عدم الزام بسته بندی تخم مرغ

عدم الزام بسته بندی تخم مرغ

عدم الزام بسته بندی تخم مرغ

 

علی صفرماکنعلی در نامه‌ای اعلام کرد: با توجه به شرایط فعلی واحدهای پرورش طیور صنعتی تخمگذار، عرضه تخم مرغ خوراکی به صورت بسته بندی در سراسر کشور به صورت ایجابی بوده و الزامی در این زمینه وجود ندارد.
این نامه آمده که بدیهی است با مهیا شدن شرایط اقدام لازم براساس مفاد سند برنامه ملی ارتقای کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ صورت خواهد گرفت.
همچنین رونوشت این نامه به معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده است.
به تازگی فرزاد طلاکش دبیر انجمن صنفی تخم مرغ شناسنامه دار ایران گفته بود، برپایه ابلاغ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی در قالب یک اطلاعیه مشترک، همه مراکز توزیع از ابتدای بهمن‌ماه امسال ملزم به عرضه تخم‌مرغ شناسنامه‌دار بسته‌بندی در یخچال می‌شوند.
عدم الزام بسته بندی تخم مرغ
وی بر این باور است که روش توزیع تخم مرغ فله ای از مرغداری به مقصد عرضه مستقیم نه فقط یک امر غیربهداشتی است، بلکه از نظر اقتصادی به دلایل متعدد باعث دو نرخی شدن تخم مرغ در عمده فروشی ها و خرده فروشی ها با فاصله زیاد می شود، بنابراین اثربخشی کمی در متعادل سازی نرخ تخم مرغ در سطح عرضه خواهد داشت.
در شرایطی که کشور با مشکل جدی ویروس کرونا درگیر است، باید از عرضه فله ای کالاها به‌ویژه تخم‌مرغ برای حفظ بهداشت مردم و جلوگیری از انتقال سطحی این ویروس از پوسته تخم مرغ فله ای جلوگیری شود.
این الزام در شرایط فعلی در حالی مطرح شده که بررسی های میدانی نشان می دهد هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی فله ای در بازار بین ۴۲ هزار تا ۴۸ هزار تومان و تخم مرغ بسته بندی ۲۰ تایی ۳۸ هزارو ۵۰۰ تومان عرضه می شود.
 ۱۴۰ واحد بسته بندی تخم مرغ در کشور فعال است که برای حمل تخم مرغ روزانه ۲۲۸ هزار و ۵۰۰ عدد کارتن به ارزش ۶۸۸ میلیون تومان و سالیانه ۸۳ میلیون و  ۴۰۲ هزار کارتن به ارزش ۲۵۱ میلیارد تومان به مصرف این صنعت می رسد.
با توجه به تولید سالیانه یک میلیون تنی تخم‌مرغ در سال، فقط ۲۵ درصد این محصول به شکل پاستوریزه جذب صنعت غذا اعم از کارخانجات تولیدکننده کیک، کلوچه، قنادی، شیرینی‌پزی و سس می‌شود.
برای مشاهده خبر ” عدم وابستگی توسط مرغ آرین ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
عدم وابستگی توسط مرغ آرین

عدم وابستگی توسط مرغ آرین

عدم وابستگی توسط مرغ آرین

 

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی معتقد است به علت وابستگی به نژاد مرغ راس، انگلیس به راحتی می تواند کشور را در زمینه تولید مرغ دچار مشکل کند.
محمد یوسفی ضمن تایید بی توجهی نسبت به نژاد بومی مرغ لاین کشور بیان داشت: نکته مهمی وجود دارد که پیش از هر چیز لازم میدانم تا ذکر نمایم و آن نکته این است که فارغ از هر نوع مقایسه پیرامون برتری نژاد مرغ آرین یا رقبای خارجی آن نسبت به یکدیگر، نژادهای خارجی چون نژاد راس انگلیسی باعث وابستگی کشور ما به لاین خارجی شده اند. یعنی اگر فردا روزی بیاید که انگلستان نخواهد در زمینه تامین اجداد نژاد راس با ایران همکاری لازم را داشته باشد؛ بدون رودربایستی ما دچار مشکل خواهیم شد. بنابراین باید با تدبیری عاقلانه به گونه ای عمل نماییم تا از این تهدید احتمالی برای صنعت مرغداری ایران جلوگیری شود.
عدم وابستگی توسط مرغ آرین
به نظرم راه حل و تدبیر مناسب در شرایط فعلی برای کشور ما توجه جدی به نژاد بومی آرین است. البته این توصیه بنده با توجه به همه کاستی ها و مشکلات احتمالی این نژاد است. چرا که بحث عدم وابستگی کشور به خارج در زمینه لاین یک اولویت است و البته نواقص احتمالی  نژاد آرین نیز به مرور قابل برطرف شدن می باشد. علاوه بر آن اگر چند درصد هم بازدهی نژاد آرین کمتر از نژادهای خارجی باشد؛ باز هم با توجه به جمیع جهات، توجه به این نژاد برای کشور مفید خواهد بود.
یوسفی در پایان گفت: با وجود اعتقاد شخصیم به لزوم تعامل با جهان و بهره گیری از علم و تکنولوژی در خدمت تولید، همچنان معتقدم که با وجود شرایط فعلی کشور ما و تداوم جریان تحریم های ظالمانه، توجه ویژه به نژاد آرین می تواند مفید باشد.
برای مشاهده خبر ” عدم کمبود جوجه ریزی عید ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
عدم کمبود جوجه ریزی عید

عدم کمبود جوجه ریزی عید

عدم کمبود جوجه ریزی عید

 

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت:  امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۳ هزار و ۷۰۰ تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها ۲۰ هزار تومان است.
وی قیمت هر قطعه جوجه یکروزه را ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر قیمت جوجه یکروزه به نرخ مصوب خود در بازار رسیده است. اسداله نژاد نرخ هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد را ۸ تا ۹ هزار تومان و ذرت را ۳ هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه بازار مرغ تعریفی ندارد، گفت: در حال حاضر مرغ کمتر از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار به فروش می رسد که با این وجود مرغداران ناچارند مرغ را برای مدت زمان بیشتری در سالن نگه داری کنند که در نهایت با کمبود دان با نرخ مصوب روبرو می شوند که برای تامین چاره ای جز خرید با نرخ های بالاتر ندارند.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به کاهش قیمت مرغ به کمتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار انتظار می رود که پشتیبانی امور دام با نرخ مصوب به طور مستقیم از مرغداران خریداری کند تا مشکل مرغداران تا حدودی مرتفع شود، هر چند نرخ مصوب به دلیل افزایش هزینه های تولید و عدم تخصیص سهمیه کامل کارشناسی نیست.
وی قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که قیمت مرغ تا پایان هفته نوسانی نداشته باشد.
اسداله نژاد قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده را ۱۷ تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم را ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان اعلام کرد.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره اینکه قیمت مرغ به کمتر از نرخ مصوب رسیده است، افزود: دولت بنابر تعهدات خود باید اقدام به خرید مرغ مازاد از مرغداران کند که متاسفانه در شرایط فعلی تنها از زنجیره ها خرید می کند و امتیازاتی نظیر ۸۰۰ گرم سویا و ۱.۴۰۰ گرم ذرت به آنها می دهد، درحالیکه مرغداران این امتیازات را نمی خواهند و تنها خواهان خرید مرغ مازاد از بازار هستند.
دولت از طریق سامانه بازارگاه ۴ کیلو دان به ازای هر قطعه مرغ تخصیص می دهد و از آنجا که امکان فروش در سن ۴۵ روزگی وجود ندارد، مرغداران مابه التفاوت آن را از بازار آزاد باید خریداری کنند.
این مقام مسئول درباره آینده جوجه ریزی شب عید گفت: برای ایام پایانی سال برآوردها حاکی از آن است که ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی می شود که با وجود نبود تقاضا در بازار، این میزان مازاد بر نیاز مرغداران است.
با توجه به شرایط بازار، جوجه ریزی ۱۲۰ میلیون قطعه برای ایام‌ پایانی سال به مصلحت تولید نیست چرا که چوب مازاد تولید را مرغداران باید بخورند.
نایب رئیس کانون انجمن‌صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه مشکلی در تولید مرغ نداریم، بیان کرد: با توجه به پتانسیل تولید، امکان صادرات یک میلیون تن مرغ مازاد وجود دارد که به علت نبود سیاست گذاری منطقی، بحث صادرات منتفی است.
اگر تامین نهاده با نرخ مصوب به ۱۰۰ درصد برسد، دیگر شاهد بازار سیاه و عرضه با نرخ های بالاتر نیستیم.
ابن مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه کمبودی در تامین مرغ شب عید نداریم، تصریح کرد: با وجود آنکه جوجه ریزی‌های فعلی ۴۵ روز بعد به بازار عرضه می‌شود، از این رو تا بازار شب عید یکبار دیگر باید در واحد‌ها جوجه ریزی شود که بدین ترتیب اگر دولت به تعهدات خود در تامین نهاده عمل کند و قیمت مصوب بر مبنای مولفه‌های تولید اصلاح شود، مشکلی در تامین مرغ بازار شب عید نخواهیم داشت.
برای مشاهده خبر ” 4300 میایارد تومان در جیب دلالان ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
4300 میایارد تومان در جیب دلالان

4300 میایارد تومان در جیب دلالان

4300 میایارد تومان در جیب دلالان

 

جواد آزاد  اظهار داشت: مدتی است در کشور بحث قاچاق دام مطرح میشود در حالی که سوداگری دلالان به مراتب بیشتر از قاچاق دام در کشور است و به راحتی در بازار دام جولان می دهند.
پدیده  قاچاق دام مذموم بوده و به اقتصاد دامپروری کشور لطمه می زند اما لازم است که خسارت های دیگری که به صنعت دامپروری کشور توسط واسطه ها و دلالان وارد می شود نیز دیده شود.
آزاد با اشاره به اینکه جمعیت رسمی دام کشور با توجه به اطلاعات مرکز آمار ایران در شهریور ماه 99 به میزان 58 میلیون راس است گفت: از این میزان، حدود 25 درصد آن یعنی تقریبا 15 میلیون دام پروار است و در بازار خرید و فروش می شود.توجه به آمارهایی که در بخش قاچاق توسط مراجع ذیربط بیان می شود چیزی بالغ بر 100 هزار راس سالیانه از کشور قاچاق می شود که تقریبا 2 دهم  درصد جمعیت دام سبک کشور را شامل می شود.
4300 میایارد تومان در جیب دلالان
واسطه ها سالانه میلیارد تومان از صنعت دام کشور سود می برند
وی تصریح کرد: میانگین وزن لاشه دام سبک پروار 25 کیلوگرم می باشد که از قرار کیلویی 97 هزار تومان، قاچاق چیزی حدود 242 میلیارد تومان ارز از کشور خارج می کند.
مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور افزود: با همان محاسبات 14.9 میلیون دام باقیمانده در کشور با میانگین وزن لاشه 25 کیلوگرم بالغ بر 372 هزار تن گوشت کیلویی 97 هزار تومان تولید می شود و گردش مالی این صنعت 36 هزار و 132 میلیارد تومان می باشد.
وی خاطر نشان کرد: در کشور دلالان حدود 10درصد از این گردش مالی را نصیب خود می کنند یعنی 15 برابر قاچاق دام بر اقتصاد صنعت دام کشور لطمه وارد می کند، نکته حائز اهمیت اینجاست که دولت نه نظارتی بر دلالان دارد و نه می تواند آنها را به شیوه ی درستی رصد نماید.
آزاد عنوان داشت: متاسفانه این بخشی از واقعیت صنعت دام کشور آن هم در بخش عرضه می باشد که می توان با ایجاد مکانیزم درست جلوی این بخش از افزایش قیمت مصرف کننده را در بازار گرفت و به نفع مصرف کننده عمل کرد ولی عموما برخی از همین دلالان با هوچی گری در رسانه های عمومی سعی در انحراف اذهان جامعه دارند تا این بخش بزرگ مغفول واقع شود.
فرض کنید اگر دولت اجازه دهد تنها 3 درصد از بخشی که واسطه گران منتفع می شوند را به صادرات رسمی جمعیت دام یعنی 500 هزار راس بدهد،  نه تنها آن 291 میلیارد تومان از کشور خارج نمی شود بلکه با اعمال تعرفه 2 میلیون تومان برای هر راس چیزی بالغ بر هزار میلیارد تومان هم درآمد داشته باشد.
اگر این درآمد فقط برای بهداشت و مبارزه انگلی دام سبک کشور هزینه شود ، حداقل 20 درصد افزایش بهره وری در دام سبک کشور خواهیم داشت که اصلا قابل قیاس نیست.
این مقام مسئول اظهار داشت:  بازار تابعی از عرضه و تقاضاست و اگر مدیریت این بخش به تشکل ها واگذار شود شاهد تحولات گسترده ای در آن خواهیم بود اما دولت با اعمال محدودیت ها نه تنها جلوی فعالیت تشکل های این بخش را می گیرد بلکه درآمدهای خود را نیز در این بخش کاهش می دهد و درب بسیاری از بازارهای بین المللی را بر روی صنعت دامپروری میبندد.
برای مشاهده خبر ” واردات میلیارد دلاری صنعت مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
واردات میلیارد دلاری صنعت مرغ

واردات میلیارد دلاری صنعت مرغ

واردات میلیارد دلاری صنعت مرغ

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید از ذائقه ایرانی شکل گرفته، همانند یک بنای تاریخی مراقبت کرد، گفت: در حالی که تصور می‌شود دارای صنعت مرغداری هستیم، ولی سالانه ۳.۵ میلیارد دلار واردات داریم.
سورنا ستاری با بیان اینکه ما تصور می‎‌کنیم صنعتی به نام مرغداری در کشور داریم، افزود: این در حالی است که سالانه ۳.۵ میلیارد دلار واردات در این صنعت داریم؛ چرا که این صنعت نیاز به جیره غذایی چون “ذرت” و “کنجاله” دارد که تولید آن در کشور متناسب با صنعت کشاورزی ما نیست.
وی با تاکید بر اینکه آنزیم‌ها و واکسن‌های مورد نیاز صنعت طیور نیز وارداتی است، اظهار کرد: ما برای تولید این محصولات ابتدا باید ماده اولیه را وارد کنیم، بعد به حوزه تولید وارد شویم.
ستاری با بیان اینکه این وضعیت در صنعت لبنیات نیز حاکم است، خاطر نشان کرد: بخشی که نیاز به تکنولوژی داشته باشد، ما وارد نشده‌ایم و فکر می‌کنیم که کارخانجات بسیار پیشرفت،ه داریم ولی در این صنایع گلوگاه‌هایی وجود دارد که با اعمال تحریم‌ها علیه کشور خود را نشان داد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، با تاکید بر اینکه در حوزه استارترها نیز ایران دارای قدمت ۵ تا ۶ هزار ساله است، یادآور شد: در هر روستا و شهری که وارد شویم، مشاهده خواهیم کرد که تیپ لبنیات خاص خود را دارد و استارترهای خود را به صورت سنتی تولید و استفاده می‌کند.
از این رو مشاهده می‌شود در سراسر کشور بر اساس تنوع قومیتی انواع مختلفی از پنیرها تولید می‌شود و ذائقه‌ای که ایجاد شده سابقه صدها ساله دارد و فرهنگ غنی در این حوزه شکل گرفته است.
زمانی که قرار بود استاندارد نوشیدنی دوغ تدوین شود، تنها دو کشور ایران و ترکیه با این نوشیدنی آشنا بوده اند.

معاون علمی رییس جمهوری ذائقه ایرانی ایجاد شده را همانند یک بنای تاریخی دانست که باید از آن مراقبت شود، تاکید کرد: ما استارترهای بومی خودمان را داریم و این شرکت دانش بنیان با مطالعات فراوانی که در این حوزه انجام داده، محصولاتی عرضه کرده و این همان نوآوری است که باید به این صنعت تزریق شود.

ایران صنعت عظیمی در حوزه لبنیات دارد ، این نوآوری‌ها نشان می‌دهد که باید بتوانیم از بانک ذائقه که در طول سالیان گذشته در کشور ایجاد شده است، برای توسعه اشتغال زایی و نوآوری استفاده کنیم.
ایشان ابراز امیدواریم کرد که این رونمایی شروعی برای ارائه نوآوری‌های بیشتر از سوی سایر شرکت‌های فعال در این حوزه از جمله در حوزه پروبیوتیک‌ها باشد.
رییس بنیاد ملی نخبگان حوزه پروبیوتیک‌ها را یک حوزه مغفول مانده در کشور توصیف کرد و گفت: این حوزه جای تحقیقات بسیاری دارد؛ چرا که چه در حوزه آبزیان و چه در حوزه انسان بازار عظیمی در کشور موجود است.
این اکوسیستم نوآوری که در حوزه بیوتک شکل گرفته، بخشی از تکنولوژی است که مغفول مانده و خوشحالم که یکی از شرکت‌های دانش بنیان بزرگ به آن وارد شده و از سرمایه گذاری که در آن صورت گرفته، مشوقی باشد برای سایر شرکت‌ها که به این حوزه وارد شوند.
برای مشاهده خبر ” اتهام غیر کارشناسی به مرغداران ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
اتهام غیر کارشناسی به مرغداران

اتهام غیر کارشناسی به مرغداران

اتهام غیر کارشناسی به مرغداران

 

حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون صنفی مرغداران گوشتی اظهار کرد: این که گفته می‌شود دست به دست کردن نهاده‌ها توسط مرغداران علت بالا رفتن قیمت در ماه‌های اخیر است پایه کارشناسی نداشته و بیشتر فرار از واقعیت‌های موجود یا حاکم بر تولید بر بازار است.
اسدالله نژاد با بیان اینکه معطوف کردن علت گرانی نهاده‌ها به تولیدکننده قابل قبول نیست افزود: این نظام تنها از نداشتن آگاهی و علم بر روند بازار نشات می‌گیرد.
وی ادامه داد: بر اساس علم اقتصاد همیشه کمبود کالا است که موجب عدم تعادل بین عرضه و تقاضا می‌شود و گرانی محدود را به دنبال دارد.
به گفته اسدالله نژاد عدم تعادل بین عرضه نهاده و تقاضا موجب شد که شاهد افزایش جهشی قیمت در برخی نهاده‌ها مانند کنجاله سویا باشیم.
وی افزود: نباید مشکلات پیش آمده را بر گردن یک بخش از زنجیره انداخت و وارد دعواهای صنفی شد.
اسدالله نژاد این موضوع را پذیرفت که امکان برخی تخلفات در هنگام دست به دست شدن نهاده‌ها بین مرغداران وجود دارد اما میزان آن بسیار کم بوده و نمی‌تواند عامل اصلی مشکل گرانی نهاده‌ها در بازار باشد.
نایب رئیس کانون صنفی مرغداران گوشتی از افزایش میزان سهم مرغداران از نهاده‌های دامی با قیمت مصوب به 80 درصد خبر داد و گفت:‌ با اصلاح سامانه بازارگاه در حال حاضر مرغداران می‌توانند نزدیک به 80 درصد از نهاده‌‌های دامی را با نرخ مصوب تامین کنند.
اسدالله نژاد مشکل کنونی سامانه بازارگاه را همچنان تاخیر در تحویل نهاده‌ها عنوان کرد.
وی تصریح کرد: اگر این مشکل نیز برطرف شود می‌توان امیدوار بود با تامین نهاده‌ها با قیمت مصوب بازار سیاه نهاده‌های دامی از بین برود.
اسدالله نژاد قیمت تمام شده حال حاضر هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران را 17 هزار تومان عنوان کرد.
وی افزود: هم اکنون مرغداران هر کیلوگرم مرغ را به قیمت 15 هزار و 500 تا 16 هزار تومان درب مرغداری می‌فروشند.
روز گذشته اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی ایران در نشست خبری مدعی شد دست به دست کردن نهاده‌های دامی بین مرغداران یکی از عوامل افزایش جهشی قیمت نهاده‌ها در بازار در چند ماه اخیر و تشکیل بازار سیاه بوده است.

 

برای مشاهده خبر ” کمترین ارزش افزوده در صنعت مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
کمترین ارزش افزوده در صنعت مرغ

کمترین ارزش افزوده در صنعت مرغ

کمترین ارزش افزوده در صنعت مرغ

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینکه راه تحول در بخش کشاورزی از مسیر دانش بنیانی می گذرد، از اهمیت ورود بخش خصوصی به حوزه کشاورزی سخن گفت.
سورنا ستاری در مراسم تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی موضوع جدی است، اما بیش از هر چیزی نیازمند فرهنگ جدید در این حوزه هستیم، افزود: در هربخشی که شرکت‌های دانش‌بنیان کم است، میزان وابستگی در آن بخش زیاد است.
وی با بیان اینکه  راه تحول در بخش کشاورزی از دانش بنیانی می‌گذرد، افزود: بایستی پارک‌های علم و فناوری در بخش کشاورزی داشته باشیم و اجازه دهیم جوانان شرکت‌های خود را تاسیس کنند و توسعه دهند.
معاون علمی رییس جمهور ادامه داد: تجاری‌سازی کار شرکت است و کار پژوهشگاه و دانشگاه نیست. نمی‌توان انتظار داشت که به طور مثال واکسن از دانشگاه بیرون بیاید. محصول کار دانشگاه نیست. در دنیا هم به همین شکل است. ممکن است دانشگاهی در پژوهش یک واکسن نقش داشته باشد یا سهامدار آن باشد، اما تجاری سازی قطعاً با شرکت خواهد بود. در حقیقت محصول حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش است.
ستاری با بیان اینکه بخش کشاورزی بخش جذابی برای بخش خصوصی است، گفت: بایستی راه ورود بخش خصوصی به حوزه کشاورزی را باز کنیم. تغییرات در سیستم های سنتی سخت است، اما برای اینکه  کشاورزی کشور به جایگاه اصلی خود برسد، نیازمند این تغییرات هستیم.
به خودروسازی خرده می گیریم، ولی صنعت مرغ ۳.۵ میلیارد دلار واردات دارد و کمترین ارزش افزوده را دارد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینکه پیشرفت یک عنصر فرهنگی و نیازمند توسعه نرم افزاری است، گفت: جوانان  با استعداد و فارغ التحصیلان زیادی در کشور داریم که بایستی آن ها را به مراکز پژوهش راه دهیم و اجازه فعالیت و پیشرفت به آنها دهیم.
برای مشاهده خبر ” عدم توان پرداخت بیمه تکمیلی مرغداران ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
عدم توان پرداخت بیمه تکمیلی مرغداران

عدم توان پرداخت بیمه تکمیلی مرغداران

عدم توان پرداخت بیمه تکمیلی مرغداران

دبیر کانون مرغداران کشور، اظهار کرد که قیمت بالای حق بیمه تکمیلی مرغداری‌ها سبب شده تا مرغداران از تهیه این بیمه‌نامه خودداری کنند.
درحال حاضر صندوق بیمه کشاورزی دو گزینه بیمه عمومی و تکمیلی را در اختیار مرغداران قرار می دهد.
صندوق بیمه کشاورزی در گزینه بیمه عمومی مرغداری ها، خسارت های ناشی از سوانح طبیعی، حوادث قهری از قبیل سیل، طوفان، صاعقه، زلزله و آتش سوزی غیرعمدی و حذف کانون آلوده را تحت پوشش بیمه قرارمی دهد.
پس از صدور بیمه نامه عمومی در مبادی تولید، مرغدار می تواند تقاضای خودرا برای بیمه تکمیلی مطرح کند.
ضمن آنکه بیمه تکمیلی مرغداری ها تنها برای طیور نیمچه گوشتی و تخمگذار تجارتی است.
پرویز فروغی، با بیان اینکه  بیمه مرغداری‌ها، شامل بیمه‌عمومی و تکمیلی است، گفت: تمامی جوجه‌ها درمبادی تولید واحدهای پرورش مرغ مادر بیمه عمومی‌ اجباری می‌شوند که این بیمه موارد کمی را پوشش می دهد.
وی، پیرامون تعرفه های در نظر گرفته شده از سوی صندوق بیمه کشاورزی برای مرغداران گفت: در شرایط حاضر،مرغداری ها توانایی پرداخت حق بیمه تکمیلی را ندارند و به ندرت از این بیمه استفاده می کنند چراکه مبلغ حق بیمه تکمیلی بالاتر از حق بیمه اجباری است.
دبیر کانون مرغداران کشور، مدعی شد که بیمه کارآیی زیادی ندارد چراکه با حذف بسیاری از گزینه ها مبلغ خاصی به مرغدار تعلق نمی گیرد و به دلایل مختلف سعی می کنند خسارت کمتری را پرداخت کنند.
فروغی اذعان داشت که مدتی است از بیمه تکمیلی برای مرغداری استفاده نمی کند و افزود: درگذشته که از بیمه استفاده می کرده دلایل زیادی مطرح می شد تا در جبران خسارت درصد کمی  دست تولید کننده را بگیرد درحالیکه بیماری را نمی شود تفکیک کرد.
وی، گفت: نبود بیمه برای مرغداران خطرات زیادی دارد زیرا در صورت بروز حادثه نمی توانند جوابگوی خسارت ها شوند اما با شرایط موجود چاره ای ندارند.
فروغی، تصریح کرد که شیوع ویروس کرونا قدرت خرید مردم را کاهش داد اما در تولید مرغ تاثیرگذار نبود.
دبیر کانون مرغداران کشور، موضوع تهیه نهاده ها و قیمت بالای آن در بازار آزاد را ازمشکلات مرغداران عنوان کرد و افزود: در یک ماه اخیر نهاده ها را کم کم وارد بازارگاه کردند و این مساله دست واسطه ها و دلالان را کوتاه می کند و باعث شد که نهاده ها  تا حدود زیادی بیشتر شود.
برای مشاهده خبر ” افزایش تولید مازندران ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
افزایش تولید مازندران

افزایش تولید مازندران

افزایش تولید مازندران

 

مدیر طیور جهاد کشاورزی مازندران از تولید ۱۲۹هزار تُن گوشت مرغ آماده طبخ امسال در استان خبر داد و گفت: این مقدار در مقایسه با پارسال ۱۰۳درصد افزایش دارد.
محمدعلی یدالهی افزود: مرغداران مازندرانی برای این میزان تولید گوشت مرغ در امسال ۶۹میلیون قطعه جوجه ریزی داشتند.
او با اعلام این که مازندران به دلیل شرایط مناسب اقلیمی و جایگاه مهمی که در صنعت طیور کشور دارد افزود: مازندران تولید ۳۰درصد جوجه یکروزه و ۱۱درصد گوشت سفید کشور را بر عهده دارد.
مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه همه حلقه‌های مرتبط با طیور شامل لاین، گوشتی و صنایع وابسته به صنعت طیور در استان وجود دارد گفت: ۶واحد مرغ اجداد با ظرفیت ۱۰۷هزار و ۷۸۸قطعه در مازندران فعال است که توان پشتیبانی تولید گله‌های اجداد را در کشور دارد.
یدالهی با اعلام این که ۲۲۰واحد مرغ مادر با ظرفیت ۶میلیون و ۳۰۰هزار قطعه در مازندران وجود دارد افزود: این واحد‌ها توان اسمی تولید ۴۰۰میلیون قطعه جوجه را دارند و می‌تواند ۳۰درصد جوجه کشور را تولید کنند.
او آمار واحد‌های مرغ گوشتی استان را ۲هزار و ۱۴۴واحد با ظرفیت اسمی تولید ۳۹.۵میلیون قطعه اعلام کرد و گفت: این واحد‌ها می‌تواند ماهانه ۱۸میلیون قطعه تولید جوجه داشته باشد، ولی در حال حاضر به طور متوسط ۱۲میلیون قطعه جوجه ریزی انجام می‌دهند.

 

برای مشاهده خبر “ معدوم کردن مرغ در ژاپن ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
معدوم کردن مرغ در ژاپن

معدوم کردن مرغ در ژاپن

معدوم کردن مرغ در ژاپن

 

در پی شناسایی آنفلوآنزای مرغی در دو مرغداری در شهر میماساکا در استان اوکایاما واقع در جنوب غربی ژاپن، بیش از ۳۷۰ هزار قطعه مرغ معدوم و دفن می شوند.
بدترین شیوع آنفلوآنزای مرغی در ژاپن به مناطق جدیدی گسترش یافته و اکنون ۲۰ درصد از ۴۷ استان این کشور را درگیر کرده است.

معدوم کردن مرغ در ژاپن
آنفلوآنزای مرغی شدیداً مسری که احتمالاً توسط پرندگان مهاجر از آسیا یا اروپا به ژاپن آمده، به ۹ استان این کشور سرایت کرده است و تاکنون سه میلیون قطعه پرنده معدوم شده اند.
مقامات وزارت کشاورزی ژاپن اعلام کردند تمامی مزارع در ژاپن دستور یافته‌اند به ضدعفونی تأسیسات و بررسی سلامت جوجه‌هایشان اقدام کرده و مطمئن شوند که تورهای به‌کار رفته برای جلوگیری از ورود پرندگان وحشی به درستی نصب شده‌اند.
دولت ژاپن به دلیل رشد موارد ابتلاء در ژاپن و اروپا خواستار احتیاط فوق العاده شده است. این کشور واردات مرغ از هفت کشور شامل آلمان را معلق کرده است.
شیوع اخیر آنفلوآنزای مرغی که بدترین شیوع از سال ۲۰۱۶ است، ماه گذشته در استان کاگاوا در جزیره شیکوکو آغاز شد.
طبق آمار وزارت کشاورزی آمریکا، ژاپن تا سال گذشته ۱۳۸ میلیون قطعه مرغ گوشتی داشت.

 

 

برای مشاهده خبر ” دستاورد نهاده های گران در کشتارگاه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.