پلاک کوبی ملاک دریافت نهاده

پلاک کوبی ملاک دریافت نهاده

پلاک کوبی ملاک دریافت نهاده

پلاک کوبی ملاک دریافت نهاده

مدیر جهاد کشاورزی کازرون گفت: تخصیص نهاده‌های دامی یارانه‌دار در این شهرستان منوط به انجام عملیات پلاک‌گذاری دام‌ها است.از ابتدای مصوبه پلاک گذاری دام تا کنون۳۷۷هزار رأس دام سبک و سنگین در کازرون هویت گذاری شده است.براساس دستورالعمل نظارت بر توزیع نهاده‌های دامی ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی، ملاک شناسایی، تشخیص و توزیع نهاده‌های دامی بین دامداران براساس هویت گذاری و پلاک کوبی دام‌ها است.رشیدی عنوان کرد: امسال بیش از۱۰هزار تن نهاده دامی از قبیل خوراک دام آماده، جو، ذرت و سبوس صرفاً به دامدارانی که اقدام به پلاک کوبی دام‌های خود کرده‌اند، توزیع شد.بالا بردن امنیت دام و جلوگیری از سرقت، کاهش قاچاق دام، اختصاص سهمیه نهاده به بهره‌برداران و کمک به برنامه‌ریزی برای تولید از مزایای طرح هویت گذاری دام است.مدیر جهاد کشاورزی کازرون با تاکید بر اینکه در صورت عدم مراجعه دامداران نسبت به هویت گذاری، سهمیه نهاده‌های دامی در شهرستان کاهش پیدا می‌کند، از دامداران خواست در این امر مهم و ملی همکاری‌های لازم را به عمل آورند و نسبت به شناسنامه دار کردن و هویت گذاری دام‌های خود اقدام کنند.

 

 

برای مشاهده خبر ” صادرات دام زنده آزاد شد ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
صادرات دام زنده آزاد شد

صادرات دام زنده آزاد شد

صادرات دام زنده آزاد شد

صادرات دام زنده آزاد شد : وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی آزادسازی صادرات دام زنده غیر مولد را ابلاغ کرد.
در متن تصویب نامه شورای قیمت گذاری خطاب به وزارتخانه های جهادکشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت صمت آمده است که شرکت پشتیبانی امور دام کشور به عنوان مجری مجاز است با مباشرت اتحادیه‌ها و بخش خصوصی، در سقف مشخص با لحاظ تعادل قیمت بین تولید و مصرف نسبت به صادرات دام زنده غیر مولد از یک گمرک مشخص اقدام کند.همچنین در بخش دیگر این تصویب نامه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی آمده است که وزارت جهاد کشاورزی( معاونت امور تولیدات دامی) مکلف است ظرف مدت دوهفته، سقف و نوع دام صادراتی را به شرکت پشتیبانی امور دام کشور اعلام کند.

علاوه بر این هم دامدار ها هنوز با مشکل تامین نهاده مواجه هستند . از یک سوی دیگر نیز برای دریافت سهمیه پلاک کوبی نیز یک ملاک قرار داده شده است که در شهر کازرون به یک الزام تبدیل شده است و دامدار ها می بایست پلاک کوبی دام خود را انجام دهند .

 

برای مشاهده خبر ” 80 روزه ذرت نرسیده دست مرغدار ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
80 روزه ذرت نرسیده دست مرغدار

80 روزه ذرت نرسیده دست مرغدار

80 روزه ذرت نرسیده دست مرغدار

 

گرانی لبنیات و تخم مرغ، به شدت نگران کننده است. هر شانه تخم مرغ در بازار تهران به ۵۸ هزار تومان رسیده است. قیمت هر قالب کره ۱۰۰ گرمی نیز از حدود ۱۰ هزار تومان به حدود ۱۴ هزار تومان رسیده است. البته این نرخ ها در فروشگاههای مختلف باهم تفاوت داشته و گاها دو فروشگاه در یک خیابان قیمتها را خودسرانه تعیین کرده اند.

در شهریورماه گرانی کره و تخم مرغ موجب اعتراض مصرف کنندگان شده است. این در حالی است که گرانی این اقلام ادامه دارد و مسئولان نیز در سکوت رشد قیمتها را دنبال می کنند. در این بین رنج واقعی را خانواده‌های کارگری و لایه‌های پایین مزدبگیران بر دوش می‌کشند. بسیاری از این افراد دیگر توانایی خرید شیر، ماست و تخم مرغ را ندارند. گرانی تخم مرغ در حالی اتفاق افتاده که در ماههای اخیر به دلیل گرانی بیش از اندازه گوشت قرمز، دهک های کم درآمد جامعه تخم مرغ را جایگزین گوشت کرده اند.

اظهارنظر رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در رابطه با گرانی تخم مرغ همان حرف های تکراری مدت اخیر است. به گفته ناصر نبی پور طی ۷۰ تا ۸۰ روز اخیر نهاده ذرت به مرغداران‌ داده نشده که با این وجود تولیدکننده چاره ای جز تامین نهاده از بازار آزاد ندارد.

به هر ترتیب طی ماه های اخیر کره و تخم مرغ بیشترین افزایش قیمت را نسبت به سایر کالاها داشته اند. طی چند ماه اخیر دو محصول کره و تخم مرغ پرچم دار افزایش قیمت ها بوده اند که این امر نارضایتی مصرف کنندگان را به دنبال داشته است. البته تولیدکنندگان هم از این قیمت ها راضی نیستند و افزایش هزینه های تولید را دلیل اصلی گرانی ها عنوان می کنند.

آخرین گزارش مرکز آمار از قیمت لبنیات حاکی از آن است که قیمت هر لیتر شیر پاستوریزه از ۱۱ هزار و ۵۳۸ تومان در تیرماه امسال به ۱۲ هزار و ۱۵۵ تومان افزایش یافته است. قیمت ماست هر کیلو پاستوریزه از ۱۳ هزار و ۸۵۴ تومان به ۱۴ هزار و ۶۳۳ تومان تغییر کرده است. این تنها مربوط به دو قلم از محصولات لبنی است.

در این میان، مشاهدات بازار حاکی از آن است که قیمت هرقالب کره ۵۰ گرمی از ۵۰۰۰ تومان در ماه‌های قبل به ۷۰۰۰ تومان و قیمت هر قالب کره ۱۰۰ گرمی نیز از حدود ۱۰ هزار تومان به حدود ۱۴ هزار تومان رسیده است. اما این قیمت‌ها، نرخ‌های رسمی هستند و گاهاً در فروشگاههای سطح شهر با ارقامی بسیار بالاتر روبرو می‌شویم؛ کما اینکه در نیمه شهریورماه، سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی از افزایش حدود ۲۰ درصدی قیمت محصولات لبنی خبر داد. پس افزایش رسمی ده درصدی چندان با واقعیت‌های ملموس بازار همخوانی ندارد و قیمت‌های واقعی بالاتر از این ارقام جای می‌گیرند.
80 روزه ذرت نرسیده دست مرغدار
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در رابطه با گرانی تخم مرغ در هفته های اخیر گفت : قیمت تخم مرغ از اواخر مرداد سال گذشته تا خرداد امسال ۴ هزار تومان زیر قیمت مصوب دولت به فروش می رفت و مرغداران برای جلوگیری از ضرر و زیان مرغ را به کشتارگاه فرستادند تولید جوجه و جوجه ریزی کمتر شد و متعاقب آن تولید تخم مرغ کاهش یافت.
اگر دولت در بازار تخم مرغ و مرغ دخالتی نکند، بازار به تعادل می رسد چرا که یکی از دلایل گرانی تخم مرغ در بازار قیمت های دستوری و دلیل دیگر اثر کالای جایگزین و ارزان بودن تخم مرغ در مقایسه با دیگر کالاهای پروتئینی است. در گذشته متوسط سرانه مصرف تخم‌ مرغ ۱۰ کیلو بوده است اما حالا به دلیل اینکه مردم توانایی خرید گوشت، مرغ و حبوبات را ندارند مجبورند تخم‌مرغ بخرند. از این‌رو سرانه مصرف تخم‌مرغ به ۱۲ کیلوگرم رسیده است.

به گفته این فعال صنفی، طی ۷۰ تا ۸۰ روز اخیر نهاده ذرت به مرغداران داده نشده که با این وجود تولیدکنندگان چاره ای جز تامین ذرت با نرخ ۶ هزار و ۲۰۰ تومان از بازار نداشتند. با استمرار روند کنونی تامین نهاده، تولید باید تعطیل شود چرا که ۶۰ درصد جیره غذایی مرغ ذرت است.

برای مشاهده خبر ” دلال محوری نظام توزیع ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
دلال محوری نظام توزیع

دلال محوری نظام توزیع

دلال محوری نظام توزیع

 

صدردادرس با اشاره به دلال محوری گفت:
علت اینکه دامدار اقدام به کشتار دام‌های مولد می‌کند بخاطر کاهش توان نگهداری دام (سبک و سنگین) است.
افشین صدر دادرس، مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور گفت: سرانه مصرف گوشت کشور از ۱۲ کیلو در سال به ۶ کیلو یعنی با ۵۰ درصد کاهش مصرف مواجه شده است.علت اینکه دامدار اقدام به کشتار دام‌های مولد می‌کند بخاطر کاهش توان نگهداری دام (سبک و سنگین) است.
خبر هایی مبنی بر کشتار دام های مولد نیز قبلا عنوان شده و به مسئولین نیز این موضوع گفته شده است .
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور تصریج کرد: نظام توزیع در کشور دلال محور است.
در بحث دام و طیور بعضی از موارد و مسله ها نیز دخیل هستن از جمله دلال ، تاخیر در تامین و ارسال نهاده ها ، تداوم ناسامانی در بحث جوجه های یک روزه ، سیستم بازارگاه و قیمت هایی که واقعی نیستند در بحث مرغ و تخم مرغ .
برای مشاهده خبر “ 2 برابر شدن کرایه حمل نهاده ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
بلدرچین مزرعه سبز اولین مجموعه تخصصی بلدرچین در ایران از آموزش و مشاوره تا فروش محصولات بلدرچین .
2 برابر شدن کرایه حمل نهاده

2 برابر شدن کرایه حمل نهاده

2 برابر شدن کرایه حمل نهاده

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت:حمل نهاده های دامی از بندر امام خمینی(ره) به نقاط مختلف کشور در شهریورماه بیش از ۲ برابر رشد داشته است.

غلامعباس بهرامی نیا اظهار داشت : با توجه به اهمیت جابجایی نهاده های دامی، در شهریور ماه یک میلیون و ۳۱۲ هزار و ۷۲۸ تن نهاده از بندر امام خمینی(ره) جابجا شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲ برابر رشد داشته است.

2 برابر شدن کرایه حمل نهاده
وی با بیان اینکه این میزان نهاده دامی به وسیله ۵۴ هزار و ۶۹۷ کامیون جابجا شده است، افزود: این نهاده ها شامل کنجاله، دانه چین، ذرت دامی، کنسانتره، سویای دامی و جو می باشد که به سراسر کشور ارسال شده است.
مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده ای خوزستان خاطرنشان کرد :  شهریور سال گذشته ۶۱۸ هزار و ۲۴۰ تن نهاده دامی به وسیله ۲۵ هزار و ۷۶۰ کامیون جابجا شده بود.

مجتمع بندری امام خمینی (ره) از بنادر مهم کشور، در جنوب استان خوزستان واقع است.این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است.

برای مشاهده خبر “ پلهوگیری کشتی های با بار اساسی ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
پلهوگیری کشتی های با بار اساسی

پلهوگیری کشتی های با بار اساسی

پلهوگیری کشتی های با بار اساسی

 

محمدی کرجی ران گفت: پنج کشتی کالای اساسی حامل روغن، جو و گندم در حال انجام فرایند قانونی و اسنادی هستند و طی روزهای آینده( پایان شهریورماه ) در بندر شهید رجایی پهلو دهی خواهند شد.
این کشتی ها شامل دو فروند روغن به مجموع تناژ  71 هزار و 500 تن، یک فروند گندم به تناژ 66 هزار تن و دو فروند جو به مجموع تناژ  135 هزار تن می باشد.
پلهوگیری کشتی های با بار اساسی
وی ادامه داد: علاوه بر کشتی های یاد شده هم اکنون یک کشتی حامل 66 هزار تن ذرت  و کشتی دوم نیز به همین میزان گندم در حال تخلیه کالا و حمل یکسره به استانهای مقصد هستند.
به گفته مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، بر اساس برنامه ریزی های انجام شده چهار فروند کشتی حامل گندم به مجموع تناژ 276 هزار تن در راه بندرشهید رجایی هستند که تا هفته نخست مهرماه  وارد لنگرگاه  بندرعباس خواهند شد .
گفتنی است، طی پنج ماهه امسال تا هفته نخست شهریور ماه جاری؛ با پهلوگیری ۳۲ فروند کشتی یک میلیون و ۴۹۰هزار و ۶۳ تن کالاهای اساسی ازجمله روغن نباتی، برنج، ذرت، شکر، کنجاله سویا ،کود، گندم و جو در بندرشهید رجایی تخلیه شده است .
بندر شهید رجایی با اختصاص تعداد ۶ پست اسکله ویژه کالای اساسی، بهره گیری از تعداد ۱۵ باب انبار مسقف به مساحت۱۳۰هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر ۳۵۰ هزار تن، محوطه بارانداز به مساحت ۹۰ هزار متر مربع و ظرفیت ۱۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی فله خشک و همچنین تعداد ۳ پایانه نگهداری فرآورده های روغن خوراکی به ظرفیت ۳۷۰ هزار تن یکی از مهمترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور به شمار می آید.
برای مشاهده خبر ” واردات تخم مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
واردات تخم مرغ

واردات تخم مرغ

واردات تخم مرغ

 

در ماه‌های گذشته مشکلاتی همچون نرسیدن به موقع نهاده‌ها و همچنین تغییر نیافتن قیمت مصوب تخم‌مرغ، علیرغم افزایش قیمت نهاده‌های تولید موجب بی‌ثباتی در بازار تخم مرغ شد.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار با اشاره به واردات ۱۰ هزار تن تخم مرغ طی روزهای آینده از ثبات بازار تخم مرغ تا دو هفته دیگر خبر داد.
با مجوز وزارت جهاد کشاورزی، ظرف چند روز آینده ۱۰ هزار تن تخم مرغ وارد کشور می‌شود و با تمهیدات صورت گرفته ظرف دو هفته آینده بازار تخم مرغ به ثبات می‌رسد.
در ماه‌های گذشته مشکلاتی همچون نرسیدن به موقع نهاده‌ها و همچنین تغییر نیافتن قیمت مصوب تخم‌مرغ، علیرغم افزایش قیمت نهاده‌های تولید موجب بی‌ثباتی در بازار تخم مرغ شد.
اتحادیه مرغ تخم‌گذار در ماه‌های گذشته بارها به مسئولان هشدار داده بود که در نتیجه این چالش‌ها بازار بی‌ثبات خواهد شد، ولی توجهی نشد.
در حال حاضر با روی کار آمدن دولت جدید جلسات بسیار خوبی که با وزیر برگزار شد، مجوز واردات تخم مرغ دریافت شد که قرار است در مرحله اول ۱۰ هزار تن از این محصول وارد کشور شود.
همچنین قرار است به زودی قیمت تخم‌مرغ اصلاح شود و از آنجا که در حال حاضر قیمت هر شانه تخم مرغ در درب مرغداری ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان است، قیمت این محصول در بازار به ازای هر شانه باید بین ۴۳ تا ۴۵ هزار تعیین شود که این موضوع نیز موجب پایداری تولید و جلوگیری از هرج و مرج در بازار می‌شود.
از آنجا که در حال حاضر این نرخ مصوب تغییر نیافته و بر اساس واقعیت تولید و بازار تعیین نشده متاسفانه شاهد هرج و مرج در بازار تخم مرغ هستیم و هر کسی به هر قیمتی که می‌خواهد این محصول را ارائه می‌کند.
امیدواریم با واردات تخم مرغ و تعیین قیمت جدید تخم مرغ شاهد رشد تولید و ثبات در بازار باشیم.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار افزود: در حال حاضر تامین نهاده‌ها با دستور وزیر جهاد کشاورزی روند خوبی پیدا کرده که این موضوع نیز به حل مشکلات تولید و در نتیجه بازار تخم مرغ کمک می‌کند و امیدواریم ظرف دو هفته بازار به ثبات و تعادل لازم برسد.
برای مشاهده خبر ” شناسنامه دار شدن مرغ ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
شناسنامه دار شدن مرغ

شناسنامه دار شدن مرغ

شناسنامه دار شدن مرغ

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به راه اندازی سامانه جامع تجارت گفت: تمامی کالاهای اساسی از مبدا تا مصرف کننده رصد و پایش می شوند.
علی تشنه دل در چهارمین جلسه ی کارگروه تنظیم بازار و نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی که به صورت مشترک با کار گروه آرد و نان استان سمنان به ریاست شریفی نژاد معاون هماهنگی امور اقتصادی  استاندار برگزار شد با اعلام این خبر گفت: سامانه جامع تجارت نقطه شفا بخش تنظیم بازار است و تمامی کالاهای اساسی با این سامانه قابل رصد و پایش هستند.
شناسنامه دار شدن مرغ
وی با بیان اینکه رصد و پایش کالاها اولویت نخست کار گروه تنظیم بازار استان است ، افزود: تمامی تولیدکنندگان موظف هستند کالاهای خود را در این سامانه ثبت و شناسه دار کنند و از این طریق تمامی کالاهای اساسی از مبدا تا مصرف کننده رصد می شود.
در این زمینه اولین گامی که در استان انجام شده است شناسه دار کردن گوشت مرغ گرم است و تمامی کشتارگاه ها موظف هستند میزان گوشت مرغ گرم تولیدی خود را در سامانه جامع تجارت ثبت و شناسه دار کنند.
با این اقدام میزان گوشت مرغ گرم استان از مبدا کشتارگاه ها تا مصرف کننده مورد رصد و پایش قرار می گیرد و کشتارگاه هایی که نسبت به ثبت در سامانه اقدام نکنند سهمیه مرغ زنده آنها قطع و به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.
در این جلسه گزارشی از وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی ارائه و آخرین وضعیت ذخیره سازی گندم و ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی مورد بررسی و در این زمینه گزارشی از سوی دستگاه های مربوطه بیان شد.
برای مشاهده خبر ” عدم نیاز به واردات گوشت ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
عدم نیاز به واردات گوشت

عدم نیاز به واردات گوشت

عدم نیاز به واردات گوشت

 

مدیر عامل اتحادیه دام گفت: با حمایت از تولید داخل، دام زنده و گوشت به قیمت منطقی به دست مصرف کننده می‌رسد و نیازی به واردات نیست.
افشین صدر دادرس مدیر عامل اتحادیه دام سبک از رکود بازار دام خبر داد و گفت: علی رغم گذشت ۲ ماه از مصوبه شورای قیمت گذاری برای صادرات، اما تاکنون اتفاق خاصی رخ نداده است.
واردکنندگان در غیاب تولیدکنندگان با بازارگردانی اقدام به واردات گوشت می کنند که با این وجود تولید در ورطه نابودی قرار می گیرد.
صدردادرس متوسط قیمت هر کیلو دام در سطح کشور را ۵۷ هزار تا ۵۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو گوشت درب کشتارگاه ۱۲۰ هزار تا ۱۲۵ هزار تومان است که با احتساب ۱۰ درصد سود با نرخ ۱۳۰ تا ۱۳۵ هزار تومان باید بدست مصرف کننده برسد، عرضه با نرخ های بالاتر گرانفروشی و ناشی از مشکلات توزیع در سطح بازار است.
بارها اعلام کرده ایم که در توزیع بازار محصولات کشاورزی از جمله گوشت مشکلات متعددی وجود دارد به طوریکه تولیدکننده به حق قانونی خود نمی رسد و مصرف کننده با قیمت عادلانه به مواد غذایی دسترسی پیدا نمی کند.
وی با بیان اینکه امنیت غذایی تنها مربوط به تولید نیست، گفت: امنیت غذایی در بحث توزیع حائز اهمیت است به طوریکه تولیدکننده با عرضه محصول به قیمت عادلانه و مصرف کننده با خرید به نرخ منطقی به امنیت می رسد که در شرایط فعلی مصرف کننده و تولیدکننده امنیت ندارند.
وی در واکنش به واردات گوشت بیان کرد: در شرایط فعلی که دامداران با مازاد انباشت دام روبرو هستند، واردات ضربه مهلکی به تولید داخل می زند، درحالیکه با حمایت از تولید داخل، محصول به قیمت منطقی به دست مصرف کننده می رسد.
صدر دادرس با بیان اینکه دام های سبک لاغر زیادی در واحدهای دامداری انباشت هستند، گفت: با توجه به عدم تامین نهاده ناشی از گرانی و کمبود علوفه در مرتع به سبب شرایط خشکسالی، دام ها پروار نشدند که با این وجود سرمایه ملی کشور به دلیل سوء مدیریت در حال نابودی است.
به گفته وی، علی رغم درخواست های مکرر و تشریح شرایط کشور برای مدیران کمیته ها، اما اقدامی برای خرید حمایتی دام صورت نگرفته است.
این مقام‌مسئول قیمت تمام شده هر کیلو دام زنده را بالای ۱۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بنابر آخرین برآوردها در تیرماه، قیمت تمام شده هر کیلو دام ۱۰۰ هزار تومان بود که با افزایش مجدد قیمت سبوس، یونجه، کاه و ذرت علوفه ای مسلما قیمت تمام شده به بالای ۱۲۰ هزار تومان رسیده است.
صدردادرس با اشاره به راهکار ارتقای قدرت خرید خانوار همزمان با افزایش قیمت دام و گوشت بیان کرد: در صنعت دامپروری یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اشتغال مستقیم و ۳ میلیون نفر اشتغال غیر مستقیم دارند که به دلیل افزایش هزینه های تولید، راهی جز اصلاح قیمت وجود ندارد و از طرفی دولت برای جلوگیری از حذف گوشت از سبد خانوار باید اقدام به پرداخت یارانه کند.
اسفند سال گذشته اتحادیه عشایری، اتحادیه دامداران و دام سبک راهکارهایی به مسئولان به دلیل شرایط بارش و کمبود علوفه دادند چرا که در بحران ها اثبات شده که هزینه پیشگیری کمتر از درمان است، بدین منظور مسئولان از ابتدا باید به فکر این موضوع بودند که متاسفانه به هشدارها بی توجه بودند و بحران که رسیدیم به فکر راه حل افتادند و به عبارت دیگر طی سال های اخیر وزارت جهاد کشاورزی تنها به فکر روزمرگی بود و اقدام مدیریتی برای تولید در سال های آینده نداشت.
برای مشاهده خبر ” افزایش تولید جوجه تخم گذار ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.
افزایش تولید جوجه تخم گذار

افزایش تولید جوجه تخم گذار

افزایش تولید جوجه تخم گذار

 

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران : تولید جوجه یک‌روزه تخم گذار از مرداد افزایش یافته و در ۶ ماهه دوم سال با افزایش تولید آن مواجه هستیم.
ناصر نبی پور میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری بین ۱۷,۴۰۰ تا ۱۷,۵۰۰ تومان اعلام و اضافه کرد: ما همچنان بحث اصلاح قیمت مصوب تخم مرغ را پیگیری می‌کنیم و دیروز نیز آقای ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی از قیمت گذاری دستوری محصولات کشاورزی انتقاد کرده و گفته تخم مرغی که قیمت تمام شده تولید آن حدود ۱۷ هزار تومان است چطور باید ۱۴ هزار تومان عرضه شود؟ به همین جهت ما فکر می‌کنیم که در دوران وزارت ایشان اتفاقات خوبی در حوزه می‌افتد و اصلاح قیمت‌ها به نتیجه می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه قیمت جوجه یک روزه گوشتی به بیش از ۱۱ هزار تومان رسیده است، گفت: در این میان بحث عرضه و تقاضا مطرح است، امسال تولید جوجه کاهش یافته به همین دلیل قیمت آن بالاست ضمن اینکه هم اکنون قیمت هر قطعه جوجه یک روزه تخم گذار نیز بین ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان است.نبی پور با بیان اینکه تولید جوجه از ماه مرداد افزایش یافته است، افزود: در شش ماهه دوم سال تولید جوجه و در نتیجه تولید تخم مرغ افزایش می‌یابد و با توجه به شرایط موجود پیش بینی می‌شود قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری بین ۱۷ تا ۱۹ هزار تومان در نوسان باشد.
وی اضافه کرد: قرار بود ۱۰ میلیون قطعه مرغ تخم گذار به کشتارگاه برود که با توجه به شرایط تولید، دولت به تولیدکنندگان اعلام کرد از کشتار این مرغ‌ها خودداری کنند و آنها را تولک اجباری (دادن استراحت و قطع تخم گذاری) ببرند که این مرغ‌ها نیز به چرخه تولید برگشته یا به تدریج برمی‌گردند بنابراین مشکلی در حوزه تولید نخواهیم داشت.

برای مشاهده خبر ” نرخ عرضه بی سر و سامان مرغ زنده ” لطفا کلیک نمایید .
شما میتوانید با عضویت در ” پیج بلدرچین مزرعه سبز ” از آخرین قیمت های بازار باخبر شوید.