افزایش شیر خام

افزایش شیر خام

افزایش شیر خام

 

نظری گفت: مصوبه افزایش قیمت شیرخام مشکلی ندارد چرا که وقتی هزینه های تولید از جمله قیمت نهاده های دامی افزایش پیدا کند، دولت مجبور است جهت حمایت از تولیدکننده قیمت محصول نهایی یعنی شیر خام را افزایش دهد.
علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش ۴۷ درصدی قیمت شیر خام مصوبه ستاد تنظیم بازار و زیر نظر وزارت صمت انجام گرفت، گفت: اصل مصوبه مشکلی ندارد چرا که وقتی هزینه های تولید از جمله قیمت نهاده های دامی افزایش پیدا کند، دولت مجبور است جهت حمایت از تولیدکننده قیمت محصول نهایی یعنی شیر خام را افزایش دهد.
اگر این اتفاق نیفتد و قیمت ها افزایش نیابد با توجه به افزایش هزینه های تولید دامدار مجبور می شود دام خود را ذبح کند و این نتایج بدتری را در پی دارد و نهایتا به نابودی صنایع لبنی منجر می شود.
لذا واقعی سازی قیمت شیرخام راهکاری است که دولت در پیش گرفته ولی این افزایش باید با حمایت یارانه ای از مصرف کننده هم همراه باشد چرا که اگر این اتفاق نیفتد افراد بیشتری از چرخه مصرف شیرخام کنار می روند.
نظری با بیان اینکه آزاد شدن صادرات شیرخشک با توجه به مازاد مصرف داخلی صورت گرفته است، گفت: با افزایش قیمت شیرخام در داخل، قطعا مصرف این محصول کاهش می یابد.
لذا بر اساس آنالیز های صورت گرفته در ستاد تنظیم بازار، جهت بالانس بازار لبنیات و جلوگیری از ضرر دامداران صادرات شیر خشک آزاد شد تا شیر تولید شده هدر نرود و دامداران ضرر نبینند.
برای مشاهده خبر ” 3 برابری نهاده دام ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
3 برابری نهاده دام

3 برابری نهاده دام

3 برابری نهاده دام

 

مدیرکل دفتر بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت نهاده دامی ۲.۵ تا ۳ برابر افزایش یافته است، گفت: برای حفظ تولید چاره‌ای جز افزایش قیمت شیرخام نداریم.
زارع در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: ما دو راه داریم یا باید قیمت‌ها را دستوری سرکوب کنیم و تولید را از دست بدهیم یا افزایش منطقی قیمت‌ها را به میزانی که هزینه‌های تولید را پوشش دهد بپذیریم و تولید را حفظ کنیم.
مدیرکل دفتر بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به خشکسالی بی‌سابقه در کشور گفت: بخش عمده‌ای از نهاده‌های دامی در صنعت شیر یا دام‌های‌های سنگین از داخل تأمین می‌شود، مثل کلش و یونجه و سبوس که این‌ها قیمت‌شان بیش از ۲.۵ تا ۳ برابر افزایش داشته است از این جهت برای حفظ تولید شیر و دام شیرده به ناچار باید افزایش قیمت داشته باشیم.
معاون دفتر تنظیم بازار وزارت صمت هم ضمن پذیرش افزایش قیمت‌ها، در خصوص افزایش قیمت روغن گفت: قیمت جهانی روغن در پی کرونا حدود ۱۰۰ درصد افزایش داشته است و چون روغن مشمول دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی است قیمت مصوب آن رعایت می‌شود.
ابراهیم درستی عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران نیز با بیان این که اصناف به وظایفش عمل کرده و می‌کند، افزود: اصناف در افزایش قیمت‌ها نقشی ندارد.
وی گفت: اگر افزایش قیمت‌ها بر اساس قیمت جهانی صورت می‌گیرد این طرف قضیه و دستمزد کارگران را هم باید دید و آن را هم به همان اندازه افزایش داد و باید قدرت خرید مردم هم جوابگوی افزایش قیمت‌ها باشد.
برای مشاهده خبر ” قیمت علت کمبود مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
قیمت علت کمبود مرغ

قیمت علت کمبود مرغ

قیمت علت کمبود مرغ

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم: عرضه مرغ با قیمت مصوب و پائین‌تر از سایر استان‌ها از مهمترین علل کمبود مرغ در قم است.
پایین بودن قیمت مرغ علت کمبود در بازار آقای پورمیدانی در ارتبط تصویری با خبر ۱۸:۳۰ سیمای مرکز قم با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه بیش از ۶۰ تن مرغ تولیدی در استان با قیمت مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان در فروشگاه‌های استان عرضه می‌شود افزود: نیاز روزانه قم به گوشت مرغ ۱۱۰ تن است که بخشی از نیاز استان از دیگر استان‌ها تامین می‌شود.
با توجه به اینکه در سایر استان‌ها نظارت جامعی بر قیمت مرغ وجود ندارد قیمت این محصول در این شهر‌ها در مقایسه با قم افزایش داشته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه بیش از ۴۰ از گوشت مرغ مورد نیاز استان در صنایع استفاده می‌شود افزود: نیاز این بخش از طریق صنایع و به صورت روزانه از سایر استان‌ها تامین می‌شود.
آقای پور میدانی مدعی شد چندان کمبود مرغی در حوزه مصرف خانوار استان وجود ندارد و چنانچه شهروندان به اندازه مصرف مرغ خریداری کنند در این خصوص مشکلی وجود نخواهد داشت.
از دیگر راهکار‌های مدیریت گوشت مرغ در استان کاهش مراکز توزیع و عرضه این محصول است.
برای مشاهده خبر ” حمل نهاده با کامیونداران کرمانی ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
حمل نهاده با کامیونداران کرمانی

حمل نهاده با کامیونداران کرمانی

حمل نهاده با کامیونداران کرمانی

 

سیدعلی حاج سید علیخانی گفت: با این حال از روز گذشته با هماهنگی هایی که صورت گرفته کامیون ها در حال حمل نهاده هستند که تاکنون ۱۰۰۰ تن حمل و مابقی نیز تا ۱۰ الی ۱۲ روز آینده حمل خواهند شد.
سیدعلی حاج سیدعلیخانی مدیرکل راهداری استان کرمان در گفتگو با راه آرمان، در رابطه با اعزام ناوگان حمل و نقل به بندر امام جهت حمل نهاده های دامی اظهار کرد: از کرمان روزانه به طور متوسط ۲۰۰ الی ۲۲۰ کامیون به سمت بندر امام حرکت می کند.
متاسفانه به دلیل یکسان بودن نرخ کرایه و اینکه برخی از استانها از جمله فارس به بندر امام نزدیک تر است بیشتر کامیون ها این مسیر را انتخاب می کنند.
حتی تعدادی از کامیون هایی که از کرمان برای حمل فرستاده شده اند پس از بارگیری به سمت شیراز رفته اند.
سیدعلیخانی با اشاره به اینکه  تاکنون دو  جلسه در این رابطه تشکیل شده است، اذعان کرد: جهت شرکت های خصوصی سهمیه بندی شده که تعدادی کامیون جهت بارگیری فرستاده شود.
برای حمل نهاده های دولتی برای پشتیبانی امور دام در حال حاضر مشکلی وجود ندارد و با قراردادی که دارند مرتب نهاده ها حمل می شوند.
در حال حاضر شرکت های خصوصی به مشکل برخورد کرده اند که هر کدام کرایه مناسب تری پیشنهاد دهند کامیون داران نیز بیشتر به همان سمت رغبت بارگیری دارند.
با این حال از روز گذشته با هماهنگی هایی که صورت گرفته کامیون ها در حال حمل نهاده هستند که تاکنون  ۱۰۰۰ تن حمل و مابقی نیز تا ۱۰ الی ۱۲ روز آینده حمل خواهند شد.
برای مشاهده خبر “ الزام مدیریت سیستمی برای توزیع ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
الزام مدیریت سیستمی برای توزیع

الزام مدیریت سیستمی برای توزیع

الزام مدیریت سیستمی برای توزیع

 

استاندار گیلان، مدیریت سیستمی توزیع مرغ از کشتارگاه ها تا محل عرضه صنوف را موثر ارزیابی و بر ضرورت تلاش برای موفقیت در این حوزه همچون دیگر شاخص ها تاکید کرد.
ارسلان زارع در جلسه مشترک کارگروه‌های تنظیم بازار و امور تعزیرات گیلان به تلاش های مثبت صورت گرفته در راستای حفظ ثبات و آرامش بازار و تامین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم اشاره وتجربه مطلوب توسعه دولت الکترونیک در مسیر شفافیت سازی و پیشگیری از فساد به ویژه طی دو سال اخیر با اعمال محدودیت های کرونایی در استفاده از سامانه های مختلف خصوصا سامانه جامع تجارت نمایان است.
مدیریت سیستمی توزیع مرغ از کشتارگاه ها تا محل عرضه صنوف را موثر ارزیابی و بر ضرورت تلاش برای موفقیت در این حوزه همچون دیگر شاخص ها تاکید کرد و گفت: باید برخی نواقص موجود در زیرساخت ها با تجهیز کشتارگاه ها برطرف شود تا با همراهی دستگاه های مرتبط و رصد مستمر، شاهد اجرای دقیق این تصمیم باشیم.
نماینده عالی دولت در گیلان به اجرای مصوبه قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومانی مرغ در سطح بازار به عنوان یکی از استان های موفق اشاره و بر لزوم پایش دقیق بازار توسط دستگاه های نظارتی و بازرسان اصناف تاکید و تصریح کرد: استفاده از اصطلاحات غیرقانونی همچون مرغ دولتی و غیردولتی و نصب آن در واحدهای صنفی شبکه توزیع، صحیح نیست و باید با آن برخورد شود.
وی با تاکید بر نظارت جدی فرمانداران و دستگاه های مرتبط شهرستانی، برگزاری مستمر کارگروه تنظیم بازار و رصد مبادی ورودی و خروجی در جهت جلوگیری از توزیع خارج از شبکه، افزود: در استانی که بیش از نیاز مصرفی، مرغ تولید می شود؛ دسترسی مردم به این کالای اساسی نباید با مشکلی مواجه باشد و این، انتظار به‌حقی است.
زارع همچنین به وجود نهاده های مورد نیاز در گیلان اشاره و بر ضرورت توزیع به‌موقع آن تاکید کرد و افزود: در تامین مایحتاج اساسی همچون شکر و روغن در استان مشکلی وجود ندارد.
استاندار گیلان، به نقش تعزیرات حکومتی در نظارت بر نرخ اقلام و کالاها و خدمات در کنار وظایف دیگر این مجموعه اشاره و بر لزوم پایش مستمر فروش مرغ در بازار با قیمت مصوب تاکید کرد.
برای مشاهده خبر ” تعمد در تاخیر تامین ارز نهاده ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
تعمد در تاخیر تامین ارز نهاده

تعمد در تاخیر تامین ارز نهاده

تعمد در تاخیر تامین ارز نهاده

 

نایب ‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی معتقد است، اختلال در تامین ارز نهاده‌های دامی تعمدی است و از ورود نیروهای امنیتی به موضوع تامین و توزیع نهاده‌ها خبر داد.
محمدجواد عسکری  با تاکید بر اینکه خشکسالی خسارات جبران‌ناپذیری به حوزه کشاورزی وارد کرده است، اظهار کرد: این خسارات در دامپروری بیشتر بوده و جمعیت بزرگی از دام‌های کشور را با کمبود یا نبود خوراک دامی مواجه کرده است.
نبود خوراک دامی به میزان کافی و با قیمت مناسب موجب شده شاهد کشتار دام‌های مولد باشیم که جبران آن بسیار سخت است.
عسکری با بیان اینکه خسارات ایجاد شده در صنعت دامپروری در پی کشتار دام‌های مولد نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی دارد، افزود: حداقل 10 تا 12 سال نیاز است دام‌های مولدی که کشتار می‌شوند، احیاء شوند و خسارات سنگین آن جبران شود.
در این شرایط تنها تامین به موقع نهاده‌های دامی با قیمت مناسب می‌تواند از ادامه خسارات جلوگیری کند.
در برنامه کمیسیون کشاورزی مجلس تکالیفی برای وزارت جهادکشاورزی در حوزه تامین نهاده‌های دامی مشخص کرده‌ایم.
مجلس شورای اسلامی وزارت جهاد را در اینباره متهم به ترک فعل کرده و خواستار پاسخگویی این وزارتخانه شده است.
نماینده مردم داراب و زریندشت بانک مرکزی را نیز در به وجود آمد شرایط کنونی نهاده‌های دامی مقصر دانست.
ما مدارکی در دست داریم که نشان می‌دهد بانک مرکزی به عمد در تامین ارز ترخیص این کالاها اختلال ایجاد کرده است.
در روز گذشته جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور معاونان وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی برگزار شد و مقرر گردید هر آنچه وزارت جهادکشاورزی درباره نیاز ارزی واردات نهاده‌های دامی اعلام کند، بانک مرکزی آن را تامین کند.
همچنین برای بازدید نهاده‌های وارداتی به بندر امام خواهیم رفت تا موضوع از نزدیک بررسی شود.

برای مشاهده خبر ” ضرورت اصلاح سیستمی نهاده ها  ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
ضرورت اصلاح سیستمی نهاده ها

ضرورت اصلاح سیستمی نهاده ها

ضرورت اصلاح سیستمی نهاده ها

 

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر اصلاحات سیستمی در زمینه واردات کالا از جمله نهاده‌های دامی که با چالش‌های مختلفی روبه رو است ضرورت دارد.
احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز ( دوشنبه 31 خردادماه) کمیسیون با حضور معاونین و مسئولین وزارت اطلاعات، گفت: در جلسه با معاونین وزارت اطلاعات مباحثی در زمینه امنیت غذایی، چالش‌های تهدید کننده، راهبردهای کلان برای حل مشکلات بر سر راه امنیت غذایی و اولویت‌های اصلی در تقویت امنیت غذایی مطرح شد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اعضای کمیسیون کشاورزی در جلسه مذکور نظرات خود را در حوزه ساماندهی منابع آبی به منظور تامین امنیت غذایی در بلند مدت را مطرح کردند.
ضرورت اصلاح سیستمی نهاده ها
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح الگوی کشت، مکانیزاسیون و اهمیت نظارت‌ها از جمله مباحث مهم مطرح شده توسط اعضای کمیسیون کشاورزی در نشست امروز بود، گفت: نظارت اصلی‌ترین پاشنه آشیل امنیت غذایی است که باید در حوزه‌های مختلف دقیق تر شود.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: چابک سازی سیستم‌ها و اصلاح سیستمی کشور در حوزه امنیت غذایی اصلی ترین پیشنهادات مطرح شده در جلسه بود، در حال حاضر اصلاحات سیستمی در زمینه واردات کالا از جمله نهاده‌های دامی که با چالش‌های مختلفی روبه رو است ضرورت دارد.
برای مشاهده خبر “ واردات برای تنظیم بازار مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
واردات برای تنظیم بازار مرغ

واردات برای تنظیم بازار مرغ

واردات برای تنظیم بازار مرغ

 

ستاد تنظیم بازار مقرر کرده است ۱۲۰ هزار تن مرغ منجمد برای تنظیم بازار و به مقدار مورد نیاز تخم‌مرغ نطفه‌دار برای جوجه‌ریزی کافی، وارد شود.
ستاد تنظیم بازار در جلسه اخیر خود از تصمیم قبلی این ستاد برای واردات گوشت مرغ منجمد تاسقف ۱۲۰ هزار تن از سوی شرکت‌های مباشر دولتی و غیر دولتی خبر داده و با اشاره به گزارش ارائه شده از روند ثبت سفارشات و تخصیص و تامین ارز از سوی بانک مرکزی و پیش بینی کمبود احتمالی، تولید و عرضه گوشت مرغ، مقرر کرده شرکت پشتیبانی امور دام با همکاری تمامی دستگاه‌های ذیربط و بانک مرکزی با افزایش انعقاد قرارداد و تسریع در خرید و واردات گوشت مرغ منجمد به منظور ترمیم ذخایر و تنظیم بازار کشور و واردات تخم مرغ نطفه دار برای جوجه ریزی مکفی اقدامات لازم را انجام دهد.
همچنین بر اساس این مصوبه به شروع فصل گرما و کاهش جوجه‌ریزی در برخی استان‌ها اشاره و مقرر شده از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور و با هماهنگی معاونت بازرگانی داخلی، سهمیه مرغ منجمد به استان‌ها تخصیص داده، البته با توجه به انجام مراحل ثبت سفارشات مربوط به واردات گوشت مرغ منجمد، مقرر شده حداکثر تا ۲۵ درصد امکان افزایش ثبت سفارشات با تشخیص شرکت پشتیبانی امور دام و با استفاده از توان شرکت‌های بخش خصوصی اقدام شود.
به دلیل ضرورت تبادل اطلاعات مربوط به تولید گوشت مرغ در کشور، باید مصوبات کارگروه ساماندهی مرغ مستقر در وزارت جهاد کشاورزی به صورت هفتگی در جلسات کارگروه تنظیم بازار مطرح شود.
اخیرا قیمت مرغ به ۳۰ هزار تومان هم رسیده و این در حالی است که نرخ مصوب مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است. اواخر سال گذشته نیز وضعیت نابسامانی در بازار مرغ حاد بود که باعث ایجاد صف‌های طولانی برای دریافت مرغ به قیمت تنظیم بازار در شرایط کرونایی شد، این در حالی است که نهاده‌های دام و طیورهمچنان ارز دولتی دریافت می‌کنند و مرغ به قیمت مصوب باید در دسترس عموم مردم باشد اما در شرایطی که وزارت جهاد کشاورزی می‌گوید تولید مرغ به اندازه نیاز کشور بوده و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد و تقصیر را به گردن وزارت صمت انداخته که وظیفه نظارت بر بازار و برخورد با گرانفروشی را دارد، مسئولان وزارت صنعت معدن تجارت (صمت) نیز می‌گویند قرارگاه ساماندهی مرغ مسئول تامین و توزیع این کالاست، نابراین این وزارتخانه مسوولیتی در این رابطه ندارد که بخواهد اظهارنظر کند. از طرف دیگر گزارش‌هایی از کمبود مرغ در بازار نیز منتشر شده است.
برای مشاهده خبر “ ذخیره نهاده برای 3 ماه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
ذخیره نهاده برای 3 ماه

ذخیره نهاده برای 3 ماه

ذخیره نهاده برای 3 ماه

 

روز گذشته یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی خبر داد که فقط برای ۲۵ روز تا ۱ ماه کالاهای اساسی از جمله نهاده‌های دامی داریم. این در حالی است که به گفته سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی تا ۳ ماه آینده انبارها پر از نهاده دامی است و برای ۶ ماه آینده ثبت سفارش انجام شده است.
جلال محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی،  اعلام کرده است؛ متأسفانه ذخیره استراتژیک کالاهای مختلف اساسی در کشور فقط برای حدود ۲۵ روز تا یک ماه کافی است. یکی از کالاهای اساسی نهاده‌های دامی هستند که تأثیر مستقیم در تأمین شیر، گوشت قرمز و مرغ و تخم‌مرغ دارد و می‌تواند به‌راحتی وضعیت تولید این محصولات را به بحران بکشد.
این سخنان در حالی است که حسن عباسی معرفان، سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ، شرایط ذخایر نهاده‌های دامی را مناسب ارزیابی کرد.
به نظر اطلاعات نادرستی به مجلس و نمایندگان داده شده است و آن‌ها از آخرین آمار کالاهای اساسی در گمرک و انبارها خبر ندارند.
بیش از  ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن نهاده دامی در بنادر کشور است که بیش از نیاز ما برای سه ماه آینده ست.
وی میزان نیاز ماهانه نهاده‌های دامی وارداتی کشور را یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن عنوان کرد.
هر روز ۹۰ درصد نیاز به نهاده دامی از انبارهای گمرک ترخیص و برای عرضه روانه بازار مصرف می‌شود.
وی تصریح کرد: با یک حساب ساده می‌توان دریافت که در همین لحظه برای ۳ ماه ذخایر نهاده دامی داریم.
سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از ثبت سفارش بیش از ۱۰ میلیون و ۳۷۰ هزار تن نهاده دامی خبر داد.
این میزان ثبت سفارش پاسخگوی نیاز کشور برای ۶ ماه دیگر است.
به عبارت دیگر علاوه بر اینکه برای ۳ ماه آینده ذخایر نهاده‌های دامی داریم، برای تامین این کالاهای اساس در ۶ ماه آینده ثبت سفارش نیز انجام شده است.
برای مشاهده خبر ” صاردات تخم مرغ متوقف شد ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
صاردات تخم مرغ متوقف شد

صاردات تخم مرغ متوقف شد

صاردات تخم مرغ متوقف شد

 

سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: مازاد تخم مرغ تولیدکنندگان صادر شد و برای اینکه بازار داخلی دچار مشکل نشود و قیمت آن در داخل افزایش نیابد در حال حاضر این صادرات متوقف شده است.
قیمت هرکیلو تخم مرغ به کمتر از نرخ مصوب(۱۴هزارو۵۰۰ تومان) رسیده بوده و با قیمت های هر کیلو ۱۰ تا ۱۱ هزارتومان خریداری می شد. همین امر باعث شده بود تولیدکنندگان در ضرر باشند و وقتی تولیدکننده ضرر کند میل و رغبت تولید را از دست می دهد.
صاردات تخم مرغ متوقف شد
برای حمایت از تولید و استمرار آن تصمیم براین شد که تخم مرغ های مازاد تولیدکنندگان تا حداکثر ۱۰ هزارتن صادر شود. زیرا در این فصل مصرف تخم مرغ در کشور هم کاهشی است. در نهایت این صادرات انجام و قیمت تخم مرغ متعادل شد. در حال حاضر نیز صادرات انجام نمی شود تا بازار داخلی دچار مشکل نشود.
سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: زمانی که احساس شد قیمت تخم مرغ در داخل در حال افزایش است، صادرات متوقف شد تا قیمت ها کاهش یابد.
به نظر می رسد قیمت تخم مرغ در روزهای آینده به نرخ مصوب بازگردد و در بازار نیز قیمت آن کاهش یابد.
تخم مرغ در روزهای اخیر با افزایش قیمت همراه شده و قیمت هرشانه از آن تا مرز ۳۸ هزارتومان هم رسیده است. افزایش قیمتی که کارشناسان مربوطه دلیل اصلی آن را صادرات  عنوان کردند.

 

برای مشاهده خبر ” کاهش 12 میلیون قطعه ای جوجه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.