بی تاثیری حذف ارز در نهاده

بی تاثیری حذف ارز در نهاده ها

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس،بیان کرد : اگر تمامی یارانه‌های تولید گوشت مرغ حذف شود کماکان ذرت و سویا با قیمت دو هزار و چهار هزار تومان در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب،منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص تخصیص ارز به واردات نهاده‌ها و در اختیار نبودن نهاده‌های وارداتی با قیمت مناسب،افزود :دولت نباید ارتباطی با موضوع قیمت گذاری محصولات تولیدی بخش کشاورزی و دامی داشته باشد،عرضه و تقاضا در بازار باید قیمت تمامی محصولات را مشخص کند.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امیدواریم هرچه زودتر توزیع نهاده‌های دولتی در بازار متوقف شود زیرا ارز تولیدی به منشا رانت و فساد تبدیل شده است، عنوان کرد: اگر تمامی یارانه‌های تولید گوشت مرغ حذف شود کماکان ذرت و سویا با قیمت دو هزار و چهار هزار تومان در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.
قیمت گوشت مرغ با استفاده از نهاده های آزاد حدودا 16 هزار تومان است
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در صورت آزاد شدن قیمت نهاده‌‎ها مورد نیاز نهایتا قیمت گوشت مرغ بین 16 تا 17 هزار تومان تعیین می‌شود،ادامه داد:در صورت آزاد شدن قیمت‌ها از خروج حجم زیاد ارز از کشور به منظور واردات نهاده‌های مورد نیاز تولید گوشت مرغ جلوگیری می‌شود.
نهاده‌های وارداتی با ارز دولتی پاسخگوی نیاز مرغداران نیست
وی با بیان اینکه ذرت با قیمت دولتی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد اما پاسخگوی نیاز آنها نیست، تصریح کرد: مقدار محدودی ذرت و سویا در اختیار تمامی واحدهای تولید مرغ قرار می‌گیرد اما این موضوع به‌معنای کفایت آن برای تولید گوشت نیست.

عملکرد ضعیف دولت‌ها در تامین نهاده مرغداران با قیمت مناسب

سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب،منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان،خاطرنشان کرد:در هیچ دوره‌ای دولت‌ها در زمینه تخصیص ارز به منظور تامین نهاده‌های مورد نیاز تولیدکنندگان موفق نبوده‌اند.

برای مشاهده خبر ” واردات دو برابری گوشت ” لطفا کلیک نمایید .
همچنین شما میتوانید رویداد های بازار بلدرچین را در پیج اینستاگرام ما نیز دنبال کنید .