150 میلیون جوجه گوشتی در خطر مرگ

150 میلیون جوجه گوشتی در خطر مرگ

رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی:کمبود نهاده‌ها به خصوص ذرت و کنجاله سویا که خوراک اصلی طیور را تشکیل می‌دهد ،مرگ جوجه گوشتی ، بالغ بر ۱۵۰ میلیون قطعه را با مخاطره مواجه نموده و هستی هزاران مرغدار در معرض نابودی است.
عطاءاله حسن‌زاده رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری کشاورزی مرغداران گوشتی ایران با ارسال نامه ای به جناب آقای جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری اظهار کرد:
به استحضار می‌رساند که در ماه‌های اخیر بیش از 23 هزار مرغدار در اقصی نقاط کشور مواجه با افزایش سرسام‌آور قیمت نهاده‌ها شده‌اند. افزایش نرخ ارز بر این روند دامن زد و اعلانم دولت دال بر تامین ارز با نرخ 3800 تومان نیز هیچ تاثیری بر روند افزایش قیمت‌ها نداشت.مرگ جوجه گوشتی هم یکی از دلایل افزایش نرخ مرغ شاید مبتوان نام برد .
متاسفانه در طی هفته‌های اخیر کمبود نهاده‌ها به خصوص ذرت و کنجاله سویا که خوراک اصلی طیور را تشکیل می‌دهد جان بالغ بر 150 میلیون قطعه جوجه گوشتی موجود در سالن‌های پرورش مرغ گوشتی را با مخاطره مواجه نموده است و هستی هزاران مرغدار در معرض خطر نابودی قرار گرفته. متاسفانه تصمیمات غیرمنطقی و غیرکارشناسی برای تعیین قیمت مرغ در ستاد تنظیم بازار نیز ضربه عمیق‌تری بود که بر تن زخم خورده مرغداران وارد شد به طوری که امروز تولیدکنندگان بالغ بر 1200 تومان به ازای هر کیلوگرم مرغ زنده زیان می‌دهند.
از جنابعالی استدعا دارم که دستور فرمایید هر چه سریعتر و با جدیت به این وضعیت نابسامان در صنعت مرغ گوشتی رسیدگی شود و بار دیگر گوشزد می‌نماییم که کمبود و نبود اقلام اصلی خوراک طیور، صنعت را در آستانه لطمه‌ای جبران‌ناپذیر قرار داده است و می‌تواند مرگ جوجه گوشتی و امنیت غذایی آحاد مردم در ماه‌های آتی با خطر مواجه نماید.

البته مشکل اصلی در حال حاضر برای پرورش دهندگان طیور ، دان می باشد ، باتوجه به اعتصاب کامیون داران این مشکل بیشتر هم شده و به گفته یکی از کارخانه داران تهیه دان طیور سویا و … مواد مصرفی دان گران تر هم شده است.

برای مشاهده خبر ” کاهش قیمت تخم مرغ ” کلیک نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 2 =