جهادگران دامپزشک در خط مقدم

جهادگران دامپزشک در خط مقدم

جهادگران دامپزشک در خط مقدم

 

در خصوص واکسیناسیون و مصون‌سازی دام‌های سبک تحت پوشش اداره دامپزشکی شهرستان یزد عملکرد ۵ ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به‌پیش بینی عملکرد سالانه میزان ۲۲ درصد بیشتر بوده است.
مسئول مبارزه با بیماری‌های دامی اداره دامپزشکی شهرستان یزد گفت: علاوه بر شناسایی دام‌های راکتور مثبت؛ برابر دستورالعمل کنترل بیماری‌های مشترک بایستی عملیات داغ‌گذاری و حذف دام راکتور مثبت و تکرار عملیات خون‌گیری نیز انجام شود که این امر تحت مدیریت و نظارت اداره دامپزشکی شهرستان یزد و با همکاری کارشناسان این اداره و دامداران عزیز و قانون مدار شهرستان انجام پذیرفته است.جهادگران دامپزشکی در خط مقدم مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام
موحدی زاده افزود: در خصوص واکسیناسیون و مصون‌سازی دام‌های سبک تحت پوشش اداره دامپزشکی شهرستان یزد عملکرد ۵ ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به‌پیش بینی عملکرد سالانه میزان ۲۲ درصد بیشتر بوده است، که در واقع ما از پیش‌بینی سالانه که ۶۸۸۴ راس در مدت ۵ ماه بوده است که به میزان ۸۳۹۳ رأس دام سبک طی این مدت واکسن بروسلوز دریافت کرده اند.
در خصوص واکسیناسیون و مصون‌سازی دام‌های سنگین بر علیه بیماری بروسلوز نیز عملکرد اداره دامپزشکی پیشبرد رضایت‌بخشی داشته است و در حدود ۸۵ درصد از پیش‌بینی عملکرد سالیانه در طی ۵ ماه سال ۱۴۰۱ محقق گردیده است.
مسئول مبارزه با بیماری‌های دامی اداره دامپزشکی شهرستان یزد گفت: در طی این ۵ ماه ۳۸۰۰ مورد واکسیناسیون بروسلوزگوساله صورت پذیرفته است که این پیش‌بینی عملکرد سالانه درمورد این واکسن میزان ۴۵۸۳ راس دام است، همچنین ۶۹۰۰ رأس گاو نیز تحت پوشش واکسیناسیون RD iribia در این مدت زمان قرار گرفتند که این پیش‌بینی عملکرد درسال جاری به میزان ۹۴۷۶ راس دام بوده است.
برای مشاهده خبر ” دپو نهاده در بندر امام ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
دپو نهاده در بندر امام

دپو نهاده در بندر امام

دپو نهاده در بندر امام

 

بیش از دو میلیون تن نهاده دامی، آماده ترخیص از گمرک بندر امام خمینی است.
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت : میزان دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع نهاده های دامی در گمکر بندر امام خمینی دپو و آماده ترخیص شده است .
از این میزان حدود یک میلیون و ۵۰ هزار تن ذرت، ۳۷۰ هزار تن کنجاله سویا، ۳۶۵ هزار تن جو، ۲۲۰ هزار تن دانه روغنی سویا هستند که در انبار‌های گمرک بندر امام خمینی وجود دارد.
با تامین منابع مالی و پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوط به بخش های گمرکی ، استاندارد ، دامپزشکی و غذا و دارو ، این نهاده ها ترخیص و به سراسر کشور ارسال خواهد شد.
همچنین از ابتدای امسال تا کنون ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم در این بندر تخلیه شده که این میزان بیش از ۱۱ برابر نسبت به پارسال افزایش داشته است.
و همچنین با دستور رئیس کل دادگستری خوزستان زمینه ترخیص ۲۵۶ هزارو ۴۲۹ تن از نهاده های دامی دپو شده در بندر امام خمینی (ره) فراهم شد.

با ورود میدانی و دستور رئیس کل دادگستری استان خوزستان و تشکیل جلسه با حضور مسئولان مربوطه در محل اداره کل بندر امام خمینی (ره) زمینه ترخیص ۲۵۶ هزار ۴۲۹ تن از نهاده های دامی که در بندر امام خمینی دپو شده بود فراهم شد.
در این رابطه علی دهقانی رئیس دادگستری خوزستان اظهار کرد: محموله‌های چهار کشتی حامل نهاده‌های دامی شامل کنجاله سویا و ذرت که ترخیص آنها با مشکلات اداری از قبیل پرداخت حق استاندارد مواجه شده بود، با تعهد پرداخت مدت دار مرتفع شد.با تعهد صاحبان کالا و موافقت سازمان استاندارد کشور زمینه عملیات ترخیص این کالاها آغاز و به چرخه توزیع وارد شد.
برای مشاهده خبر ” رتبه اول تولید مرغ در منطقه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
رتبه اول تولید مرغ در منطقه

رتبه اول تولید مرغ در منطقه

رتبه اول تولید مرغ در منطقه

 

معاونی گفت: کردستان از لحاظ تولید مرغ گوشتی رتبه اول در منطقه غرب و شمال غرب کشور را دارد.
فرزاد معاونی عصر دوشنبه ۲۱ شهریور ماه در نشست هم‌اندیشی مرغداران اظهار داشت: مرغداری‌های کردستان در سطح کشور مقام هشتم تولید مرغ گوشتی را دارند.
معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان در خصوص واحد‌های مرغداری دارای پروانه پروانه‌ بهره‌برداری افزود: ۷۵۲ واحد دارای پروانه بهره‌برداری به ظرفیت ۱۵ میلیون قطعه در دوره در استان کردستان وجود دارند و ۵۱ واحد آن راکد است.
وی در خصوص واحد‌های مرغ تخمگذار عنوان کرد: در حال حاضر ۱۳ واحد دارای پروانه بهره برداری است که ۶ واحد آن فعال است و در خصوص مرغ گوشتی مادر نیز  ۱۷ واحد داریم که ۲ واحد آن غیر فعال است.
این ۲ واحد تولید مرغ گوشتی مادر که در شهرستان‌های سنندج و بانه هستند، مراحل فعال سازی آنها در دستور کار قرار گرفته است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد از واحد‌های صنعت طیور در حال فعالیت هستند و نسبت به سایر صنایع دارای عملکرد خوبی هستند.
بیش از ۱۴ هزار نفر در بخش طیور استان شاغل هستند و نزدیک به یکصد هزار میلیارد ریال در این صنعت خوشبختانه سرمایه گذاری شده است.
فعال‌سازی واحدهای راکد با توجه به‌ سرمایه‌گذاری‌های انجام شده با استفاده از تسهیلات بانکی تکلیفی و جذب سرمایه‌گذار جزو سیاست‌های اصولی سازمان جهاد کشاورزی است.
واحد فعال پرورش شترمرغ، بوقلمون و بلدرچین در استان فعال است.
برای مشاهده خبر “ بررسی صادرات دام زنده ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
بررسی صادرات دام زنده

بررسی صادرات دام زنده

بررسی صادرات دام زنده

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: درخواست متقاضیان صادرات دام زنده استان ها در حال بررسی است و تاکنون دامی از کشور خارج نشده است.
آقای افشین صدردادرس گفت: تاکنون اتفاق خاصی در حوزه صادرات دام رخ نداده و درخواست متقاضیان توسط جهاد کشاورزی استان ها در حال بررسی است. هر چند مجوزها صادر شده، اما عملا دامی از کشور خارج نشده است.
به گفته او، شیوه نامه دامپزشکی در خصوص صادرات دام هشتم شهریور ابلاغ شد، اما درخواست متقاضیان همچنان در حال بررسی است.
طی ۶ ماه گذشته به رغم افزایش ۲ برابری قیمت نهاده‌های دامی، اما قیمت دام زنده ثابت بوده است.
در شرایطی که واسطه‌ها و دلالان بر بازار گوشت حکومت می‌کنند، اما سهم قیمت دام بر بازار گوشت ناچیز است به طوریکه متوسط قیمت طی ۶ ماه اخیر ۷۰ هزارتومان بوده است که با این وجود این سوال مطرح می شود که چرا با وجود ثبات قیمت دام، نرخ گوشت افزایش پیدا کرده است.
براساس گزارش استان‌ها در اواخر بهار امسال ۴ میلیون راس دام مازاد سبک در کشور داریم که برای خروج دامداران از بحران فعلی راهی جز خرید تضمینی و صادرات دام وجود ندارد که دولت فعلا برنامه‌ای برای خرید تضمینی دام به معنای واقعی ندارد و صادرات باید در دستور کار قرار گیرد. وزیر جهاد کشاورزی  از ثبت صادرات  ۱۰۰ هزار راس دام زنده در استان‌های کشور خبر داده است.
بنابر گزارش مرکز آمار تورم نقطه‌ای سالانه تا پایان بهار برای پرورش گوسفند و بره ۲۱.۴ درصد، بز و بزغاله ۲۴.۸ درصد و غلات ۹۱.۳ درصد است که این امر نشان می‌دهد وضعیت پرورش دام سبک از شاخص تورمی پایین‌تر است.
برای مشاهده خبر ” اصلاح نژاد دام سنگین ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
اصلاح نژاد دام سنگین

اصلاح نژاد دام سنگین

اصلاح نژاد دام سنگین

 

نوبخت اژدری از تلقیح ۴۱ هزار راس دام سنگین در این استان با اسپرم نژاد‌های برتر داخلی و خارجی خبر داد و گفت: از این تعداد حدود ۱۲ هزار مورد مربوط به نژاد دومنظوره سیمنتال بوده است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به افزایش روزافزون جمعیت و محدودیت منابع طبیعی کشور در بخش تامین نهاده‌های دامی بویژه خوراک دام گفت: این طرح با تامین اعتبارات ملی از محل اعتبارات یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی (اصلاح نژاد دام روستایی) و عقد قرارداد با پیمانکاران واجد شرایط در گله‌های منتخب مردمی در شهرستان‌های استان اجرا شده است.
وارداتی بودن بخش قابل توجهی از نهاده‌های موردنیاز، پایین بودن تولید و بازده غذایی دام‌های بومی و اقتصادی نبودن نگهداری آن‌ها برای دامداران برنامه‌ریزی برای افزایش تولید و بهبود بازده غذایی دام‌ها را ضروری کرده است.
امکان نگهداری این دام‌ها در واحد‌ها و شرایط روستایی وجود ندارد، بنابراین تولید دام‌های اصلاح شده سازگار با شرایط روستایی و مقاوم به بیماری‌ها یکی از اولویت‌های اصلی و از مهم‌ترین سیاست‌های معاونت بهبود تولیدات دامی استان است.
رکن اصلی اصلاح نژاد دام‌های روستایی و ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش استفاده از تکنیک تلقیح مصنوعی و استفاده از اسپرم نژاد‌های پرتولید داخلی و خارجی است که نتاج آمیخته حاصل نسبت به شرایط نامناسب‌تر محیط روستایی سازگار بوده و از تولید و بازده غذایی بالاتری نسبت به مادران خود برخوردار هستند.
استان اردبیل با بیش از پنج میلیون واحد دامی و مراکز تولید همچون مراکز متعدد پرورش دام و طیور، وجود ۲ مجتمع عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان، کارخانه‌های متعدد خوراک دام و طیور، سه باب کشتارگاه صنعتی دام و پنج باب کشتارگاه صنعتی طیور یکی از استان‌های مهم این بخش در رشد اقتصادی کشور است.
برای مشاهده خبر ” صادرات دام به کشور های منطقه ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
صادرات دام به کشور های منطقه

صادرات دام به کشور های منطقه

صادرات دام به کشور های منطقه

 

دماوندی‌نژاد : صادرات دام به کشورهای منطقه یکی از برنامه‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی است و حمایت‌های لازم را برای این موضوع اجرایی خواهیم کرد.
حسین دماوندی‌نژاد معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در بازدید شبانه از پایانه مرز باشماق مریوان با تاکید بر تسهیلگری در صادرات دام اظهار کرد: صادرات دام به کشورهای منطقه یکی از برنامه‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی است و حمایت های لازم را برای این موضوع اجرایی خواهیم کرد.
وی مرز باشماق را یک بستر مهم برای توسعه صادرات و دامپروری عنوان کرد و افزود: کردستان بعنوان یکی از استان‌های قطب در پرورش دام ظرفیت مناسبی برای صادرات است.
بازدید شبانه معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از پایانه مرز باشماق به منظور رفع موانع احتمالی صادرات دام و همچنین تسهیل‌گری و هماهنگی لازم بین دستگاه‌های اجرایی استان به‌منظور صادرات دام انجام شد.
در این بازدید شبانه معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در دیدار با مدیرکل گمرک مریوان در خصوص بررسی و حل این مسائل به بحث و گفتگو پرداختند.
برای مشاهده خبر ” صادرات پای مرغ به قرقیزستان ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
صادرات پای مرغ به قرقیزستان

صادرات پای مرغ به قرقیزستان

صادرات پای مرغ به قرقیزستان

 

مدیرکل دامپزشکی لرستان از صادرات ۶۵ تن پای مرغ فرآوری و بسته‌بندی شده از این استان به کشور قرقیزستان خبر داد.
مصطفی زبردست مقدار ۶۵ تن پای مرغ فرآوری و بسته بندی شده در یکی از مراکز بسته بندی پای مرغ استان لرستان به کشور قرقیزستان صادر شد.
با پیگیری‌های صورت گرفته و کسب کد IR توسط یک مرکز داخل استان زمینه صادرات پای مرغ از استان لرستان به کشور قرقیزستان بعد از رعایت همه اقدامات و الزامات بهداشتی کشور مبدأ جمهوری اسلامی ایران به کشور متقاضی قرقیزستان صادر شده است.
مدیرکل دامپزشکی لرستان یکی از سیاست‌های این اداره کل را تسریع در روند صادرات در خصوص همه مواد خام دامی تولیدی در استان به سایر کشورهای منطقه عنوان کرد که این اقدام علاوه بر تقویت و حمایت از مشاغل استان سبب ارز آوری حداکثری و حضور پررنگ استان لرستان در بازارهای جهانی خواهد شد.
زبردست گفت: علاوه بر پای مرغ، خوراک ماهیان از دیگر فرآورده‌های تولیدی استان لرستان است که به سایر کشورها صادر خواهند شد.
مدیرکل دامپزشکی استان ایلام گفت: بیش از ۱۳ تن فرآورده خام دامی طی چهارماهه سال جاری در سطح استان معدوم شد.
برای مشاهده خبر ” مشتری دام زنده ایران ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
مشتری های دام زنده ایران

مشتری دام زنده ایران

مشتری دام زنده ایران

 

مشتری های دام زنده ایرانرئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از ابلاغ شیوه‌ نامه صادرات دام زنده به گمرکات خبر داد و گفت: اکنون عراق، ازبکستان، تاجیکستان، قطر، امارات و عمان خواهان دام زنده ایرانی هستند.
سید احمد مقدسی روز یکشنبه با بیان اینکه ایران به یک کشور صادرکننده دام زنده تبدیل شده، افزود: بر این اساس صادرات دام زنده، (گوساله بالای ۴۰۰ کیلوگرم و گوسفند بالای ۴۰ کیلوگرم) آزاد شد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران اظهارداشت: تعرفه صادرات هر کیلوگرم گوساله ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان و هر رأس  گوسفند حدود ۵۰ هزار تومان است.
مقدسی با بیان اینکه اکنون با واردکنندگان خارجی وارد مذاکره شده ایم، گفت: قیمت دام صادراتی براساس نرخ‌ های جهانی تعیین می‌شود و بستگی به نظر خریداران نیز دارد تا در نهایت با آنان به توافق برسیم.
این درحالی است که بیش از این صادرات دام زنده ایران برای صادرات ممنوع اعلام شد از سوی نهاد های مربوطه به جهت تنظیم بازار داخلی .
در حال حاضر گویا برای صادرات مرغ و دام توافق های از سوی دولت شکل گرفته است .
برای مشاهده خبر ” کاهش واردات مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
کاهش واردات مرغ

کاهش واردات مرغ

کاهش واردات مرغ

 

در سال جاری و در بین ماههای ژانویه تا می، مکزیک با 354,431 تن واردات گوشت مرغ 6.3 درصد در مقایسه با دورۀ مشابه سال گذشته کمتر واردات داشته است.
در همین حال، از آنجائیکه قیمت هر تُن واردات 18.8 درصد رشد سالانه داشته هزینۀ این واردات به 496 میلیون دلار رسید. در طول 5 ماه نخست سال امریکا با 83.6 درصد سهم صادرات همچنان بزرگ ترین صادرکننده به بازار مکزیک بوده اما به دلیل انفولانزای مرغی حجم کل خریداری شده 12 درصد کاهش داشت.
در مقابل، برزیل که دومین بازار مهم صادرکننده به مکزیک محسوب می شود با 55 درصد افزایش در محموله 13.7 درصد از واردات مرغداری مکزیک را داشت.
بازار داخلی
مکزیک در سال 2021 میلادی 3.6 میلیون تُن تولیدات مرغداری داشته و انتظار می رود که تا پایان سال 2022 میلادی با 3 درصد رشد به 3.7 میلیون تُن برسد.
در خصوص تخم مرغ، تولیدات در سال 2021 در مجموع 3.04 میلیون تُن بوده و در سال 2022 این رقم به 3.07 میلیون تُن خواهد رسید. در مجموع، تولیدات گوشت مرغ و تخم مرغ 62.8 درصد از تولیدات دامداری مکزیک را در بر می گیرد.
ویتنام ، هنگ کنگ و کنگو سه مقصد اصلی صادرات محصولات مرغداری مکزیک هستند. صادرات مکزیک با 0.3 درصد افت در تناژ 93.5 درصد بازدهی داشت.
در ماه ژوئن 16 واحد مرغداری مجوز لازم برای صادرات به کوبا را نیز دریافت کردند. علاوه بر این 14 واحد دیگر نیز مجوز خود را تجدید کردند.
برای مشاهده خبر ” برگشت ذرت اوکراین از لبنان ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
برگشت ذرت اوکراین از لبنان

برگشت ذرت اوکراین از لبنان

برگشت ذرت اوکراین از لبنان

 

بلومبرگ گزارش داد: خریدار لبنانی محموله 26 هزار تنی ذرت اوکراین، از دریافت این محموله خودداری کرده است.
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری بلومبرگ، پس از ماه‌ها بالاخره در سایه یک توافق صادرات غلات اوکراین آغاز شده و چند روز پیش نخستین محموله از بندر اودسا به مقصد لبنان حرکت کرد.
این محموله پس از حرکت از اودسا در استانبول پهلو گرفت و بر اساس توافق از سوی نمایندگان اوکراین، روسیه، ترکیه و سازمان ملل مورد بازرسی قرار گرفت و سپس راهی لبنان شد.
این محموله اخیرا به لبنان رسیده و حالا خبر آمده که خریدار این محموله به خاطر 5 ماه تاخیر در ارسال آن از تحویل گرفتن این محموله 26 هزار و 500 تنی ذرت خودداری کرده است.
سفارت اوکراین در لبنان اعلام کرده که کشتی رازونی با پرچم سیرالئون که حامل این محموله است، هم اکنون در دریای مدیترانه لنگر انداخته است.
گفته می‌شود؛ دولت لبنان هیچ نقشی در خرید این محموله نداشته و خریدار یک طرف خصوصی است.
سفارت اوکراین گفته که در حال یافتن یک خریدار جدید در لبنان یا هر کشور دیگری است.
طی هفته‌های گذشته با میانجی‌گری ترکیه و سازمان ملل، روسیه و اوکراین برای آغاز بارگیری محصولات کشاورزی از بنادر اوکراین در دریای سیاه به توافق رسیدند، البته اجرای این توافق مشروط به تسهیل صادرات محصولات کشاورزی روسیه است.
برای مشاهده خبر ” از ایلام به عراق ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.