه کشی، می تواند موجب ریزش پر و کیفیت پایین آن شود. در این صورت، باید رفتار و کنش های متقابل میان طیور مشاهده و کنترل شود. اغلب نوک زدن به پرها و ریزش آن ناشی از مواد غذایی نامناسب است. به دلیل میزان پروتئین زیاد در پرها، میزان بالای پروتئین در خوراک نیز ممکن است موجب رشد سریع پرها و در نتیجه ریزش آن ها شود.
عدم توازن آمینو اسیدهای موجود در خوراک، به ویژه اسیدهای گوگرد آمینه، سیستئین و میتیونین، می تواند موجب غیرعادی شدن پرها و یا ظاهر غیرمعمول آن ها شود.
تاثیر مایکوتکسین های تریکوتسن مولد سموم پوستی، مانند توکسین T-2، نیز می تواند موجب کاهش کیفیت پرها شود که این امر خود اثرات منفی دیگری همراه دارد مانند آسیب ها و بیماری های دهانی و کاهش عملکرد و کارایی پرنده.
به طور کلی، ریزش شدید پرها یا آسیب دیده بودن آن ها به طور نامناسب بر تبدیل غذا تاثیر می گذارد زیرا در این صورت پرنده باید انرژی مضاعفی را از مواد غذایی بگیرد و جایگزین گرمایی کند که از دست می دهد.
به این ترتیب، مدیریت، مسکن و غذا باید بهینه سازی شود تا بروز این مشکلات کاهش یابد.
با استفاده از یک وسیله مناسب جهت مدیریت صحیح خطر مایکوتوکسین می توان از این خطر جلوگیری نمود؛ این وسیله باید مایکوتوکسین ها را جذب کند و یا آن ها را از نظر زیستی دگرگون نماید و بدین ترتیب تاثیرات سمی آن برای طیور را از بین ببرد و هم زمان حفاظت از جگر و ایمنی آن ها را تضمین کند.
این جدول حاوی پیشنهادهای کلی در مورد مسائلی است که معمولا بر طیور تاثیر می گذارد و ممکن است مربوط به مایکونوکسین های موجود در مواد غذایی باشد. این جدول بیماری های طیور و مشکلات آن را شامل می شود اما ممکن است بیماری ها محدود به مواردی که در جدول ذکر شده نباشند. کمپانی BIOMIN هیچ گونه مسئولیتی در مورد برداشت از این جدول ندارد. قبل از هرگونه اقدامی بر اساس این جدول، باید با دامپزشک خود مشورت نمایید.
برای مشاهده مقاله “ معجزه گوشت بوقلمون ( قسمت دوم) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
معجزه گوشت بوقلمون ( قسمت دوم )

معجزه گوشت بوقلمون ( قسمت دوم )

معجزه گوشت بوقلمون ( قسمت دوم )

 

پتاسیم ضد سرطان است و برای جلوگیری از سرطان سینه در خانم ها بسیار مؤثر بوده همچنین در ساختمان قلب و ماهیچه ها و خون نقش مهمی دارد، وجود آن عامل مهمی برای بسته نشدن سرخرگها و مشکلات وریدی است همچنین پتاسیم در کاهش کلسترول نقش مهمی دارد.
پادرد عمدتاً نتیجه کمبود پتاسیم و منیزم بدن، اسپاسم ماهیچه انسداد و تنگ شدن سرخرگ، مشکلات وریدی تأثیر سوء دیابت روی عضلات، اعصاب پا، رگ گرفتگی و … تورم مفاصل است.
استفاده از گوشت بوقلمون در خانواده به معنی بالا رفتن فرهنگ مصرف خانواده می باشد.
11. آیا می دانستید 45mg/100gسلنیوم در بوقلمون چه اهمیتی دارد؟
سلنیوم همراه با کلسیم، پتاسیم و ویتامین B6-C-Dو روی که همگی در گوشت بوقلمون است ضد کلیه سرطان ها بخصوص سرطان پروستات و سینه می باشد. سلنیوم تنظیم متابولیسم را به عهده دارد و برای از بین بردن سلول های غیر نرمال مؤثر بوده و اگر گوشت بوقلمون با قارچ و گوجه فرنگی میل شود خاصیت ضد سرطانی آن افزایش پیدا می کند.
12. آیا می دانستید میزان سدیم 33mg/100gدر گوشت بوقلمون می باشد از بیماری های قلبی جلوگیری می کند و باعث تنظیم فشار خون می شود و همچنین سدیم عامل جذب کلسیم و فسفر در بدن می باشد؟
13. آیا می دانستید روی در بوقلمون 63mg/100gبوده و روی باعث رشد خردسالان می شود ضد سرماخوردگی است و به ساختن DNAو هورمون مردانه در بدن کمک می کند و همچنین روی باعث تنظیم سن بلوغ در افراد می شود.
14. و بالاخره آیا می دانستید بوقلمون دارای ماده ای به نام COQ 10(اکسیر جوانی) می باشد که برای جلوگیری از پیری زودرس مفید است.
پس بی جهت نیست طبق تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا در روزنامه خبر مورخه 28/2/87 گوشت بوقلمون گوشت معجزه گر حتی بهتر از ماهی معرفی شده است.

مجموعه بلدرچین مزرعه سبز ، به صورت قراردادی ، اقدام به فروش جوجه یک روزه بوقلمون بیوتی و خرید تضمینی مینماید .

 

برای مشاهده مقاله “ معجزه گوشت بوقلمون ( قسمت اول ) ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
معجزه گوشت بوقلمون ( قسمت دوم )

معجزه گوشت بوقلمون ( قسمت اول )

معجزه گوشت بوقلمون ( قسمت اول )

 

در صورتی که می خواهید خدای ناکرده دچار بیماری های سرطان سینه، پروستات، بیماری MS، آرتروز، افسردگی و اعصاب نشوید و اسید اوریک، اوره و چربی خون شما بالا نرود گوشت بوقلمون را جایگزین تمامی گوشت های مصرفی خانواده بنمایید.
معجزه گوشت بوقلمون ( قسمت اول )
1. طبق آزمایشات انجام شده فسفر موجود در بوقلمون چهار برابر میگو می باشد که یک غذای دریایی است همچنین بهتر است که بدانید 80% عامل تشکیل کلسیم در استخوان های بدن فسفر می باشد و میزان فسفر در بوقلمون 238mg/100gمی باشد.
2. پروتئین موجود در بوقلمون 81/28 بیشتر از هر گوشتی است؟
3. آیا می دانستید بوقلمون فاقد اوره و اسید اوریک نسبت به گوشت های دیگر است که طبق تحقیقات انجام شده اسید اوریک یکی از عوامل سکته مغزی می باشد؟
4. آیا می دانستید گوشت بوقلمون به علت عدم وجود چربی میان بافتی حجم گوشت در هنگام پخت بعکس گوشت مرغ گوساله/ گوسفند و … کم نمی شودو در نهایت مرغ بعد از پختن 55%، گوشت 60% و بوقلمون 85% گوشت پخته به دست می آید؟
5. آیا می دانستید بوقلمون دارای انواع ویتامین B از جمله B1/B3/B6/B12به میزان 7.7mg/100grاست و برای جلوگیری از افسردگی و بیماری MSو از بین بردن کم خونی مؤثر است.
6. آیا می دانستید در بوقلمون مقدار زیادی امگا 3 وجود دارد که باعث باز شدن مجاری عروق بدن و پائین آورنده کلسترول می شود و از مزمن شدن بیماری ها جلوگیری می کند.
7. آیا می دانستید اسیدهای آمینه ای به نام تریپتوفان 35mg/100gمی باشد که در بدن تبدیل به پروتئین می شود که عامل شادابی است. اسیدهای آمینه در مرمت سلول های ماهیچه ای و اندام بدن، ناخن، پوست، مو و غدد ترشحی نقش بسیار بسزایی دارد و برای ورزشکاران بسیار مفید می باشد.
8. در بوقلمون کلسیم 98mg/100gو برای کلیه افراد بخصوص خانم ها بسیار مفید است و همچنین کلسیم باعث کاهش کلسترول و فشار خون می شود؟
9. آیا می دانستید که چربی و کلسترول موجود در بوقلمون کمترین چربی و کلسترول نسبت به گوشت گوساله/ گوسفند مرغ و سایر گوشت هاست یعنی  تا  دیگر گوشت هاست.
10. آیا می دانستید پتاسیم موجود در بوقلمون 935mg/100gبیشترین پتاسیم در تمام گوشتهاست؟
مجموعه بلدرچین مزرعه سبز ، به صورت قراردادی ، اقدام به فروش جوجه یک روزه بوقلمون بیوتی و خرید تضمینی مینماید .

 

برای مشاهده مقاله “ هلشتاین و جایگزین هاش در ایران ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .
هلشتاین و جایگزین هاش در ایران

هلشتاین و جایگزین هاش در ایران

هلشتاین و جایگزین هاش در ایران

 

میانگین باروری در نژاد مونبلیارد بسیار بیشتر از سایر نژادهای شیری است در مقایسه ای که در کشور ایرلند در مزرعه Moorepark  بین نژاد مونبلیارد، هولشتاین، نورماند و هولشتاین ایرلندی صورت گرفته متوسط باروری در گاوهای مون بیلیارد ۶۱ % می باشد در حالی که ۳ نژاد دیگر به ترتیب ۵۱ ، ۴۳ ،۳۲ درصد باروری داشته اند.

طول عمر اقتصادی:

اندازه گیری این صفت زمان بر است با این وجود، یک فاکتور کلیدی ومطلوب نظر دامدار بوده ویک عامل تعیین کننده برای درآمد خالص می باشد.

یکی دیگر از برتری های نژاد مونبلیارد طول عمر تولیدی گاوهای ماده این نژاد است.  32/8 %‌ از گاوهای مون بیلیارد بیش از ۵ شکم زایش دارند در حالی که این نسبت برای دیگر نژادهای شیری ۲۲%است.

تعداد ماده گا وهایی که به شکم هشتم یا بیشتر می رسند درنژاد مونبلیارد 3/8 برابر بیشتر است. در حال حاضر ۱۵۰ راس از گاوهای این نژاد بیش از۱۰۰ تن شیر در طول عمر خود تولید کرده اند.

یکی از گاوهای مشهور این نژادبه نام Reseda  در ۱۵ دوره شیردهی مقدار ۱۵۰۷۵۵کیلو شیر تولید کرده است ونمونه هایی از این نژاد مشاهده شده که بین ۱۳ الی ۱۶ دوره شیردهی تولید داشته اند. این مداومت تولید بوسیله دو عامل شناخته شده در این نژاد همراهی می شود:

باروری ۵% الی ۱۰ %‌ بالاتر

سلولهای سوماتیک ۲۰ %‌ الی ۴۰ %‌ پائین تر

درجدول زیر نتایج آنالیز شیر گاوهای نژاد مون بیلیارد نشان داده شده است.

دوره شیر واری روزهای شیر دهی تولید شیر Kg چربی در صد پروتئین
۱ ۳۰۵ ۱۰۶۷۰ 3/8 3/7
۲ ۳۰۵ ۱۲۷۰۰ 3/9 3/6
۳ ۳۰۵ ۱۳۶۹۰ 3/9 3/5

شرایط اقلیمی:

شرایط اقلیمی در ناحیه ای که نژاد مونبلیارد از آنجا منشاء گرفته به سرعت تغییر می یابد ومحدوده تغییرات دما بسیار بالاست در تابستان بیش از ۳۵ درجه ودر زمستان زیر ۲۰ – درجه به این  علت نژاد مونبلیارد نسبت به شرایط سخت محیطی مقاوم است.

براساس نتایج آزمایشات انجام یافته در سال ۱۹۷۵توسط INRA  در خصوص مقاومت به استرس حرارتی نشان دهنده سازگاری فوق العاده نژاد مونبلیارد می باشد. در این آزمایشات درجه حرارت راست روده برحسب درجه سانتیگراد ریتم تنفسی در دقیقه وتست تعرق در ثانیه آندازه گیری شد که نتایج در جدول زیر آورده شده است :

شروع استرس حرارتی
مون بلیارد هولشتاین
درجه حرارت راست روده 39/7 38/39
تعداد تنفس در دقیقه ۴۹ 55
تست تعرق ۵۵۶ ۶۲۹
در طی استرس حرارتی
درجه حرارت راست روده 38/96 39/10
تعداد تنفس در دقیقه ۸۴ ۹۲
تست تعرق ۳۷۷ ۴۳۴
بعد از استرس حرارتی
درجه حرارت راست روده 39/15 39/26
تعداد تنفس در دقیقه ۱۱۵ 119
تست تعرق ۳۱۴ ۳۶۵

در جدول مشاهده می شود که تغییرات در جه حرارت راست روده در طول دوره استرس در نژاد مونبلیارد بسیار جزئی است وریتم تنفسی وتعرق در نژاد مونبلیارد کمتر از هلشتاین تحت تاثیر استرس قرار می گیرد.

هلشتاین و جایگزین هاش در ایران

این ویژگها موجب می شود نژاد مونبلیارد برای مناطق گرمسیری مناسب تر وسازگارتر از هلشتاین باشد.

این نتایج علمی با آزمایشات مزرعه ای (میدانی) که در آب وهوای گرم (شمال آفریقا ومرکز وجنوب آمریکا ) انجام شدند، تائید شده اند. این نتایج برتری نژاد مونبلیارد (چه بصورت پرورش نژاد خالص وچه آمیخته گری)را در شرایط آب وهوائی گرم و خشک، گرم ومرطوب) ثابت می کند.

در شرایط اقلیمی بسیاری از مناطق ایران که تابستانهای گرم وشرجی دارند مخصوصا در شمال کشور  استفاده از گاوهای مون بیلیارد جایگزین مناسبی برای سایر نژادها خواهد بود و می توان با پرورش این گاو پر تولید و مقاوم علاوه بر تولید شیر با ارزش اقتصادی بیشتر، درآمد مطلوبی از طریق گوساله های نر، سودآوری بیشتری برای پروار بندی تولید کرد.  در نقاطی از کشور که سایر نژادهای پر تولید مشکل باروری دارند استفاده از گاوهای نژاد مون بیلیارد تا حد زیادی این مشکل را بر طرف می کند.

تولید گوشت :

گوساله های جوان این نژاد در سنین ۱۸ الی ۲۰ ماهگی با وزن لاشه خالص حدود ۳۸۰ الی ۴۳۰ کیلو گرم در طبقه بندی لاشه در امتیاز بسیارخوب قرار می گیرند. نمونه هایی از گوساله های جوان این نژاد با رشد روزانه ۱۵۶۰گرم در روز در بسیاری واحدهای پروار بندی مشاهده شده است.

مقایسه بین ترکیبات لاشه مونبلیارد وهلشتاین

مون بلیارد هلشتاین
وزن لاشه ۳۵۲ کیلوگرم ۳۲۰ کیلوگرم
چربی مقطع عرضی 1/6% 2/2%
در صد نیمه عقبی ۵۲% ۵۰%
در صد نیمه جلوئی ۴۸% ۵۲%
استخوان 18/2۸% 20/3۰%
کل چربی لاشه 8/3% 10/6۰%
گوشت قابل فروش 73/5۳% 69/1۹%

گاوهای حذفی این نژاد را میتوان بعد از دوران شیر دهی در مدت زمان کمی پروار کرد وبه کشتارفرستاد.

جدول میانگین وزن نژاد مونبلیارد

ماده ها(کیلو گرم) نر(کیلو گرم)
وزن تولد ۴۰ ۴۵
وزن یک ماه ۶۰ ۷۰
وزن دو ماه ۸۰ ۱۰۰
وزن سه ماه ۱۰۰ ۱۳۰
وزن شش ماه ۱۸۰ ۲۲۰
وزن دوازده ماه ۳۲۰ ۴۸۰
وزن شانزده ماه ۴۰۰ ۶۸۰
وزن تلقیح تلیسه ها ۴۰۰
سن تلقیح مصنوعی ۱۶ ماهه
ارتفاع جدوگاه در زمان تلقیح (سانتی متر) ۱۳۳

هلشتاین و جایگزین هاش در ایران

سخت زائی:

در پژوهشهای انجام گرفته توسط مرکز INRA   تعداد ۲۵% از ماده گاوهای مونبلیارد را با گاوهای گوشتی شاروله تلقیح کردند و با کمترین سخت زائی مواجه شدند.

ورم پستان:

بطوریکه توضیح داده شد به علت پائین بودن تعداد سلولهای سوماتیک (۲۰ % الی ۴۰% )این نژاد یکی از مقاومترین نژادها به ورم پستان می باشد.

ارزیابی شیر :

در یک گزارش منتشر شده از طرف مرکز Upra  در سال ۱۹۹۵ که در آن مقایسه ای بین نژادهای مونبلیارد ،نورماند، هولشتاین در شرایط یکسان تغذیه ای نژاد مونبلیارد به عنوان یک نژاد جالب با کیفیت شیر بالا و ارزش بهتر گوشت معرفی شد.

کیفیت شیر:

به علت کیفیت بالای پروتئین در شیر این نژاد پنیر بسیار مرغوبی از شیر گاوهای مونبلیارد بدست می آید. فراوانی آلل BB در جمعیت گاوهای ماده این نژاد نزدیک ۵۰ % می باشد.با کارهای اصلاح نژاد که در مدت پنج سال تحت هدایت مرکز INRA  صورت گرفته تکرار آلل کاپاکازئین برای محصول پنیر بهبود 14/3 % را نشان داده است.

پراکندگی

جهان:

این نژاد در کشورهای فرانسه آلمان استرالیا آرژانتین الجزلیر بلژیک برزیل جزایر قناری شیلی کلمبیا کاستاریکا اسپانیا ایالات متحده امریکا مجارستان گواتمالا لوکزامبورگ ایرلند ایتالیا کویت مالی موراکو مکزیک نیوزلند هلند لهستان پرتغال چکسلواکی رومانی انگلیس روسیه سنگال اسلواکی سوئیس تونس ترکیه یوگوسلاوی ایران پرورش داده می شود.

ایران:

پراکندگی این نژاد در ایران استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی،  گلستان، کرمانشاه، تهران،  سیستان بلوچستان، بوشهر،  اصفهان  را می توان نام برد.

نکته مثبت دیگر در مورد این نژاد این است که به خاطر استعدادهای بسیار خوب این نژاد به عنوان یک نژاد سودآور جمعیت آن در جهان رو به افزایش است و در حال حاضر دومین نژاد شیری کشور فرانسه است . استفاده از این نژاد هم برای سیستم‌های گاوداری صنعتی و هم گاوداری های نیمه صنعتی و روستائی توصیه می‌شود چون مقاومت زیاد این نژاد توانائی اش را درمقایسه با سایر نژادها به اثبات رسانده است و هر کیلوگرم شیر آن ارزش بیشتری از میانگین شیر گاو هلشتاین با چربی کمتر دارد.

 

 

برای مشاهده مقاله ” ژنتیک عامل بیماری های اولیه سم ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید .