خرید تضمینی پنجاه هزار تومانی مرغ

خرید تضمینی پنجاه هزار تومانی مرغ

خرید تضمینی پنجاه هزار تومانی مرغ

 

خرید تضمینی پنجاه هزار تومانی مرغ
مرغ مازاد بر مصرف مرغداران گوشتی به منظور از حمایت از تولید کنندگان داخلی با قیمت هر کیلوگرم ۵۰ هزار  تومان در اوزان ۱.۲ تا ۲.۲ کیلوگرم خریداری می شود.
مرغ مازاد بر مصرف مرغداران گوشتی به منظور حمایت از تولید کنندگان داخلی با قیمت هر کیلوگرم 50 هزار  تومان و اوزان 1.2 تا 2.2 کیلوگرم از طریق شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می شود.
دراطلاعیه صادر شده اشاره شده است که قیمت خرید حمایتی مرغ طی روزهای آینده هر کیلوگرم 50 هزار تومان است و بعد از اتمام یک هفته مجددا کمیته قیمت تشکیل و قیمت خرید مرغ اعلام می‌شود.
بنابر این گزارش قیمت فروش امروز مرغ به صورت عمده به 37 تا 40 هزار تومان کاهش یافته که در مقایسه با روز قبل 3 هزار تومان افت کرده است.در پی روز های اخیر قیمت مرغ به صورت ناگهانی افزایش و بعد از مدت کوتاه مجدد سیر کاهشی رو تجربه کرد .
در اخبار تخم مرغ نیز به زیر قیمت مصوب رسید .
برای مشاهده خبر ” تخم مرغ زیر قیمت ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
تخم مرغ زیر قیمت

تخم مرغ زیر قیمت

تخم مرغ زیر قیمت

 مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن خبر از عرضه تخم مرغ به زیر قیمت مصوب داد و گفت: در صورتی که روند تولید مستمر باشد، رکورد تولید تخم مرغ در کشور با تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن  شکسته می‌شود.
پیش بینی کاهش سرانه مصرف تخم مرغ با تغییر قیمت وجود داشت به طوری که امروز شاهد افت تقاضا هستیم .
در حالی که قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری 35 هزار تومان است اکنون تخم مرغ کمتر از این محصول به فروش می رسد به طوری که هر کیلوگرم از این محصول  کمتر از 30 هزار تومان به فروش می رسد.
با توجه به افزایش قیمت تمام شده تولید تخم مرغ قابلیت صادرات این محصول نیز از بین رفته است و منتظر هستیم که مشکلات مرغداران را با کمک دولت مرتفع کنیم.
میزان تولید تخم مرغ در کشور افزایش یافته است به طوری که  اکنون روزانه 250 تن تخم مرغ مازاد در کشور تولید می شود .
در صورتی که روند تولید استمرار داشته باشد رکورد تولید تخم مرغ در کشور شکسته می شود و پیش بینی می شود که یک میلیون و 200 هزار تن از این محصول تولید شود.
تولید کنندگان تخم مرغ باید بتوانند واکنش سریعی به تغییر نرخ ارز تامین نهاده های دامی داشته باشند در غیر این صورت با حذف بخشی از گله های تولید و کاهش تولید مواجه خواهیم بود.
میزان تولید تخم مرغ در سال 1400 در یک میلیون و 120 هزار تومان بود که برای سال جاری برنامه ریزی افزایش تولید داریم.
عرضه مرغ در میادین عمده با قیمت 41 تا 44 هزار تومان انجام می شود و قیمت خرده فروشی نیز به 50 هزار تومان رسیده است.
برای مشاهده خبر ” اختلال سامانه بازارگاه علت وقفه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
اختلال سامانه بازارگاه علت وقفه

اختلال سامانه بازارگاه علت وقفه

اختلال سامانه بازارگاه علت وقفه

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهادکشاورزی، علت وقفه در توزیع نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه را، بروز اختلال فنی در این سامانه عنوان کرد و افزود: نهاده مورد نیاز ۶ ماه آتی نیز تامین شده است.
عباس عسکرزاده، با بیان اینکه رسالت ما تأمین کالا‌های اساسی و نهاده‌ها برای امنیت غذایی مردم است، اظهار داشت: سامانه بازارگاه تا پایان ۸ فروردین فعال بود و  نهاده ها طبق روال توزیع می شد،​ اما اختلالاتی در روزهای اخیر در این سامانه رخ داد که البته به لطف خدا این اختلالات اکنون برطرف شده است.
وی با اشاره به امکان بروز چنین اشکالاتی در شرایط مختلف،​ تصریح کرد:​ با همت متخصصان، کل مشکلات برطرف شده و  همچنین،​ با تخصیص ۳ میلیارد دلار منابع ارزی،​ نهاد‌ه ها و اقلام پروتئینی و بخصوص روغن مورد نیاز را تأمین کرده ایم.
عسکرزاده ادامه داد: تا پایان هفته،​ یک و نیم میلیون تن نهاده‌های مورد نیاز دامداران و پرورش دهندگان مرغ‌های گوشتی و مرغ‌های تخم گذار و اجداد را تقدیم می‌کنیم و تولیدکنندگان خیالشان راحت باشد که اقلام مورد نیاز عزیزان مان را تا شش ماه آینده یعنی تا پایان شهریور ماه کاملاً تأمین کرده ایم.
برای مشاهده خبر ” 250تن مرغ مازاد در بازار ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
250تن مرغ مازاد در بازار

250تن مرغ مازاد در بازار

250تن مرغ مازاد در بازار

 

مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران گفت: به منظور تنظیم بازار و حمایت از مرغداران، روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن مرغ مازاد از سطح بازار جمع آوری می شود.
250تن مرغ مازاد در بازار
رضا سالمی گفت: خرید حمایتی مرغ به منظور ایجاد تعادل در بازار کماکان ادامه دارد و تنها میزان آن را در برخی استان ها بواسطه تعطیلات محدود کردیم تا با ازدیاد عرضه مرغ گرم، بازار دچار التهاب نشود.
تا زمانیکه قیمت مرغ کمتر از نرخ مصوب است، خرید حمایتی ادامه دارد و پس از تعادل بازار و نبود مرغ مازاد برای ذخیره سازی، عملیات متوقف می شود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران گفت: پشتیبانی امور دام در قیمت گذاری نقشی ندارد و اصلاح قیمت در اختیار معاونت امور دام است که تاکنون به ما ابلاغ نشده است.
بنابر آمار سامانه سماصط طی ماه های اخیر بالای ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که با این وجود نه تنها کمبودی در عرضه وجود ندارد، بلکه به سبب مازاد تولید پشتیبانی امور دام برای حمایت مرغداران اقدام به جمع آوری مرغ مازاد از سطح بازار کرده است.
برای مشاهده خبر ” دولت و دامدار در نقطه توافق ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
دولت و دامدار در نقطه توافق

دولت و دامدار در نقطه توافق

دولت و دامدار در نقطه توافق

 

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران از توافق دولت و دامداران برای عرضه مستقیم گوشت به بازار خبر داد و گفت: طرح مذکور از حدود ۴ روز قبل آغاز شده است.
سید احمد مقدسی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران تحت عنوان «مافیای گوشت اجازه کاهش قیمت را نمی‌دهد» انجام داد که به گفته مقدسی منجر به جلسه‌ای میان مسئولان دولتی و نمایندگان تشکل‌های گاوداران و توافق آنان برای عرضه مستقیم گوشت به بازار شد. در این زمینه سید احمد مقدسی : هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و انجمن صنفی گاوداران قرار شد گوشت مستقیم عرضه شود، براین اساس بنا شد که مطالبات قبلی دامداران طی ۴ تا ۵ روز به طور کامل تسویه شود.
براین اساس دامداران دام زنده را تحویل شرکت پشتیبانی امور دام می‌دهند و شرکت بعد از کشتار، گوشت این دام‌ها را به صنایع بسته بندی می‌دهد و بعد از آن این گوشت‌ها در زنجیره توزیع، به مردم عرضه می‌شود.
این فعال بخش خصوصی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام هر کیلوگرم گوساله نر زنده را به قیمت ۵۹ هزار تومان از دامداران خریداری می‌کند. ۵۵ هزار و ۴۰۵ تومان آن را نقدی پرداخت می‌کند و مابقی آن را نیز ۱.۷ کیلوگرم جو به دامداران می‌دهد. براین اساس پرداخت هزینه کشتار به دامدار ۴۸ ساعت بعد به دامداران پرداخت می‌شود و جو نیز ظرف ۱۵ روز به دامداران تحویل داده می‌شود.
مقدسی گفت: حدود ۴ روز است که اجرای این طرح آغاز شده و در این مدت ۱۱۸۹ دام کشتار شده است.
برای مشاهده خبر ” واردات گوشت برزیلی ممنوع ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
واردات گوشت برزیلی ممنوع

واردات گوشت برزیلی ممنوع

واردات گوشت برزیلی ممنوع

 

اداره کل گمرک چین (GACC) واردات گوشت گاو تولید شده توسط سه صادرکننده برزیلی یعنی جی بی اسJBS ، مارفریگ Marfrig و ناتورافریگ Naturafrig را – به مدت یک هفته به حالت تعلیق درآورده است.
به گزارش رویترز، اداره کل گمرک چین (GACC) واردات گوشت گاو تولید شده توسط سه صادرکننده برزیلی یعنی جی بی اسJBS ، مارفریگ Marfrig و ناتورافریگ Naturafrig را – به مدت یک هفته به حالت تعلیق درآورده است.
اداره کل گمرک چین با ارسال اعلامیه‌ای به سفارت برزیل در پکن این موضوع را اطلاع رسانی کرد. این تصمیم بر چهار کارخانه واقع در ماتوگروسو و سائوپائولو تأثیر می گذارد و از روز شنبه اجرایی شده است.
بر اساس این بیانیه، تکنسین‌ها وجود اسید نوکلئیک ناشی از ویروس جدید کرونا را بر روی بسته‌بندی خارجی چهار دسته از محصولات منجمد این شرکت‌ها که به چین ارسال شده است، شناسایی کردند.
این سه شرکت برزیلی بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ ندادند.
هفته گذشته، اداره کل گمرک چین واردات دو کارخانه گوشت گاو برزیل و یک تولیدکننده مرغ را نیز به مدت یک هفته از ۸ آوریل به حالت تعلیق درآورد.
این ممنوعیت مرتبط با یک کارخانه تولید گوشت گاو JBS در گویاس، یک واحد شرکت مارفیگ در ماتو گروسو و یک کارخانه مرغ متعلق به شرکت زانچتا در سائو پائولو می شود.
برای مشاهده خبر ” ذخیره نهاده های دام و طیور در گمرک ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
ذخیره نهاده های دام و طیور در گمرک

ذخیره نهاده های دام و طیور در گمرک

ذخیره نهاده های دام و طیور در گمرک

 

از کالاهای اساسی دپو شده در گمرک و بنادر، حدود ۲.۷ میلیون تن به سه قلم خوراک دام و طیور اختصاص دارد که بیش از ۵۶ درصد کل کالاهای دپو شده را تشکیل می‌دهد.
همواره بخش عمده‌ای از اقلام وارداتی اساسی به نهاده‌های تولید اختصاص دارد این در حالی است که از بین هفت قلم کالای وارداتی با ارز ترجیحی سه قلم شامل جو، ذرت و کنجاله سویا اغلب بالغ بر ۵۰ درصد حجم واردات این کالاها را در بر می‌گیرد که البته در جریان دپوی کالا نیز این موضوع وجود دارد.
بررسی وضعیت دپوی کالای اساسی نشان می‌دهد که تا ۱۷ فروردین ماه، بیش از ۴.۸ میلیون تن برای کالای اساسی شامل موجودی و کالاهای موجود در شناورهای پای اسکله و منتظر در لنگرگاه در گمرک و بنادر ثبت شده است که از این میزان حدود سه میلیون تن کالاهای دپو شده و حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن دیگر پای اسکله و منتظر در لنگرگاه برای تخلیه قرار داشته است.
از  مجموع این ۴.۸ میلیون تن، حدود دو میلیون و ۷۷۳ هزار و ۱۵۸ تن برای سه کالای ذرت، جو و کنجاله سویا به عنوان نهاده‌های تولید دام و طیور است که ۵۶.۲ درصد کل اقلام را تشکیل می‌دهد.
از این میزان بیش از دو میلیون و ۳۶۰ هزار تن سهم ذرت است که اغلب بالاترین واردات و دپوی کالای اساسی وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی را به خود اختصاص می‌دهد.
همچنین ۱۹۳ هزار تن برای جو و ۲۱۹ هزار و ۳۰۰ تن کنجاله سویا، مجموعه موجودی و آنچه در شناورهای برای این اقلام بوده گزارش شده است.
طی سال‌های اخیر با وجود مصوبات بسیاری که برای تسریع در ترخیص کالای اساسی وجود داشته همچنان حجم دپوی کالا با وجود گردشی که در ورود و خروج کالا انجام می‌شود، قابل توجه است.
عدم ترخیص به موقع کالاهای اساسی از سوی صاحبان کالا به هر دلیلی از جمله عدم صدور مجوزهای لازم و یا تامین ارز، بارها موجب انتشار گزارش‌هایی از سوی گمرک در رابطه با فاسد شدن و یا درآستانه فساد قرار گرفتن کالاهای اساسی شده است.
این در حالی است که ترخیص کالاهای اساسی بر اساس مصوبات قبلی به صورت درصدی انجام شده و صاحب کالا می‌تواند تا ۹۰ درصد آن را بدون صدور کد رهگیری بانک ترخیص و ۱۰ درصد باقی مانده را بعد از صدور کد رهیگیری از گمرک خارج کند.
برای مشاهده خبر ” عرضه گوشت تنظیم بازار تا پایان رمضان ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
عرضه گوشت تنظیم بازار تا پایان رمضان

عرضه گوشت تنظیم بازار تا پایان رمضان

عرضه گوشت تنظیم بازار تا پایان رمضان

 

مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران گفت: بنابر تصمیمات اتخاذ شده، عرضه گوشت تنظیم بازار تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.
رضا سالمی گفت: طبق سنوات گذشته دامداران تا اواخر خرداد به سبب استفاده از علوفه طبیعی از عرضه دام اجتناب می‌کنند.
به گفته او، با توجه به کاهش عرضه دام سبک تا یک ماه و نیم آینده، معاون اول رئیس جمهور تدبیری مبنی بر جبران این کمبود از طریق ذخایر گوشت منجمد اتخاذ کرده است.
سالمی می‌گوید: هم اکنون هر کیلو گوشت گوساله منجمد با نرخ ۹۰ هزار تومان به مباشرین و ۹۵ هزار تومان به مصرف کننده و گوشت منجمد گوسفندی با قیمت ۸۰ هزار تومان در اختیار مباشرین و ۸۵ هزار تومان در دست مصرف کننده قرار می گیرد. همچنین هر کیلو گوشت گرم گوسفند با نرخ ۱۱۰ هزار تومان به مباشرین و با نرخ ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان برای مصرف کننده عرضه می‌شود. گوشت گرم گوساله هم ۹۴ هزار تومان به مباشرین و برای مصرف کنندگان هم به قیمت ۱۲۰ هزار تومان توزیع می شود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران می گوید: توزیع گوشت تنظیم بازار تا پایان ماه رمضان ادامه دارد و همواره در نظر داریم که با واردات گوشت منجمد و گرم کاهش عرضه را جبران کنیم.
طبق سنوات گذشته دامداران تا اواخر خرداد به دلیل علوفه طبیعی در مرتع از عرضه اجتناب می‌کنند که پشتیبانی امور دام با عرضه گوشت منجمد و گرم تنظیم بازار به دنبال جبران کمبود عرضه هستند.
طبق گفته مسئولان پشتیبانی امور دام روزانه ۳۰ تا ۴۰ تن گوشت به کشور وارد می‌شود که این میزان تا سقف مجوز ۱۰ هزار تن درحال انجام است.
برای مشاهده خبر ” خرید حمایتی مرغ های مازاد ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
خرید حمایتی مرغ های مازاد

خرید حمایتی مرغ های مازاد

خرید حمایتی مرغ های مازاد

 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان اینکه خرید حمایتی مرغ از سه روز گذشته در استان‌های تولیدکننده عمده آغاز شده است، گفت: تولیدکنندگان نگرانی در این خصوص نداشته باشند.
«محسن سلامی» درباره اخباری مبنی بر اینکه مرغ روی دست تولیدکنندگان باقیمانده است، افزود: از یک ماه گذشته تاکنون تولید مرغ رو به افزایش بوده بنابراین از زمانی که مشکل مازاد مرغ در کشور مطرح شد، شرکت پشتیبانی امور دام کشور از سه روز گذشته عملیات خرید را در چهار استان پرتولید مانند گلستان، گیلان، مازندران و ایلام آغاز کرده است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: اکنون نیز بخشنامه خرید حمایتی مرغ مازاد از تولیدکنندگان سراسر کشور به ادارات جهاد کشاورزی و ادارات پشتیبانی امور دام استان ها ابلاغ شده است بنابراین تولیدکنندگان هیچ دغدغه ای نداشته باشند.
وی اظهارداشت: مرغ مازاد به هر میزان که باشد، شرکت پشتیبانی امور دام کشور این محصول را به قیمت مصوب از تولیدکنندگان خریداری می کند بنابراین هر تولیدکننده ای که تصور می کند نمی تواند مرغ تولیدی خود را در بازار به فروش برساند با مراجعه به اداره کل پشتیبانی استان خود و طبق روال سنوات گذشته با نرخ های مصوب خریداری خواهد شد.
سلامی با تاکید براینکه هیچ محدودیتی برای تحویل گیری و خرید مرغ مازاد تولید داخل نداریم گفت: نرخ مصوب برای هر کیلوگرم مرغ ۳۰ هزارتومان و برای نژاد آرین ۳۳ هزار و ۳۶۰ تومان تعیین شده است و تولیدکنندگان می توانند با این نرخ ها تولیدات خود را تحویل ادارات کل پشتیبانی استان بدهند.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان اینکه وضعیت ذخایر گوشت مرغ کشور تکمیل است گفت: وقتی مرغ داخلی با مازاد تولید روبروست به این معناست که ذخایر ما اشباع است و مشکلی در خصوص ذخایر محصولات پروتئینی در شرکت پشتیبانی امور دام نداریم.
به گفته وی، از ابتدای اسفندماه سال ۱۴۰۰ تاکنون نیز برای تنظیم بازار گوشت مرغ، بیش از ۵۰ هزارتن مرغ منجمد به بازار سراسر کشور با قیمت مصوب کیلویی ۲۰ هزارتومان عرضه شده است.
برای مشاهده خبر ” ارسال نهاده بعد از جنگ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
مرغ روی دست مرغدار

مرغ روی دست مرغدار

مرغ روی دست مرغدار

 

دبیر کانون مرغداران گوشتی :با مازاد تولید مرغ گرم مواجه هستیم و این در حالیست که مرغ منجمد هم به بازار تزریق شده است؛ به همین جهت بازار دیگر کشش جذب مرغ‌های تولید شده را ندارد و مرغ‌ها بر روی دست مرغداران مانده است.
پرویز فروغی با بیان اینکه مرغ در سالن‌های پرورش مرغ تلمبار شده است، گفت: اکثر مرغداران زمان تحویل مرغ‌هایشان رسیده ولی  بازار کشش جذب آن را ندارد و خریداری نیست.
با مازاد تولید مواجهیم و این در حالیست که مرغ منجمد هم وارد بازار شده و همین موضوع تقاضای مرغ گرم را کم کرده و مرغ‌ها روی دست مرغداران مانده است.
دبیر کانون مرغداران گوشتی اضافه کرد: تاخیر در ارسال و بارگیری نهاده‌های دامی هم همچنان به قوت خود باقی است.
فروغی تصریح کرد: اگر شرکت پشتیبانی امور دام به این موضوع ورود و اقدام به خرید این مرغ‌ها برای ذخایر کشور نکند فاجعه رخ خواهد داد.
باید برای این موضوع فکری شود. درست است که بیش از نیاز کشور جوجه‌ریزی شده ولی تزریق مرغ منجمد به بازار نیز باعث شده که بازار اشباع شود و مردم نیز از مرغ‌های منجمد خریداری کنند.
برای مشاهده خبر ” خرید حمایتی مرغ های مازاد ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.