عدم افزایش یکبار مرغ

عدم افزایش یکبار مرغ

 

رئیس اتحادیه مرغداران اصفهان با بیان اینکه تقاضای گوشت مرغ در بازار چندین برابر میزان تولید بوده است، گفت: تولید گوشت مرغ را نمی توان به یکباره افزایش داد و برای اینکار باید از پیش سیاست گذاری دقیق انجام شود.
کمبود گوشت مرغ در بازار به این دلیل است که مقدار جوجه‌ریزی در ماه مشخص است به عنوان نمونه میانگین نرخ جوجه‌ریزی در استان اصفهان هفت میلیون قطعه است که منجر به تولید روزانه ۵۰۰ تن گوشت مرغ می‌شود، در چنین شرایطی بازار از مرغدار تقاضای تولید هزار تن و یا بیشتر از این مقدار در هر روز را دارد و این در حالی است که از دو ماه قبل جوجه‌ریزی شده است، در واقع فرآیند تولید گوشت مرغ همچون دوغ نیست که بتوانیم با اضافه کردن آب، حجم آن را اضافه کنیم.
رئیس اتحادیه مرغداران اصفهان گفت: گوشت قرمز و ماهی گران شده است لذا مردم گوشت مرغ را بیش از پیش مصرف می‌کنند و تقاضای بازار اکنون بسیار بیشتر از میزان تولید است که باعث افزایش قیمت گوشت مرغ شده است برای پیشگیری از بروز چنین شرایطی باید سیاست گذاران از پیش به مرغداران اعلام کنند تا میزان جوجه‌ریزی را افزایش دهند و برای افزایش جوجه‌ریزی باید نهاده بیشتری نیز توسط دولت تأمین شود.
آخرین قیمتی که برای مرغ زنده درب مرغداری اعلام شده است، ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان است که توسط تولید کنندگان رعایت می‌شود، این قیمت از ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان در دو سه روز گذشته افزایش یافت که مشکلات به صرفه نبودن تولید را تا حدودی بر طرف کرده است.
افزایش تولید مرغ بدون سیاست گذاری دقیق منجر به ضرر و زیان تولید کنندگان می‌شود، زیرا مرغ کالایی نیست که بتواند روی دست تولید کننده بماند و باید عرضه شود.
رئیس اتحادیه مرغداران اصفهان همچنین درباره اخباری که مبنی بر عرضه نشدن گوشت مرغ توسط تولید کنندگان در بازار منتشر شد، اظهار کرد: مرغ گرم اگر به بازار عرضه نشود موجب زیان تولید کننده می‌شود، آن را نمی‌توان احتکار کرد.
برای مشاهده خبر ” وزیران در دیوان محاسبات ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
قیمت مازاد مصرف

قیمت مازاد مصرف

قیمت مازاد بر مصرف

 

رضا سالمی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به فراوانی تولید مرغ در کشور گفت: ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در دی ماه انجام شده که نتیجه آن این است؛ ماهانه ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار تن و روزانه ۷۲۰۰ تا ۷۵۰۰ تن مرغ در کشور تولید می‌شود.
وی به مصرف مرغ در کشور هم اشاره کرد و گفت: روزانه ۶۲۰۰ تا ۶ ۳۰۰ تن مصرف مرغ در کشور است و طبق این آمارها هزار تن بیش از مصرف، تولید داریم.
سالمی همچنین به مصرف مرغ در تهران هم اشاره کرد و گفت روزانه ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ تن در تهران مرغ مصرف می‌شود، اما میزان عرضه در این شهر نیز بیش از نیاز است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران توضیح داد: روزانه هزار تن از مراکز عرضه تهرانپارس، پیروزی و میدان بهمن توزیع می‌شود. همچنین کشتارگاه‌ها هم روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن تولید دارند و مستقیم عرضه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند از سایر استان‌ها هم ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تن به تهران منتقل می‌شود و علاوه بر اینها روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن هم مرغ منجمد در تهران توزیع می‌شود که مجموع اینها بسیار بیشتر از نیاز روزانه شهر تهران است.
سالمی در پاسخ به این سوال که پس دلیل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر چه بوده است، گفت: متأسفانه با اعلام برخی از مسؤولان مبنی بر کمبود مرغ، مردم خریدهای خود را بیشتر کرده‌اند و در فریزر و یخچال‌های خانه نگهداری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و این باعث افزایش تقاضا در بازار شده است.
وی قول داد که در روزهای آینده قیمت مرغ کاهش یابد؛ چراکه مردم از خریدهای هیجانی عید فاصله خواهند گرفت و بازار متعادل خواهد شد.
مسؤولان وزارت صمت روز گذشته اعلام کردند که دلیل گرانی قیمت مرغ در بازار کمبود است و وزارت جهاد کشاورزی نمی‌تواند به اندازه کافی تأمین کند.
برای مشاهده خبر ” وزیران در دیوان محاسبات ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
وزیران در دیوان محاسبات

وزیران در دیوان محاسبات

وزیران در دیوان محاسبات

 

وزیران در دیوان محاسبات به نقل از روابط عمومی دیوان محاسبات کشور، این تصمیم، پس از برگزاری جلسه بررسی مشکلات بازار، تولید، توزیع و افزایش قیمت کالا‌های اساسی و مصرفی مردم به ریاست دادستان دیوان محاسبات کشور با معاونان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت معدن تجارت و مدیرعامل سازمان شهرداری تهران اتخاذ شده است.

در این جلسه، توضیحات معاونان وزرا در چرایی علل گرانی‌های اخیر قانع کننده به حساب نیامد و مقرر شده است وزرای مربوط با حضور در دادسرای دیوان محاسبات کشور، درباره علل ناهماهنگی‌ها و بروز مشکلات معیشتی برای مردم و ترک فعل در این زمینه، پاسخگو باشند،وهمچنین

اعضای کمیسیون های صنایع و معادن، اقتصادی و کشاورزی مجلس با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی به منظور بررسی وضعیت بازار و دلایل گرانی کالاهای اساسی برگزار شد.

اکبری تالارپشتی: رئیس جمهور باید پاسخگوی شرایط کنونی بازار باشد . در این نشست عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید دغدغه مردم در حوزه معیشت و تامین کالاهای اساسی برطرف شود، گفت: حدود 5 ماه پیش بین وزرای صمت و جهاد کشاورزی توافقی در حوزه تامین و تولید کالاهای اساسی حاصل شد، در صورتی که این توافق اجرایی می شد، شرایط کنونی در بازار ایجاد نمی شد.

برای مشاهده خبر ” سایه قاچاق روی بازار داخل ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
سایه قاچاق روی بازار داخل

سایه قاچاق روی بازار داخل

سایه قاچاق روی بازار داخل

آشفتگی بازار مرغ در روزهای پایانی سال نیز همچنان ادامه دارد. مغازه‌های خرده فروشی مرغ صبح آخرین شنبه سال در حالی کرکره‌ها را بالا زدند که ویترین یخچال‌ها خالی از مرغ بود اما انواع ماهی و میگو به وفور وجود داشت. با وجود اینکه قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ در اصفهان ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده و حتی برخی فروشگاه‌های سطح شهر از این نرخ گران‌تر نیز در این مدت فروخته‌اند اما روز گذشته گوشت مرغ در اصفهان کمیاب شد و فروشندگان خرده فروشی علت آن را نبود مرغ در بازار و توزیع نشدن آن عنوان کردند.
ما توزیع کننده نیستیم
رئیس اتحادیه مرغ گوشتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار می‌کند: طبق آمار موجود تا جمعه شب کشتار مرغ انجام شده است، برای مثال در شب عید مبعث حدود یک هزار و ۱۰۰ تن کشتار مرغ بوده است؛ ما امور تولید و پرورش مرغ تا کشتارگاه را برعهده داریم ولی توزیع کننده نیستیم.
فرهاد جعفریان ادامه می‌دهد: از سوی دیگر هم اکنون مشکلی به لحاظ تأمین نهاده نیز وجود ندارد و قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ در کشتارگاه ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان است و تولید کننده مکلف شده بیش از این نرخ نیز نفروشد.
بیش از ۷۰۴ تن گوشت مرغ قابل عرضه تولید شد
در همین پیوند معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر می‌گوید: طبق آمار سازمان دامپزشکی بیش از ۷۰۴ تن گوشت مرغ قابل عرضه جمعه شب گذشته در اصفهان کشتار شده که تنها حدود ۴۱۳ تن در کشتارگاه شهرستان اصفهان بوده است.
حسین ایراندوست ادامه می‌دهد: هیچ مشکل و محدودیتی در تولید نبوده است اما نبود مرغ در مغازه‌ها باید بررسی شود زیرا مشکل در عرضه و توزیع آن بوده است.
نیاز کاذب و افزایش تقاضا برای گوشت مرغ
هیچ مشکلی در تولید مرغ گوشتی در استان وجود ندارد زیرا حتی هفته گذشته رکورد کشتار مرغ شکست و به بیش از ۱۰۰۰ تن مرغ در یک روز رسید اما مسئله این است که هم اکنون مرغ به صورت قاچاق به تهران می‌رود و همین امر بر بازار مرغ تأثیر گذار بوده است.
برای مشاهده خبر ” شناسایی کانون های آنفلونزا حاد ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
شناسایی کانون های آنفلونزا حاد

شناسایی کانون های آنفلونزا حاد

شناسایی کانون های آنفلونزا حاد

 

بهمن نقیبی معاون بهداشتی و‌ پیشگیری سازمان دامپزشکی با اشاره به دلایل گرانی واکسن دام و طیور اظهار کرد: با حذف ارز ترجیحی و تبدیل به ارز نیما همانند دیگر کالاها، قیمت واکسن چند برابر شد.
او افزود: علی رغم تمامی محدودیت‌های انتقال ارز، شرکت‌های دست اندر کار واردات واکسن تمامی تلاش خود را می‌کنند تا واکسن مورد نیاز را وارد کنند تا به لحاظ بهداشتی دچار مشکل نشویم.
شناسایی کانون های آنفلونزا حاد
نقیبی ادامه داد: گرچه در برخی مقاطع با کمبود واکسن روبه‌رو شدیم، اما این طور نبوده که دچار بیماری و آسیب شویم.
به گفته او، بخش عمده واکسن دام کشور داخلی است و تنها بخشی از واکسن طیور از طریق واردات تامین می‌شود.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی با بیان اینکه طی ۱۰ روز اخیر تعداد کانون‌های درگیر آنفلوانزا به شدت کاهش یافته است، گفت: طی ۱۰ روز اخیر تنها یک کانون بیماری بوقلمون در تهران گزارش شده است و بسیاری از استان‌ها به علت گذشت ۲۱ روز از آخرین رخداد بیماری پاک شدند.
نقیبی در پایان تصریح کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای مهر تاکنون ۶۳ کانون گرفتار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شدند که طبق آخرین گزارش یک میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه طیور معدوم شده است.
برای مشاهده خبر ” رشد جهانی قیمت گندم ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
رشد جهانی قیمت گندم

رشد جهانی قیمت گندم

رشد جهانی قیمت گندم

 

امروز قیمت گندم و خوراک دام و طیور به ترتیب ۱۶ و ۱۲.۵ دلار افزایش یافت و هشدار به دولتمردان داخل است که خوداتکایی در محصولات اساسی در اولویت نخست قرار بگیرد.
امروز در بازارهای جهانی قیمت گندم و انواع خوراک دام که به عنوان مهم‌ترین محصولات استراتژیک حوزه کشاورزی محسوب می‌شوند افزایش بی‌سابقه‌ای داشت.
بر اساس این گزارش قیمت گندم با 16 دلار افزایش هر بوشل به قیمت 663 دلار به فروش رفت. قیمت ذرت هم که به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود رشد 12.5 دلار در هر بوشل را ثبت کرد. ایران بیش از 70 درصد در تأمین خوراک دام و طیور وابسته به واردات است و سالانه 4.5 میلیون تن از این محصولات را وارد می‌کند. هر گونه افزایش قیمت در بازارهای جهانی باعث خروج بیشتر ارز از کشور خواهد شد.
وابستگی به واردات خوراک دام نه تنها باعث خروج ارز از کشور می‌شود بلکه نابسامانی در بازار داخل هم ایجاد کرده است. به طوری که به رغم تولید محصولات پروتئینی مازاد از جمله مرغ و تخم مرغ، شاهد افزایش قیمت آنها در داخل هستیم که به گفته کارشناسان عامل اصلی آن نهاده‌های گران است که به دست تولیدکننده می‌رسد.

لزوم بازنگری در قیمت خرید تضمینی گندم
گندم یک محصول استراتژیک است و امروزه در مناسبات سیاسی کشورها هم بسیار موثر است. برخی کشورها از نان و غذا هم برای سلطه و تحمیل قدرت بر دیگر کشورها استفاده می‌کنند. کشور ما اگرچه در تولید گندم به خودکفایی رسیده اما این خودکفایی پایدار نیست، به طوری که سال گذشته 8  میلیون تن گندم و ارد کردیم و از آنجایی که خرید گندم دولتی امسال بیشتر از پارسال نیست، این فرضیه وجود دارد که امسال نیز واردکننده گندم باشیم.
در این میان کارشناسان معتقدند اگر از کشاورزان داخلی حمایت شود، خودکفایی در گندم پایدار خواهد بود. یکی از این حمایت‌ها تعیین نرخ خرید تضمینی مناسب است. دولت نرخ خرید تضمینی گندم را امسال کیلویی 4 هزار تومان تعیین کرده اما کارشناسان می‌گویند اگر نرخ عادلانه‌تر باشد تولید داخل نیز افزایش خواهد یافت.
در چند ماه گذشته شورای اقتصاد ارز ترجیحی را از واردات نهاده‌های کشاورزی حذف کرده و به همین دلیل نهاده‌هایی مانند کود و سم قیمت 5 برابر پیدا کردند. کشاورزان می‌گویند هزینه‌های تولید بسیار افزایش یافته است و دولت حداقل باید این هزینه‌ها را با افزایش نرخ خرید تضمینی پوشش دهد.

برای مشاهده خبر ” اجرایی قراردادی تامین مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
اجرایی قراردادی تامین مرغ

اجرایی قراردادی تامین مرغ

اجرایی قراردادی تامین مرغ

 

 

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار تهران با تاکید بر اجرای مدل تامین قراردادی مرغ در تهران گفت: در این شیوه دو تا سه زنجیره تولید وظیفه تامین مرغ تهران را عهده دار شده و نهاده‌های مورد نیاز آنها را تامین می کنند.
حشمت اله عسگری روز چهارشنبه  در جلسه کمیسیون تنظیم بازار افزود: مدل تامین قراردادی مرغ در تهران باید با جدیت توسط سازمان جهاد کشاورزی استان پیگیری شود.
وی اذعان داشت: افزایش توزیع مرغ منجمدبه 400 تن در روز،تعیین زنجیره تولید و تامین قراردادی استان تهران ،توزیع مناسب جغرافیایی مرغ در سطح شهر  و نظارت و بازرسی ویژه، نقش موثری در تعادل قیمت مرغ خواهد داشت.
عسگری با اشاره به موضوع قیمت مرغ که به عنوان دغدغه مسولین همواره مورد توجه قرار گرفته افزود در همه جلسات تاکیدات صورت گرفته در راستای کاهش قیمت مرغ و جلوگیری از فشار اقتصادی بر مردم بوده است و در این زمینه دستگاههای نظارتی و تخصصی همواره تلاش کرده اند .
وی همچنین با توجه به قیمت مصوب تعیین شده برای مرغ در سطح بازار گفت: در جلسه قبل هم تاکید کردیم که جایگاه‌های توزیع و فروش مرغ نباید مرغ را به قیمت خارج از مصوب به دست مردم بدهند و  تامین مرغ با قیمت بالاتر و تحویل آن به مردم توسط این واحدها خلاف قانون است .
به گفته عسگری همچنین گشت های نظارت و بازرسی اقدامات خود را برای تنظیم بازار میوه و سایر کالاهای اساسی را با شدت بیشتری دنبال کنند و از هرگونه سواستفاده در فضای بازار جلوگیری بعمل آورند .
معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار تهران همچنین با اشاره به توزیع 30 هزار تنی روغن در اسفند ماه، کمبود آن در سطح بازار و همچنین فضای روانی ایجاد شده در این خصوص گفت: دستگاه‌های نظارتی و ذیربط ضمن ریشه یابی موضوع نظارت بیشتری را بعمل آورند.
عسگری افزود: تمام تلاش دستگاه‌های اجرایی و هدف از برگزاری جلسات ایجاد رضایتمندی در سطح جامعه و افزایش رفاه اقتصادی برای مردم است و هر اقدامی بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی جامعه منتج به نتیجه نخواهد شد .
برای مشاهده خبر ” صادرات حل مشکل نهاده ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
صادرات حل مشکل نهاده

صادرات حل مشکل نهاده

صادرات حل مشکل نهاده

 

سلمان اسحاقی  در تشریح جزییات نشست خود با رییس سازمان امور عشایری کشور، گفت: در این نشست به بررسی مشکل تامین نهاده‌های دامی پرداختیم که نه تنها عشایر حوزه انتخابیه‌ام بلکه عشایر کل کشور با آن مواجه هستند.
دولت باید مجوز صادرات گوشت دام و مرغ را به عشایر بدهد
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رییس سازمان امور عشایری کشور دستوری برای رفع این مشکل داد، اما این گونه اقدامات همچون مُسکن عمل می‌کند. بنابراین رفع این مشکل در گروی نشست تمام مسئولان مربوطه در سطح کلان است که برای رفع دائمی مشکل تامین نهاده‌های دامی به یک نتیجه قابل قبولی برسند.
این نماینده مجلس در دوره یازدهم، یادآور شد: هم‌اکنون روش‌های مختلفی را می‌توان برای رفع این مشکل بکار گرفت، کما اینکه بنده در نشست با رییس سازمان امور عشایری کشور نیز پیشنهاد دادم از طریق صادرات گوشت دام و مرغ می‌توان بخشی از هزینه‌های تامین نهاده‌های دامی را تامین کرد.
وی تصریح کرد: اگر به دامداران و مرغداران اجازه داده شود که مازاد نیاز استانی خود را به سایر استان‌ها یا حتی دیگر کشورها صادر کنند، آنها می‌تواند از درآمد حاصل از آن، هزینه‌های نهاده‌های دامی مورد نیاز خود را تامین کنند، بنابراین چنانچه دولت مجوز صادرات بخشی از محصولات دامی را بدهد، فعالان این بخش می‌توانند هزینه‌های سنگین تامین نهاده‌های دامی را جبران کنند.
عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما تحقق این امر را از طریق استاندار خراسان جنوبی و وزارت کشور پیگیری خواهیم کرد، ضمن اینکه مجلس این آمادگی را دارد تا در جهت رفع مشکل تامین نهاده‌های دامی از عشایر کل کشور حمایت کند.
برای مشاهده خبر ” عدم خرید تخم مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
عدم خرید تخم مرغ از مرغداران

عدم خرید تخم مرغ

عدم خرید تخم مرغ

 

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار تهران گفت: حدود یک هفته ای می شود که به دلیل کاهش قیمت تخم مرغ شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ کیلویی ۱۴ هزارتومانی را از مرغداران خریداری نمی کند.
ناصر نبی پور با بیان اینکه معمولا از اسفند ماه قیمت تخم مرغ کاهشی می شود، گفت: تقاضای تخم مرغ در بهمن ها زیاد است، زیرا قنادی ها و شیرینی پزی ها مصرف بالایی دارند اما بعد از آن با کاهش تقاضا قیمت تخم مرغ روند کاهشی به خود می گیرد و تا خرداد ماه نیز با افت قیمت تخم مرغ مواجهیم.
وی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده هرکیلو تخم مرغ برای تولیدکننده ۱۶ هزارتومان است، اظهار کرد:افزایش هزینه های تولید قیمت تمام شده تخم مرغ را بالا برده است.به طور مثال قیمت  یک شانه تا چند روز پیش ۷۰۰ تومان بود ولی در حال حاضر قیمت آن ۸۳۶تومان شده است.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با انتقاد از عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام در تحویل تخم مرغ از مرغداران گفت: با فشار مسئولان قیمت هرکیلو تخم مرغ را به ۱۴ هزارتومان رساندند اما یک هفته ای می شود که شرکت پشتیبانی امور دام به دلیل کاهش قیمت تخم مرغ، با این قیمت هم حاضر نشده از مرغداران تخم مرغ تحویل بگیرد و حتی با مرغدارانی که  از آنها تخم مرغ گرفته اند هم تسویه حساب نشده است.
وی تصریح کرد: دولتمردان ما مرد روزهای سخت نیستند. زمانی که قیمت تخم مرغ کاهشی می شود کسی به ضرر و زیان تولیدکنندگان توجهی ندارد و همه ما را فراموش می کنند اما زمانی که قیمت ها بالا می رود همه می خواهند تعیین تکلیف کنند.
نبی پور در پایان گفت:تولیدکنندگان امسال از تولید تخم مرغ سودی نبردند و اگر سرمایه های خود را در جای دیگری هزینه می کردند قطعا سود بیشتری نصیبشان می شد.
برای مشاهده خبر ” هشدار از 4 سال گذشته ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
هشدار از 4 سال گذشته

هشدار از 4 سال گذشته

هشدار از 4 سال گذشته

هشدار از 4 سال گذشته به ریاست محترم جمهور داده شد بود بابت بازار مرغ در کشور .

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه به ارائه گزارشی درباره پیگیری‌های صورت گرفته پیرامون وضعیت بازار مرغ پرداخت و گفت: در موضوع وضعیت بازار مرغ از سال گذشته ۴ فقره هشدار برای رئیس جمهور و ۲ مورد هشدار به وزیر جهاد کشاورزی ارسال شده است.
وی افزود: پس از تذکر رهبر معظم انقلاب در مورد وضعیت گرانی نیز کارگروه ویژه‌ای در این زمینه تشکیل شد که مهمترین علل افزایش قیمت، کاهش میزان جوجه ریزی، مسأله تأمین نهاده‌ها و موضوع توزیع مرغ و همچنین فعالیت مجدد رستوران‌ها و هتل‌ها و افزایش تقاضا برای مصرف این محصول در بازار بوده است.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به برنامه‌های در دست اجرا برای جلوگیری از دلال‌بازی، گفت: با توجه به تامین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های مورد نیاز تولید در سامانه بازارگاه، گوشت مرغ باید با نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان بدست مردم برسد.
برای مشاهده خبر ” تبادل گوشت و نهاده ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.